معماریان مگ

معرفی 13 ساختمان تخیلی و عجیب و غریب

سازه های تخیلی
سازه های تخیلی

سازه های تخیلی | معرفی 13 ساختمان که مشابه آن را در فیلم های تخیلی می توان دید

سازه های تخیلی ، سازه هایی هستند که ساختار آن ها شبیه ساختمان هایی است که در فیلم های علمی – تخیلی استفاده می شوند. این سازه های تخیلی از سبک معماری مدرن و امروزی بهره مند می باشند که همین امر آن ها را به نمونه هایی جذاب از معماری مدرن بدل کرده است.

در این مقاله به معرفی و بررسی 13 نمونه از سازه های تخیلی پرداخته ایم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق قسمت نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

پردیس آیندگان

معماران MAD، که در مقالات گذشته سایت به نمونه کارهای این گروه چندین دفعه اشاره کرده ایم، این محوطه تخیلی و فوق مدرن را برای شرکتی که سازنده “سریعترین ماشین الکتریکی سریع جهان” می باشد، طراحی کرده است. این مجموعه که در پایگاه نیروی دریایی سابق آمریکا و در شمال کالیفرنیا ساخته شده، دارای بخش های جذاب مختلفی است که از جمله آن ها می توان به پلی که اتومبیل مشتریان را از انبار خارج می کند و در حالتی دیگر مشتریان را به ملاقات با فروشندگان می رساند، اشاره کرد.

پردیس آیندگان - سازه های تخیلی
پردیس آیندگان

 

خانه جنگ ستارگان

خانه جنگ ستارگان که در حومه کره جنوبی قرار گرفته، توسط مون هون طراحی شده و با استفاده از بلوک های بتنی و پنجره های باریک، بازسازی خانه های جنگ ستارگان را به تصویر کشیده است.

خانه جنگ ستارگان - سازه های تخیلی
خانه جنگ ستارگان

 

اتاق پوشیده شده از فیبرهای نوری

هنگامی که سازندگان این پروژه اعلام کردند که قصد ساخت این اتاق شگفت انگیز را دارند، بسیاری از مردم فکر کردند که هرگز نمی توان چنین سازه ای ایجاد کرد. اما بر خلاف انتظار ها، طراحان این اتاق توانستند آن را به خوبی به معرض تصویر در آورند و شکلی سه بعدی به آن ببخشند. این اتاق از بیش از 60 هزار میله از جنس فیبر نوری تشکیل شده که در اثر وزش باد به حرکت در می آیند. همچنین این فیبر های نوری هرکدام دارای چراغ های کوچکی هستند که روشنایی کوچکی را ایجاد می کنند و تجمع آن ها یک منظره فوق العاده به وجود می آورد.

اتاق پوشیده شده از فیبرهای نوری - سازه های تخیلی
اتاق پوشیده شده از فیبرهای نوری

 

 

آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده

این سازه توسط شرکت معماری اسکیدمور و در سال 1962 ساخته شده است و در گذشته متعلق به آکادمی نیروی هوای ایالات متحده بوده است. این سازه از پانل های آلمینیومی مثلثی شکلی تشکیل شده است که در میان آن ها شکاف هایی پر از شیشه های رنگی وجود دارد.

آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده - سازه های تخیلی
آکادمی نیروی هوایی ایالات متحده

 

ساختمان اتومیوم

آتومیوم، سازه ای است که در اصل برای نمایشگاه بین المللی بروکسل در سال 1958 ساخته شده بود و در حال حاضر به عنوان اثری نمادین و به عنوان جاذبه گردشگری از آن استفاده می شود. این برج با 335 پا ارتفاع، از جنس فولاد است و از گوی های متصل بهم که شکل یک کریستال آهن را نشان می دهد، تشکیل شده است.

ساختمان اتومیوم - سازه های تخیلی
ساختمان اتومیوم

 

سالن اجتماعات سانتا کروز

این نمونه که در مقابل ساحل سانتا کروز ساخته شده است، چیزی شبیه به یک سفیه فضایی است که از آینده به اینجا آمده است. سقف موج دار و جذاب این سازه، از جمله ویژگی های آن است که باعث شده این نمونه در لیست سازه های تخیلی قرار بگیرد. همچنین این در داخل این ساختمان شگفت انگیز، یک سالن با 1800 صندلی وجود دارد که برای برگزاری جشن ها و مراسم های گوناگون از آن استفاده می شود.

سالن اجتماعات سانتا کروز - سازه های تخیلی
سالن اجتماعات سانتا کروز

 

 

ساختمان شیشه ای ستاره شکل

این ساختمان که از جمله جاذبه های گردشگری و تفریحی فرانسه است، یکی از عجیب ترین ساختمان های شیشه ای جهان نیز می باشد. معمار و طراح این پروژه دنیس لامینگ است که این سازه را در سال 1980 میلادی ساخته است و ظاهری شبیه به یک ستاره که از فضا به زمین افتاده است، دارد. همچنین این ساختمان عجیب و غریب در پارکی در فرانسه است که در حال حاضر این پارک دومین پارک معروف فرانسه به شمار می رود.

ساختمان شیشه ای ستاره شکل - سازه های تخیلی
ساختمان شیشه ای ستاره شکل

 

کتابخانه ملی بلاروس

کتابخانه ملی بلاروس، بزرگترین مجموعه آثار چاپی را این کشور است. ساختمان این کتابخانه، همانند الماسی است که دو طرف آن پایه های الماس قرار گرفته اند. این کتابخانه به لطف وجود چراغ های LED، دارای نمایی شگفت انگیز در شب می باشد.

کتابخانه ملی بلاروس - سازه های تخیلی
کتابخانه ملی بلاروس

 

مقر برگزاری جشن های ملی اتریش

لکه های عجیب و غریبی که همانند یک چشم روی این سازه عجیب و غریب در اتریش قرار دارند، یکی از ویژگی های برتر و متمایز این ساختمان نسبت به ساختمان های دیگر این کشور را شامل می شود. نام این سازه “بیگانه ی دوست” است و از آن به عنوان مجموعه که جشن های ملی اتریش در آن برگزار می شود، استفاده می شود. همچنین این سازه میزبان نمایشگاه های هنر، معماری، طراحی، فیلم و عکاسی نیز می باشد.

مقر برگزاری جشن های ملی اتریش - سازه های تخیلی
مقر برگزاری جشن های ملی اتریش 

 

معبد بیگانگان

در ظاهر این سازه، هیچ چیز به جز رنگ عجیب آن اشاره به این نمی کند که معبد وای کانگ خون – در تایلند -، بسیار متفاوت تر از معابد دیگر در سر تا سر دنیا است. اگر به این معبد نزدیک تر شوید و با دقت بیشتری آن را بررسی کنید، تصاویر عجیبی از موضوعات گوناگون را در آن خواهید یافت ؛ این پروژه توسط چلمرچای کیستپات و در سال 1997 ساخته شد. معمار این پروژه می گوید که آن را بعد پس تماشای مجموعه ای از فیلم ها ساخته است. در جرئیات این معبد، تصاویری از بودا، ماتریکس، سوپرمن، پداتور و غیره خواهید دید. همچنین یک صحنه ترسناک از تخریب زمین لرزه در این معبد نشان داده شده است که در نوع خود دیدنی می باشد.

معبد بیگانگان - سازه های تخیلی
معبد بیگانگان

 

 

ساختمان بشقاب پرنده

این سازه که ظاهری شبیه به یک بشقاب پرنده دارد، در سال 1970 و توسط  موسسه تحقیق و توسعه علمی و فن آوری اوکراین ساخته شده و الهام گرفته از ظاهر بشقاب پرنده هایی است که در فیلم های تخیلی از آن ها استفاده می شود.

ساختمان بشقاب پرنده - سازه های تخیلی
ساختمان بشقاب پرنده

 

خانه سفینه فضایی

زاها حدید که از جمله معماران نام آشنا و صاحب سبک در دنیا است، این سازه را به سفارش ولادیسلاو درونین، میلیاردر روسی، طراحی و اجرا کرد ؛ این مجموعه شبیه به یک سفینه فضایی است. همچنین به جرئت می توان این نمونه را، از نمونه های قوی و بسیار جالب معماری های تخیلی به حساب آورد.

خانه سفینه فضایی - سازه های تخیلی
خانه سفینه فضایی

 

بنای تاریخی جنگ جهانی دوم

مطمئنا، این اثر تاریخی که در کشور یوگسلاوی سابق قرار گرفته است، در میان جالب ترین و عجیب ترین سازه هایی است که به دست انسان ها ساخته شده اند. این سازه یاد بود جنگ جهانی دوم و مکان اردوگاه های جنگ است که در دهه های 60 و 70 میلادی ساخته شده است.

بنای تاریخی جنگ جهانی دوم - سازه های تخیلی
بنای تاریخی جنگ جهانی دوم

 

چیکده آنچه در این مقاله گفته شد :

سازه های تخیلی ای که در این مقاله به آن ها اشاره شد، همگی دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی بودند که آن ها را از ساختمان های دیگر متمایز می کرد. چیز هایی که ما معمولا در فیلم ها می بینیم گاهی نمود واقعی پیدا می کنند و این سازه ها، تصویر واقعی آن است. در این مقاله، ما به معرفی 13 نمونه از این سازه های تخیلی پرداختیم که از خانه هایی با شکل سفینه فضایی تا معابد افسانه ای در آن جای داده شده. این مقاله نیز از جمله مقالاتی است که در گروه “عجیب ترین سازه های دنیا” قرار می گیرد. شما می تواند با کلیک بر روی این لینک، دیگر مطالب این دسته بندی را مشاهده کنید. تیم تولید محتوای معماریان امیدوار است که شما از این مقاله استفاده کافی را برده و از خواندن آن خسته نشده باشید.

معماری و طراحی دکوراسیون سازه های مختلف توسط شرکت معماریان :

شرکت معماری معماریان، با بهره مندی از متخصصین مجرب و کارکشته، بیش از یک دهه است که در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون فعالیت می کند. این شرکت تا کنون ده ها نمونه کار موفق و حرفه ای از خود بر جای گذاشته است که در میان آن ها معماری منازل مسکونی، دفاتر اداری، فروشگاه و مغازه ها، هتل و رستوران، سالن های ورزشی و غیره دیده می شود. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی انواع محیط ها از جمله محیط های مسکونی و اداری از جمله خدماتی است که گروه آریان به مشتریان خود ارائه می کند.

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که قصد همکاری با شرکت آریان، سوال، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به عملکرد سایت و شرکت دارید، میتوانید از شماره هایی که در سایت قرار داده شده استفاده کرده و با مشاورین معماریان در تماس باشید.

منبع : weburbanist

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر