معماریان مگ

12 نکته برای بلندتر نشان دادن سقف خانه شما

بلندتر نشان دادن سقف خانه
بلندتر نشان دادن سقف خانه

بلندتر نشان دادن سقف خانه |سقف خانه تان را با این 12 روش بلندتر و زیباتر کنید | سقف بلند

بلندتر نشان دادن سقف خانه به شما کمک می کند تا فضای داخلی خانه تان را نیز بلندتر نشان دهید. برای بلندتر نشان دادن سقف خانه نیاز است تا ایده ها و نکاتی را در دستورعمل خود قرار دهید. در این مقاله به بررسی 12 نمونه از ایده ها و نکاتی پرداختیم که به بلندتر نشان دادن سقف خانه کمک بسیاری می کند. تحریریه وبسایت آریان از شما همراهان عزیز دعوت می کند تا پایان این مطلب همراه ما بوده و اگر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی نسبت به این مقاله و یا نحوه عملکرد سایت دارند، از طریق فرم نظرات زیر مطلب به اطلاع ما برسانند.

 

رنگ آمیزی سقف با استفاده از رنگ سفید و به طور کلی رنگ های روشن

اتاق های کوچک و فضاهای بسته، معمولا با رنگ های بازتری مثل سفید رنگ آمیزی می شوند. به طور کلی رنگ های روشن باعث بزرگتر و بازتر دیده شده فضای شما می شود. اگر سلیقه شما به گونه ای است که مایلید از رنگ های تیره برای رنگ آمیزی خانه تان استفاده کنید، سعی کنید رنگ سقف را سفید نکنید. دلیل این کار هم این است که با رنگ آمیزی سفید سقف در کنار دیوارهای تیره، خط افقی روی سقف ایجاد شده و آن را کوتاه تر نشان می دهد. پس رنگ سقف خانه چند درجه روشن تر از دیوارها باشد و افراط و تفریط نشود.

 

برای بلندتر نشان دادن سقف خانه تان از رنگ مات استفاده کنید

برای اینکه سقف خانه تان را بلندتر نشان دهید، تنها رنگ نیست که از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بلکه مات یا براق بودن رنگ مورد استفاده شما نیز مهم می باشد. معمولا رنگ های مات پوشاننده عیوب و نقص های دکوراسیون بوده و رنگ های براق نیز، همانند آینه حالت انعکاسی داشته و عیب های دکوراسیون را نیز نشان می دهد. رنگ مات سقف شما را بلندتر نشان می دهد ولی رنگ براق، فضا را بسته تر و کوتاه تر می کند.

برای بلندتر نشان دادن سقف خانه تان از رنگ مات استفاده کنید - بلندتر نشان دادن سقف خانه
برای بلندتر نشان دادن سقف خانه تان از رنگ مات استفاده کنید

 

 

رنگ کردن حاشیه های سقف، به شما کمک زیادی خواهد کرد

حاشیه ها، تاثیر مهمی در بلندتر نشان دادن سقف خانه شما دارند. این قسمت را اگر هم رنگ با دیوار خانه تان قرار دهید، سقف را بلندتر و فضا را بازتر نشان خواهد است. نکته ای که در این بین وجود دارد این است که اگر رنگ دیوار شما با رنگ سقف تان تفاوت زیادی دارد، بهتر است برای حاشیه ها از رنگ هایی که از رنگ دیوار چند درجه روشن تر هستند استفاده کنید.

رنگ کردن حاشیه های سقف، به شما کمک زیادی خواهد کرد - بلندتر نشان دادن سقف خانه
رنگ کردن حاشیه های سقف، به شما کمک زیادی خواهد کرد

 

دیوار خانه یا اتاق تان را به صورت راه راه رنگ آمیزی کنید

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما راه راه رنگ کردن دیوار نیز، تاثیر خوبی در بلندتر نشان دادن سقف خانه دارد. هرچقدر رنگ های مورد استفاده در این حالت با یکدیگر تفاوت بیشتری داشته باشند، تاثیر بیشتر نیز خواهد بود. از کاغذ دیواری های ساده و طرح دار هم می توانید برای این ایده استفاده کنید.

دیوار خانه یا اتاق تان را به صورت راه راه رنگ آمیزی کنید - بلندتر نشان دادن سقف خانه
دیوار خانه یا اتاق تان را به صورت راه راه رنگ آمیزی کنید

 

بکارگیری تابلو، پنجره و قاب عکس های عمودی روی دیوار

استفاده از تابلوها و قاب عکس های عمودی و یا پنجره هایی با حالت عمودی، اتاق را بلندتر و سقف را بالاتر نشان می دهد. برای این کار می توانید تابلو یا قاب عکس هایتان را در نزدیکی سقف قرار دهید.

بکارگیری تابلو، پنجره و قاب عکس های عمودی روی دیوار - بلندتر نشان دادن سقف خانه
بکارگیری تابلو، پنجره و قاب عکس های عمودی روی دیوار

 

 

استفاده از آینه ها برای ورود حجم نور بیشتر

در مقالات گذشته وبسایت آریان، به این نکته اشاره شد که آینه ها، معمولا در فضاهای کوچک مورد استفاده می گیرند تا فضا را بزرگتر نشان دهند. دلیل هم این است که آن ها نور را منعکس می کنند. نصب یک آینه قدی روی دیوار نیز در بلندتر نشان دادن سقف خانه بی تاثیر نیست. هرچقدر آینه در ارتفاع بالاتری نصب شود، بالطبع اثر بیشتر و بهتری خواهد داشت.

استفاده از آینه ها برای ورود حجم نور بیشتر - بلندتر نشان دادن سقف خانه
استفاده از آینه ها برای ورود حجم نور بیشتر

 

چوب پرده تان را در فاصله کمی از سقف نصب کنید

یکی از ایده هایی که در راستای بلندتر نشان دادن سقف خانه می توانید انجام دهید، این است که از پرده های بلندی استفاده کنید که روی زمین کشیده می شوند. این ایده زمانی جواب می دهد که از طرح های دیگری در فضا استفاده نکرده باشید.) همچنین نصب چوب پرده در نزدیکی سقف و ارتفاع بالا، کمک می کند فضای شما بلندتر نشان داده شود.

چوب پرده تان را در فاصله کمی از سقف نصب کنید - بلندتر نشان دادن سقف خانه
چوب پرده تان را در فاصله کمی از سقف نصب کنید

 

طاقچه و قفسه هایتان را به سقف نزدیک تر کنید

طاقچه یا قفسه هایی که روی آن ملزومات مختلف قرار می گیرند، می تواند یک راه حل خوب برای افزایش فضای ذخیره سازی خانه شما باشد. حال اگر قفسه یا طاقچه هایی که استفاده می کنید به سقف نزدیک تر باشند، می توانید از فضای پایین آن استفاده کرده و در کنار آن به بلندتر نشان دادن سقف خانه کمک زیادی کنید.

طاقچه و قفسه هایتان را به سقف نزدیک تر کنید - بلندتر نشان دادن سقف خانه
طاقچه و قفسه هایتان را به سقف نزدیک تر کنید

 

 

آیا برای انجام پروژه های طراحی دکوراسیون به دنبال شرکتی معتبر هستید؟

مهندسین و دکوراتورهای ما در خدمت شما عزیزان می باشند

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

 

از مبلمانی با قد و ارتفاع کوتاه تری استفاده کنید

در این مقاله، بارها اشاره شد که برخی ملزومات را نزدیک به سقف قرار دهید. اما مبلمان دقیقا مثال نقض این ایده است. برای مبلمان تا می توانید از مبلمان قدکوتاه تر و خوابیده تر کمک بگیرید. این مبلمان که معمولا راحتی می باشند، فاصله بین مبل و سقف را زیادتر کرده و باعث می شود بتوان در این فضا از موارد دیگر دکوراسیون استفاده کرد. یادتان باشد برای رنگ مبلتان حتما از رنگ های روشن و لطیف استفاده کنید تا نتیجه بهتری در زمینه بلندتر نشان دادن سقف خانه بگیرید.

از مبلمانی با قد و ارتفاع کوتاه تری استفاده کنید - بلندتر نشان دادن سقف خانه
از مبلمانی با قد و ارتفاع کوتاه تری استفاده کنید

 

نورپردازی از پایین به بالا به سقف

شما می توانید با استفاده از لامپ های روشنایی و تزئینی که نور را از سمت پایین به سمت بالا پخش می کند استفاده کنید تا محدوده سقف تان را بلندتر از پیش نشان دهید. این نوع نورپردازی ها را هم می توان به صورت زمینی و هم نصب روی دیوار استفاده کرد.

نورپردازی از پایین به بالا به سقف - بلندتر نشان دادن سقف خانه
نورپردازی از پایین به بالا به سقف

 

 

استفاده از ملزوماتی که ارتفاع زیادی دارند

ملزومات تزئینی و دکوری ها، همیشه نقش مهمی در طراحی داخلی خانه دارند. یکی از فوایدی که ملزومات قدبلندتر نسبت به قدکوتاه ها دارند، این است که فضا را باز تر و سقف را بلندتر نشان می دهند. شما می توانید این ملزومات را در گوشه دنج خانه تان قرار دهید.

استفاده از ملزوماتی که ارتفاع زیادی دارند - بلندتر نشان دادن سقف خانه
استفاده از ملزوماتی که ارتفاع زیادی دارند

 

فرش تیره، آخر تیر به سوی بلندتر نشان دادن سقف خانه

برای اینکه توجه ها را از روی سقف خانه تان دور کنید، می توانید از فرش های تیره تر و پررنگ تر استفاده کنید. منظور از پررنگ، تنها رنگ های تیره نیست و لزوما هر رنگی که بکار رفت، بهتر است حالت پررنگ داشته باشد. هرچقدر فرش خانه تان تجملی تر و رنگارنگ تر باشد، دکوراسیون آن باید ساده تر تزئین شده و به چشم آید.

فرش تیره، آخر تیر به سوی بلندتر نشان دادن سقف خانه - بلندتر نشان دادن سقف خانه
فرش تیره، آخر تیر به سوی بلندتر نشان دادن سقف خانه 

 

طراحی دکوراسیون داخلی منزل توسط شرکت معماری آریان

شرکت معماری آریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

منبع: sanalisyan

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر