معماریان مگ

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید

چگونه طراح دکوراسیون شویم
چگونه طراح دکوراسیون شویم

چگونه طراح دکوراسیون شویم | طراحان دکوراسیون چگونه خانه شما را می بینند؟

 

طراحان دکوراسیون چگونه به این حرفه دست پیدا کرده اند؟

طراحان دکوراسیون، با کمک آموزش های اختصاصی و تجربه هایی که در طول کار بدست آورده اند می توانند یک فضا را به شکلی طراحی کنند که از نظر زیبایی و کاربرد، در سطح خوبی قرار داشته باشد. البته استعداد و علاقه نیز از ویژگی های مهم یک طراح دکوراسیون است اما آموزش و یادگیری مهم ترین رکن کار طراحی و معماری است. در این مطلب از معماریان مگ، به شما خواهیم گفت طراحان دکوراسیون چه ویژگی هایی داشته و در طول یک پروژه چه کارهایی انجام می دهند؟ شما با دانستن این موارد، می توانید خودتان طراحی دکوراسیون خانه تان را برعهده گرفته و علاوه بر صرفه جویی مالی، از ایده هایی که با سلیقه شما همخوانی دارد استفاده نمایید. بنابراین تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر سوال یا انتقادی داشتید، از طریق فرم نظرات پایان مطلب به اطلاع ما برسانید.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (1)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۱)

 

 

هدف، مهم ترین مرحله در طراحی دکوراسیون

هدف از طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا، از اصول اساسی و مهمی است که اگر در نظر گرفته نشود، کار ما کاری بیهوده خواهد بود. هدف از طراحی دکوراسیون داخلی بدین معنی است که چرا شما یک فضای داخلی را صورت داده اید؟ آیا شما قصد دارید که فضا را از نو طراحی کنید؟ یا یک فضای قدیمی را بازسازی کنید؟ چگونه ایده ها را اجرایی کرده و به چه دلیل از این ایده ها استفاده کرده اید؟ این سوالات، سوالاتی است که جواب آن ها هدف شما از طراحی یک فضای داخلی را مشخص می کند. هنگامی که هدف خود را از طراحی دکوراسیون بدانید، در‌ هزینه ها صرفه جویی کرده، با برنامه تر عمل خواهید کرد و فضای زیباتری را خواهید داشت. بنابراین این مورد را جدی بگیرید و به آن توجه کنید.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (2)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۲)

 

ترکیب ایده ها با یکدیگر

سبک اتاقتان را ترکیب کنید. اتاق خوابی که با یک سبک و یک رنگ پر شده، فضایی کسل‌کننده دارد. اگر تخته بالای تخت شما برجسته است؛ میز کوچک کنار تخت را ساده تر انتخاب کنید تا مکمل تخته بالای تخت باشد. یک ساعت آنتیک و یک کاناپه مدرن را در یک اتاق قرار دهید.
ببینید که یک نوع مبل را به چند طریق می‌توانید در یک اتاق بچینید. اگرچه مدلی که در فروشگاه چیده شده بودند؛ عالی است اما یک فضای شورانگیز حاصل چیدمان یک طراح داخلی است. شجاع باشید و مبارزه کنید تا هماهنگ‌تر و هماهنگ‌تر شوید.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (3)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۳)

 

 

خلاق و نوگرا باشید

خلاقیت و استفاده از ایده های نو و جدید، همان چیزی است که دکوراسیون خانه را جذاب و متمایز می کند. اگر دکوراسیون فضای شما دارای حداکثر کارایی باشد اما در آن از ایده های خلاقانه و فانتزی استفاده نشده باشد، آن دکوراسیون فایده نداشته و بودن در آن خسته کننده می شود. ایده پردازی می تواند با توجه به تجارب گذشته و همچنین الگوبرداری از ایده های خلاقانه دکوراسیون های شبیه به خانه شما باشد.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (4)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۴)

 

الگوبرداری کنید، اما کپی نه!

الگوبرداری از طرح دکوراسیون های داخلی داخل سایت، ایده خوبی است که می توانید از آن استفاده کنید. این الگوبرداری می بایست به گونه ای باشد که صرفا یک نوع الهام بخشی برای خانه شما به شمار رود؛ اگر این الهام بخش بودن زیاد از حد باشد، الگوبرداری شما تبدیل به کپی برداری می شود و کپی برداری یکی از کارهایی است که اصلا ‌پیشنهاد نمی شود. دلیل این که کپی برداری خوب نیست، این است که ممکن است شرایط دکوراسیون خانه شما با خانه ای که قصد کپی برداری از آن را دارید یکی نباشد. برای مثال نورپردازی یک خانه و منابع نوری خانه دیگر، با یکدیگر متفاوت باشد و از این رو استفاده از یک طرح یکسان و کاملا شبیه به هم برای دکوراسیون خانه شما با کپی برداری از خانه دیگر اصلا پیشنهاد نمی شود.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان هستید؟

ما برای شما بهترین دکوراسیون مبلمان منزل تان را فراهم می کنیم

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

توجه به قوانین و استانداردهای دکوراسیون

قوانین و استانداردهایی در زمینه طراحی دکوراسیون وجود دارد که شامل نکات مختلفی برای بخش های داخلی یک محیط است. برای مثال، طراحی دکوراسیون اتاق خواب، آشپزخانه، یک فضای اداری، یک فضای تجاری، محیط های آموزشی، فضاهای بهداشتی و درمانی و غیره هر کدام دارای موارد گوناگون است. این قوانین، به صورت صد در صدی نیستند و می توان آن ها را نقض کرد؛ اما از آنجایی که این قوانین نتیجه سال ها تجربه و فعالیت علمی و بصری طراحان و محققان این رشته است، با رعایت آن ها نتیجه خوبی حاصل خواهد شد. این قوانین و استانداردها برای فضاهای مختلف، در مقالات گذشته سایت معماریان مگ وجود دارد و شما می توانید با جستجو در سایت، از این مطالب استفاده کرده تا اگر به عنوان طراح دکوراسیون خود عمل می کنید، از این قوانین مطلع باشید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

 

کارایی بخش های مختلف دکوراسیون خانه را در نظر بگیرید

هنگامی که قصد طراحی دکور و نمای یک قسمت از خانه را دارید، حتما به کاربرد و کارایی آن بخش توجه کنید. برای مثال، اگر هدف شما از طراحی یک اتاق نشیمن، ایجاد فضایی صمیمی و دلنشین برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه است، از تعداد مبلمان و صندلی های زیاد در کنار اقلام تزیینی کم استفاده نمایید. کارایی اتاق نشیمنی که در آن مبلمان و صندلی های زیاد به کار گرفته شود با اتاق نشیمنی که اقلام تزیینی و دکوری در آن بیشتر از سایر وسایل دیده می شود، متفاوت است. یک فضا روی مواردی همچون رنگ، اکسسوری و نورپردازی ارتباط مستقیم دارد. معمولا در فضاهایی که کارایی دراولویت قرار دارد، آرامش و جلوه زیبا در درجات آخر قرار می گیرد

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (5)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۵)

 

 

استفاده از اکسسوری و لوازم جانبی

اکسسوری یا لوازم جانبی و تزیینی، همانند رنگ فضای خانه شما را زیبا و پرنشاط می کند. برای مثال، هنگام طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب، تخت خواب و کمد از اقلام اصلی است و تابلوهای دیوار و چراغ های کوچک تزیینی جزو گروه اکسسوری ها هستند.
استفاده از اکسسوری به شما اجازه می‌دهد ذوق و سلیقه شخصیتان را در فضا تزریق کنید. شما نیز کمی خلاق و جسور باشید و از ایده های شخصی تان در قالب وسایل تزیینی در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (6)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۶)

 

متراژ فضا را در دست داشته باشید

متراژ فضا از مهم ترین عواملی است که در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت دارد. برای مثال، جهت قرار دادن یک کاناپه گرم و راحت در یک اتاق کوچک، می تواند بسیار خوب و جذاب باشد اما با در نظر گرفتن فضای داخلی به این نتیجه خواهید رسید که فضاهای کوچک مثل آپارتمان های دانشجویی و سوییت های جمع و جور اصلا مناسب اینگونه فضاها نیستند. هنگام خرید مبلمان فاکتور متراژ از جمله مهم ترین موارد است که حتما باید در نظر بگیرید. این قانون برای سایر وسایل نیز برقرار است. اقلام دکوری کوچک در فضاهای بزرگ گم شده و اقلام دکوری بزرگ در فضاهای کوچک بیش از حد جا می گیرند. اگر شما به این درک از فضا رسیدید که توانستید تشخیص دهید کدام عنصر برای فضای داخلی مناسب است، شما می توانید طراحی دکوراسیون خانه تان را خودتان انجام دهید.

خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (7)
خودتان طراح دکوراسیون داخلی خانه تان شوید (۷)

 

 

پس از پایان کار، از نگاه یک غریبه به فضا نگاه کنید

طراحان دکوراسیون هنگامی که یک پروژه را انجام می دهند، پس از پایان کار‌ به عنوان یک فرد غریبه به پروژه خود نگاه کرده و آن را بررسی می کنند تا از جایگاه افراد عادی نیز از سطح پروژه خود آگاهی داشته باشند. شما نیز اگر می خواهید به عنوان طراح دکوراسیون خانه خود عمل کنید و فضای داخلی تان را خودتان طراحی نمایید، ‌ در پایان کار چند عکس از فضای طراحی شده بگیرید و آن را از زوایای مختلف‌ بررسی نمایید. پس از بررسی های لازم از خود بپرسید که آیا فضایی که طراحی کرده اید، کاربردی است؟ آیا فضای طراحی شده شیک و جذاب است یا خسته کننده و تکراری؟ آیا بیشترین استفاده از فضاها صورت گرفته است؟ و این گونه سوالات که کیفیت کار شما را مشخص می کند. این سوالات به شما کمک می کند همانند طراحان داخلی، فضایی را طراحی کنید که از همه نظر ویژگی های لازمه و استاندارد را دارا باشد و بتواند نیازهای افراد درون خانه را تأمین نماید.

 

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت معماریان

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر