معماریان مگ

طراحی دکوراسیون داخلی خانه را از کجا شروع کنیم؟

طراحی اولیه دکوراسیون
طراحی اولیه دکوراسیون

طراحی اولیه دکوراسیون | سه گام اساسی برای داشتن یک دکوراسیون ایده آل در خانه

طراحی اولیه دکوراسیون و پاسخ به این سوال که از طراحی دکوراسیون داخلی را از کجا شروع کنیم، موضوعی است که در این مطلب به آن اشاره کرده ایم. در این مطلب طراحی اولیه دکوراسیون را در سه دقم بررسی کرده و راه های جذب مخاطبان به این غرفه ها را به شما نشان داده ایم. ‌‌از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “طراحی اولیه دکوراسیون” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید

 

مقدمه ای بر طراحی اولیه دکوراسیون

این روزها شرکت های زیادی در سرتاسر ایران وجود دارند که در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی خانه به ارائه خدمات گوناگون می پردازند. برخی از افراد، با صرف هزینه و سپردن کار طراحی دکوراسیون داخلی به متخصصین این کار، خود را از این کار کنار کشیده و کار را به کاردان واگذار می کنند. اما افرادی نیز در این بین وجود دارند که طراحی دکوراسیون داخلی را خودشان انجام می دهند. این افراد به دلیل سنگین بودن هزینه ها و یا دلایل شخصی علاقه ای به کار با آتلیه های طراحی دکوراسیون نداشته و خودشان وارد عمل می شوند.

در بسیاری از موارد، این گونه افراد نمی دانند کار طراحی دکوراسیون را از کجا و به چه شکلی شروع کنند که نتیجه خوبی را در آخر کار داشته باشند. این مشکل، باعث ایجاد سردرگمی در افراد شده و می تواند روی روند کار آن ها اختلالاتی ایجاد کند. به همین دلیل، ما در این مقاله از معماریان مگ، سه قدم اساسی را در راستای طراحی اولیه دکوراسیون را خدمت شما عزیزان خواهیم گفت. این مراحل و نکات، می تواند چراغ راه شما در طراحی دکوراسیون تان به صورت شخصی باشد. از شما دعوت می کنیم تا پایان این بخش همراه ما باشید و اگر سوالی داشتید، از طریق فرم نظرات به اطلاع ما برسانید.

 

قدم اول: برای هر قسمت از دکوراسیون، سهمی جداگانه قائل باشید

اولین قدم در طراحی دکوراسیون خانه تان، ایجاد شخصیت جداگانه برای هر قسمت از خانه است. یکی از مشکلات رایج که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند، این است که آن ها برای تمام قسمت های خانه ایده های یکسان به کار می گیرند و بدون در نظر گرفتن شرایط و کاربردهای آن قسمت از خانه، به طراحی دکوراسیون آن بخش می پردازند. اگر بخواهیم طراحی دکوراسیون را به صورت خلاصه تعریف کنیم، می توانیم بگوییم طراحی دکوراسیون مجموعه اموری که در راستای هماهنگ سازی و چیدمان محیط انجام می شود تا هر چه بهتر و جذاب تر رنگ های به کار رفته و ملزومات درون محیط دیده شوند. برای رسیدن به این هدف، ابتدا باید هر بخش از خانه را یک محیط مجزا در نظر بگیریم.

برای مثال، ایده هایی که در آشپزخانه خانه به کار می بریم را نمی توان در اتاق خواب ها استفاده کرد. البته مواردی مثل رنگ بندی و سبک دکوراسیون در قسمت های مختلف باید یکسان باشد تا هارمونی بین اجزای خانه احساس شود، اما چیزی که وجود دارد توجه به هر بخش و وقت گذاشتن روی طراحی ان است.

یکی از کارهای دیگر که در هنگام طراحی اولیه دکوراسیون باید انجام داد، کنار گذاشتن ملزوماتی است که نیازی به آن ها احساس نمی شود. برای مثال، اگر مبلمان یا مجسمه هایی قدیمی، آسیب دیده، بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک دارید که دیگر دوست ندارید از آن ها استفاده کنید، بهتر است از شر آن خلاص شوید. هروقت شما ملزومات مورد نظر برای دکوراسیون تان را آماده کردید، آماده قدم بعدی خواهید بود!

قدم اول: برای هر قسمت از دکوراسیون، سهمی جداگانه قائل باشید - طراحی اولیه دکوراسیون
قدم اول: برای هر قسمت از دکوراسیون، سهمی جداگانه قائل باشید

 

نکته! شما می توانید اقلامی که در دکوراسیون به آن ها نیازی ندارید، فروخته و با پول آن، ملزومات و امکانات تازه ای برای دکوراسیون خانه تان فراهم نمایید.

 

 

قدم دوم: انتخاب یک پالت رنگی جذاب و متناسب با شرایط محیط

قدم دوم در طراحی اولیه دکوراسیون، انتخاب رنگ دکوراسیون است. انتخاب اصولی و صحیح رنگ می تواند زیبایی و جذابیت بیشتری به دکوراسیون داخلی خانه شما بخشیده و هارمونی را بین اجزا ایجاد می کند. به جرئت می توان گفت انتخاب رنگ دکوراسیون یکی از مهم ترین و سخت ترین قسمت ها در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. رنگ محیط اطراف شما می تواند تاثیرات روانی زیادی بر رویتان گذاشته و تغییراتی در رفتارهای شما ایجاد نماید. به طور کلی، این رنگ ها هستند که حس و حال اتاق شما را تنظیم می کند.

رنگ ها، مدل های مختلفی دارند؛ رنگ های شاد و پرجنب و جوش، رنگ های رسمی و رنگ های خنثی از انواع رنگ ها به شمار می روند. رنگ های فانتزی و پر جنب و جوش رنگ هایی مثل زرد، قرمز و نارنجی هستند. رنگ های رسمی رنگ هایی مثل کرم، مغز پسته ای و گل بهی و رنگ های خنثی رنگ هایی مثل سفید، خاکستری و طوسی می باشد.

در هنگام انتخاب ترکیب رنگ خانه تان، رنگی را که دوست دارید هر روز صبح آن را ببینید انتخاب کنید. یادتان باشد رنگ دیوارها، تنها عامل تعیین کننده رنگ بندی خانه شما نیست. بلکه رنگ ملزومات و اکسسوری هایی مثل تابلوها، مجسمه و مبلمان نیز می تواند بر روی حس و حال فضای شما تاثیر گذار باشد. جالب است بدانید رنگ ها علاوه بر تاثیری که روی عواطف و احساسات انسان می گذارد، فضا را زیباتر و شیک تر کرده و در زندگی های امروزی می تواند تاثیر مثبتی را در افراد ایجاد نماید.

با دانستن این موارد، وقت آن است بهترین رنگ را برای دیوارهای خانه و ملزومات انتخاب کنید. رنگی که از همه جهات بتواند رضایت شما را بدست آورد و جلوه زیبایی به خانه شما ببخشد.

قدم دوم: انتخاب یک پالت رنگی جذاب و متناسب با شرایط محیط - طراحی اولیه دکوراسیون
قدم دوم: انتخاب یک پالت رنگی جذاب و متناسب با شرایط محیط

 

نکته! برای اینکه راجع به انتخاب بهترین رنگ دکوراسیون اطلاعات بیشتر و کامل تری کسب کنید، می توانید به مقالات مختلف معماریان مگ مراجعه کرده و یا هشتگ #رنگ_دکوراسیون را در وبلاگ معماریان دنبال کنید.

 

 

قدم سوم: پیاده سازی سبک دکوراسیون خود، ریسک کنید!

همانطور که در مطالب گذشته معماریان مگ نیز اشاره کردیم، سبک دکوراسیون مهم ترین و اساسی ترین موردی است که در هنگام طراحی اولیه دکوراسیون بایستی در نظر بگیرید. هر سبک، دارای ویژگی هایی است که منحصر به فرد آن سبک به شمار می رود. برخی از سبک ها، تجمل گرا هستند و برخی به استفاده حداقلی از اکسسوری ها تاکید می کنند. سبک های مختلف دکوراسیون دارای اصول و استانداردهایی می باشد که می تواند روی انتخاب ملزومات و حتی رنگ بندی خانه نیز برای شما چارچوب هایی تعیین کند. برای مثال در سبک مینیمال، شما بایستی از حداقل اکسسوری استفاده نموده و فضا را به سمت کاربرد و سادگی سوق دهید. مفاهیمی از طراحی مدرن را در بر می گیرد و تداخلی با سبک های سنتی ندارد. در عوض در سبک ایتالیایی استفاده از تجمل گرایی و اقلام دکوری پیشنهاد می شود.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به انواع سبک های دکوراسیون بدانید، این لینک را در وبلاگ معماریان دنبال کنید. #سبک_دکوراسیون

حالا که سبک دکوراسیون و رنگ بندی خانه تان را انتخاب کرده اید، وقت آن است ملزومات جدیدی را برای دکوراسیون تان خریداری نمایید. این ملزومات می تواند مبلمان تازه، میز و صندلی، اکسسوری، فرش و پرده و موارد دیگر باشد.

قدم سوم: پیاده سازی سبک دکوراسیون خود، ریسک کنید! - طراحی اولیه دکوراسیون
قدم سوم: پیاده سازی سبک دکوراسیون خود، ریسک کنید!

 

نکته! خرید ملزومات مناسب، می تواند فضای دکوراسیون داخلی تان را دچار تغییر و تحولات زیادی کند. اما منظور ما از خرید ملزومات، خرید هر وسیله ای نیست. اگر دکوراسیونی مدرن با رنگ های شاد و پرجنب و جوش دارید، مبلمانی سنتی نخرید؛ و یا اگر سبکی سنتی برای دکوراسیون انتخاب نموده اید، از خرید ملزومات مدرن خودداری نمایید. چرا که این دو حالت با یکدیگر تناقض داشته و نمی تواند هارمونی خوبی را در خانه شما ایجاد نماید.

 

 

طراحی دکوراسیون داخلی توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان

در این مقاله از معماریان مگ، به بررسی سه گام اساسی در شروع انجام طراحی دکوراسیون یک خانه خوب و استاندارد پرداختیم. شما با مطالعه این مطلب می توانید یک پیش زمینه فکری راجع به چگونگی شروع و به سرانجام رسیدن یک دکوراسیون داشته باشید. از آن جایی که طراحی دکوراسیون داخلی خانه یک امر تخصصی است و انجام آن به نحو احسن نیازمند دانش و تجربه بالایی است، ما به شما مراکزی را پیشنهاد می کنیم که به صورت تخصصی به انجام این کار می پردازند. یکی از این مراکز، شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان است. گر به دنبال خلق محیطی دوستانه و صمیمی و ارام هستید و همچنین می خواهید تمام پیش فرض ها و استانداردهای طراحی دکوراسیون در فضای خانه شما رعایت شود، می توانید به طراحان دکوراسیون ما اعتماد کنید.

شرکت معماریان با بیش از یک دهه تجربه و دارا بودن ده ها نمونه کار طراحی دکوراسیون داخلی، یک فضای ایده آل و رویایی را برای شما به ارمغان خواهید آورد.

منبع: wayfair

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر