تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
صفر تا صد بازسازی و نوسازی دکوراسیون خانه با کمترین هزینه

صفر تا صد بازسازی و نوسازی دکوراسیون خانه با کمترین هزینه

بازسازی خانه
بازسازی خانه

بازسازی خانه | بازسازی ارزان | نوسازی خانه

بازسازی خانه به شما کمک می کند با صرف هزینه کم، فضایی جذاب تر و مدرن تر داشته باشید. در این بخش، فرآیند نوسازی خانه را مورد بررسی قرار داده ایم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شما را با بازسازی ارزان خانه آشنا کنیم.

 

بازسازی خانه با کمترین هزینه

برای بسیاری از افراد، هزینه و مقدار پولی که از جیبشان صرف می شود در انجام کارها اولویت دارد. طراحی داخلی و به طور کلی کارهایی که به نوعی به ساختمان و محیط زندگی مربوط می شود، معمولا موارد هزینه بری هستند که در برخی مواقع ممکن است هزینه های بسیار بالایی را برای صاحب خانه ها متحمل شوند. از این رو، پیدا کردن مراکزی که با کم ترین هزینه، بالاترین سطح کیفیت را برای خدمات نوسازی و بازسازی خانه ارائه می کنند، اولین قدم در انجام پروژه نوسازی/بازسازی خانه است. بازسازی ارزان و ارائه کیفیت بالا در خدمات طراحی داخلی، یکی از ویژگی های مثبت شرکت معماریان است که به مشتریان و کارفرمایان خود عرضه می کند.

دریافت مشاوره از شرکت های ساختمانی و دکوراسیون داخلی

بازسازی و نوسازی منزل قدیمی و تبدیل محیط آن به محیطی شیک و جذاب امروزی، کار هر کسی نیست و مطمئنا به حضور یک مهندس یا یک طراح دکوراسیون در این زمینه نیاز پیدا خواهید. ده ها شرکت ساختمانی و هزاران مهندس و متخصص دکوراسیون داخلی در ایران وجود دارد که می توانید کار طراحی دکوراسیون یا بازسازی/نوسازی آن را به این شرکت ها و افراد واگذار نمایید. بازسازی خانه امری تخصصی است که اگر به دست افراد عادی و صاحبان خانه انجام پذیرد، ممکن است مشکلاتی را در آینده برای این افراد به وجود آورد. دریافت مشاوره و راهکارها از مشاورین طراحی و بازسازی دکوراسیون، به شما کمک می کند از مناسب ترین متریال ها و جذاب ترین ایده هایی که با ساختمان شما هماهنگ است در راستای رسیدن به محیطی ایده آل و شیک استفاده نمایید.

در موارد زیادی مشاهده شده است که افراد بدون مشورت طراحان داخلی، اقدام به بازسازی دکوراسیون خانه شان کرده و در نهایت، فضایی پر از نقص و ایراد نصیب آن ها شده است. به این دلیل می گوییم قبل از انجام پروژه نوسازی خانه از افراد آگاه مشورت گرفته و کار را به آن ها واگذار نمایید که در هنگام اتمام پروژه، هزینه هایی که صرف کردید هدر نرفته و نتیجه ای دلچسب و مطلوب برایتان داشته باشد. شرکت معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان، یکی از مراکز حرفه ای و معتبر در ایران است که با دارا بودن بیش از یک دهه تجربه موفق و سابقه همکاری با صدها کارفرما، می تواند پروژه های طراحی داخلی و بازسازی خانه شما را در دست بگیرد. اگر مایلید با مراحل کار در یک پروژه نوسازی و بازسازی خانه آشنا شوید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

تخریب فضای داخلی یا نمای خارجی

تخریب فضای داخلی یا نمای خارجی
تخریب فضای داخلی یا نمای خارجی

 

تخریب فضای داخلی، اولین قدم در انجام پروژه بازسازی و نوسازی منزل است. در این مرحله، فضاهایی که دیگر نیازی به بودن آن ها نیست و یا قصد تعمیر و نوسازی دارند تخریب شده تا فضاهایی جدید با ایده هایی جدید پیاده سازی شوند. برای مثال، در بسیاری از پروژه های بازسازی، معمولا دیوار اتاق خواب هایی که به اتاق پذیرایی متصل هستند تخریب شده تا فضای نشیمن و پذیرایی بیشتری ایجاد شود. و یا تخریب دیوارها برای تعمیر و تعویض لوله های پوسیده نیز از دیگر موارد تخریب در نوسازی می باشد.

مواردی که گفته شد مربوط به تخریب فضای داخلی یک خانه است اما ممکن است شخصی قصد داشته باشد نمای خارجی خانه را نیز نوسازی کند. در این صورت، متریال های قدیمی تشکیل دهنده نمای خارجی ساختمان تخریب شده و به جای آن ها، مواد و مصالح نو جاگذاری می شود.

ساخت قسمت های موردنیاز

ساخت قسمت های موردنیاز
ساخت قسمت های موردنیاز

 

صاحب خانه و کارفرما، مشخص می کند چه بخش هایی در داخل خانه می بایست اضافه یا حذف شود. اگر قرار به اضافه شدن قسمت جدیدی در خانه باشد، مجری پروژه موظف است با تخریب و یا ایجاد قسمت های جدید، فضای موردنیاز کارفرما را ایجاد نماید. با توجه به پلان خانه های ایرانی و نیازهای عمومی صاحبان خانه، این مرحله نیاز به وقت و صرف هزینه زیادی نداشته و ظرف مدت کوتاهی انجام می شود. با این حال، توجه کامل به تمام جوانب و شرایط دکوراسیون داخلی، شما را به محیط ایده آل که با نیازهای شما مطابقت کامل داشته باشد نزدیک می کند.

 

گچ کاری و سقف کاذب

گچ کاری و سقف کاذب
گچ کاری و سقف کاذب

 

پس از تخریب فضاهای بلا استفاده و طراحی و ساخت قسمت های موردنظر، نوبت به انجام کارهای تکمیلی طراحی داخلی است. منظور از کارهای تکمیلی، مواردی است که مراحل گذشته را کامل و باعث می شود دورنمایی از نتیجه پروژه برای شما ظاهر شود. به طور معمول، پس از تخریب و اجرای ایده توسط مهندسین، گچبری و رنگ آمیزی دیوارها انجام می شود. همچنین، در صورت نیاز و موافقت کارفرما، می توان از سقف های کناف نیز استفاده نمود. نصب و جاگذاری سقف کناف نیز در این مرحله انجام می شود.

نورپردازی و روشنایی منزل

نورپردازی و روشنایی منزل
نورپردازی و روشنایی منزل

 

یکی از عواملی که در تغییر، بازسازی و نوسازی دکوراسیون منزل بسیار تاثیرگذار است و معمولا بسیار زیاد به چشم می آید، نورپردازی داخلی است. نورپردازی ساختمان را میتوان به دو دسته کلی اصلی و فرعی تقسیم کرد. یکی نورپردازی اصلی و دیگری نورپردازی فرعی؛ منظور از نورپردازی اصلی، استفاده از عناصر روشنایی تامین نور کافی در فضای خانه است. این کار معمولا با کمک ملزوماتی همچون لوستر و چراغ های دیواری انجام می پذیرد.

نورپردازی فرعی، شکل دیگری از نورپردازی است که به نوعی تکمیل کننده سیستم روشنایی اصلی خانه می باشد. لامپ های کوچکی که در گچبری سقف و یا در سقف کناف قرار می گیرند، نمونه بارزی از نورپردازی فرعی خانه هستند. در این مرحله می بایست از عناصری استفاده کنید که با سبک خانه تان همخوانی داشته باشد. فروشگاه معماریان یکی از مراکز فروش انواع ملزومات روشنایی است که می توانید با مراجعه به آن، از انواع کالاهای نورپردازی استفاده نمایید.

ساخت کف خانه در بازسازی ارزان

ساخت کف خانه در بازسازی ارزان
ساخت کف خانه در بازسازی ارزان

 

پس از انجام امور مربوط به نورپردازی، حال نوبت به ساخت و طراحی کف خانه است. اگر قصد دارید پوشش کف خانه تان را در نوسازی خانه تان تغییر دهید، باید کمی هزینه خرج نمایید. در یک بازسازی ارزان معمولا پوشش سطح کف خانه بدون تغییر باقی می ماند اما اگر قصد دارید خانه تان جذاب تر به چشم آید، می توانید از انواع پارکت، لمینت و سرامیک استفاده نمایید.

 

رنگ آمیزی دیوار و سقف

رنگ آمیزی دیوار و سقف
رنگ آمیزی دیوار و سقف

 

رنگ آمیزی دیوار و سقف یکی از مهم ترین قدم ها در بازسازی و نوسازی دکوراسیون داخلی است. برخی طراحان داخلی و مهندسین نوسازی خانه سقف را دیوار پنجم می نامند چرا که معتقدند زیبایی سقف تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون فضای داخلی دارد. رنگ سقف و دیوارها می تواند باعث شود اندازه­ ی یک اتاق بزرگتر یا کوچکتر به نظر برسد. پس از آنکه قسمت های مختلف خانه را طراحی و کار ساخت آن را تمام کردید رنگ آمیزی را انجام دهید. به جز رنگ، ایده های دیگری مثل پوستر و کاغذ دیواری و یا استفاده از دیوارپوش های کامپوزیت نیز وجود دارد که در صورت نیاز کارفرما از هر یک از آن ها می توانید استفاده نمایید.

کف پوش و دیوار پوش

کف پوش و دیوار پوش
کف پوش و دیوار پوش

 

استفاده از کف پوش و دیوارپوش، امری رایج در بازسازی خانه ها است. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، اگر به دنبال بازسازی ارزان قیمت خانه تان هستید می بایست از ایده های دیگری استفاده نمایید اما اگر به دنبال نتیجه جذاب و دکوراسیون شیک و امروزی می باشید، بکارگیری دیوارپوش و کف پوش های باکیفیت بهترین گزینه است. انواع کف پوش های موجود در بازار، برای سطح پوشش کف خانه و انواع دیوارپوش های ایرانی و خارجی برای سطح دیوارها در بازار این محصولات وجود دارد.

طراحی و تزئین قرنیز خانه

طراحی و تزئین قرنیز خانه
طراحی و تزئین قرنیز خانه

 

قرنیز به دلیل این که دیوار را از کف متمایز می کند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می بایست در انتخاب طرح و رنگ آن نهایت دقت را خرج کنیم. رنگ آمیزی و ایجاد طرح های مختلف در قرنیزها، به جذاب تر شدن محیط داخلی خانه شما کمک کرده و یک راه حل ارزان قیمت برای زیبایی بخشیدن به سطح دیوارهای شما است.

 

چیدمان دکوراسیون داخلی

چیدمان دکوراسیون داخلی
چیدمان دکوراسیون داخلی

 

پس از انجام کارهای بالا، اگر بودجه ای برای شما باقی ماند، آن را به خرید ملزومات جدید و اکسسوری های جذاب اختصاص دهید. یک فضای نو و مدرن، قاعدتا نیاز به ملزومات و عناصر مدرن دارد تا جلوه خود را حفظ نماید. از این رو، پس از نوسازی منزل تان سعی کنید آن دسته از وسایلی که بنظر قدیمی و از کار افتاده هستند را تعویض و به جای آن ها از ملزومات نو استفاده نمایید.
از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. در صورت تمایل به سایر مقالات وبلاگ معماریان نیز سری بزنید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا