معماریان مگ

معرفی 15 خانه فلزی مدرن

خانه فلزی
خانه فلزی

خانه فلزی | معرفی 15 خانه مدرن از جنس فولاد و آلومینیوم

خانه فلزی، به خانه هایی می گویند که جنس نمای خارجی آن ها از فلز فولاد یا آلومینیوم می باشد. این سازه ها، مقاوم هستند و جزو معماری مدرن به شمار می روند. یک خانه فلزی می تواند ویژگی های مثبت و منفی بسیاری داشته باشد.

در این مقاله به معرفی و بررسی 15 خانه فلزی پرداخته ایم. دوستان و همراهان عزیز معماریان، از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد یا انتقادی راجع به این مقاله یا دیگر مطالب سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای همین مطلب، با ما در میان بگذارید.

 

خانه آلومینیومی نرم

این نمونه، خانه فلزی است که نمای خارجی آن همانند پتو می باشد و در شهر کوچکی در نزدیکی توکیو واقع شده است. نام این خانه “خانه سخت و نرم آلومینیومی” است؛ سخت از آن جهت که جنس آن از آلومینیوم است و نرم به دلیل شباهتی که به پتو دارد. نمای خارجی این خانه، با خانه های متعارف اطرافش تفاوت آن چنانی ندارد اما چیزی که این خانه را متمایز و برجسته کرده است، جنس فلزی آن است.

خانه آلومینیومی نرم - خانه فلزی
خانه آلومینیومی نرم

 

خانه فلزی زنگ زده فولادی

این خانه فلزی، توسط رابرت برونو و در تگزاس ساخته شده است. نمای بیرونی زنگ زده این خانه شامل 110 تن فولاد است که داخل آن شباهت زیادی به غار دارد! این سازه همانند خوک غول پیکر و سنگینی است که در سال 1973 ساخته شده و در طول این مدت، معمار این خانه بخش های جدیدی را ( از جمله اتاقک های فلزی ) به وسیله جوش به این خانه اضافه کرده است.

خانه فلزی زنگ زده فولادی - خانه فلزی
خانه فلزی زنگ زده فولادی

 

خانه فلزی در محیط طبیعی

این سازه در کشور انگلستان، یکی دیگر از ساختارهای پیچیده ای است که با سطحی فلزی ای پوشیده شده است که ظاهری شبیه آجر دارد. این خانه از ورقه های فلزی مقاومی تشکیل شده است تا بتواند در برابر تغییر فصل محیط طبیعی اطراف، دوام بیاورد. نکته جالب دیگر، معماری عجیب و غریب این خانه است که باعث شده بخشی از خانه به صورت معلق به نظر برسد.

خانه فلزی در محیط طبیعی - خانه فلزی
خانه فلزی در محیط طبیعی – 1

 

خانه فلزی در محیط طبیعی - خانه فلزی
خانه فلزی در محیط طبیعی – 2

 

 

خانه ابری در ژاپن

این خانه خاکستری رنگ که با نام “خانه ابری” نیز شناخته می شود، بر خلاف نامش نمایی بسیار روشن و آفتابی دارد. این خانه فلزی که در ژاپن ساخته شده، دارای نورگیر هایی روی سقف است که باعث ورود و خروج نور و هوا می شود.

خانه ابری در ژاپن - خانه فلزی
خانه ابری در ژاپن – 1

 

خانه ساحلی فلزی در استرالیا

ساخت یک پناهگاه در کنار ساحل که جنس بدنه آن از آهن راه راه است، توسط جیمز استوکول ساخته شده و معماری آن دارای زاویه های مختلفی است که این خانه را برای رویارویی با مشکلات آب و هوایی این منطقه آماده ساخته است. همچنین دیوار های شیشه ای، باعث استفاده حداکثری ساکنان از چشم انداز های منطقه شده است.

خانه ساحلی فلزی در استرالیا - خانه فلزی
خانه ساحلی فلزی در استرالیا

 

خانه فلزی بازیافتی از هواپیما

کل محیط این خانه، در فضایی بالغ بر 4000 متر مربع ساخته شده است. معمار این خانه، دیوید هرتز، در ابتدا قصد داشت از بال های هواپیما برای ساخت و معماری این خانه فلزی استفاده کند اما پس از بررسی هایی که انجام داد، متوجه شد خرید یک هواپیما و بکارگیری قسمت های مختلف آن در این خانه، کار درست تری است. به همین دلیل یک هواپیمای 35 هزار دلاری را به قسمت های مختلف تقسیم و به شکل های مختلف از آن استفاده کرد. حدود 4.5 میلیون قطعه فلزی از این هوا بدست آمد که در بخش های مختلف این اقامتگاه دیده می شود.

خانه فلزی بازیافتی از هواپیما - خانه فلزی
خانه فلزی بازیافتی از هواپیما

 

خانه چمدانی در ژاپن

این خانه در شهر اوزاکا ژاپن قرار دارد و نمای خارجی آن همانند چمدان فلزی است. این سازه، از نظر شباهت ظاهری، تمام قسمت های یک چمدان را از جمله قفل در نمای خود بکار برده است. همچنین دو پنجره در سقف این سازه وجود دارد که نور و هوای تازه را به محیط داخلی خانه منتقل می کند.

خانه چمدانی در ژاپن - خانه فلزی
خانه چمدانی در ژاپن – 1

 

خانه چمدانی در ژاپن - خانه فلزی
خانه چمدانی در ژاپن – 2

 

 

خانه آلومینیوم پیش ساخته

از بیرون که به این خانه نگاه می کنیم، این خانه شبیه دستگاه توستر یا لوازم آشپزخانه می باشد. جنس این خانه فلزی از آلومینیوم است و توسط معمار ژاپنی، تو وو ایتو، ساخته شده است.

خانه آلومینیوم پیش ساخته - خانه فلزی
خانه آلومینیوم پیش ساخته

 

خانه ای از جنس آلومینیوم مات

جنس نمای خارحی این خانه از آلومینیوم مات است و این امر نه تنها برای تقویت منظره سرسبز اطراف آن مفید است، بلکه صاحبان آن را از نگهداری خسته کننده این خانه در آب و هوای خشن این منطقه نیز معاف می کند. این خانه در شهر نیویورک ایالات متحده قرار دارد.

خانه ای از جنس آلومینیوم مات - خانه فلزی
خانه ای از جنس آلومینیوم مات

 

مکعب فلزی شیشه ای

این خانه، توسط ریکن یامانتو ساخته شده و شبیه به مکعب روبیکی است که از جنس آلومینیوم ساخته شده. چهار چوب این خانه را معکب های 34 فوتی تشکیل می دهد که نور و چشم انداز بیرون را برای افراد داخل خانه به ارمغان می آورد.

مکعب فلزی شیشه ای - خانه فلزی
مکعب فلزی شیشه ای

 

 

سیلوی بازسازی شده

این سازه در گذشته، محل نگهداری دانه بوده ولی اکنون با بازسازی مدرنی که در آن صورت گرفته، به یک خانه فلزی جذاب تبدیل شده است. از جمله ویژگی های منحصر به فرد این خانه، می توان به بالکن و اتاق خواب های طبقه دوم اشاره کرد که در نوع خود بی نظیر است.

سیلوی بازسازی شده - خانه فلزی
سیلوی بازسازی شده

 

خانه سبک با صفحات آلومینیومی

یک تولید کننده صفحات آلومینیومی سبک وزن و مدرن، این سازه را به عنوان نمونه در نمایشگاه خود استفاده کرد. از این صفحات می توان به عنوان دیوار های عمودی یا روکش های افقی استفاده کرد و با به کارگیری تعداد زیادی از آن ها، یک خانه تمام و کمال ساخت!

خانه سبک با صفحات آلومینیومی - خانه فلزی
خانه سبک با صفحات آلومینیومی

 

خانه طرح و نقش دار آلومینیومی

این ویلای نسبتا قدیمی، از معدود سازه های باقی مانده از قرن بیستم در کنار دریاچه گاردسکن سوئد می باشد که در دو طبقه ساخته شده است. ورق های آلومینیومی، جنس نمای خارجی این خانه را تشکیل می دهد که روی قسمتی از آن با استفاده از برش لیزری، طرح هایی کشیده شده است. شایان ذکر است این خانه فلزی در سوئد قرار دارد.

خانه طرح و نقش دار آلومینیومی - خانه فلزی
خانه طرح و نقش دار آلومینیومی

 

 

خانه فلزی کانتینری

کانتینر ها، به طور فزاینده ای برای معماری انواع سازه های کوچک و بزرگ مثل دفاتر کار، خوابگاه ها و حتی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در نگاه اول بنظر نمی رسد این خانه فلزی باشد اما کمی با دقت تر که نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که از دو کانتینر فلزی تشکیل شده است.

خانه فلزی کانتینری - خانه فلزی
خانه فلزی کانتینری

 

خانه فلزی الهام گرفته از طرح سیمان آجری

بلوک های متناوب از جنس فولاد و شیشه که از طرح سیمان آجری سنتی الهام گرفته و آن را به نمایی کاملا جدید و مدرن تبدیل کرده اند، نمای خارجی این سازه را تشکیل می دهد. این خانه نیمه شفاف ( از این جهت که نمی توان به صورت کامل داخل خانه را دید ) معماری جالبی دارد و از نمونه های موفق خانه های فلزی به شمار می رود.

خانه فلزی الهام گرفته از طرح سیمان آجری - خانه فلزی
خانه فلزی الهام گرفته از طرح سیمان آجری

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

در سر تا سر دنیا، سبک ها و مدل های گوناگونی جهت ساخت خانه های مسکونی وجود دارد. یکی از این سبک ها، استفاده از فلزات در نمای خارجی است. این عنصر جذاب، فواید بسیاری دارد و در کنار آن استفاده از آن می تواند مضراتی نیز داشته باشد. آن چه که در این مقاله گفته شد، خلاصه ای از ویژگی های سبک معماری فلزی است که در قالب 15 نمونه از خانه های فلزی به شما معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله موردنظر شما واقع شده باشد.

معماری خانه های فلزی توسط شرکت آریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان از سال 1386 و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول ، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری ، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن توانسته اعتماد مشتریان خود را بدست آورد.

تماس با معماریان

معماری و ساخت خانه های فلزی، یکی از خدماتی است که گروه ما به مخاطبان ارائه میدهد. از طراحی تا اجرای کامل پروژه های معماری خانه های فلزی به صورت 0 تا 100 توسط معماریان و زیر نظر مهندس آریان صورت میپذیرد . شما نیز اگر مایلید برای خانه یا محل کار خود از سبک معماری فلزی بهره ببرید، همین حالا از شماره های مندرج در سایت استفاده کرده و با مشاورین ما در تماس باشید.

از این که تا پایان این مطلب همراه ما بوده اید، از شما بی نهایت سپاس گزاریم؛ در صورت تمایل از دیگر بخش های سایت نیز دیدن کنید.

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر