معماریان مگ

بررسی چیدمان دکوراسیون ورودی خانه و اهمیت آن

دکوراسیون ورودی خانه
دکوراسیون ورودی خانه

دکوراسیون ورودی خانه | چگونه یک ورودی مدرن و جذاب برای خانه خود داشته باشیم؟

دکوراسیون ورودی خانه، یکی از بخش های مهم و تاثیر گذاری است که نقش مهمی در ایجاد نظر افراد نسبت به دکوراسیون کلی خانه را ایفا می کند. چرا که مهمانان با اولین بخشی که هنگام ورود به خانه مواجه می شوند، دکوراسیون ورودی خانه است. در این مطلب دکوراسیون ورودی خانه را بررسی کرده و راهکار هایی برای چیدمان آن ارائه کرده ایم. از شما همراهان محترم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشند و اگر نظر یا پیشنهادی مدنظر دارند، با ما در میان بگذارند.

دکوراسیون ورودی خانه، جزو مکان هایی است که اغلب مورد اهمیت صاحبان خانه قرار نمی گیرد و به آن توجه زیادی نمی شود. در بیشتر خانه ها، در دکوراسیون ورودی خانه از یک فرش و یک جاکفشی استفاده می شود که بسیار سرد و بی روح است. در دنیای امروز و با پیشرفت علم دکوراسیون و طراحی فضای داخلی منزل، دکوراتور ها ایده های بسیار جذاب و مدرنی را برای دکوراسیون ورودی خانه قرار داده اند.

مقدمه ای بر دکوراسیون ورودی خانه

می توان گفت فضای ورودی خانه، تقریبا اولین مکانی است که مراجعه کنندگان به خانه با آن روبرو می شوند؛ پس قاعدتا با دیدن ورودی خانه ذهنیت آنها در مورد شما و سلیقه‌ تان شکل می‌گیرد. بنابر این بهتر است ورودی خانه شما به گونه ای باشد که در آن گلچینی از دیدگاه های شما در امر دکوراسیون خانه و علایق و شخصیت تان در آن نهفته باشد تا فرد با دیدن آن ها به فضای خانه شما پی ببرد. در این مقاله به مواردی که به زیباتر شدن دکوراسیون ورودی خانه کمک می کند پرداخته ایم.

اگر شما جزو آن دسته از صاحبان خانه هستید که ورودی آپارتمان گسترده ای دارید، پس بهتر است برای ورودی آن بیش از بیش وقت بگذارید و از دکوراسیون های منحصر به فرد تری برای چیدمان آن استفاده کنید. انتخاب یک جالباسی مناسب، آینه و کنسول، گلدان و لوازم تزئینی همه و همه عناصری است که می توانید برای یک دکوراسیون ورودی جذاب از آن ها استفاده نمایید.

دکوراسیون ورودی خانه
دکوراسیون ورودی خانه

 

 

استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی خانه

استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی خانه - دکوراسیون ورودی خانه
استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی خانه

یکی از ایده هایی که می توان در راستای زیباتر شدن دکوراسیون ورودی خانه به آن اشاره کرد، استفاده از آینه است. تعبیه آینه در فضای ورودی خیلی خوب است. برای اینکه فضای ورودی خانه شما بزرگتر و بازتر دیده شود، می توان از آینه هایی با قاب های جذاب و برنجی استفاده کنید. قاب های برنجی باعث بزرگ تر دیدن شده دکوراسیون ورودی خانه شما می شود. در اغلب آپارتمان های امروزی فضای ورودی نسبتا کوچک است، اما این بدان معنا نیست که شما از دکوراسیون این فضا غافل شوید می توانید با کمک یک ترفند ساده ی قدیمی و با استفاده از آینه ی نسبتا بزرگ این فضا را دو برابر کنید.

همچنین میزان روشنایی آن را بیشتر کنید و دکوراسیون ورودی آپارتمان تان را بیش از بیش جذاب نمایید. از دیگر مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون ورودی خانه، این است که شما می توانید قبل از خروج از منزل، یک تصویر کلی از خود در آینه داشته باشید و دیگر نیاز نیست به اتاق خواب یا مکانی که در آن آینه قرار دارد بروید.

 

قرار دادن جاکفشی در ورودی خانه

قرار دادن یک جاکقشی در دکوراسیون ورودی خانه، یکی از ایده های کاربردی و مورد نیاز برای هر خانه است. از جا کفشی، می توان استفاده های مختلفی کرد. قرار دادن کفش ها در قفسه های آن، قرار دادن گلدان روی آن و غیره. این وسایل به دلیل اینکه ظاهر نسبتا زیبایی ندارند، بهتر است در مقیاس های کوچک تر و جمع و جور تر مورد استفاده قرار بگیرند.

قرار دادن جاکفشی در ورودی خانه - دکوراسیون ورودی خانه
قرار دادن جاکفشی در ورودی خانه

 

 

نقش نور در دکوراسیون ورودی خانه

نور یکی از مهمترین عناصری است که در دکوراسیون هر خانه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند؛ وجود نور در تمام بخش های خانه، از ارکان بسیار مهم است و دکوراتور ها نیز به این مسئله توجه ویژه ای می کنند. به سادگی می توان با استفاده از یک دیوار و قرار دادن و نصب لامپ های پر نور و یا حتی درصورت امکان بهره بردن از نور طبیعی فضای ورودی تان را منحصر به فرد تر نمایید و زیبایی خاصی به آن ببخشید. در این صورت شما صاحب فضایی با نور پردازی عالی و چشم نواز خواهید بود که نظر بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند.

نقش نور در دکوراسیون ورودی خانه - دکوراسیون ورودی خانه
نقش نور در دکوراسیون ورودی خانه

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه تان هستید؟

آتلیه طراحی معماریان، برای شما یک سورپرایز فوق العاده دارد!

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342[/mks_two_thirds]

[/mks_col][/mks_pullquote]

 

نصب یک نگهدارنده برای نگهداری البسه و کلید ها

نصب و تعبیه یک قفسه زیبا و مناسب برای لباس های مورد نیاز روزانه، یکی دیگر از ایده های خلاقانه ای است که می توان در دکوراسیون ورودی خانه از آن بهره برد. آویزان کردن کیف نیز یکی از کارهایی است که می توان در این مکان اجرایی کرد. همچنین کلید ها و سوییچ هایی که در طول روز استفاده می کنیم را نیز می توان در جا کلیدی های مخصوص در بخش ورودی خانه قرار داد تا هر وقت از خانه خارج و یا وارد خانه شدیم، آن ها را کنترل کنیم.

نصب یک نگهدارنده برای نگهداری البسه و کلید ها - دکوراسیون ورودی خانه
نصب یک نگهدارنده برای نگهداری البسه و کلید ها

 

 

استفاده از یک تابلوی هنری در ورودی خانه

استفاده از یک تابلوی هنری هم در چنین موقعیتی بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود و چشم هر بازدید کننده ای را به خود جلب خواهد کرد. همه چیز بستگی به انتخاب صاحبان خانه دارد و می توانید با دیدی کاربردی از هر وسیله ای برای بهتر شدن این بخش از خانه بهره بگیرید. شاید ابعاد و مقیاس محیط در این قسمت از خانه چندان اهمیت نداشته باشد، و ممکن است در کوچکترین فضایی که در اختیار دارید، بتوانید بهترین استفاده را از محیط ببرید.

استفاده از یک تابلوی هنری در ورودی خانه - دکوراسیون ورودی خانه
استفاده از یک تابلوی هنری در ورودی خانه

 

استفاده از سبد در دکوراسیون ورودی خانه

استفاده از یک سبد یا تعدادی جعبه کوچک که در آن وسایل مختلف نگهداری می شود نیز ایده بسیاری خوبی است که باعث منظم شدن وسایل می شود. این ایده شاید چندان معمول نباشد اما در خانه هایی که از فضای ورودی خوبی برخوردار هستند، استفاده از این راهکار می تواند کمک زیادی در ایجاد نظم و ترتیب در دکوراسیون ورودی خانه بکند.

استفاده از سبد در دکوراسیون ورودی خانه - دکوراسیون ورودی خانه
استفاده از سبد در دکوراسیون ورودی خانه

 

 

سخن پایانی

در کل، برای یافتن وسایل مناسبی که بتوانید با استفاده از آنها کارایی لازم را برای خودتان در دکوراسیون ورودی خانه ایجاد نمایید، چندان کار سختی را پیش ندارید و فقط کافی است از سلیقه و خلاقیت خودتان و یا الگوبرداری از دکوراسیون های دیگر، کمک بگیرید. به عنوان مثال قرار دادن یک میز ساده در این بخش که دارای کشوهای کوچکی برای قرار دادن وسایل ریز مثل کلیدها و سوییچ ها در آن باشد، می تواند به تنهایی کفایت کند.

 

چکیده آنچه در مقاله دکوراسیون ورودی خانه گفته شد:

دکوراسیون ورودی خانه، معمولا جزو فضاهایی است که توجه زیادی به ان نمی شود. این فضا به عنوان محلی که اولین تصویر از خانه را ارائه می کند، دارای اهمیت بسیاری است. این فضا به عنوان پیش ورودی مکان بسیار مناسبی برای خوش آمدگویی به مهمانان بوده و با الحاق عناصری چون قفسه ،کمد، آویز لباس یا رختکن و مکانی برای قرار دادن کفش ها و کیف ها کامل شده و علاوه بر کاربردی بودن برای افراد خانواده و مهمانان با ترکیب عناصر زیبا و هنرمندانه و حتی ارزان قیمت می توان این فضا را به فضایی زیبا و دوست داشتنی تبدیل کرده وگاهی با طراحی المان هایی از باز شدن درب ورودی مستقیما به فضای نشیمن یا فضای اصلی خانه که از اشتباهات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون است اجتناب کرد.

معماری پروژه های ساختمانی توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با تکیه بر سال ها تجربه کاری موفق، مجری خدمات مختلف طراحی دکوراسیون داخلی منازل شماست. این خدمات، تحت نظارت مستقیم مهندس آریان و توسط پرنسل کارکشته و حرفه ای انجام می شود. شرکت معماریان از سال 1386 ذر زمینه های مختلف معماری ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل فعالیت می کند و یکی از مراکز معتبر و صاحب سبک در کشور به شمار می رود. رضایت کارفرمایان، اولین و مهم ترین هدف شرکت معماریان است و برای رسیدن به آن، همیشه سعی در انجام پروژه ها با بالاترین کیفیت داشته است. طراحان دکوراسیون و دکوراتور های معماریان، به شما این تضمین را می دهند که با یک بار سفارش پروژه، مشتری دائمی شرکت معماریان خواهید شد.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر