معماریان مگ
ایده های کمد لباس و فضاهای ذخیره سازی مناسب در خانه

ایده های کمد لباس و فضاهای ذخیره سازی مناسب در خانه

ساختن و ارائه ایده های کمد لباس ، متناسب با اتاق خواب شاید مشکل خیلی از ما ها باشد. چون کمد جزء مبلمانی است که فضای زیادی را در اتاق خواب اشغال می کند؛ از این رو بهتر است از فضاهایی که بلا استفاده مانده و تقریبا فضاهای پرت هستند، استفاده ی بهینه انجام داده و یک کمد لباس متفاوت را در آن قسمت جا دهیم.

برای این کار ما برای شما یکسری ایده های کمد لباس را در نظر گرفته ایم که پس از خواندن آنها می توانید فضاهای خالی خانه را شناسایی کنید و با یک طراحی مناسب، آن قسمت را به یک فضای ذخیره سازی زیبا تبدیل کنید.

در خانه هایی که مساحت کوچکی دارند، نیاز به فضاهای ذخیره سازی بیشتری وجود دارد. در این مطلب می خواهیم راهکارهایی با معرفی چند نمونه از ایده های کمد لباس برای ایجاد فضاهای ذخیره سازی و استفاده بهینه از فضاها ارائه دهیم. می توانید یک اتاق با طرح های مدرن وشیک طراحی کنید که بتواند نیاز شما به فضاهای ذخیره سازی را به بهنترین نحو پاسخگو باشد.

ابتدا ابعاد فضایی را که می خواهید در آنجا، کمد یا کشو درست کنید، اندازه بگیرید. با در نظر گرفتن اشیاء و وسایل و لباس هایی که می خواهید در کمد جا دهید، یک کمد شیک و زیبا سفارش دهید. می توانید از این ایده های کمد لباس کمک بگیرید و با استفاده از نکاتی که خواهیم گفت، یک کمد مناسب اتاق تان طراحی کنید.

ایده های کمد لباس و فضاهای ذخیره سازی

ادامه یافتن از کف تا سقف، از ایده های کمد لباس

می توانید با استفاده بهینه از فضاهای خالی، جای کافی برای فضای ذخیره سازی و کمدها ایجاد کنید. برای اینکه بخواهید یک کمد که از کف تا سقف ادامه یافته درست کنید،  باید یک فضای بزرگتر و عمیق تری را خالی کنید. در این مورد اگر نمی توانید به سقف نزدیک شوید، نگران نباشید؛ با نردبان های مخصوصی که برای این کار ساخته شده اند، دیگر کمدی وجود نخواهد داشت که دست شما به آن نرسد. کمدی که در این تصویر می بینید یک کمد بسیار مدرن با رنگ خنثی و براق است که با فضای زیادی که در اختیارتان می گذارد، می تواند قسمتی کاربردی در اتاق باشد.

ادامه یافتن از کف تا سقف از ایده های کمد لباس و فضاهای ذخیره سازی

از فضاهای خالی و پرت خانه تان استفاده کنید.

فضاهای خالی که به دلیل سقف های شیبدار در خانه ایجاد می شوند و یا فضاهای پرت کنار دیوارها، می توانند با یک طراحی مناسب به صورتی هدفمند و کاربردی دکوراسیون شوند. آویزها، کشوها و طبقه های باز می توانند این نیاز شما را پاسخگو باشند. فقط زیر سقف های شیبدار نیست که می توان از آن استفاده کرد. شما می توانید از فضای خالی زیر راه پله هم به صورت مفیدی استفاده کنید. مثلا به کمک ایجاد طاقچه ها یا کشو ها.

استفاده از فضاهای خالی و پرت خانه از ایده های کمد لباس

 

 

مبلمان های چندمنظوره، نمونه ای از ایده های کمد لباس

نظرتان در مورد ساختن میز آرایش داخل کمد چیست؟ می توانید طاقچه ها و طبقه های کمد را با استفاده از جعبه های زیبا و سبدها، زیباتر جلوه دهید.  می توانید استفاده های متفاوت را در یک کمد یا هر وسیله ایجاد کرده و آنرا به یک مبلمان چند کاره تبدیل کنید.

در این صورت شما استفاده بهینه ای از فضا انجام خواهید داد. با طراحی های این گونه می توانید هم طاقچه ها و کشو های باز داشته باشید و هم بسته؛ در کنار آن نیز میز تحریر یا میز آرایش داشته باشید. با استفاده از مبلمان های چند منظوره هم از نظر جا و فضا، هم از نظر اقتصادی می توان صرفه جویی نمود.

مبلمان های چندمنظوره، نمونه ای از ایده های کمد لباس

 

 

کمد ها و کابینت هایی در شکل پارتیشن

یکی از ایده های کمد لباس، ساختن آنها به صورت پارتیشن و قرار دادن در وسط اتاق، یا فضایی که می خواهید تقسیم بندی شود می باشد. اگر فضاها را با توجه به کارکرد آنها تقسیم بندی کنیم، نیازی به استفاده از دیوارهای جدا کننده نمی ماند. در این عکس که می بینید فضای خوابیدن و فضای تعیض لباس به وسیله کمدی با طبقه ها و طاقچه های سفید، جدا شده است.  با توجه به نیازهایتان در استفاده از هر فضا، می توانید بدون استفاده از دیوار، قسمت کار یا تعویض لباس را از قسمت خواب جدا کنید.

کمد هایی در شکل پارتیشن، از بهترین ایده های کمد لباس

معجزه آینه در فضاهای باریک و طولانی، از ایده های کمد لباس

در هنگام طراحی کمد، می توانید از کابینت های لعابی یا پوشش های آینه ای در دکوراسیون اتاق خواب های تنگ و کوچک استفاده کنید. با توجه به سبک و سلیقه خود می توانید از انواع پوشش های آینه ای در کمد خود استفاده کنید.

معجزه آینه در فضاهای باریک و طولانی، از ایده های کمد لباس

وجود آینه خصوصا در مکان های باریک، تنگ و طولانی، سبب بزرگتر و فراخ تر دیده شدن فضا می شود. با استفاده از رنگ های روشن در پوشش کمدها، از ایجاد فضاهای تیره و تاریک خودداری کنید. در حالت کلی کمد هایی با رنگ خنثی و پوشش آینه ای یک فضای فراخ ایجاد می کند که چشم را نیز خسته نمی کند.

معجزه آینه در فضاهای باریک و طولانی، از ایده های کمد لباس

 

 

پنهان سازی در کابینت یا کمد

کمد های پنهانی در آشپزخانه نیز می توانند نیازهای شما برای فضاهای ذخیره سازی را پاسخگو باشند. در فضای آشپزخانه، باید کابینت های پنهانی و کابینت های زیر اپن از نظر جنس و رنگ همخوانی داشته باشند. اما برای رنگ خود اپن یا آکسسوارهای استفاده شده، رنگ های مخالف ترجیح داده می شود. یک آشپزخانه بسیار مدرن و لوکس. این ایده مخصوصا در آشپزخانه ها مورد توجه قرار می گیرد. چون در این قسمت وسیله های زیادی وجود دارد که بهتر است جلوی چشم نباشند.

پنهان سازی در کمد، از ایده های کمد لباس

استفاده از عناصری که به فضا عمق می دهند.

وجود عناصر شفاف یا وسایلی که رو شنایی ایجاد می کنند، در فضاهای کوچک سبب بزرگتر و فراخ تر دیده شدن آن قسمت می شوند و به فضا عمق می دهند. در کمدی که برای قسمت تعویض لباس اختصاص داده شده، می توانید طاقچه ها یا کشوهایی قرار دهید. در کمد هایی که طبقه های باز دارند، می توانید برای جدا کردن این مکان با سایر فضاهای اتاق، از درب های شیشه ای و کشویی استفاده کنید و به کمدها عمق دهید.

استفاده از عناصری که به فضا عمق می دهند.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر