معماریان مگ

ایده هایی برای سازماندهی و ایجاد نظم در خانه شما

سازماندهی خانه
سازماندهی خانه

سازماندهی خانه | 15 ایده ایجاد نظم و ترتیب در تمام بخش های خانه | ترفندهای مرتب کردن خانه

سازماندهی خانه و ایجاد نظم در بخش های مختلف آن، لازمه هر خانه ای است. برای رسیدن به این هدف، ترفندهایی تحت عنوان ترفندهای سازماندهی خانه وجود دارد؛ این ترفندها شامل ایده های خلاقانه ای است که بکارگیری آن ها نظم را در خانه به جریان می اندازد. در این مقاله به معرفی 15 ایده جهت سازماندهی خانه پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

محلی برای نامه ها و کاغذهای یادداشت

تعبیه محلی برای قرار دادن نامه ها، یادداشت ها و برگه های موردنیاز خود در خانه، از ایده های کاربردی جهت سازماندهی خانه به شمار می رود. شما می توانید به صورت هفتگی یا دوره ای، برگه ها و نامه های داخل این جعبه را فهرست کرده و خالی کنید تا جا برای قرار دادن برگه های جدید باز شود. همچنین هنگامی که مهمانان وارد خانه شدند، می توانید این جعبه را به سادگی در قسمت های مختلف خانه پنهان کنید.

محلی برای نامه ها و کاغذهای یادداشت - سازماندهی خانه
محلی برای نامه ها و کاغذهای یادداشت

 

نصب پوشه در درب کابینت

استفاده از درب کابینت آشپزخانه به عنوان محل نصب پوشه ها، ایده ای کاربردی و بسیار خلاقانه است. از این پوشه ها می توان برای قرار دادن برگه های یادداشت، کارت ویزیت، دستور پخت آشپزی و هرچیز دیگری استفاده کرد. این بدین معنی است که شما محلی برای نگهداری برگه های خود، بدون اشغال کردن فضای خاصی ایجاد کرده اید که در نوع خود شگفت انگیز و الهام بخش است.

نصب پوشه در درب کابینت - سازماندهی خانه
نصب پوشه در درب کابینت

 

کیسه های ذخیره سازی مواد غذایی

این کیسه های پلاستیکی، محل بسیار خوبی برای قرار دادن مواد غذایی می باشد. می توان گفت این کیسه های پلاستیکی که قابلیت استفاده مجدد دارند، یک آشپزخانه کوچک هستند؛ چرا می توانید از آن ها در اجاق، مایکروویو، فریزر و ماشین ظرفشویی قرار داد. یکی از موسسه هایی که در زمینه خانه داری فعالیت می کند، این کیسه های پلاستیکی را پیشنهادی ضروری و فوق العاده نامیده است.

کیسه های ذخیره سازی مواد غذایی - سازماندهی خانه
کیسه های ذخیره سازی مواد غذایی

 

 

قفسه های کاربردی در آشپزخانه

این قفسه ها، همانند قفسه هایی است که در فروشگاه های مواد غذایی نظیر آن ها را دیده اید. شما می توانید با قرار دادن جدیدترین قوطی ها و جعبه ها در پشت مواد قدیمی تر، مواد غذایی خود را به نوعی دسته بندی کنید که فاسد نشوند. همچنین مواد غذایی خشک (از جمله غلات، لوبیا، آجیل و آرد) را در ظروف حاوی برچسب ها در این قفسه ها نگهداری کنید.

قفسه های کاربردی در آشپزخانه - سازماندهی خانه
قفسه های کاربردی در آشپزخانه

 

قفسه های نگهدارنده ظروف

بشقاب ها و کاسه ها، کابوس های یک سرآشپز هستند. می توان این گروه از ملزومات آشپزخانه را در قفسه های ساده دسته بندی کرد تا نظم را در آشپزخانه به جریان انداخت. همچنین با انجام این کار علاوه بر سازماندهی خانه، نمای زیباتری نیز در آشپزخانه شما ایجاد خواهید شد.

قفسه های نگهدارنده ظروف - سازماندهی خانه
قفسه های نگهدارنده ظروف

 

قفسه های یخچال فریزر

این قفسه ها که در یخچال فریزر قرار می گیرند، ظروف ذخیره سازی قابل انعطافی هستند که قابلیت نگهداری مواد غذایی را در خود دارند. این مجموعه که در عکس مشاهده می کنید، از شش ظروف متناسب با میوه ها و سبزیجات، چاشنی، نوشیدنی ها و تخم مرغ ها تشکیل شده است. شما می توانید قفسه های سفارشی خودتان را سفارش داده و آن ها را برای ظروف مختلف یا روزهای هفته تعیین کنید.

قفسه های یخچال فریزر - سازماندهی خانه
قفسه های یخچال فریزر

 

 

نگهدارنده وسایل و ابزار آشپزخانه

یکی از ایده هایی که در راستای با نظم تر کردن و مرتب کردن آشپزخانه می توان استفاده کرد، این است که از قفسه های چند تکه استفاده نمود تا ملزومات آشپزخانه را به طور کامل در آن ها قرار داد. این قفسه ها می تواند ملزوماتی مثل ماهیتابه، درب و ظروف و غیره را در خود نگهداری کند.

نگهدارنده وسایل و ابزار آشپزخانه - سازماندهی خانه
نگهدارنده وسایل و ابزار آشپزخانه

 

ایده خلاقانه تخته سیاه پشت درب کابینت

پشت یک کابینت را به یک تخته سیاه تبدیل کنید که روی آن نیازهای روزمره تان را می نویسید. این ایده بسیار خلاقانه است و فضایی ها را هم اشغال نمی کند. برای مثال در تصویر زیر صاحب این خانه روی تخته سیاه مواد غذایی موردنیاز را نوشته و بالای آن رمز وای فای خانه را چسبانده است.

ایده خلاقانه تخته سیاه پشت درب کابینت - سازماندهی خانه
ایده خلاقانه تخته سیاه پشت درب کابینت

 

قفسه نگهدارنده زیر سینک

فضای زیر سینک این آشپزخانه، با اضافه کردن قفسه های نگهدارنده که قادرند فضای ذخیره سازی را به حداکثر رسانده و ملزوماتی مثل مایع تمیز کننده را در خود جای دهند، پر شده است. اگر شما در خانه خود، ملزومات بهداشتی زیادی مثل صابون، محصولات بهداشتی زنانه، و رول های آرام کاغذ توالت و غیره دارید، وجود یکی از این قفسه ها برای دسترسی آسان به این ملزومات، لازم و ضروری می باشد.

قفسه نگهدارنده زیر سینک - سازماندهی خانه
قفسه نگهدارنده زیر سینک

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های خود هستید؟

شرکت معماریان، با مهندسین مجرب و حرفه ای در خدمت شماست.

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

نگهدارنده وسایل بهداشتی

مسواک، حوله، مواد شوینده و بهداشتی از جمله مواردی هستند که هر شخص منحصر به فرد خود آن ها را دارد. معمولا برای این نوع محصولات، هر یک از اعضای خانواده رنگ خاصی را معین می کنند. این کار باعث می شود اعضای خانواده راحت تر بتوانند وسیله خود را پیدا کنند. از طرفی، نگهدارنده ای که بتوان برای مثال مسواک ها را در خود نگهداری کند، هم از نظر زیبایی و هم ظاهری نیاز است. نمونه ای از این نگهدارنده را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

نگهدارنده وسایل بهداشتی - سازماندهی خانه
نگهدارنده وسایل بهداشتی

 

نگهدارنده لوازم آرایشی

لوازم آرایشی، جواهرات، محصولات مراقبت از پوست، عطر و ادکلن که شامل طیف وسیعی از محصولات می شود، بسیار زیاد گم شده یا به زیر دست و پا می آیند و خراب می شوند. داشتن همچین نگهدارنده هایی یکی از لازمه های هر دختر جوان است که به وسیله آن نظم را در اتاق خود جاری می کند. این نوع نگهدارنده ها دارای بخش های مختلفی می باشند که قادر است تمام لوازم آرایشی را در خود نگه دارد.

نگهدارنده لوازم آرایشی - سازماندهی خانه
نگهدارنده لوازم آرایشی

 

کمد اختصاصی حوله ها

حوله، یکی از ملزومات بهداشتی است که نگهداری آن در مکانی مرتب و تمیز لازم است. شما می توانید حوله ها را پس از مصرف، بجای اینکه در سبد قرار دهید، مستقیما داخل قفسه ها قرار دهید. این کار به شما اجازه می دهد دقیقا همان حوله ای که نیاز دارید را استفاده کنید. همچنین شما می توانید از قفسه ها جدا کننده استفاده کنید تا مانع قاطی شدن وسایل شوید. در این کمد، طبقه ای نیز به قرار گرفتن بالش ها اختصاص دارد که در نوع خود جالب توجه است.

کمد اختصاصی حوله ها - سازماندهی خانه
کمد اختصاصی حوله ها

 

محل قرارگیری البسه زیر

جوراب، لباس زیرهای زنانه، شال، روسری و این دست لباس ها، معمولا بسیار زیاد گم می شوند. یکی از ایده هایی که می توان در همین راستا و برای ایجاد سازماندهی خانه به ویژه اتاق خواب ها استفاده کرد، ایجاد مکانی تقسیم شده است که بتوان در آن این البسه را با نظم قرار داد. جعبه های کوچک، وسیله مناسبی برای اجرای این ایده هستند.

محل قرارگیری البسه زیر - سازماندهی خانه
محل قرارگیری البسه زیر

 

 

جعبه نخ و سوزن

نخ و سوزن ها، از جمله وسایلی هستند که بسیار زیاد گم می شوند و یک جا جمع کردن آن ها بسیار خوب است. تعبیه مکانی مثل یک جعبه قابل حمل و سبک برای قرار دادن نخ و سوزن های رنگی، ایده ای ساده و بسیار کارآمد است. به این شکل شما می توانید هر وقت که نیاز به نخ یا سوزن داشتید از این جعبه ها به آن ها دسترسی داشته باشید.

جعبه نخ و سوزن - سازماندهی خانه
جعبه نخ و سوزن

 

استفاده از کتابخانه

برای برخی از افراد، کتابخانه شخصی نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره دارد. از کتابخانه می توان در بخش های مختلف خانه مثل اتاق خواب، اتاق پذیرایی، بالای تخت و غیره استفاده نمود. بکارگیری این کتابخانه ها، علاوه بر ایجاد نظم در میان کتاب ها و جلوگیری از پراکندگی آن ها، ظاهر زیبایی نیز به کتاب ها می بخشد. دسته بندی کتاب های هم رنگ یا هم موضوع، از جمله فیلترهای کتابخانه می باشد.

استفاده از کتابخانه - سازماندهی خانه
استفاده از کتابخانه

 

طراحی دکوراسیون خانه و اتاق خواب توسط شرکت معماریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماریان ارائه می شود.

این خدمات، توسط پرسنل با تجربه با نظارت مستقیم مهندس آریان انجام می پذیرد. شایان ذکر است در طول این سال ها، شرکت معماریان با مشتریان زیادی همکاری داشته است و در طول این مدت، سعی در ارائه بهترین نتیجه و جلب رضایت کارفرمایان بوده که با عنایت به لطف خدا، تا حدود زیادی در این راه موفق بوده است.

تماس با شرکت آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

منبع: goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر