معماریان مگ
طراحی و دکوراسیون راه پله ها

اهمیت انتخاب رنگ و دکوراسیون راه پله ها در خانه

طراحی و دکوراسیون ابعاد فضای ورودی ، کفپوش، مبلمان و رنگها برای یک خوشامدگویی خوشایند لازو است. راه پله ها نیز به عنوان مشاعات در این طراحی اهمیت دارند. با این حال، اغلب اوقات راه پله ها در میان ویژگی های تزئینات خانه در آخرین مرحله قرار دارند. این فضاها در خانه برای دسترسی به قسمت های مختلف خانه، مورد استفاده قرار میگیرند. بنابراین انتخاب رنگ و دکوراسیون راه پله ها توجه خاصی می طلبد.

دکوراسیون و تزیینات در راه پله ها

راه پله ها با دکوراسیون هماهنگ خانه

دکوراسیون راه پله داخلی خانه ها با ایده های ساده و شیک

در دکور راه پله های داخلی برای خانه های دوبلکس از ایده های متنوع از جمله نوپردازی کنار نرده ها و…  بهره بگیرید. برخی از راه پله های خانه ها، بدن محافظ و نرده می باشند. در این حالت برای حس امنیت از دکورهای بلند مثل گلدان ها یا مجسمه های بلند به طوری که خطری ایجاد نکند در کنار پله ها استفاده کنید. برای دکوراسیون راه پله، اگر فضای کافی دارید از مبلمان و وسایل ساده استفاده نمایید. تزیینات و دکوراسیون راه پله ها را میتوانید بدون صرف هزینه ی زیاد با تزیینات ساده انجام دهید.

نورپردازی در دکوراسیون راه پله ها

مبلمان و تزیینات در دکوراسیون راه پله هادکوراسیون راه پله های دارای نرده و محافظ

راه پله های اغلب به عنوان اولین نقطه کانونی در یک خانه خدمت می کنند. برخی خانه ها، راه پله های همراه با محافظ و نرده دارند. نرده های چوبی راه پله ها اگر کنده کاری داشته باشد و به گونه ای تجملی طراحی شده باشد، در این صورت باید از اضافه کردن زیاد جزییات و وسایل تزیینی ریز پرهیز شود. در راه پله ها با نرده های فلزی یا شیشه ایی، اگر طراحی ساده ومدرن داشته باشد، باید از عناصر تزیینی که این فضا را زیباتر جلوه دهد، استفاده کنید.

راه پله ها با نرده های شیشه ای

دکوراسیون راه پله ها در خانه

پرهیز از وسایل اضافی در دکوراسیون راه پله ها

در دکوراسیون پله، ممکن است شما دوست داشته باشید نرده های تزیینی، رنگ های جذاب و یا تزیینات و تابلوهای گوناگون بکار ببرید. همه ی این تزیینات و عناصر دکوری با ترکیب مناسب میتوانند دکوراسیون راه پله شما را بهبود ببخشند. در حالی که اگر به گونه ای پیچیده بکار رفته شوند، میتواند این فضا را شلوغ کرده و از هدف اصلی یعنی دسترسی آسان دور کند. مطابقت با دکوراسیون طبقه های پایین و بالا راهرو باید رعایت شود.

گلدان ها در دکوراسیون راه پله ها

دکوراسیون راه پله ها با انواع گل

کاربرد رنگ در دکوراسیون راه پله ها

با استفاده از رنگ های شاد می توانید به جذابیت راه پله های خانه خود افزوده و آن را از حالت یکنواختی در آورید. شما حتی می توانید ارتفاع پله ها را به رنگی مورد علاقه خود رنگ آمیزی کنید. هماهنگ بودن این رنگ ها با دکوراسیون داخلی خانه شما پیشنهاد میشود. در این صورت در کل خانه تعادل و تناسب برقرار میشود. البته تضاد رنگ ها نیز در دکوراسیون راه پله ها جالی خواهد بود. برای انجام این کارها در خانه هیچ گونه محدودیتی ندارد. میتوانید دلخواهانه عمل کنید، فقط باید دقت کنید تزیینات و رنگ های افراطی باعث بدتر شدن کار نشود.

رنگ و دکوراسیون راه پله ها

اغلب، رنگ های آجری به صورت رنگ های کف پوش چوبی مورد استفاده قرار میگیرند. از لحاظ بصری، ارتفاع پله برای استفاده از رنگ متناسب با چوب فرصتی عالی فراهم می کند. این باعث می شود کل پله ها واقعا جذاب و خاص شوند. شایع ترین رنگ مورد استفاده در این قسمت رنگ تمیز و روشن مثل بژ و حتی آبی روشن است.

نقش رنگ در دکوراسیون راه پله ها

دکوراسیون راه پله ها با استفاده از گیاهان رونده در نرده ها

 زیباسازی فضاهای راه پله ها که در دکوراسیون داخلی خانه زیاد به چشم می آیند، با ایده های دکوراسیون راه پله ها ممکن است. نرده ها از اجزای اصلی پله ها هستند که میتوانند در زیبایی دکوراسیون راه پله ها تاثیر چشم گیری داشته باشند. این عناصر می توانند با گیاهان خانگی تزیین شوند. حتی این تزیینات می تواند براساس مناسب ها تغییر کند. برای مثال در کریسمس می توانید نرده های پله هارا را با تزیینات مخصوص آراسته کنید.

دکوراسیون راه پله ها با عناصر تزیینی

دکوراسیون راه پله ها برای کریسمس

کمک گرفتن از طراحان برای دکوراسیون راه پله

اگر راه پله شما از لحاظ بصری بی نظیر نیست، میتوانید از یک طراح داخلی کمک بگیرید یا خودتان با ایده ای دکوراسیون راه پله، برای رسیدن به خانه زیبا عمل کنید. بسیاری از طراحان و معماران سبک، بودجه ی مناسب و راهنمایی هایی برای دکوراسیون خانه شما توصیه می کنند. کمک گرفتن از آنها قطعا در اعمال عناصر منحصر به فرد در دکوراسیون منزتان بی تاثیر نخواهد بود. زیرا حتی یک راهرو نیز می تواند به مرکزجلب توجه در خانه شما تبدیل شود.

دکوراسیون مشاعات در خانه

دکوراسیون فضای اطراف راه پله ها

کفپوش ها در دکوراسیون راه پله ها

فرش های کم عرض بر روی پله ها از معمول ترین تزئینات در دکوراسیون راه پله ها هستند. اگر شما فرش را برای کفپوش پله ها ترجیح میدهید، می توانید آنرا فقط در بخش مرکزی پله ها، بکارببرید. در پاگرد راه پله، از یک قالیچه کوچک که می توانند از نوع جاجیم و یا گلیم ها باشند، استفاده کنید. کفپوش چوب سخت بلوط در راه پله بسیار رایج است که اغلب این راه پله ها بدون فرش روی آنها نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

کفپوش ها در راه پله ها

کفپوش ها در راه پله ها

نقاشی و تابلوهای هنری در دکوراسیون راه پله ها

در نهایت، شما میتوانید دیوار پله داخلی خود را نقاشی کنید یا با کاغذ دیواری تزیین کنید. نقاشی های زیبا و رنگارنگ، خیلی ساده به دکوراسیون راه پله شما حال و هوای خاصی خواهد بخشید. شما اگر می خواهید پوشش قدیمی را بردارید تا رنگ جدید به راه پله های خود بدهید، از قاب های عکس خانوادگی استفاده کنید. نصب تابلوهای هنری زیبا بر روی دیوار ترفندی خوب در دکوراسیون دیوارهای راه پله ها است.

دکوراسیون راه پله ها با قاب عکس ها

دکوراسیون راه پله ها با تابلوها

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر