معماریان مگ

معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه | طراحی فضای داخلی آرایشگاه زنانه

دکوراسیون آرایشگاه زنانه می تواند در سبک های مختلفی اجرا شود. طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه موضوع بسیار پر اهمیتی می باشد. به این دلیل که معیار انتخاب سالن زیبایی توسط بسیاری از مشتریان، جذابیت دکوراسیون داخلی آن است. ما در این مقاله به بررسی چگونگی ایجاد بهترین حالت ها برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه پرداخته ایم. دوستان عزیز و همراهان محترم معماریان، تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای مطلب به ما اطلاع دهید.

 

مقدمه

دکوراسیون سالن‌ های زیبایی، به خصوص آرایشگاه های زنانه، امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ به این دلیل که یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب سالن های زیبایی توسط مشتریان، دکوراسیون داخلی و شیک بودن آن است. این امر، از دلایل عمده جذب مردم به این مکان ها بدل شده و صاحبان سالن های زیبایی همواره در صدد ایجاد بهترین فضای داخلی برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه خود می باشند.

سبک طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه وجود دارد. از جمله این سبک ها می توان به مدرن، رترو، مینیمالیست، کودکانه و غیره اشاره کرد. پیش از آغاز ساخت و طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه، باید در نظر داشته باشیم کدام یک از سبک ها را می خواهیم اجرا کنیم.

بهترین حالت دکوراسیون آرایشگاه زنانه

به طور معمول، هر سالن آرایش زنانه شامل دو بخش می باشد. بخش مدیریت و بخش انجام فعالیت های خدماتی. در بخش مدیریت، کارهایی همانند رزرو نوبت و امور مربوط به مدیریت فروشگاه انجام می شود و در بخش خدماتی نیز که بخش اصلی دکوراسیون آرایشگاه زنانه است، کارهای آرایشی و زیبایی انجام می پذیرد. برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه، باید هر دوی این قسمت هارا در نظر بگیریم و بهترین ایده ها را برای ساخت آن ها بکار ببریم. بر همین اساس، نکات گوناگونی برای اثربخشی بیشتر و کاربردی تر کردن این فضاها وجود دارد.

ترکیب رنگ، عناصر مورد استفاده در فضا و بکارگیری صحیح این عناصر، از جمله مواردی است که رعایت آن ها موجب گرفتن بهترین نتیجه می شود. با ما در این مقاله از سایت معماریان همراه باشید تا علاوه بر دریافت اطلاعات بیشتری پیرامون طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه، شما را با نمونه های مختلفی از آن آشنا کنیم.

 

رنگ بندی دکوراسیون آرایشگاه زنانه چگونه باشد؟

در ساخت و اجرای دکوراسیون آرایشگاه زنانه، رنگ بندی مهم ترین نکته ای است که حتما باید به آن توجه ویژه ای شود. استفاده بجا و درست از ترکیب رنگ ها، می تواند یک فضا را به بهترین نحو ممکن جلوه دهد و هم می تواند باعث طرد شدن مخاطبان از آن شود. معمولا ترکیب رنگ سفید با رنگ های زنانه و لطیف مثل صورتی، بنفش، آبی کمرنگ و رنگ های این چنین، زیبایی خاصی را به این محیط ها می دهد. رنگ صورتی، رنگی است که پر نفوذ ترین و جذاب ترین رنگ در میان بانوان است و استفاده از آن می تواند تا حدود زیادی به زیبایی دکوراسیون آرایشگاه زنانه شما کمک کند. همچنین رنگ هایی مثل آبی کمرنگ، یاسی، گلبهی و مغز پسته ای نیز از دیگر رنگ های مورد علاقه بانوان به شمار می رود.

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون سالن آرایش خود هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

ملزومات دکوراسیون آرایشگاه زنانه

بخش مهم و بزرگی از هر سالن آرایش زنانه ای را، آینه هایی تشکیل می دهند که در آن قرار گرفته اند. طرز صحیح چینش و قرار دادن این آینه ها و استفاده از بهترین استایل ظاهری برای آن ها، مورد دیگری است که باید به آن اشاره نمود. ملزومات دیگری همچون صندلی، قفسه های قرار گیری وسایل و غیره نیز وجود دارند که آن ها نیز باید هر کدام سرجای خود قرار بگیرند تا از فضا بهترین استفاده ممکن شود. در واقع چیدمان همین ملزومات ریز و درشت است که تفاوت در کلاس دکوراسیون آرایشگاه زنانه های مختلف را به وجود می آورد.

همچنین در انتخاب آینه و قرار دادن آن در دکوراسیون، اگر فضای داخلی بزرگی داشته باشید که مشکلی نخواهید داشت؛ اما اگر از کمبود فضا رنج می برید، می توانید با چینش صحیح وسایل و حذف مواردی که نیاز به آن ندارید، فضایتان را خلوت کرده و کمتر از کابینت و قفسه ها استفاده کنید.

سبک دکوراسیون آرایشگاه زنانه چگونه باشد؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، سبک دکوراسیون آرایشگاه زنانه ای قصد فعالیت در آن را دارید، مهم ترین مسئله ای می باشد که پیش از شروع کار باید به آن دقت شود. به عنوان مثال دوست دارید آرایشگاه شما در سبک مدرن و خلوت باشد یا لوکس و تجملاتی و غیره. استفاده از دو سبک در یک فضا، اصلا نتیجه خوبی را به دنبال نخواهد داشت و باعث نبود توازن و تعادل در محیط می شود. قرار دادن یک تابلوی سلطنتی روی دیوار های مدرن چوبی، اصلا ایده عاقلانه ای نمی باشد چرا که دو سبک با یکدیگر ادغام شده است.

استفاده از کاغذ دیواری های گلدار و شلوغ، تابلو های بزرگ و تجملاتی و همچنین بکارگیری عناصری مثل لوستر های جلب توجه کننده، مواردی است که در سبک تجملاتی آرایشگاه ها دیده می شود. در مقابل استفاده از کاغذ دیواری یا پوشش های خلوت و مدرن برای دیوار، در کنار استفاده از تابلو های کوچک و کلاسیک و همچنین نور پردازی مخفی و سبک، چیزهایی است که در دکوراسیون آرایشگاه زنانه مدرن می توان آن را دید.

 

نورپردازی سالن زیبایی را جدی بگیرید

یک مشتری، هنگامی جذب دکوراسـیون آرایشگاه زنانه شما می شود که نورپردازی آن تکمیل و استاندارد باشد. نورپردازی استاندارد به این معنی نیست که از چراغ های پر تعداد استفاده کنیم، بلکه استفاده اصولی از عوامل روشنایی به طوری که مثلا دیوار ها و ملزوماتی مثل آینه، رنگ و لعاب خاصی بگیرند و بیشتر دیده شوند، در این بخش می گنجد. استفاده از رنگ های سفید و زرد در کنار هم یا به صورت جداگانه، ایده ای است که ما پیشنهاد می کنیم. لامپ های این رنگی پوست انسان را به نما می آورد و باعث زیبایی تصاویر در آینه و عکس می شود. همچنین مرسوم است که لامپ های حبابی اطراف آینه ها نصب می کنند که این کار بیشتر در کشور های اروپایی انجام می شود و در کشور های آسیایی مثل ایران، نصب نورپردازی در سقف و حاشیه ها بیشتر رواج دارد.

تزئین دیوار دکوراسیون آرایشگاه زنانه

در صورتی که تمام موارد بالا رعایت شد و همه چیز آماده شد، قدم آخر قرار دادن وسایل تزئینی روی دیوار آرایشگاه است. این لوازم و ملزومات تزئینی شامل باکس های قرار گیری وسایل دکوری و فانتزی، برچسب هایی با اشکال جذاب، پوستر های مدل های آرایشی و شخصیت های معروف و موارد دیگری است که با نظر صاحب مجموعه در مکان ها مختلف دکوراسیون آرایشگاه زنانه قرار می گیرد.

به این مقالات نیز نگاهی بیاندازید:

 

چکیده آنچه در این مقاله گفته شد:

به طور کلی آرایشگاه ها از جمله مکان هایی هستند که زیبایی آنها بیش از هر فضای دیگری مورد توجه مراجعه کنندگان است. این موضوع در سالن های زیبایی بانوان بیش از آرایشگاه های مردانه به چشم می خورد. در بسیاری از موارد و نمونه ها، یک سالن آرایش موفق، موفقیت خود را بیش از آنکه مدیون کیفیت کار خود باشد، مدیون فضای جذاب و دکوراسیون داخلی شیک خود است. پس صاحبان این مجموعه ها باید نهایت دقت، توجه و سلیقه را در ایجاد بهترین دکوراسیون داخلی برای آرایشگاه خود به کار گیرند.

 

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر