تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
راهنمای خرید میز تلویزیون

راهنمای خرید میز تلویزیون

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون

 

 

در این مقاله از مجله وب سایت دکوراسیون داخلی معماریان قصد داریم شما را با راهنمای خرید میز تلویزیون آشنا کنیم. وجود تنوع بالای میز تلویزیون مدرن و میز تلویزیون ام دی اف موجب شده است بسیاری از ما در هنگام خرید میز تلویزیون دچار سردرگمی شده و ندانیم کدام گزینه بهترین انتخاب برای منزلمان است.

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون دیواری

 

 

 

 

چرا انتخاب صحیح یک میز تلویزیون تا بدین حد اهمیت دارد؟

میز تلویزیون به همراه ست آن معمولا بیش از هر المان دکوری دیگری در منزل به چشم می آید. تقریبا همه ما تلویزیون و میز آن را در بازترین فضای سالنمان قرار می دهیم که این امر باعث دیده شدن مضاعف آن می گردد. باید به خاطر داشته باشیم که معمولا فضای موجود در میز تلویزیون علاوه بر خود دستگاه تلویزیون می بایست فضای کافی برای قرار دادن سایر تجهیزات پخش را هم داشته باشد.

انتخاب یک میز تلویزیون مدرن یا میز تلویزیون ام دی اف متناسب با فضای دکوراسیون داخلی منزلمان می تواند جلوه ای زیبا به دکور سالن ما بدهد. در نقطه مقابل عدم هماهنگی آن با سایر اقلام دکوری و به ویژه مبلمان می تواند نتیجه ای برعکس داشته و جذابیت سالن شما را کاهش دهد.

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون مدرن

 

 

در هنگام خرید میز تلویزیون به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای آن که در هنگام خرید میز تلویزیون بهترین گزینه را انتخاب کنید، می بایست حداقل چند فاکتور اصلی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که یک میز تلویزیون معمولا چندین سال در خانه شما باقی خواهد ماند. پس بهتر است نمونه ای را انتخاب کنید که تا مدتها پاسخگوی نیازهای منزل شما باشد. فارغ از موضوع زیبایی و جنبه دکوری میز تلویزیون، شما باید با توجه به تعدد دستگاه های پخش کننده و همین طور ابعاد تلویزیون، میز تلویزیون مدرن یا میز تلویزیون ام دی افی را انتخاب کنید که ایمنی دستگاه های پخش و به ویژه تلویزیون شما را تامین نماید. پس به شما توصیه می کنیم قبل از هر انتخابی، فهرست زیر را با دقت مطالعه کنید.

 

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون شیک

 

 

 

 

 • هماهنگی و هارمونی با دکوراسیون داخلی منزل : 

مهمترین موضوع در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، ایجاد هارمونی و هماهنگی بین تمامی اقلام و المان های دکوری است. در این میان میز تلویزیون ام دی اف یا هر گونه میز تلویزیونی می باید پیش از هر چیز، در هماهنگی کامل با ست مبلمان شما و سایر اقلام دکوری منزلتان باشد.

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون خاص

 

 

 • برخورداری از فضای کافی و مناسب : 

میزهای تلویزیون برعکس اسمشان، تنها قرار نیست جهت نگهداری از تلویزیون طراحی شده باشند. در هنگام خرید میز تلویزیون به این نکته توجه کنید که گزینه انتخابی شما از فضای کافی جهت جای دادن به تمامی دستگاه های پخش، برخوردار باشد. ضمنا در صورتی که از سیستم سینمای خانگی استفاده می کنید حتما فضای کافی برای آن در نظر بگیرید.

علاوه بر این موارد، در هنگام انتخاب میز تلویزیون مدرن به خاطر داشته باشید که دستگاه های دیجیتال، نیاز به فضای کافی برای تهویه دارند؛ پس میزی را انتخاب کنید که بتواند این فضای استاندارد را در اختیار تمامی دستگاه های شما بگذارد.

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون شیشه ای

 

 

 • ارتفاع صحیح با توجه به ارتفاع مبلمان : 

میز تلویزیون مدرن یا میز تلویزیون ام دی اف شما می بایست دارای ارتفاعی مناسب و همچنین زاویه مستقیم با ست مبلمان روبرویش داشته باشد. معمولا در روبروی میز تلویزیون یک کاناپه یا یک نیم ست مبلمان قرار می گیرد که ارتفاع آنها باید به گونه ای باشد که دید شما نسبت به تلویزیون مستقیم باشد.

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون

 

 

 • ابعاد هماهنگ با تلویزیون : 

همان طور که گفتیم، یکی از اصلی ترین وظایف یک میز تلویزیون خوب، مراقبت و حفظ ایمنی تلویزیون و دستگاه پخش شما است. پس به خاطر داشته باشید که میز تلویزیون انتخابی شما می بایست حداقل از کناره ها 10 تا 15 سانتیمتر بزرگتر از طول تلویزیونتان باشد.

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون خاص و زیبا

 

 

 • جنس میز تلویزیون : 

جنس میز تلویزیون تنوع بسیاری دارد. قطعا محبوب ترین گونه آن، میز تلویزیون ام دی اف است که در اشکال، ابعاد و کاربردهای محتلف تولید می گردد. ضمنا انواع میز تلویزیون مدرن نیز در سایزها و اشکال مختلف تولید گردیده اند که جنس معمول آنها نیز ترکیبی از ام دی اف، فلز و در برخی موارد شیشه است.

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون ام دی اف

 

 

 • رنگ میز تلویزیون : 

اگر قصد انتخاب یک میز تلویزیون ام دی اف را داشته باشید، قطعا با تنوع رنگ بالایی مواجه خواهید بود. فرم پذیری و قابلیت استفاده از انواع روکش های رنگی باعث شده است تا این گونه از میزهای تلویزیون، متنوع ترین مدل باشند. در نقطه مقابل، میز تلویزیون مدرن که بهترین گزینه برای یک دکوراسیون همگون با خود هستند، بیشتر در رنگ های سفید، مشکی و یا خنثی ( طیف های رنگ خاکستری ) به بازار عرضه می گردند. در هنگام خرید میز تلویزیون با دقت رنگ آن را انتخاب نمایید تا بیشترین هماهنگی را با فضای داخلی منزلتان داشته باشد.

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون متناسب با دکوراسیون منزل

 

 

 

نگهدارنده دیواری تلویزیون یا میز تلویزیون مدرن 

با ورود انواع تلویزیون های فوق باریک به بازار، یک گزینه جدید به اقلام دکوری منزل اضافه شد و آن هم نگهدارنده های تلویزیونی دیواری بودند. نگهدارنده های دیواری تلویزیون بهترین انتخاب برای منازلی است که از محدودیت فضای سالن رنج می برند و یا این که ترجیح می دهند محل قرار گیری تلویزیون آنها، کمترین فضا را اشغال نماید.

نگهدارنده های دیواری تلویزیون اما یک نقطه ضعف بزرگ دارند و آن این که فضایی برای سایر دستگاه های پخش کننده در آنها تعبیه نشده است. به شما توصیه می کنیم در صورتی که از چندین دستگاه پخش کننده استفاده می کنید و یا دوست دارید فیلم ها و موسیقی هایتان را در کنار تلویزیون و دستگاه های پخش نگهداری کنید، از یک میز تلویزیون مناسب و با فضای کافی بهره ببرید. میز تلویزیون ام دی اف معمولا فضای بیشتری نسبت به میز تلویزیون مدرن در اختیار شما قرار می دهند.

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون

 

 

انواع میز تلویزیون مدرن

میز تلویزیون مدرن بهترین انتخاب برای خانه ای با دکوراسیون مدرن است. در این میزها توجه به سادگی و همین طور استفاده خلاقانه از تمامی فضاها، اولین اولویت را دارد. در انواع میز تلویزیون مدرن معمولا از متریال آهن و شیشه استفاده می شود و در میزهایی که به صورت قفسه ای طراحی می گردند، از متریال ام دی اف نیز استفاده می شود. در فهرست زیر چهار گونه از انواع میزهای تلویزیون مدرن به همراه چند عکس، خدمت شما معرفی شده است.

 • پایه میز تلویزیون ساده
 • قفسه های زمینی یا دیواری
 • انواع میز تلویزیون مدرن آهنی
 • دکور تکی و پایه تلویزیون

 

میز تلویزیون مدرن
میز تلویزیون مدرن

 

 

میز تلویزیون مدرن

 

 

میز تلویزیون مدرن

 

 

 

 

انواع میز تلویزیون ام دی اف 

همان طور که گفتیم، انواع میز تلویزیون ام دی اف ، بیشترین تنوع را در بازار دارند. از مهمترین دلایل محبوبیت این نوع می توان به تنوع بالا و همچنین قیمت تقریبا مناسب آنها اشاره کرد. در ادامه می توانید چند مدل از محبوب ترین انواع میز تلویزیون ام دی اف را مشاهده کنید.

 • کنسول با درب کشویی
 • کنسول بزرگ با درب های کابینتی
 • کتابخانه و کمد دیواری سرگرمی
 • میز تلویزیون با چوب طبیعی

 

میز تلویزیون ام دی اف
میز تلویزیون ام دی اف

 

 

میز تلویزیون ام دی اف

 

 

میز تلویزیون ام دی اف

 

دانلود pdf این مقاله

 

 

امیدواریم با ارائه این این سری مقالات توانسته باشیم شما را با مهمترین سرفصل های دکوراسیون داخلی منزل آشنا کرده باشیم. در فروشگاه تخصصی معماریان شما می توانید انواع محصولات دکوری را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا خریداری نمایید.

 

 

فروشگاه اینترنتی معماریان

 

میز تلویزیون مدرن کد TS200

محصولی جذاب و مدرن

خرید

 

 

مسعود

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا