معماریان مگ
چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

انواع چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

چراغ های باغچه که از عناصر مهم در فضای سبز هستند، با ایجاد روشنایی در باغچه وفضاهای سبز، زیبایی این فضا ها را در شب و تاریکی هم نشانگر می شوند. این چراغ ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع فضاها در باغچه و مقدار روشنایی مورد نیازبرای باغچه، انتخاب می شوند. روشنایی که این سیستم ها و چراغ ها در باغچه ایجاد می کنند یک جلوه متفاوت تر از آن فضا را نسبت به روشنایی روز ارائه می دهند که بسیار دلنشین تر است.

اگر به خانه هایی که بین بتن آرمه ها به شکل یک چهاردیواری محصور شده اند نگاه کنیم، می فهمیم خانه هایی که حیاط دارند یک شانس برای صاحبانشان محسوب می شوند. در این روزها که دیگر فضای سبزی برای نفس کشیدن نمانده، داشتن یک باغچه یا حیاط سرسبز در خانه و لذت بردن از آن یک استثناء محسوب می شود.

اگر باغچه ای دارید که هر4 فصل سال سرسبز است و خصوصا در فصل های بهار و تابستان فضای دلنشینی در اختیار شما می گذارد، باید از باغچه خود به خوبی مراقبت کنید و چمن ها را به طور مرتب کوتاه کنید.

اگر عصرها برای استفاده از هوای دلنشین و خنک در باغچه تان می نشینید و یا شب ها تا دیروقت در باغچه نشسته و از هوای آزاد ان لذت می برید، باید یک سیستم روشنایی مناسب با باغچه تان ایجاد کنید. امروزه انواع مختلفی از این روشنایی ها و چراغ های باغچه به بازار عرضه می شوند.

شما می توانید بر حسب نیاز و در نظر گرفتن فضای سبز باغچه تان مدل های مناسبی تز چراغ های باغچه را انتخاب کنید. از چراغ های زمینی، چراغ های آویزان، چراغ های دیواری، درخت های روشنایی و ریسه های چراغ دار که باغچه شما را روشن می کنند و درعین حال باغچه تان را زیبا جلوه می دهند. با توجه به شکل فیزیکی باغچه خانه تان، از هر مدلی از این چراغ های باغچه که دوست داشته باشید و مناسب حیاط خانه شما باشد، می توانید استفاده کنید.

چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

چراغ های قدی و ایستاده

این نوع سیستم های روشنایی از رایج ترین نوع چراغ های باغچه می باشند. اگر مسیر های پیاده روی در باغچه تان وجود دارد یا مسیری از خانه تان به سمت قسمت آلاچیق حیاط وجود دارد، می توانید این مسیرهای تیره و تاریک همیشگی را با تیرهای چراغ روشن کنید. چراغ هایی که در فواصل منظمی قرار خواهید داد، هم یک مسیر زیبا و هم یک روشنایی مناسب در باغچه ایجاد خواهد کرد.

چراغ های قدی و ایستاده از انواع چراغ های باغچه

 

 

چراغ های زمینی

اگر می خواهید یک روشنایی زمینی همانند چیزی که در تصویر می بینید، طراحی کنید، می توانید از این چراغ ها که فلزی هستند و روی زمین قرار می گیرند استفاده کنید. با ستفاده از این چراغ های باغچه می توانید یک منظره زیبا در باغچه ایجاد کنید که اقتصادی نیز باشد. بدون اینکه نیازی به صرف هزینه زیاد باشد یک روشنایی مناسب برای باغچه تان ایجاد کنید.

چراغ های زمینی از انواع چراغ های باغچه

چراغ های دیواری

اگر در تراس خانه خود یک باغچه دارید، با استفاده از چراغ های دیواری می توانید هم باغچه و هم فضای نشستن داخل باغچه را روشن کنید. در واقع با این کار، با یک تیر دو نشان می زنید. یک طراحی مناسب و کم هزینه برای باغچه خانه تان کمک زیادی به زیبایی خانه شما خواهد کرد و آن محیط را بیشتر جلوه خواهد داد.

چراغ های دیواری از انواع چراغ های باغچه

لامپ های منعکس کننده

اگر باغچه شما در مجاورت خانه شما قرار دارد یا در نزدیکی خانه تان قرار گرفته، می توانید از این لامپ های منعکس کننده استفاده کنید که هم سبب روشنایی نمای خانه شود و هم با انعکاس خود باعث روشنایی باغچه شود. این لامپ ها، با لکه های نوری که ایجاد می کنند، در طراحی ها جلوه ی خاصی به نما می دهند. این لامپ ها معمولا در نمای خانه های ویلایی که داری محوطه و باغچه نیز هستند به کار می روند.

لامپ های منعکس کننده از انواع چراغ های باغچه

لامپ های منعکس کننده از انواع چراغ های باغچه

 

 

چراغ های دیوارکوب

یکی از بهترین انواع چراغ ها برای ایجاد روشنایی در راهرو ها و مسیرهای پیاده روی، چراغ های دیوار کوب می باشند که به دیوار وصل می شوند. این المان ها فضای بسیار کمی در باغچه اشغال می کنند و به هر شکل که بخواهید می توانید آنها را کنار هم قرار دهید. از این چراغ ها می توانید در هر جایی که بخواهید، روی دیوار یا تنه درخت ها استفاده کنید که زیاد چسشم را خسته نمی کنند و جذابیت خاصی به باغچه می دهند.

چراغ های دیوارکوب از انواع چراغ های باغچه

چراغ های ریسه ای

فضاهای سبز و باغچه هایی که رد آنها پیچک هایی وجود دارند که از دیوار ها بالا می روند، معمولا با سیستمی ریسه مانند روشن می شوند که مثل این پیچک ها به بالا کشیده شده اند. این ریسه ها هم دیوارها را روشن می کنند و هم سبب ایجاد روشنایی در فضاهای سبز می شوند.

این ریسه ها را که در هنگام روشن شدن زیبایی خاصی به باغچه می بخشند، می توانید خودتان نیز درست کنید و از لحاظ اقتصادی نیز صرفه جویی کنید. این ریسه ها از متفاوت ترین و زیباترین نوع چراغ های باغچه می باشند.

چراغ های ریسه ای از انواع چراغ های باغچه

 

 

چراغ های توپی

برای ایجاد روشنایی در باغچه و در عین حال خلق محیطی زیبا و خاص در فضاهای سبز، می توانید از این گوی های روشنایی که با نام چراغ های توپی شناخته می شوند استفاده کنید. این سیستم که هم زمین را روشن می کند و هم پرتوهای آن روشنایی خاصی به فضا می دهند، دو نوع مختلف از روشنایی را ایجاد می کنند. باز هم این نوع سیستم روشنایی، نسبت به انواع دیگر چراغ های باغچه کم هزینه تر می باشد.

چراغ های توپی از انواع چراغ های باغچه

چراغ های توپی از انواع چراغ های باغچه

تزئین فضای سبز با چراغ های باغچه

اگر شما از کسانی هستید که شب ها تا دیر وقت در باغچه خانه تان می نشینید؛ یا از آن دسته کسانی هستید که علاقه به مهمانی دادن در فضای آزاد و باغچه دارند، ما برای شما ایده هایی معرفی می کنیم که بتوانید حیاط و باغچه خانه تان را با یک نورپردازی مناسب به محیطی فوق العاده دلنشین تبدیل کنید که هم خودتان و هم میهمانان تان از این فضا لذت ببرند. این چراغ های باغچه و ریسه های نوری و LED، فضای باغچه شما را بیش از آنچه که فکر می کنید تغییر خواهند داد!

تزئین باغچه با انواع چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

تزئین باغچه با انواع چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

تزئین باغچه با انواع چراغ های باغچه و سیستم های روشنایی در فضاهای سبز

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

اینستاگرام معماری آریان

2 نظر

  • یه پیشنهاد خوب براتون دارم میتونید نسخه pdf نوشته خا رو هم قرار بدین بازخورد خوبی خواهد داشت.