معماریان مگ
ایده های طراحی باغچه های حیاط منزل

ایده های فوق العاده زیبا برای طراحی باغچه های کوچک

طراحی باغچه یا فضای سبز در حیاط منزل باعث ایجاد یک فضای شگفت انگیز و امکان آرامش و اتصال با طبیعت شما می شود. برای داشتن یک باغ کوچک میتوانید، خلاقیت خود را برای افزودن به زیبایی و جذابیت فضا بکار گیرید.

در حقیقت، باغ های کوچک می توانند بعضی از زیباترین و خلاق ترین طرح ها را دربر بگیرند. بهتر است برای زیبا سازی بیشتر باغچه های کوچک بعد از طراحی، آن ها را با کمک روش های ارزان تزیین کنید. در ادامه این مطلب ایده هایی برای طراحی باغچه های کوچک در اختیار شما قرار می دهیم. امیدواریم با کمک این ایده های جالب بتوانید باغچه حیاط خود را به زیبایی طراحی کنید.

 طراحی و دکور باغچه های کوچک

مبلمان خلاقانه در طراحی باغچه های کوچک

باغچه ها و حیاط های خانه ها اغلب برای قراردادن مبلمان مناسب، باغ ایده آل هستند. اما این مورد، به شکل زمین و اندازه فضای باز شما بستگی دارد. طراحی باغچه های کوچک، به ویژه، نیاز به لمس ظریف و چشم نواز دارند، بنابراین ما از فضای  حیاط استفاده مفید داشته باشیم و یک منطقه و بخش جداگانه فضای سبز حیاط را به مبلمان اختصاص میدهیم.

طراحی باغچه های کوچک با مبلمان فضای باز

فضای آرام در طراحی باغچه های کوچک

باغچه های کوچک می توانند مناطق آرامش بخش را در حیاط به وجود آورند. برای نمونه ، شما میتوانید در محوطه خود یک منطقه دایره ای که توسط صندلی ها و لوازم جانبی تکمیل شده است، به وجود آورید. در اطراف فضای سبز ، دیوارهای رنگی خنثی، احساس عمیق آرامش غیرقابل انکار است. برای مثال رنگ نارنجی پر انرژی از پرطرفدارترین رنگ ها برای این فضای حیاط دوست داشتنی است.

ایده های طراحی باغچه آرام

گیاهان متنوع در طراحی باغچه های کوچک

اگر شما گیاهان را دوست دارید، اما فضای شما محدود است، نگران نباشید. شما میتوانید گیاهای را به  فضاهای بالا منتقل کنید. برای این کار، نصب دیوارهای زنده را در نظر بگیرید. این دیوارها حتی به کسانی که از کوچکترین حیاط ها یا تراسها را دارند، امکان دسترسی به طبیعت و فضای باز را می دهد. به این روش، شما به تمام مزایای گیاهان دسترسی پیدا می کنید و متوجه می شوید که باغ های کوچک لازم نیست، خسته کننده باشند.

طراحی باغچه های کوچک با گیاهان متنوع

فضای بازی بچه ها در طراحی باغچه های کوچک

باغ های کوچک می توانند مکان مناسب برای یک محیط سرگرم کننده برای فرزندان شما باشند. در طراحی باغچه هایی که فضای بازی برای کودکان دارد دقت کنید،  که باید پوشش گیاهی را با علف های نرم بدون مضر و خطرناک برای کودکان  انتخاب کنید.

گیاهان کم با یک نوسان محکم که همه با هم کار می کنند تا فضای باز را در فراوانی عرضه کند. بدین صورت فضای سبز کم هم برای نگهداری آسان است و فضا را هم بزرگتر از آنچه است نشان می دهد. همچنین اندازه کافی محصور شده با گیاهان برای بازی بچه های کوچک به وجود می آورد.

طراحی فضای بازی کودکان در باغچه های کوچک

کاشت محصولات غذایی در طراحی باغچه های کوچک

باغ های کوچک یک راه عالی برای به نمایش گذاشتن گیاهان و گل های زیبا هستند، مخصوصا زمانی که آنها به شکل برجسته در محوطه بکار میروند. علاوه بر زیبایی گیاهان میتوان از مزایای دیگر آنها نیز در حیاط های کوچک بهره مند شد. برای نمونه شما میتوانید در حیاط کوچک خود محصولات غذایی از جمله گوجه فرنگی، فلفل، درختان میوه بکارید. این میوه ها و سبزیجات طبیعی باغ،  شما را به تولید محصولات ارگانیک بیشتر ترغیب خواهد کرد.

طراحی باغچه های کوچک با کاشت محصولات

ایده های کوچک برای تزیین باغچه شما

در باغچه خود یک طرح فضایی برای استفاده خانوادگی در نظر بگیرید. سعی کنید این منطقه به نقطه تمرکز در محوطه تبدیل شود. گل های رنگی در گلدان ها با پایه هایی که ارتفاع مناسب برای مشاهده از صندلی های فضای نشیمن دارند، در نظر بگیرید.

گیاهان مقاوم در برابر خشکی با بافت های ضخیم که فقط نیاز به آبیاری گاه به گاه دارند نیز، برای تزیین باغچه های شما مناسب هستند. مسیر های حرکتی با سنگ و سنگ ریزه ها به ریتم و حرکت بر روی زمین افزاید، در حالی که عناصر جلا داده شده و براق با بازتاب نور و ابرها، ایجاد توهم فضا می کند.

ایده های طراحی باغچه های کوچکایده های طراحی باغچه های کوچکایده های طراحی باغچه های کوچک

ایده های کوچک طراحی باغچه کوچک در داخل خانه

اگر حیاط خانه شما زیاد کوچک است و شما در یک خانه اپارتمانی هستید که حیاط ندارد، میتوانید به طراحی باغ های کوچک داخل خانه فکر کنید. شاید در ابتدا، ایده ای غیر معمول به نظر برسد، اما مطمئن باشید که این فضاهای سبز در داخل خانه  نه تنها به ظاهر زیبا هستند، بلکه دسترسی به مزایای تعامل منظم با طبیعت را نیز فراهم می کنند.

در فضایی مثل زیر پله ها میتوانید گلدان های خود را به نمایش بگذارید و یا اطراف یک پنجره بزرگ در خانه را، با درختچه ها و گیاهان شکوفا کنید. به لطف گل هایی که نیاز به نگهداری کم دارند، این اصلا کار سختی نیست.

ایده های طراحی باغچه داخل خانهایده های طراحی باغچه داخل خانهایده های طراحی باغچه داخل خانه

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

4 نظر