معماریان مگ

ایده‌های الهام‌بخش و جذاب برای طراحی باغچه حیاط

گیاهان، درختان و درختچه‌ها همه‌چیزهای سرگرم کننده‌ای را در باغچه حیاط به جود می اورند. این عناصر ساختاری، استخوان‌های طراحی باغچه حیاط شمارا تشکیل می‌دهند و درست کردن آن‌ها باعث می‌شود که شما از فضای باغچه خود نهایت لذت را ببرید. بنابراین اگر دنبال طراحی باغچه حیاط خود هستید با معماریان همراه باشید.

طراحی کلاسیک باغچه - طراحی باغچه حیاط
طراحی کلاسیک باغچه

طراحی باغچه حیاط خود را کلاسیک نگه‌دارید

این باغچه طراحی شسته‌ورفته، زیبا و کلاسیک دارد که احساسی بی‌نظیر و آرام‌بخش ایجاد می‌کند. کاشی‌های سنگی و ماسه‌سنگ یک منطقه سخاوتمند برای میز و صندلی ایجاد می‌کنند همچنین یک مسیر ماسه‌سنگی باریک برای چمن مرکزی فراهم می‌کند. ایجاد یک حصار استاندارد منظره باغچه را تکمیل می‌کند. زیبایی این طراحی در سادگی آن است. خطوط تمیز، یک پالت رنگ محدود و مضامین کاشت تکراری، احساس نظم و آرامش را ایجاد می‌کنند.

 

طراحی برگرفته از خلاقیت - طراحی باغچه حیاط
طراحی برگرفته از خلاقیت

خارج از چهارچوب فکر کنید

همان‌طور که اشاره شد استفاده از سنگ‌فرش به زیبایی طراحی باغچه حیاط می‌افزاید، اما یک طراحی منحنی یا دایره‌ای مانند تصویر می‌تواند تأثیر واقعی داشته باشد ایجاد این طرحی منحنی مانند می‌تواند حضور در باغچه را کاملاً لذت‌بخش کند.

در این باغچه، حلقه‌های متناوب انبساط بزرگ و کوچک در دورنگ متفاوت جذابیت‌های بصری را به وجود می‌آورند و با انتخاب یک میزگرد و صندلی‌های منحنی شکل کاملی به آن ببخشیم.

 

باغچه ای با گیاهان بزرگ - طراحی باغچه حیاط
باغچه ای با گیاهان بزرگ

یک حیاط با گیاهان بزرگ ایجاد کنید

در این باغ ریزه اندام به لطف گیاهانی با مقیاس بزرگ و شاخ و برگ‌های پربار احساس می‌کند که در یک باتلاق گرمسیری است. اما درحالی‌که قطعاً یک فضای سبز است، درواقع یک اینچ چمن وجود ندارد. کل سطح زمین پوشیده است، اما با قرار دادن گیاهان بزرگ و مبل در کنار هر باغ و پر کردن آن‌ها با سبزه بزرگ و کاشت عمودی، فضای پر از زندگی است و این‌یک راه‌حل مناسب برای صندلی‌ها را فراهم می‌کند که فضای مرکزی را خالی می‌کند.

باغچه ای فقط برای افراد خانه - طراحی باغچه حیاط
باغچه ای فقط برای افراد خانه

یک باغ مخفی ایجاد کنید

این منطقه پیچ‌خورده احساس یک باغ مخفی را به وجود می‌آورد درست است که در همه طرف‌ها محصورشده است، اما کاشت به‌طور کامل از طریق بوته‌ها و درختان ارائه می‌شود. اگر یک منطقه استفاده‌نشده از کاشی داشته باشید، آن را به یک باغ شهری کوچک یا یک ناحیه دسترسی کوچک در کنار خانه خود تبدیل کنید.

منتقل کردن سبک طراحی داخل منزل به باغچه حیاط - طراحی باغچه حیاط
منتقل کردن سبک طراحی داخل منزل به باغچه حیاط

سبک طراحی داخلی خود را به حیاط منتقل کنید

اگر سبک طراحی داخلی شما شاداب و معاصر باشد، این امر به معنای این است که می‌توان آن را به طرح باغ خود نیز منتقل کنید. طراحی باغچه حیاط با سبکی کلبه مانند در منزل منحصربه‌فرد است و این طراحی باغچه منعکس‌کننده داخل خانه است. کاشی‌های سنگی در مقیاس وسیع برای ناهارخوری یک منطقه پرسروصدا ایجاد می‌کنند و همه کاشت ها در داخل یک مرز بالایی در یک‌طرف قرار می‌گیرند.

 

نمایش چند عنصر جذاب در باغچه - طراحی باغچه حیاط
نمایش چند عنصر جذاب در باغچه

نمایش یک یا دو ماده هیجان برانگیز

طراحی این حیاط برای مدرنیست‌های واقعی است. استفاده از این کاشی‌های سفید، حس یک منظره پاک، براق و به لحاظ بصری چشمگیر را فراهم می‌کند حفظ این باغ در چنین وضعیتی بی‌نظیر است. و فضای خوبی برای گردهمایی‌های دوستانه در تابستان فراهم می‌کند موفقیت طرح در مواد ویرایش شده و با دقت انتخاب‌شده است. کاشی‌های سفید به رنگ خیره‌کننده‌ای روشن هستند، درحالی‌که حصار سرامیکی قرمز در قسمت غربی سبب گرم شدن و بافت به طرح کلی می‌شود.

باغچه ای با فضای دلنشین - طراحی باغچه حیاط
باغچه ای با فضای دلنشین

از داشتن این فضای سبز لذت ببرید

به‌عنوان نمونه‌ای از آوردن سبک داخلی خانه خود به خارج از منزل، این طرح خلاقانه راه را دنبال کند این ناحیه کاشی و سنگ‌فرش شده تبدیل به فضای غذاخوری پر آب‌وتاب به لطف یک میز بزرگ و چهارپایه‌های که با یک الگوی رنگارنگ، یک لوستر در فضای باز و یک ترکیب منحصربه‌فرد از آثار هنری و آینه‌هایی که دیوار همیشه‌سبز را به تصویر می‌کشد. نمایان شده‌اند.

شما می‌توانید یک نسخه از این نگاه را با یک میز ناهارخوری و صندلی برای باغ خود که منعکس‌کننده شخصیت و سبک هنری شماست ایجاد نمایید؛ فراتر از میز چوبی و صندلی سنتی فکر کنید که بیشتر باغ‌ها را زیباتر می‌کند. آینه‌های بیرونی به‌طور گسترده‌ای در دسترس هستند و چند موردان روی دیوار بیرونی آویزان می‌شوند و با این کارمیتواند عمق و علاقه‌ای را به یک باغ به هراندازه که می‌خواهید بیاورید.

در برسی بالا به راهکارهای طراحی باغچه حیاط در منزل پرداخته شد. امروزه استفاده از فضای سبز در منزل به‌طور وسیعی موردتوجه قرارگرفته است چنانچه طراحان برای ایجاد فضای سبز حتی از پشت‌بام منازل نیز استفاده می‌کنند داشتن یک فضای به این شکل علاوه بر زیبایی خارق‌العاده‌ای که به منزل شما می‌دهد می‌تواند موجبات آرامش ذهنی افراد خانواده را فراهم کند.

به‌واسطه استرس‌های روزمره‌ای که در زندگی افراد وجود دارد استفاده از این نوع طراحی پیشنهاد گروه معماریان می‌باشد شرکت معماری آریان در سال ۱۳۸۶ تأسیس و فعالیت خود را درزمینهٔ معماری، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی آغاز کرده است. گروه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با دارا بودن سال‌ها تجربه کاری موفق، آماده اجرای پروژه‌های شماست. شما می‌توانید با استفاده از شماره‌های موجود در سایت با این گروه در تماس باشید.

 

منبع: houzz

اینستاگرام معماری آریان

نجم الدین احمدی

کارشناس ارشد روانشناسی علاقه مند به روانشناسی صنعتی و معماری

اضافه کردن نظر