معماریان مگ

تختخواب شو و مبلمان تختخواب شو چیست و چه تفاوتی دارد؟

تختخواب شو
تختخواب شو

تختخواب شو | انواع مبلمان تختخواب شو | تفاوت میان مبل تختخواب شو و تختخواب شو

تختخواب شو و مبلمان تختخواب شو، دو مورد از ملزومات مصرفی در خانه می باشند که با یکدیگر فرق می کنند. مبلمان تختخواب شو به مبلمانی گفته می شود که تبدیل به تختخواب می شود ولی تختخواب شو به تختخواب هایی گفته می شود که تبدیل به مبل می شود. در این مقاله از سایت معماریان بیشتر به توضیح این دو وسیله و تفاوت هایشان پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مبلمان تختخواب شو و تختخواب شو

مبلمان تختخواب شو و تختخواب شو، دو اصطلاحی هستند که شباهت بسیاری با یکدیگر دارند اما در واقع از یکدیگر جدا بوده و به دو مورد مجزا تقسیم می شوند. اکثر مشتریان و خریداران این وسایل، فرق میان آن ها را نمی دانند و البته بسیاری از فروشندگان همین کالاها نیز، تفاوتی را برای این دو جنس قائل نمی باشند. در این مقاله از سایت معماریان، به طور مفصل به بررسی این دو محصول می پردازیم و تفاوت آن را برای شما عزیزان تشریح می کنیم. تا پایان همراه ما باشید و اگر نظر یا پیشنهادی دارید، با ما در میان بگذارید.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (1)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (1)

 

 

مبلمان تختخواب شو چیست؟

مبلمان تختخواب شو به مدل های خاصی از مبل می گویند که یکی از صندلی ها تکی یا کاناپه، قابلیت این را داشته باشند که به تختخواب تبدیل شوند. در این محصول، عضو اصلی مبل است و تختخواب شدن قابلیت یا به نوعی ویژگی برتر آن شناخته می شود. به همین دلیل به آن مبلمان تختخواب شو می گویند. به طور کلی، ساختار مبل های تختخواب شو به صورت چرخشی است و در بیشتر موارد، فقط کاناپه است که این ویژگی یعنی تختخواب شدن را دارد. آن هم به این شکل است که قسمت زیرین تشک نشیمن را به بالا کشیده و پس از اینکه اهرم داخلی مبل خلاص شد (با صدای “تق” یا صدای خاصی می توان رخ دادن این اتفاق را تشخیص داد) آن را رها می کنند تا مبلمان دوباره به حالت اول خود و کاربری نشیمن بازگردد.

در این مکانیزم، با بلند کردن تشک کف و شنیدن همان صدای خلاصی اهرم، سبب می شویم تا قسمت تکیه گاه مبل، از حالت تکیه گاه بودن به حالت تشک تبدیل شود و در نهایت قسمت تکیه گاه با قسمت نشیمن مبل یک سطح شده و به شکل تختخواب در آید. برای بازگرداندن کاربری مبل به نشیمن، کافیست همین کار را یکبار دیگر تکرار کنیم.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (2)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (2)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون منزل و اتاق خواب خود هستید؟

شرکت معماریان با بیش از 10 سال تجربه، در خدمت شما است.

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

تختخواب شو چیست؟

تختخواب شو، با مبلمان تختخواب شو فرق می کند. تختخواب شو به تختخوابی گفته می شود که ویژگی اصلی آن مبل شدن است. تمام تختخواب شوها یک ویژگی مشخص دارند و آن هم این است که طول همگی آن ها 2 متر است و معمولا در یکی از عرض های 80,100,140 یا 160 سانتی متر ساخنه می شوند. البته لازم به ذکر است که ابعاد گفته شده، ابعاد استاندارد تختخواب شوها بوده و شما می توانید هنگامی که این محصول را خریداری می کنید، سایز و ابعاد آن را به دلخواه خود تغییر دهید. تختخواب شوها معمولا در سه مدل ساخته و عرضه می شوند. این سه مدل عبارتند از:

تختخواب شو دستی

در تختخواب شو دستی، تختخواب از سه قسمت مجزا تشکیل شده است که شخص استفاده کننده می بایست این سه قسمت را جا به جا کند تا تختخواب به حالت مبلمان در آید. برای تبدیل شدن مبلمان به تختخواب نیز، نیاز است تا همین مراحل به صورت بالعکس انجام شود. تختخواب شوهای دستی، سخت ترین نوع تختخواب شو است که تقریبا دیگر در بازار عرضه نمی شود. بیان توضیح کامل آموزش تبدیل شدن تختخواب به مبل در تختخواب شو دستی، بسیار طولانی و سخت است و دوستانی که نیاز به مطالعه بیشتر این مورد دارند، می توانند آن را در دنیای اینترنت جستجو کنند.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (3)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (3)

 

 

تختخواب شو ریلی

تختخواب شوهای ریلی، شامل تشک های یک تکه ای بوده که توسط چرخ های کوچکی که در زیر آن قرار دارد، به راحتی به مبل تبدیل می شود. این چرخ ها، همچنین می توانند مبل را به تختخواب تبدیل کنند. تختخواب شو ریلی نسبت به تختخواب شو دستی بسیار راحت تره بوده و برای تبدیل مبل به تختخواب، تنها کافیست با پای خود زیر تخت خواب را به آرامی جلو بکشید. با انجام این کار خواهید دید چرخ ها به آرامی باز شده و حالت مبل به تختخواب تبدیل می شود.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (4)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (4)

 

برای تبدیل تختخواب به مبل نیز، کافی است دستیگره هایی که در زیر دسته قرار گرفته را به آرامشی بالا بکشید. با انجام این کار چرخ ها جمع شده و تختخواب تبدیل به مبل می شود. در این مبل از تختخواب شوها، علاوه بر راحتی در تبدیل حالت ها، می توان تشک را نیز به راحتی جدا کرد. این مزیت، اجازه جایگذاری تشک های دیگر را به جای تشک اصلی، به مصرف کننده می دهد و بسیار کاربردی است.

تختخواب شو برقی

این تختخواب شوها، بهترین مدل در میان تخت های تبدیل شونده هستند. برای تبدیل مبل به تخت یا تخت به مبل در این نمونه، تنها کافی است با زدن یک دکمه و کار با کنترل دستگاه، به خواسته خود برسید. تختخواب شوهای برقی نسبت به تختخواب شو ریلی برتری دارند و تختخواب شو ریلی نسبت به تختخواب شو دستی ارجعیت دارند.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (5)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (5)

 

 

تفاوت میان تختخواب شو و مبلمان تختخواب شو

تختخواب شو، دارای ماهیت تختخواب می باشند. این کالاها در اصل به عنوان تختخواب به کار گرفته می شوند و مبلمان کارایی دوم آن به شمار می رود. تختخواب شوها دارای سه مدل می باشند که در این مقاله به توضیح این مدل ها پرداختیم. مبلمان تختخواب شو نیز، در اصل مبلمان هایی می باشند که قابلیت تبدیل شدن به تختخواب را دارا می باشند. این مبلمان فضای کمی اشغال کرده و در انواع خانه ها به کار برده می شود. اگر شما مایلید از این محصولات در خانه خود استفاده کنید، لازم است تفاوت آن ها را بدانید تا با اشراف کامل به جزئیات، اقدام به خریداری آن ها نمایید.

تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (6)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (6)
تختخواب شو - مبلمان تختخواب شو (7)
تختخواب شو – مبلمان تختخواب شو (7)

 

چکیده آنچه در مقاله تختخواب شو گفته شد:

تختخواب شو و مبلمان تختخواب شو، دو محصول از پرفروش ترین ملزومات منزل در ایران و به خصوص در شهر تهران می باشد. مشخصه اصلی که این محصولات را بسیار محبوب کرده است، کارایی دوگانه آن ها و فضای کمی است که اشغال می کنند. این ملزومات معمولا از جنس آهن بوده و از مقاومت بسیار خوبی برخوردار می باشد. در خانه هایی که از فضای کوچکی بهره می برند و به ویژه در اتاق خواب ها، از تختخواب شو به عنوان یک کالا کاربردی یاد می شود. همچنین افرادی که به دنبال بکارگیری وسایل مدرن و امروزی در دکوراسیون خانه خود می باشند، از مبلمان تختخواب شو استفاده می کنند. این دو محصول تفاوت هایی با یکدیگر دارد که در این مقاله به آن ها پرداخته شد.

طراحی دکوراسیون خانه و اتاق خواب توسط شرکت معماریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر مهندسین و دکوراتورهای مجرب و کارکشته خود در حوزه دکوراسیون و با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری پروژه های ساختمانی، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و اتاق خواب های شما می باشد. طراحی داخلی، خرید و بکارگیری ملزومات مدرن و جذاب و همچنین ایده پردازی برای اجرای دکوراسیون خانه و اتاق خواب، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماریان ارائه می شود.

این خدمات، توسط پرسنل با تجربه با نظارت مستقیم مهندس آریان انجام می پذیرد. شایان ذکر است در طول این سال ها، شرکت معماریان با مشتریان زیادی همکاری داشته است و در طول این مدت، سعی در ارائه بهترین نتیجه و جلب رضایت کارفرمایان بوده که با عنایت به لطف خدا، تا حدود زیادی در این راه موفق بوده است.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماری معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر