تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آشنایی با اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی

آشنایی با اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی

فنگ شویی سرویس بهداشتی
فنگ شویی سرویس بهداشتی

فنگ شویی سرویس بهداشتی | فنگ شویی دستشویی | فنگ شویی حمام

فنگ شویی سرویس بهداشتی شامل فنگ شویی دستشویی و فنگ شویی حمام بوده و شامل مواردی می شود که رعایت آن باعث ایجاد حداکثر انرژی مثبت در فضای شما می شود.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟
فنگ شویی چیست؟

 

آیا تا به حال نام فنگ شویی به گوشتان رسیده است؟ چیزی در مورد این مفهوم می دانید؟ اگر علاقه مند به دکوراسیون و قواعد حاکم بر آن باشید، حتما تا کنون با فنگ شویی آشنا شده اید. معنی کلمه فنگ شویی را می توان “چیدمان خانه به سبک چینی و بر اساس اصول و استانداردهای مشخص” تعریف کرد. فنگ شویی در واقع نوعی فلسفه است که هدف آن ایجاد هماهنگی و انرژی مثبت بین افراد و محیط با یکدیگر می باشد. بنابراین می توان گفت فنگ شویی ترکیبی از دو جنبه علمی و هنری دکوراسیون است که جریان های مثبت را در فضا حاکم می سازد.

اصول و قواعد فنگ شویی برای دکوراسیون داخلی، شامل تمام بخش های خانه می شود. از آشپزخانه گرفته تا اتاق خواب ها و حتی ورودی، هر کدام می توانند از اصول فنگ شویی در چیدمان خود استفاده نمایند. در این مقاله، قصد داریم اصول فنگ شویی سرویس بهداشتی را به شما عزیزان توضیح دهیم. تا پایان این بخش همراه ما باشید و اگر دیدگاهی داشتید، از طریق بخش نظرات به اطلاع ما برسانید.

فنگ شویی در سرویس بهداشتی

فنگ شویی در سرویس بهداشتی
فنگ شویی در سرویس بهداشتی

 

اکنون که می دانید فنگ شویی چیست و به چه دردی می خورد، شاید برایتان سوالی ایجاد شده باشد که رعایت اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی چه فایده ای دارد؟ سرویس بهداشتی هر خانه که شامل دستشویی و حمام آن می شود، مکانی است که روزانه افراد زمان نسبتا زیادی را در آن سپری می کنند؛ بنابراین نیاز است فضایی تعبیه شود که ساکنین بهترین احساس را در آن داشته باشند تا زندگی روزمره شان را به بهترین شکل ممکن سپری کنند. رعایت اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی باعث می شود انرژی منفی موجود در این مکان به انرژی مثبت تغییر پیدا کرده و فضای بهتری را برایتان ایجاد نماید. در ادامه با اصول فنگ شویی حمام و اصول فنگ شویی دستشویی همراه شما عزیزان خواهیم بود.

 

فنگ شویی دستشویی

فنگ شویی دستشویی
فنگ شویی دستشویی

 

دستشویی جزو مکان هایی است که تمام افراد خانواده زمانی را در آن می گذارنند. بهترین فضایی که برای این سرویس بهداشتی وجود دارد، فضایی عاری از هر گونه انرژی منفی است. با رعایت اصول فنگ شویی خواهید توانست به این هدف دست پیدا کنید. بر اساس فنگ شویی، دستشویی نباید در مجاورت آشپزخانه، اتاق نشیمن، اتاق غذاخوری و درب ورودی باشد. بهترین فضایی که برای دستشویی می توان انتخاب کرد، محیطی است که در مجاورت دیوارهای خارجی ساختمان قرار دارد. همچنین مساحت دستشویی نباید خیلی زیاد باشد و باید تنها بخش کوچکی از خانه را اشغال نماید.

 

فنگ شویی حمام

فنگ شویی حمام
فنگ شویی حمام

 

اگر از فنگ شویی حمام استفاده نشود انرژی منفی در محیط آن به جریان درمی آید و تاثیرات آن بر اهالی خانه وارد می شود. بر اساس اصول فنگ شویی، حمام و دستشویی نباید در کنار هم باشند؛ همچنین بهتر است حمام در اتاق غذاخوری یا اتاق نشیمن قرار نداشته باشد. رعایت نظافت و پاکیزگی در فضای حمام نیز بسیار مهم است و در کنار این مورد، استفاده از ملزوماتی همچون آینه و گیاهان در فضای سرویس بهداشتی حمام پیشنهاد می شود که در ادامه بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

آب در فنگ شویی سرویس بهداشتی

آب در فنگ شویی سرویس بهداشتی
آب در فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

آب حزو عناصری است که سرویس بهداشتی از آن بهره زیادی می برد و به نوعی مرکزیت آن در خانه به شمار می رود. حمام و دستشویی کاملا تحت تاثیر این عنصر بوده و اگر اصول فنگ شویی به درستی در آن اجرا نشود، انرژی منفی در آن جریان پیدا می کند. آبی که از سرویس بهداشتی به سمت بیرون هدایت می شود، حامل انرژی مثبت و منفی است.

اگر اصول فنگ شویی به خوبی رعایت شود این آب می تواند به ایجاد فضایی مثبت و پر آرامش در خانه کمک زیادی کند و برعکس، اگر رعایت نشود می تواند سبب سلب آسایش ساکنین شود. بنابراین انتخاب بهترین جایگاه سرویس بهداشتی در فنگ شویی حمام و فنگ شویی دستشویی اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

 

رنگ بندی صحیح در فنگ شویی سرویس بهداشتی

رنگ بندی صحیح در فنگ شویی سرویس بهداشتی
رنگ بندی صحیح در فنگ شویی سرویس بهداشتی

 

رنگ عامل تعیین کننده ای در فنگ شویی سرویس بهداشتی است. تا حد امکان، استفاده از رنگ هایی که نمایان گر آرامش و پاکیزگی هستند پیشنهاد می شود. رنگ حمام و توالت باید در طیف رنگ های آرام بخش و ملایم انتخاب شود. از این رو، رنگ سفید یکی از بهترین رنگ هایی است که می توانید در قسمت های مختلف سرویس بهداشتی خانه بکار بگیرید. سعی کنید از یک یا دو عنصر با رنگ شاد و فانتزی نیز برای جلوگیری از بی روح شدن فضایتان استفاده نمایید.

استفاده از آینه در فنگ شویی حمام و دستشویی

استفاده از آینه در فنگ شویی حمام و دستشویی
استفاده از آینه در فنگ شویی حمام و دستشویی

 

آینه از جمله ملزوماتی است که وجودش در خانه فواید زیادی از نظر کاربرد و زیادی برایمان خواهد داشت. در سرویس بهداشتی نیز استفاده از آینه یکی از اصول فنگ شویی می باشد. چرا که آینه جلوی به هدر رفتن انرژی مثبتی که در فضای سرویس بهداشتی وجود دارد را گرفته و از به وجود آمدن انرژی منفی جلوگیری می کند. از نظر علم دکوراسیون نیز، آینه نور را بازتاب کرده و فضای سرویس بهداشتی را بزرگ تر از آن چیزی که هست نشان می دهد. همچنین، آینه هایی با قاب فانتزی جذاب یک عنصر زیبا و تزئینی برای حمام و دستشویی شما به شمار می رود که می تواند این فضاها را از بی روحی و خسته کنندگی خارج نماید. بنابراین استفاده از آینه در فنگ شویی حمام و فنگ شویی دستشویی را فراموش نکنید.

 

استفاده از گیاهان در فنگ شویی سرویس بهداشتی

گیاهان طبیعی، باعث دفع انرژی منفی موجود در فضا شده و در قسمت های مختلف خانه به کمک شما می آیند. استفاده از این عناصر در اصول فنگ شویی پیشنهاد شده است و شما می توانید با قرار دادن گل و گیاهان در دستشویی و حمام، به گونه ای که آسیبی به آن ها وارد نشود، میزان انرژی منفی را در فضا کاهش داده و باعث تقویت انرژی مثبت در محیط شوید. استفاده از گل و گیاه علاوه بر تاثیرات مثبتی که بر روی انرژی دارد، فضا را جذاب تر کرده و عنصری دکوراتیو از این نظر به شمار می رود.

در هنگام انتخاب و استفاده از گل و گیاهان در سرویس بهداشتی، به نوع گیاهی که قصد دارید در این فضا قرار دهید توجه نمایید و تا حد امکان از گیاهان آپارتمانی استفاده نمایید. چراکه سازگاری بیشتری با نور مصنوعی و فضای موجود در خانه دارند. در مقالات گذشته معماریان راجع به بهترین گیاهانی که می توان از آن ها در آپارتمان استفاده کرد صحبت کردیم.

عدم استفاده از اشکال نوک تیز در فنگ شویی دستشویی و حمام

عدم استفاده از اشکال نوک تیز در فنگ شویی دستشویی و حمام
عدم استفاده از اشکال نوک تیز در فنگ شویی دستشویی و حمام

 

یکی از مواردی که در فنگ شویی تاکید زیادی بر آن شده است، عدم استفاده از اشکال نوک تیز و مخروطی شکل است. دلیل این مورد نیز آن است که این گونه اشکال جریان انرژی را دچار اختلال کرده و باعث کاهش انرژی مثبت فضا می شوند. به همین دلیل هنگامی که قصد خرید ملزوماتی همچون آینه، کاشی، وان، گلدان و چراغ را دارید سعی کنید از مدل های لبه گرد استفاده نمایید.

استفاده از سیستم تهویه هوا در سرویس بهداشتی

استفاده از سیستم تهویه هوا در سرویس بهداشتی
استفاده از سیستم تهویه هوا در سرویس بهداشتی

 

پاکیزه نگه داشتن هوای سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین نکاتی است که در فنگ شویی سرویس بهداشتی مورد توجه قرار می گیرد و بایستی حتما رعایت شود. بدین منظور، از سیستم های تهویه محیط استفاده نمایید تا علاوه بر مطبوع نگه داشتن هوای سرویس بهداشتی و حفظ سلامتی شما، انرژی مثبت را در سرویس بهداشتی ایجاد نماید.

 

سخن پایانی

فنگ شویی علمی است که به قوانین کهن چین اشاره دارد و با استفاده از عناصری مثل آب و باد، به ایجاد حداکثر تعادل انرژی در محیط می پردازد. با رعایت اصول فنگ شویی، فضای شما فضای پاکیزه تر، زیباتر و شاداب تری خواهد بود. برخی از اصول فنگ شویی در سرویس بهداشتی خانه را در این مطلب معرفی کردیم. اصولی مثل استفاده از رنگ های ملایم و گیاهان را به شما توضیح داده و بهترین مکان ایجاد سرویس بهداشتی را بیان کردیم.

اگر به انرژی و تاثیر آن در زندگی روزمره اعتقاد دارید، بکارگیری اصول فنگ شویی در خانه را فراموش نکنید. در این صورت محیطی مطبوع تر و پرانرژی تر خواهید داشت و می توانید زندگی بهتری را در خانه تان تجربه کنید. از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم. در صورت تمایل از سایر مطالب وبلاگ معماریان نیز دیدن نمایید.

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا