معماریان مگ

5 نکته با الهام از فنگ شویی برای داشتن یک فضای آرام

مقدمه مطلب

جشن اخیر سال نو چینی در سال سگ آغاز شد. سگ حیوانی است که به وفاداری ، وفاداری و به ویژه این توانایی را دارد که بتواند در خانواده شما و خانواده خود به طور کامل خوشحال باشد و شما را خوشحال کند. در جشن و رسوم چینیان در سال های گذشته، مواردی وجود داشت که باعث می شد شور و اشتیاق افراد داخل یک خانه بیشتر از قبل شود. این موارد می توانستند به بهتر شدن زندگی خانواده های چینی کمک کنند. فنگ شویی، مجموعه نکاتی است که بهترین فضا را برای زندگی مردمان چینی فراهم می کند. در ادامه این مطلب به پنج نمونه از اصول و استانداردهای فنگ شویی اشاره کرده ایم که به کمک آن می توانید فضایی جذاب تر داشته باشید. با ما همراه باشید.

فنگ شوی چیست؟

آیا می ‌دانید فنگ شویی چیست و از کجا آمده است و به چه دردی می خورد؟ اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دکوراسیون خانه علاقه مند هستید، حتما با مفهوم فنگ شویی روبرو شده اید ولی آیا تا به حال علت به کار بردن این مفهوم در دکوراسیون را بررسی کرده‌ اید؟ این عبارت در مکان های مختلفی استفاده می شود که یکی از آن ها دکوراسیون داخلی است. فنگ شویی در لغت روشی چینی است که در ساخت منزل از آن استفاده می شود و بر اساس اصول آن، راهی جدید و بهتر برای چیدن لوازم منزل بر اساس اصول تعریف شده ای وجود دارد. بسیاری از افراد به فنگ شویی اعتقادی ندارند اما چیزی که روشن است، این است که فنگ شویی در واقع وجود داشته و هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر است. به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی این علم جذاب چینی را در دکوراسیون خانه به کار می گیرند تا نهایت هماهنگی و ارتباط مثبت بین افراد و محیط زندگی شان برقرار شود. بر اساس فنگ شویی بین انسان و اشیا ارتباطاتی وجود دارد که اگر این ارتباطات به بهترین شکل پایه ریزی شود می تواند به زیباتر شدن روزهای شما و احساسی که در فضای زندگی تان دارید کمک بسیار زیادی کند.

پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال ایجاد فضایی شادتر و مطلوب تر در دکوراسیون خانه تان هستید، حتما تا پایان این مطلب همراه ما بوده و از نکاتی که در ضمن آن عرض کرده ایم نهایت استفاده را ببرید.

1. خانه خود را تجزیه کنید

 

هنگام ته نشین کردن خانه ، یک قانون خوب برای به حداقل رساندن مقدار اشیاء جمع آوری گرد و غبار است. تصویر: معمار اوشی

تنها مهمترین هدف در ایجاد فنگ شویی امکان گردش انرژی خوب یا چی در سراسر خانه شما است. چی سلامتی ، ثروت و شانس به ارمغان می آورد.

decluttering باید کاملاً کامل باشد – به سادگی مخفی کردن موارد شما آن را قطع نمی کنند. وسایل زیر مبلمان ، قفسه های کمدی و کمد ها و موارد قدیمی و یا شکسته همه بر جریان چی تأثیر می گذارند. وقت آن است که کمد ها ، فضای زیر تختخواب و همه کابینت ها و قفسه ها را پاک کنید. فقط مواردی را که دوست دارید- یا مواردی که معنای خاصی دارند- نگه دارید و قدیمی و استفاده نشده را حذف یا اهدا کنید.

 

2. در سرتاسر هوا و نور جاری شوید

 

بسیاری از پنجره ها اجازه می دهند تا نور طبیعی درخشید و درهای جمع شده هوا را به گردش در می آورند. تصویر: معماری Klopf

برای اطمینان از جریان مداوم انرژی خوب در خانه ، باد (هوا) و نور نیز باید حرکت کنند. شما خانه خود را در مرحله ی اول اعلام کردید ، و این باعث می شود جریان انرژی راحت تر شود. اکنون پنجره ها را باز کنید تا جریان هوا افزایش یابد. با تمیز کردن تمام شیشه ها ، آینه ها و پنجره ها ، حرکت نور را به حداکثر برسانید. گوشه ای تاریک یا فضایی دارید که به کمی روشن تر نیاز دارد؟ برای روشن کردن لامپ ، یک چراغ اضافه کنید ، یا یک آینه قرار دهید تا نور را از یک نقطه دیگر منعکس کند.

 

3. گیاهان اضافه کنید

 

نکات مربوط به خانه فنگ شویی
یک گیاه زنده در این آشپزخانه معاصر فنگ شوی انرژی خوبی را جذب می کند. تصویر: 82 طراحی

جریان هوا در فنگ شویی مهم است ، اما هوا باید خالص باشد. گیاهان هوا را فیلتر می کنند و محیطی سالم تر و تمیز ایجاد می کنند. گیاهان همچنین به دلیل نیروی حیات ، انرژی پرتحرک چی را جذب می کنند. تا زمانی که گیاهان سالم نگه داشته شوند ، شما انرژی خوبی را جذب می کنید.

بعضی از گیاهان برای فنگ شویی بهتر از بقیه هستند. در واقع ، برخی گیاهان مانند کاکتوس ، فنگ شوی بد محسوب می شوند ، زیرا آنها نیازی به آب ندارند (آب مانند ثروت است) ، یا آنها لکه دار و “دوستانه” نیستند.

در اینجا لیستی از بهترین گیاهان (و خوشبخت ترین) گیاهان می توانید به فضای خود دعوت کنید. بسیاری از این گیاهان کم نگهداری هستند و در داخل خانه بسیار خوب انجام می دهند:

بامبو خوش شانس
لیلی صلح
فیکوس
گیاه کائوچو
انگلیسی Ivy
نخل
بوستون سرخ
فیلودندرون
گیاه عنکبوتی

 

4- تعداد بیشتری از رنگهای مورد علاقه خود را اضافه کنید تا انرژی مرتبط با آنها فعال شود

 

استفاده از رنگ نقش مهمی در فنگ شویی دارد. تصاویر: انستیتوی شهب‌الله و ناتالیا آپپتکسا

رنگ ها نقش مهمی در فنگ شویی دارند. آنها را از طریق هنر دیوار ، اشیاء تزئینی یا رنگ اضافه کنید.

در اینجا یک لیست کلی از آنچه هر رنگ را فعال می کند وجود دارد:

قرمز: شانس و ثروت
نارنجی: خوشبختی و سرگرمی
زرد: تحریک ذهنی ، قدرت
سبز: صلح ، تعادل ، شفابخشی
آبی: آرامش ، برقراری ارتباط ، تفکر و قدرت
بنفش: ثروت ، معنویت بالا
سفید: پاکیزه و پاکی
مشکی: قدرت ، مخصوصاً وقتی با قرمز جفت شوید
قهوه ای: پرورش

 

5- به دنبال یین و یانگ باشید

 

عناصر یین و یانگ که در این اتاق نشیمن نشان داده شده است شامل لهجه های سیاه و سفید و مبلمان جعبه ای است که با وسایل گردی جفت شده اند. تصویر: Maurizio Giovannoni

پیروان فنگ شویی معتقدند که همه چیز از دو نیروی متضاد اما متصل تشکیل شده است: یین (زنانه) و یانگ (مردانه). این تعادل نیروهایی مانند تاریکی و روشن یا شب و روز است. یکی نمی تواند بدون دیگری وجود داشته باشد. هنگام تزئین ، با استفاده از این مفهوم در خانه خود تعادل ایجاد کنید.

اینها فقط مبانی فنگ شوی است. چیزهای بیشتری برای هنر و علم وجود دارد ، از جمله جهات ، اعداد ، عناصر و موارد دیگر. شروع با این 5 نکته باید شروع خوبی باشد؛ شما باید هیچ وقت تفاوت در فضای خود را حس نکنید!

چند فنگ شویی به خانه خود اضافه می کنید؟ نظر دهید و به ما اطلاع دهید که چگونه می گذرد!

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر