تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
از اصول فنگ شویی در اتاق خواب چه می دانید؟

از اصول فنگ شویی در اتاق خواب چه می دانید؟

فنگ شویی اتاق خواب
فنگ شویی اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب | نکات فنگ شویی اتاق خواب | طراحی دکوراسیون اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب به شما کمک خواهد کرد بهترین اتاق را با بیشترین سطح انرژی مثبت تجربه کنید. در این مطلب نکاتی را پیراموش اصول فنگ شویی اتاق خواب گفته ایم.

 

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی
طراحی دکوراسیون اتاق خواب با اصول فنگ شویی

 

فنگ شویی، مجموعه ای از اصول و قواعد چین باستان است که راجع به دکوراسیون تدوین شده است. در اصول فنگ شویی، روش هایی در نظر گرفته می شود که به کمک آن خواهید توانست فضایی پر آرامش و پر از نرژی مثبت داشته باشید. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می خواهید زندگی در اتاق خوابی آرامش بخش را تجربه کنید، بایستی فضایی را طراحی و دکوراسیون کنید که از اصول فنگ شویی پیروی کند. هنگامی که اتاق خواب خانه شما بر اساس اصول فنگ شویی چیده شود، آسایش و حس خوب در آن محسوس خواهد بود و نتیجه این امر، داشتن خوابی راحت و زندگی با کیفیت تری است.

اصول فنگ شویی، تمام جزئیات دکوراسیون شما را بررسی کرده و برای آن نکاتی را به همراه دارد. از رنگ بندی گرفته تا نحوه چیدمان و انتخاب ملزومات اتاق خواب، در اصول فنگ شویی اتاق خواب آورده شده است. در ادامه این مقاله همراه مجله معماری و طراحی دکوراسیون معماریان باشید تا شما را با این اصول و قواعد آشنا سازیم.

 

مزایای چیدمان اتاق با کمک اصول فنگ شویی

مزایای چیدمان اتاق با کمک اصول فنگ شویی
مزایای چیدمان اتاق با کمک اصول فنگ شویی

 

استفاده از اصول فنگ شویی در اتاق خواب، مزایا و فواید بسیاری را برای استفاده کنندگان از این محیط به همراه دارد. مهم ترین فوایدی که با کمک رعایت نکات فنگ شویی در اتاق خواب حاصل می شود عبارتند از:

آرامش: اصول فنگ شویی در نهایت به افزایش آسایش و آرامش افراد ساکن اتاق منجر می شود. اگر داشتن خوابی راحت و استراحتی با کیفیت جزو آرزوهای شما شده است، طراحی دکوراسیون اتاق خواب به کمک اصول فنگ شویی را حتما امتحان کنید.

انرژی مثبت: بسیاری از افراد، به انرژی و تاثیر آن در روان و رفتار انسان اعتقادی ندارند. اینگونه افراد تاثیری از فنگ شویی در محیط نخواهند دید اما اگر شما از جمله افرادی هستید که به انرژی و تاثیرات آن در زندگی اعتقاد دارید، اصول فنگ شویی برای شما راه حلی است که می توانید به کمک آن به ایده آل ترین حالت انرژی در فضای اتاق خواب برسید. فنگ شویی با حذف عناصری که انرژی منفی تولید کرده یا از خروج انرژی منفی و ورود انرژی مثبت در فضا جلوگیری می کنند باعث ایجاد بهترین تعادل انرژی می شوند.

دکوراسیون اتاق خواب فنگ شویی
دکوراسیون اتاق خواب فنگ شویی

 

تعادل: تعادل یکی از مهم ترین نیازهای هر دکوراسیون است. تعادل به شما کمک می کند در فضایی زندگی کنید که تمام موارد در آن به اندازه کافی رعایت شده است؛ فرقی هم نمی کند سبک دکوراسیون شما کدام است. با ایجاد تعادل به کمک اصول فنگ شویی، خواهید توانست به ایده آل ترین ترکیب ملزومات و اکسسوری در خانه برسید و از زندگی در فضایی متعادل لذت ببرید.

 

نکات مهم فنگ شویی در اتاق خواب

نکات مهم فنگ شویی در اتاق خواب
نکات مهم فنگ شویی در اتاق خواب

 

در این مطلب قصد داریم چند نکته مهم و تاثیر گذار در طراحی دکوراسیون اتاق خواب را به شما عزیزان ذکر کنیم.

فاصله اطراف تخت خواب

فاصله اطراف تخت خواب اگر خیلی زیاد یا کم باشد مشکلاتی را برای افراد داخل اتاق خواب ایجاد خواهد کرد. بهترین فاصله برای فضای اطراف تخت خواب، 5 سانتی متر است. این 5 سانتی متر به ایجاد جریان هوا و انرژی مثبت در اطراف تخت خواب کمک زیادی می کند.

محل قرار گیری تخت خواب

محلی که تخت خواب را در آن قرار می دهید، از جهات مختلفی می تواند حائز اهمیت باشد. یکی از نقاطی که نباید تخت خواب را در آن قرار دهید، روبروی درب ورودی اتاق خواب است. این قسمت، معمولا دارای رفت و آمد زیادی بوده و باعث سلب آرامش کسانی می شود که قصد استراحت روی تخت خواب را دارند. بهترین مکان تخت خواب در اتاق، زیر پنجره و در امتداد دیوار اصلی اتاق خواب می باشد.

محل قرار گیری تخت خواب
محل قرار گیری تخت خواب

 

نکته ای که در مورد استفاده از تخت خواب وجود دارد این است که در اصول فنگ شویی آمده است ملزوماتی که دارای گوشه های گرد می باشند، انرژی بهتری را در فضا جاری می کنند. بنابراین از تخت خوابی استفاده کنید که علاوه بر رنگ بندی روشن و ملایم، دارای لبه های گرد باشد. همچنین نرم بودن تخت خواب نیز مورد دیگری است که رعایت آن به آرامش و راحتی هر چه بیشترتان کمک شایانی خواهد کرد.

آینه در اتاق خواب

آینه یکی از عناصر خوب و کاربردی در هر دکوراسیونی است. از آینه در اتاق خواب نیز استفاده های گوناگونی می شود. برای مثال، می توان آینه را به گونه ای قرار داد که با بازتاب نور به بزرگ تر دیده شدن اتاق خواب کمک کند. علاوه بر این نباید کاربردهای آینه در دکوراسیون اتاق خواب را نیز نادیده گرفت. در اصول فنگ شویی، آینه باعث ایجاد جریان مثبت در فضا شده و انرژی منفی را دور می کند. بنابراین سعی کنید حتما از این وسیله در اتاق تان استفاده نمایید.

 

اکسسوری و وسایل تزئینی در فنگ شویی اتاق خواب

در فنگ شویی اتاق خواب، توجه به اکسسوری و لوازم تزئینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اکسسوری ها باعث جذابیت هرچه بیشتر فضا می شوند اما اگر به درستی مورد استفاده قرار نگیرند، جریان انرژی مثبت را با اختلال روبرو می کنند و نتیجه برعکس دارند. سعی کنید با بررسی ویژگی های دکوراسیون اتاق تان، از اکسسوری های شیک و مدرنی استفاده کنید که فضایتان را خیلی شلوغ جلوه نمی دهند.

احساس آرامش در اتاق خواب

احساس آرامش در اتاق خواب
احساس آرامش در اتاق خواب

 

رعایت اصول فنگ شویی، به دلیل ایجاد بیشترین آرامش و انرژی مثبت در فضا است. اگر قرار است با انجام اصول فنگ شویی در اتاق خواب به این آرامش دست پیدا نکنید، همان بهتر که آن را انجام ندهید. هروقت انرژی مثبت را در فضا احساس کردید، آن موقع می توانید بگویید اصول فنگ شویی را به درستی پیاده سازی کرده اید.

 

تفکیک فضای کار از فضای اتاق خواب

میز کار یا میز مطالعه را از اتاق خواب تان جدا کنید، فضای خواب باید با فضای کار متفاوت باشد و هرگز نباید این دو را با هم ترکیب کرد زیرا حواس تان میرود پی کارهایی که دارید و استرس میگیرید و در نهایت نمیتوانید راحت خوابید. اتاق خواب باید کاملاً شخصی وبرای استراحت فرد باشد اما اگر شما یک میز تحریر در گوشه اتاق خواب دارید می توانید با یک پارتیشن آنرا از فضای اتاق خواب جدا کنید.

گیاهان و عوامل زنده در فنگ شویی

استفاده از گیاهان و گل های آپارتمانی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب نه تنها به جذابیت هر چه بیشتر این محیط کمک می کند، بلکه باعث می شود احساس بد و انرژی منفی از فضای اتاق دور شود. پیشنهاد می کنیم از گلدان های کوچک و فانتزی در کنار پنجره اتاق استفاده نمایید تا در نگهداری آن نیز دچار مشکل نشوید.

درب و پنجره اتاق خواب

درب و پنجره اتاق خواب
درب و پنجره اتاق خواب

 

درب و پنجره تاثیر زیادی در جذابیت یک اتاق خواب دارد. درب های بلند انرژی منفی ایجاد می کند و جزو مواردی است که در فنگ شویی منع شده است. سعی کنید تا حد امکان از درب و پنجره های چوبی با کیفیت با اندازه های استاندارد استفاده نمایید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

کمد دیواری اتاق خواب

کمد دیواری بخشی از اتاق است که در آن وسایل شخصی و سایر اقلام قرار می گیرد. این عنصر نقش تعیین کننده را در ایجاد جذابیت و انرژی مثبت در فضا دارد. سعی کنید هر چند وقت یک بار، فضای داخل کمد دیواری را تخلیه کرده و آن را تمیز نمایید.

 

دکوراسیون فضای مقابل تخت

در اصول فنگ شویی اتاق خواب، محوطه روبروی تخت از آن جهت که اولین مکانی است که پس از بیدار شدن به آن نگاه می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین سعی کنید در این مکان یک عنصر دکوراتیو مثل یک تابلو هنری زیبا یا چیزهایی که دوست دارید قرار دهید تا هر صبح با بیدار شدن از خواب، روزتان را پر انرژی و قدرتمند شروع کنید.

ترکیب رنگ اتاق به کمک فنگ شویی

رنگ هر فضا، شخصیت دهنده به آن محیط و نشان دهنده روحیات افرادی است که در آن زندگی می کنند. افرادی که به تنهایی زندگی می کنند و جوانان، بیشتر رنگ های شاد و فانتزی را دوست دارند چرا که به آن ها انرژی مثبت می دهد. افراد میانسال و خانواده ها نیز از رنگ های خنثی و ساده تر استفاده کرده چرا که این رنگ ها حس صمیمی تری را در محیط ایجاد می کند. بسته به نوع افرادی که قصد زندگی در خانه و اتاق خواب را دارند، رنگ آن را انتخاب نمایید.

جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد اتاق خواب

جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد اتاق خواب
جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد اتاق خواب

 

شلوغی بیش از حد، انرژی منفی به وجود آورده و تمرکز شما را بر هم می زند. یکی از اصول فنگ شویی در اتاق خواب نظم و ترتیب است. با ایجاد نظم و ترتیب در طراحی دکوراسیون اتاق خواب تان، فضایی آرامش بخش و به دور از هرج و مرج داشته باشید. دکوراسیون های مینیمال به دلیل نظم ذاتی ای که در خود دارند، بهترین پیشنهاد برای افرادی است که قصد رعایت اصول فنگ شویی در اتاق خواب را دارند.

 

علیرضا شاکری
عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا