معماریان مگ
دکور اتاق دختران به بهترین شکل

ویژگی های دکوراسیون اتاق دختران متناسب با شخصیت آنها

دختران کوچک درسال های ابتدایی مدرسه، به طور عمده بخاطر شور و شوق زیاد، هیجان انگیز هستند. آنها دیگر یک کودک نوپا نیستند، و با گذشت زمان به یک نوجوان با یک نگرش متناظر تبدیل می شود. اگر دختر بچه ای در این رده سنی داشته باشید، وقت آن است که یک اتاق خواب با دکوری که دیگر کودکانه نیست، برایش فراهم کنید. نکته مهم این است که در دکوراسیون اتاق دختران بر معرفی عنصر کلیدی سرگرمی تمرکز کنید. در اینجا ما نکات مهم برای دکوراسیون اتاق دختران را ذکر کنیم. چند ایده نیز برای تزئین یک اتاق خواب رویایی که هر دختر کوچک را هیجان زده می کند، میپردازیم.

خصوصیات دکوراسیون اتاق دختران

پرهیز از کودکانه بودن دکوراسیون اتاق دختران

اتاق دختران نوجوان باید بدون اینکه بیش از حد کودکانه باشد با انرژی، سرگرم کننده و کاملا دخترانه باشد. فضای اتاق یک احساس بالغ داشته، اما خیلی هم جدی نباشد. برای این منظور در ابتدا عروسک ها ولوازم کودکانه را از اتاق حذف کنید. برای یک دکور پر زرق و برق، میتوانید یک سایه غنی از بنفش را با مبلمان و وسایل دکوراتیو کوچک به رنگ سیاه جفت کنید. مبلمان سفید و پارچه های چرمی رنگ گل اسطوخودوس یک احساس روحیه به اتاق می دهد.

دکور مناسب در اتاق دختران

سلیقه ی شاهزاده خانم ها در دکوراسیون اتاق دختران

اگر دختر شما سلیقه شاهزاده خانم ها را دارد، شما میتوانید به راحتی و با بودجه کم این حس را به دکوراسیون اتاق دختران اضافه کنید. نمونه های این اتاق را در مجلات می توانید پیدا کنید و از آنها ایده بگیرید. برای مثال میتوانید اتاق را با تعداد زیادی پرنده های رنگارنگ تزئین کنید. بعد، مجموعه ای از بالش های رنگارنگ را اضافه کنید. سپس اشیایی را با تزیینات درخشان بر روی دیوار آویزان کنید. همچنین میتوانید از کاراکترهای شاهزاده خانم های دیزنی که مورد علاقه دختران هستند، در دکوراسیون اتاق دختران بهره بگیرید. بدین ترتیب، اتاق خواب شاهزاده خانم کوچک شما آماده است.

دکور اتاق دختران به سلیقه ی خودشان

دکوراسیون اتاق دختران متناسب با نیازهایشان

شما باید فضایی در اتاق ایجاد کنید که نشان دهنده بلوغ پیشرویشان باشد و نیازهای آینده او را پیش بینی کند. در حالی که بسیار مهم است، عملی نیز باید باشد. برخی مبلمان می تواند از دوران کودکی در اتاق باقی بماند. ملافه ها، لوازم جانبی و رنگ ها به راحتی می تواند تغییر کند. بسیاری از گزینه های ذخیره سازی، مانند کابینت ها و قفسه های عروسک ها، می تواند به راحتی جای خود را به مجلات مد و لوازم آرایشی دهد.

دکور اتاق دختران با فضای کافی

پالت رنگی در دکوراسیون اتاق دختران

با استفاده از یک پالت قوی از رنگ، یک عنصر خاص را تکرار کنید تا یک تصویر برجسته ایجاد کنید. در این اتاق، آراستگی نقش مهمی ایفا میکند که بر روی ملافه، دیوارها، فرش و آثار هنری ظاهر میشوند. همچنین برای رنگ آمیزی رنگ های شاداب، یک رنگ خنثی مانند سفید برای مبلمان استفاده کنید. از رنگ های رنگین کمان که در کنار رنگ های روشن می درخشند، استفاده کنید. این را در همه چیز از بالش ها تا رنگ  دیوارها میتوانید استفاده کنید. برای تغییر رنگ و ایجاد تنوع در دیوارها از کاغذ های دیواری متناسب با تم اتاق نیز میتواند در دکوراسیون اتاق دختران به شما کمک کند.

رنگ های شاد در دکور اتاق دختران

خلاقیت در انتخاب کانسپت دکوراسیون اتاق دختران

در طراحی و دکوراسیون اتاق دخترتان خلاقیت به خرج دهید. از دخترتان برای رسیدن به ایده های جالب، الهام بگیرید. شما میتوانید با طراحی فضای ذخیره سازی جذاب برای کارهای دستی، و یک میز زیبا با طراحی خاص، به عنوان منطقه تکمیلی به یک دکوراسیون مناسب دست یابید. یک مکان برای به نمایش گذاشتن کارها و نقاشی های او، یک تخت الهام گرفته از داستان های پرنسس ها مطمئنا به شما، زیباترین شکل دکوراسیون اتاق دختران را فراهم میکند.

تم مناسب برای دکور اتاق دختران

ایده هایی برای دکوراسیون اتاق دختران

اتاق خواب دخترانه رنگارنگ

در اینجا یک اتاق خواب فوق العاده رنگارنگ میبینیم که همه چیز از تصویر زمینه شاد، عروسک حیوانات دوست داشتنی، پتو و بالش های رنگی را در برمیگیرد. این دکوراسیون اتاق دختران، با حس تقریبا گرمسیری به شدت درخشان و جذاب است. ترکیب رنگ عالی، جعبه کتاب نقره ای یکپارچه و لامپ های شیشه ای فضایی سرگرم کننده به وجود آورده است. این اتاق پالت آبی، سبز، زرد آفتابی و صورتی را نشان می دهد که برای یک اتاق خواب دختر، مناسب است.

ایده های دکور اتاق دختران

اتاق خواب دخترانه با تصویر زمینه شاخص

هر کودک مدرسه ای نیاز به یک میز برای زمان تحصیل دارد. میز ساده با یک پانل بزرگ نصب شده بر روی دیوار منقطه ای عالی برای مطالعه در این اتاق است. شما میتوانید این پانل را پر از  نقاشی ها یا عکس های مورد علاقه تان کنید. اما آنچه واقعا باعث می شود این اتاق خاص شود دیوار پشت تخت آن است که به نقطه ی تمرکز اتاق تبدیل شده است. وقتی شما فضا را با یک تصویر زمینه رنگارنگ با طرح ها و الگو های زیبا پر کنید. در واقع آن را از حالت یکنواختی خارج می کنید.

ایده های دکور اتاق دختران

اتاق خواب دخترانه با تزئینات دست ساز

در اینجا یک اتاق دیگر است که برای هر دختر کوچک پر شور و هیجان زده مناسب است. ملافه های زیبا با طرح گل، قفسه های پر از عروسک های مورد علاقه و طرح و رنگ های جذاب، همه انرژی و شادی را به مکان اضافه می کنند. اما گل های کاغذی روی سقف و پروانه های مصنوعی جریان در سراسر دیوار و پنجره هایی که به نوبه خود فضا آراسته می کنند، در دکوراسیون این اتاق نقش مهمی داشته اند. اگر نمیخواهید بودجه زیادی را صرف این دکور کنید، آسان است که گل های سقف و پروانه های روی دیوار را خودتان بسازید. این دستورالعمل ها در دکوراسیون اتاق دختران حتما به شما کمک خواهد کرد.

ایده های دکور اتاق دختران

اتاق خواب دخترانه با حال و هوای رویایی

در دکوراسیون اتاق دختران باید بین همه ی مختصات روزهای کودکی و لحظات حال یک دختر نوجوان، تعادل مناسب پیدا شود. حالت احساسی و عواطف دخترانه را با دکوراسیون به اتاق اضافه کنید. اگر او عاشق کتاب است، ایجاد یک گوشه دنج برای او در نظر بگیرید. تزیینات و عناصری که در رویاهای دخترتان به هنگام رشد، الهام بخش باشد، به کار ببرید. این اتاق نیز نمونه ای از اتاق خواب دختر  است که همه این حال و هوا و احساسات دخترانه را شامل میشود.

ایده های دکور اتاق دختران

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر