معماریان مگ
دکور اتاق خواب پسران به بهترین شکل

ویژگی های دکوراسیون اتاق پسران متناسب با شخصیت آنها

دکور اتاق پسران ریزه کاری هایی دارد که باید بدقت به آنها توجه شود. انرژیک بودن اتمسفر اتاق از نکات اصلی در اتاق پسران است. نباید اتاقی طراحی کنید که برخلاف این روحیه آنها باشد. ما در اینجا ایده ها، طرح ها و راهنمایی هایی برای دکور اتاق پسران نشان میدهیم. این که آیا شما به دنبال ایجاد یک منطقه بازی پر جنب و جوش برای پسر بچه یا یک فضا برای پسر نوجوان هستید، میتوانید از این مطلب بهره مند شوید.

ویژگی های دکور اتاق پسران

رنگ در دکوراسیون اتاق پسران

اگر پسر شما هنوز کودک است و به مرحله ی نوجوانی نرسیده است، به احتمال زیاد می خواهید رنگ های روشن را انتخاب کنید. دیوارها با کاغذ دیواری مخصوص کودکان و یا برچسب های دیوار که برای پسر بچه ها سرگرم کننده است، یک راه عالی برای دکوراسیون اتاق پسران است. پالت های رنگی سنتی مانند آبی و قرمز با تناژهای متفاوت گزینه های کلاسیک هستند. این رنگ ها احساسی خوشایند و دلپذیر و راحتی را برای پسران جوان ایجاد می کند. اما اگر مایل به انتخابی متفاوت باشید، از سایه های رنگ های پاستل ساده استفاده کنید. البته نظر فرزندانتان  نیز در این مورد مهم است. همچنین رنگ هایی مانند نارنجی و زرد و ترکیب رنگی آبی با قهوه ای نیز در دکور اتاق پسران میتواند خوشایند باشد.

رنگ در دکور اتاق پسران

دیوارها در دکوراسیون اتاق پسران

با استفاده از برچسب های دکوراتیو و استیکرها با دگرگون کردن فضای اتاق در کوتاه ترین زمان، ایده های جدیدی بوجود بیاورید و جذابیت بصری به فضا ببخشید. جمله های زیبا و نیروبخش از شخصیت های بزرگ دنیا را در پانل های روی دیوار قرار دهید. سعی کنید در چیدمان قفسه ها و طبقات دکوری از عناصری با اشکال و بافت های متنوع و هم چنین رنگ های زنده و شاد استفاده کنید. کاغذ دیواری های با طرح های پسرانه مثل ماشین نیز در دکور اتاق پسران کاربرد دارد. در منطقه مطالعه کودکان نیز، تصویر زمینه نقشه بر روی دیوار ویژگی چشم نواز ایجاد می کند.

دکور اتاق پسر با برچسب ها

فضای ذخیره سازی در دکوراسیون اتاق پسران

در دکوراسیون اتاق پسران، فضای ذخیره سازی مناسب از مهمترین موارد است. این که آیا حلق آویز، مدولار یا زیر تخت، جای کافی برای پنهان کردن همه کتاب های مدرسه، اسباب بازی ها و وسایل دیگر پسرتان دارد. بنابراین در دکور اتاق پسران باید کمدها و کشوهایی با فضای ذخیره سازی کافی برای لباس ها و وسایل در نظر گرفته شود. همچنین اگر شما دو فرزند داشته باشید، قفسه هایی با بازشو آسان برای تقسیم اتاق عالی است. به همین ترتیب، تختخواب مدرن بازشو، یک راه حل دیگر برای صرفه جویی در فضا است که اغلب با فضاهای ذخیره سازی طراحی می شود.

دکور اتاق پسر با فضای کافی

مبلمان در دکوراسیون اتاق پسران

اتاق خواب، برای مطالعه، خوابگاه و بازی و سرگرمی پسران باید همه کاره بوده و هر چیز لازم را دارا باشد. برای یک فضای چند منظوره در اتاق پسرتان میتوانید از مبلمان مدولار مانند صندلی کم و یک میز چرخ دار استفاده کنید. قلاب های دیواری نیز برای قرار دادن اشیایی مثل اسکیت و گیتار نیز مناسب هستند. تخت خواب نیز در این اتاق ها باید با دقت و به سلیقه ی فرزاندانتان انتخاب شوند. از همه مهمتر راحتی مبلمان در دکور اتاق پسران باید مد نظر باشد. یک میزمدرن با یک صندلی راحت به بچه ها اجازه می دهد تا بهتر تکالیف و کار های دستی شان را انجام دهند.

مبلمان در اتاق خواب پسر

انتخاب تم مناسب برای دکور اتاق پسران

اگر فرزند شما به ورزش علاقه دارد، شما می توانید موضوع فوتبال را با اضافه کردن مبلمانی به شکل توپ فوتبال و پوسترهای فوتبالیست ها به دکوراسیون اتاق پسران وارد کنید. بدین ترتیب، آرامش بیشتر حاصل از اعمال سبک خاص خود به وجود می آید. تختخواب های سنتی، تخت های با تم ساحلی ، تخت هایی به شکل ماشین  همه راه هایی برای رسیدن به این هدف هستند. کفپوش ها و فرش ها نیز فاکتورهای تکمیل کننده در این امر هستند که می توانند با تم خاص اتاق انتخاب شوند.

تم مناسب دکور اتاق پسران

دکوراسیون اتاق پسران به سبک و سلیقه ی خودشان

همیشه بهتر است اتاق خواب بچه خود را، در سبک و موضوعی که کودک شما می خواهد طراحی کنید. این مهم حتی به افزایش اعتماد به نفس کودک نیز کمک خواهد کرد. شما می توانید به سادگی با الهام از ایده ها و روش های در دسترس دست به طراحی بزنید. بدین صورت با صرف هزینه ی کم، دکور دلخواهتان را بدست خواهید آورید. در این طراحی از داستان ها یا اسباب بازی و یا فیلم مورد علاقه کودکان الهام بگیرید. به طور مثال بیشتر پسر بچه ها، معمولا شخصیت های کابوی سواری اسب را دوست دارند.

سلیقه ی پسرها در دکور اتاق

ایده هایی برای دکور اتاق پسران

اتاق خواب پسر با تم دریا و ساحل

تم آبی و سفید دریایی به خصوص در اتاق خواب پسرها، بدون توجه به سن آنها، می تواند به خوبی استفاده شود. در این دکوراسیون اتاق پسر نیز تنها از دو رنگ اصلی آبی و سفید متناسب با تم دریایی استفاده شده است. دیوارها با تصاویر ماهی ها و عناصر مربوط به دریا و کشتی تزیین شده اند. مبلمان تماما سفید به کار رفته شده است. بدین صورت برچسب های دیواری به نقاط شاخص در اتاق تبدیل شده است. این طراحی نمونه ای از دکور اتاق پسران به سبک مدرن است. همچنین میتوان طرح قایق، پرده های تم دریایی، ملافه ها و کوسن های آبی و لوازم جانبی سبک دریایی دیگر را این دکور ساحلی اضافه کرد.

ایده هایی برای دکور اتاق پسران

اتاق خواب پسر با برچسب های شخصیت های مورد علاقه

برچسب های دیوار یک راه عالی برای اضافه کردن شخصیت به یک اتاق خواب پسرانه است. این برچسب ها با تنوع زیاد به تمام شکل ها، اندازه ها و رنگ ها می آیند. برای یک ظاهر انعطاف پذیر، برچسب های رنگی را انتخاب کنید که با ملافه ها و پرده ها تکمیل شده اند. در دکوراسیون این اتاق پسر بچه نیز از شخصیت محبوب اسپایدر من در دیوارها بهره گرفته شده است.

ایده هایی برای دکور اتاق پسران

اتاق خواب پسر با تم جنگل و درختان

تم جنگلی، یک سبک پسرانه در این اتاق خواب ایجاد کرده است. در این اتاق خواب پسر بچه از درختان و جنگل برای طراحی مبلمانی از قبیل تخت، نیمکت و خانه درخت، الهام گرفته شده است. فرش با طرح چمن و سنگ ها به تکمیل این دکور کمک زیادی کرده است. تاب آویزان از سقف در وسط اتاق جزئی از این تم جنگلی بوده که خلاقانه به کار رفته است. این دکوراسیون اتاق پسران خاص، مناسب برای پسر بچه های در حال رشد است.

ایده هایی برای دکور اتاق پسران

اتاق خواب پسر با تم موسیقی

برای بچه هایی که موسیقی را دوست دارند، این یک اتاق خواب مدرن کامل برای آنها خواهد بود. در دکوراسیون این اتاق پسر از الگوهای هندسی برای دیوار و کفپوش استفاده شده است. رنگ غالب این دکور خاکستری و نارنجی است که مناسب برای این دکور مدرن با تم موسیقی انتخاب شده است. همانطور که دیده می شود اتاق با فضای کافی مطالعه برای هر دو نفر به گونهای مناسب طراحی شده است.

ایده هایی برای دکور اتاق پسران

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر