معماریان مگ

طراحی دکوراسیون مغازه فست فود

دکوراسیون مغازه فست فود
دکوراسیون مغازه فست فود

دکوراسیون مغازه فست فود | طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود |طراحی داخلی فست فود

دکوراسیون مغازه فست فود و طراحی فضای داخلی این مکان، بایستی تحت پیروی اصول خاصی انجام شود. استفاده از رنگ های اشتها آور و پرانرژی در کنار نورپردازی صحیح و استفاده از پوستر در دکوراسیون مغازه فست فود نیاز است. در این مطلب، به شما خواهیم گفت چگونه بهترین دکوراسیون مغازه فست فود را داشته باشید.

 

مقدمه ای بر دکوراسیون مغازه فست فود

در دنیای پر ترافیک و شلوغ امروز، بسیاری از افراد مجبورند از ساعت های اولیه صبح از خانه بیرون زده و به دنبال کار و زندگی خود باشند. در این گیر و دار، دیگر زمانی جهت پخت و پز و آشپزی در خانه برای این افراد که تعدادشان کم هم نیست وجود ندارد. از این رو تمایل به صرف غذای آماده در رستوران و فست فود، بیش از پیش مورد توجه قشر عظیمی از مردم قرار گرفته است. در تمام نقاط شهر، رستوران ها و فست فودهای گوناگونی وجود دارد. یکی از دلایلی که باعث جذب مشتریان به این مکان ها می شود، شکل ظاهری آن هاست.

شکل ظاهری شامل معماری نمای خارجی فست فود و طراحی دکوراسیون مغازه فست فود می باشد. ما در این مقاله به طراحی دکوراسیون داخلی مغازه فست فود اشاره کرده ایم و به نکاتی برای بهتر شدن این مورد اشاره کرده ایم. همراه ما باشید.

مقدمه ای بر دکوراسیون مغازه فست فود
مقدمه ای بر دکوراسیون مغازه فست فود

 

بهترین دکوراسیون مغازه فست فود

ما در این مقاله از سایت آریان، شما را در داشتن بهترین طراحی دکوراسیون مغازه فست فود کمک خواهیم کرد. برای رسیدن به دکوراسیون شیک و جذاب برای مغازه فست فود، نیاز است تا ایده های خلاقانه زیادی را در فضا عملی کنیم. این ایده ها شامل استفاده از رنگ های جذاب و مکمل، نورپردازی خلاقانه و صحیح، استفاده از پوسترهای جالب، چیدمان میز و صندلی به صورت های گوناگون و همینطور ایده های دیگر جهت نمایش محصولات و قیمت آن ها می باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برای موفقیت یک رستوران یا فست فود، تنها دارا بودن دکوراسیونی مدرن و مناسب کافی نیست. عوامل زیادی وجود دارد که دست به دست هم می دهد تا یک مجموعه فست فود یا رستوران به موفقیت برسند. این عوامل شامل تبلیغات، نورآوری در محصولات و خدمات، موقعیت مکانی مناسب و غیره می باشد که ما در این مقاله به دکوراسیون مغازه فست فود اشاره و آن را بررسی کرده ایم.

 

 

طراحی داخلی رستوران و فست فود

همانطور که برای طراحی دکوراسیون خانه سبک های مختلفی وجود دارد، برای طراحی‌ دکوراسیون مغازه فست فود نیز سبک های گوناگونی وجود دارد. دکوراسیون داخلی فست فود می تواند بر اساس سبک طراحی مدرن، کلاسیک، سنتی، ایرانی، صنعتی، مینیمال و غیره طراحی شود. استفاده از این سبک ها به موارد گوناگونی بستگی دارد که مهم ترینِ این موارد، سلیقه صاحب فروشگاه است. اگر صاحب مغازه از هر کدام از این سبک ها استفاده کند، باید نکات و اصول خاصی را پیروی کند که با آن سبک همخوانی دارد. ما در این مقاله به نکاتی اشاره کرده ایم که در تمام سبک ها باید به درستی رعایت شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

طراحی داخلی رستوران و فست فود
طراحی داخلی رستوران و فست فود

 

استفاده از ملزومات و عناصر کاربردی با رنگ های یکسان و هماهنگ، یکی از مهم ترین مواردی است که در دکوراسیون مغازه فست فود باید به آن توجه شود. از جمله رایج ترین موادی که در معماری و طراحی دکوراسیون داخلی فست فود به کار‌ برده می شود، چوب، بتن و آجر می‌ باشد. از آجر، بتن و سیمان در معماری و از چوب و شیشه و پلاستیک در طراحی دکوراسیون به کثرت استفاده می شود. در کنار استفاده از بهترین متریال ها برای دکوراسیون مغازه فست فود، باید از رنگ های مناسب و اشتها آور مثل قرمز، نارنجی، زرد و غیره نیز استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود
طراحی داخلی فست فود
طراحی داخلی فست فود
دکوراسیون مغازه فست فود
دکوراسیون مغازه فست فود

 

 

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون مغازه فست فود

چه اهمیتی دارد که از رنگ های مناسب و مخصوص در‌ طراحی‌ دکوراسیون مغازه فست فود استفاده کنیم؟ تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که برخی از رنگ ها اشتها آور هستند؟ جالب است بدانید تحقیقات بسیاری در‌ این باره به عمل آمده و از نظر علمی ثابت شده که رنگ محیطی که افراد در آن غذا می خورند، روی اشتهای آن ها تاثیر مستقیم دارد. بنابراین حتما باید به این نکته توجه نمود که از رنگ هایی استفاده کنیم که اشتهای افراد را زیاد می کند.

رنگ های اشتها آورد کدامند؟ این رنگ ها شامل رنگ های پرانرژی و گرم مثل قرمز، نارنجی، زرد و غیره است. این سه رنگ متداول ترین رنگ ها در دکوراسیون مغازه فست فود می باشند. البته تنها رنگ محیط مهم نیست و باید به موارد دیگری از جمله نورپردازی، چیدمان میز و صندلی‌ و … توجه کنیم و بدانیم که این موارد برای جذب مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار است.

انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون مغازه فست فود
انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون مغازه فست فود
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و فست فود
اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون فست فود
اهمیت رنگ در طراحی دکوراسیون فست فود

 

بهترین ترکیب رنگ برای دکوراسیون مغازه فست فود فروشی کدام است؟

رنگ های گرم و پرانرژی، بهترین انتخاب برای دکوراسیون مغازه فست فود هستند. قرمز، زرد و نارنجی سه رنگی هستند که بیشترین تاثیر مثبت را در اشتهای افراد دارند. از میان این سه رنگ، رنگ قرمز دارای انعطاف پذیری بیشتری بوده و محیط بهتری را برای صرف غذا در رستوران ایجاد می کند. اما این نکته را فراموش نکنید که هرگز از طیف های پررنگ و ترکیب رنگ های تکراری در‌ محیط خود استفاده نکنید. برای مثال رنگ قرمز پررنگ، نه تنها چشم را می زند بلکه کلاس فضای شما را نیز پایین می آورد.

در کنار این رنگ ها، شما می توانید از رنگ های ملایم تر مثل بنفش، سبز و صورتی استفاده کنید. رنگ سبز یکی از رنگ های فوق العاده است که می تواند با هر سه رنگ یاد شده ترکیب شده و ظاهری جذاب را برایمان به ارمغان بیاورد. این رنگ نشانه طبیعت، پاکیزگی و سلامت است و اگر در کنار رنگ های گرم مثل قرمز و زرد به کار رود، می تواند علاوه بر افزایش اشتها احساس بهتری را در مشتریان به وجود آورده و این حس که منوی روبروی‌ آن ها خوشمزه و سالم است را در آن ها القا کند.

 

 

شرکت معماریان، مجری پروژه های طراحی دکوراسیون مغازه فست فود شما

برای بهترین شدن، با بهترین ها کار کنید!

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

نورپردازی صحیح و استفاده درست از سایه ها در دکوراسیون مغازه فست فود

نور، عنصری است که در هر محیطی که بکار رود، می تواند فضا را باز تر و بزرگ تر‌ نشان دهد. با استفاده از نور، می توان سایه ها را به گونه های مختلفی نشان داد و این سایه ها روی مشتریان تاثیر بسزایی خواهند گذاشت. تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن است که نور زیاد روی مشتریان و مراجعه کنندگان به مغازه فست فود تاثیر مثبت گذاشته و آن ها را شاداب تر نشان داده و خوشحالشان می کند. این در حالی است که نور کم و تاریکی تاثیر خوبی روی افراد نداشته و آن را ناراحت می کند.

نورپردازی صحیح و استفاده درست از سایه ها در دکوراسیون مغازه فست فود
نورپردازی صحیح و استفاده درست از سایه ها در دکوراسیون مغازه فست فود

 

ملزومات مهم و کاربردی در دکوراسیون مغازه فست فود

رنگ و نورپردازی، هر دو از جمله مواردی هستند که تاثیر زیادی در جذابیت دکوراسیون مغازه فست فود شما دارند. اما علاوه بر این ها، یکی از عواملی که باعث جذب و ماندگاری مشتریان در مغازه شما می شود، ملزوماتی است که در‌ محیط استفاده کرده اید. این ملزومات شامل میز و صندلی، منوی غذاها، سلف سرویس و غیره می‌‌‌ باشد. به همین دلیل است در برخی فست فود فروشی ها از عناصری مثل آکواریوم، تابلوهای دانستنی غذایی، چراغ های دیواری و غیره بهره برده می شود.

صاحب یک رستوران یا فست فود فروشی و شخصی که طراحی ‌دکوراسیون آن را بر‌ عهده گرفته است، باید بدانند هر مغازه ای همانند یک انسان دارای کاراکتر و شخصیت جداگانه ای است. بدین معنی که وقتی نام یک رستوران به گوش افراد می‌ خورد، آن ها را یاد دکوراسیون و غذاهای موجود در آن می اندازد. یک دکوراسیون مغازه فست فود که دارای رنگ های گرم مثل قرمز و نارنجی است، دارای شخصیت جداگانه ای نسبت به فست فود فروشی ای با دکوراسیون سبز و زرد می‌‌ باشد؛ اگرچه غذاهای آن دو یکسان باشد. بنابراین باید به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران یا یک مغازه فست فود فروشی توجه زیادی کرد.

ملزومات مهم و کاربردی در دکوراسیون مغازه فست فود
ملزومات مهم و کاربردی در دکوراسیون مغازه فست فود
ترکیب صحیح ملزومات در دکوراسیون فست فود
ترکیب صحیح ملزومات در دکوراسیون فست فود

 

ترکیب رنگ در دکوراسیون فست فود

و نکته آخری که در زمینه رنگ بندی دکوراسیون مغازه فست فود وجود دارد این است که شما باید بدانید ترکیب رنگ بکار رفته در رستوران یا فست فود فروشی تان به گونه ای باشد که مشتریان اذیت نشوند، خودتان پس از مدتی از آن خسته نشوید و از نظر علمی نیز روی مشتریان تاثیر مثبت بگذارد. این ترکیب رنگ نباید به سرعت قدیمی شود و شما را مجبور کند دکوراسیون تان را پس از گذشت زمانی اندک تغییر دهید. بدیهی است مدت زمانی که مشتریان مغازه فست فود فروشی صرف بودن در مغازه و خوردن غذا می کنند، کمتر از مدت زمانی است که صرف خوردن غذا در رستوران می شود. بنابراین برای رنگ دکور فست فود فروشی از رنگ های پرانرژی استفاده بیشتری کنید و در رستوران نیز در کنار رنگ های شاد و پر انرژی، از رنگ های رسمی تر و ساده نیز بهره مند شوید.

 

میز و صندلی در دکوراسیون مغازه فست فود

چیدمان میز و صندلی در دکوراسیون مغازه فست فود فروشی، باید با سبک مغازه، غذاهایی که در آن صرف می شود و موارد دیگر همخوانی داشته باشد. جنس میز و صندلی ها اغلب از فلز، چوب و پلاستیک است و برای زیباتر شدن آن، می توان نشان تجاری مغازه را روی آن ها حک نمود. رنگ این میز و صندلی ها نیز می تواند یکسان بوده و یا با هم در تضاد باشد. نوع چینش میز و صندلی نیز باید به شکلی باشد مشتریان به راحتی روی آن نشسته و از نظر دسترسی به ملزومات روی میز مشکلی نداشته باشد. در این صورت می توان گفت در دکوراسیون مغازه فست فود شما یک چیدمان میز و صندلی خوب و کاربردی داریم.

میز و صندلی در دکوراسیون مغازه فست فود
میز و صندلی در دکوراسیون مغازه فست فود
چیدمان درست میز و صندلی در رستوران
چیدمان درست میز و صندلی در رستوران
چگونه بهترین دکوراسیون مغازه فست فود را داشته باشیم؟
چگونه بهترین دکوراسیون مغازه فست فود را داشته باشیم؟
بهترین دکوراسیون مغازه فست فود
بهترین دکوراسیون مغازه فست فود

 

 

طراحی دکوراسیون مغازه فست فود توسط شرکت معماریان

با توجه به این موضوع که با گذشت زمان به تعداد رستوران ها و مغازه های فست فود اضافه می شود، نیاز است تا صاحبان این شغل در سرویس دهی خود تغییراتی ایجاد کنند تا علاوه بر ماندگاری مشتریان قبلی خود، مشتریان جدیدی را نیز جذب کنند تا میزان فروش و سود خود را افزایش دهند. یکی از عواملی که در جذب و ماندگاری مشتریان یک مغازه تاثیرگذار است، دکوراسیون و فضای داخلی آن است. هرچه فضای داخلی یک فروشگاه یا مغازه دل نشین تر و جذاب تر باشد، بالطبع مشتریان بیشتری سمت آن مغازه جذب می شوند.

طراحی دکوراسیون مغازه فست فود یکی از فعالیت های تخصصی در حوزه معماری و دکوراسیون است که باید به دست مهندسین و متخصصین این رشته انجام شود. شرکت معماریان  با بیش از یک دهه فعالیت در کشور، یکی از مراکز حرفه ای و تخصصی معماری داخلی و دکوراسیون مغازه فست فود به شمار می رود. این شرکت با دارا بودن پرنسل مجرب، با استفاده از شیوه های نوین روز دنیا فضای داخلی مغازه فست فود فروشی تان را همراه با رعایت استانداردهای معماری و اعمال سلیقه شما طراحی می کند. پس اگر شما هم می خواهید بهترین دکوراسیون مغازه فست فود را داشته باشید، می توانید به شرکت معماریان در این زمینه اعتماد کنید. از اینکه تا پایان این مقاله همراه گروه معماریان بودید از شما متشکریم:

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر