معماریان مگ

طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟

در دکوراسیون منزل، به منظور نظم بخشیدن به محیط زندگی خود و پرهیز از شلوغی آن، لازم است فضاهایی برای ذخیره سازی اقلام و وسایل طراحی کنید. طراحی اتاق لباس در بخشی از اتاق خواب یا در یک اتاق جداگانه، برای سازماندهی خانه، یک ایده ی جالب است.

این طراحی برای علاقه مندان به مد و لباس، کسانی که به نوع پوشش خود اهمیت میدهند و کسانی که هرگز دو روز پشت سرهم یک دست لباس را نمی پوشند، بسیار مناسب است. زیرا برای اینگونه افراد هرگز یک کمد لباس تعبیه شده در اتاق خواب کافی نخواهد بود. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید و خانه تان به اندازه ی کافی بزرگ است، حتما به فکر طراحی اتاق لباس باشید. ما در اینجا نمونه هایی از اتاق های لباس با طراحی های زیبا و کاربردی را برایتان گردآوری کرده ایم.

اتاق لباس در خانه - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
اتاق لباس در خانه

اتاق لباس | چگونه یک اتاق لباس زیبا در خانه مان طراحی کنیم؟

۱-  هدف از طراحی اتاق لباس در خانه

هدف طراحی اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
هدف طراحی اتاق لباس

اگرچه طراحی اتاق لباس برای اختصاص دادن به پوشاک در هر خانه های کوچک ممکن نباشد، اما برای فضاهایی بزرگتر می تواند ایده ای بسیار عاقلانه باشد. اتاق های لباس نه تنها برای سازمان دادن فضاها مفید هستند، بلکه باعث می شود با اختصاص یک فضای کامل به لباس، احساس راحتی داشته باشید. اگر شما یک اتاق بزرگ در خانه خود دارید که می توانید به عنوان یک اتاق لباس استفاده کنید، بسیار خوش شانس هستید. زیرا با طراحی خوب، اینگونه فضاها می تواند لباس پوشیدن را به حالتی خوشایند تبدیل کند.

۲- طراحی اتاق لباس در اتاق خواب

اتاق لباس در اتاق خواب - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
اتاق لباس بخشی از اتاق خواب

اتاق خواب علاوه بر اینکه فضایی برای خواب و استراحت است، به منظور نگهداری پوشاک، کیف و کفش ها بکار میرود. زیرا روزانه به لباس هایی که نیازمندیم باید دسترسی آسان داشته باشیم. طراحی اتاق لباس در بخشی از اتاق خواب میتواند به صورت جداسازی این قسمت به وسیله پارتیشن ها باشد. برای داشتن اتاق لباس در اتاق خواب های کوچکتر می توانید با تعبیه کمدهای دیواری و قفسه بندی متناسب فضای سازماندهی شده ای به وجود آورید و عملکرد دکوراسیون اتاق خود را افزایش دهید.

۳- طراحی اتاق لباس در اتاق های زیرشیروانی

اتاق لباس زیرشیروانی - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
اتاق لباس زیرشیروانی

تبدیل اتاق زیر شیروانی به اتاق لباس یکی از ایده آل ترین و کارآمدترین روشها برای استفاده بهینه از یک منطقه ناکارآمد خانه  است. به علت فضای کوچک اتاق های زیر شیروانی و سقف مورب آن، این اتاق ها برای استفاده به منظور فضای زندگی مناسب نیستند و بهتر است به عنوان یک اتاق لباس در نظر گرفته شوند. کمد های لباس برای قسمت های مرتف سقف و کمد و کشوهای کفش ها و زیورآلات در قسمت کم ارتفاع این فضاها، یک طراحی کارآمد و شیک به وجود می آورد. طراحیهای مشابهی را می توان به تمام اتاق های زیر شیروانی باریک و کوچک اعمال کرد.

 

 

۴- یک طراحی اتاق لباس بدون آینه ممکن نیست

آینه در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
آینه در اتاق لباس

یکی از مهمترین مواردی که در طراحی اتاق لباس نباید فراموش شود، آینه ها هستند. بعد از پوشیدن لباس و خود آرایی مطمئنا برای ارزیابی خود به یک آینه احتیاج خواهید داشت. بنابراین، آینه مهم ترین عنصر در طراحی اتاق لباس است. شما میتوانید از آینه ها تا حد امکان به طور گسترده در هر جای اتاق از درب کمد ها گرفته تا آینه قدی نصب شده بر روی دیواراستفاده کنید. به یاد داشته باشید که آینه ها باید در مکان روشن قرار بگیرند. این آینه ها بدون شک در اتاق های کوچک به خوبی عمل کرده و فضا را وسیع تر نشان می دهند. همچنین، اگر فضای زیادی دارید، می توانید در اتاق لباس، به میز آرایش نیز فکر کنید.

۵- کمد های درب شفاف در اتاق لباس

درب شفاف کمدهای اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
درب شفاف کمدهای اتاق لباس

اگر فکر می کنید که کمدهای بدون در و قفسه بندی شده باز به لباس های شما آسیب می رساند، می توانید درب های شفاف را در کمدهای اتاق لباس خود انتخاب کنید. به این ترتیب، شما می توانید لباس های خود را در یک مکان بسته محافظت کنید و کار خود را در یافتن آنچه که به دنبالش هستید راحت تر کنید. این به تصمیم گیری در مورد لباسی که می خواهید بپوشید نیز کمک خواهد کرد.

۶- اهمیت نورپردازی در اتاق لباس

نورپردازی اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
نورپردازی اتاق لباس

اتاق های لباس یکی از مهمترین نقاط دکوراسیون است که نیاز به نورپردازی مناسب دارند. به منظور ایجاد کمبین لباس های مناسب در رنگ های مناسب، شما باید لباس های خود در یک محیط کاملا روشن انتخاب کنید. اگر شما یک اتاق لباس با نور طبیعی کافی نداشته باشید، می توانید از انواع سیستم های نورپردازی که معمولا در نمایشگاه ها و یا مغازه ها استفاده می شوند، برای روشن کردن نقطه مورد نظر خود در اتاق بهره بگیرید. همچنین، یک  لوستر بزرگ با نور فراوان میتواند جذابیت را به یک اتاق لباس اضافه کند.

 

 

۷- طراحی محل نشستن در اتاق لباس

صندلی و کاناپه در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
صندلی و کاناپه در اتاق لباس

مبل های تک نفره و کاناپه ها نیز اجزای ضروری در طراحی اتاق های لباس هستند. فراموش نکنید که هنگام انتخاب و پوشیدن لباس خود، یک صندلی راحت برای نشستن شما و جایی برای قرار دادن لباس هایی که امتحان می کنید لازم و ضروری است. بنابراین، اتاق لباس خود را نه فقط به عنوان یک منطقه تعویض لباس، بلکه به عنوان یک فضای زندگی که در آن شما هر روز یک زمان خاصی را صرف می کنید، فکر کنید و بر این اساس دست به طراحی و دکوراسیون آن بزنید.

مبل و نیمکت ها در این اتاق ها، هر دو ویژگی عملکرد و زیبایی را عرضه می کنند. برای مثال:  یک اتاق با کاناپه چرمی زیبا و بزرگ می تواند برای اتاق های بزرگتر و مدل صندلی عثمانی کوچک برای فضاهای کوچکتر مناسب تر و جذاب تر باشد.

۸- طراحی قفسه ها و آویزها برای زیور آلات خود

قفسه و آویزها در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
قفسه و آویزها در اتاق لباس

اتاق های لباس تنها برای نگهداری لباس و کفش های شما مورد استفاده قرار نمیگیرند، بلکه برای به نمایش گذاشتن زیوالات و بدلیجات شما که در تکمیل کمبین لباس اهمیت دارند، جای مناسبی هستند. برای این منظور، باید قفسه ها و آویزهایی را در بخشی از اتاق لباس خود نصب کنید تا هنگام انتخاب آنها کار خود را ساده تر کنید.

۹- طراحی اتاق لباس با سبک خاص

سبک طراحی اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
سبک طراحی اتاق لباس

یک اتاق لباس در خانه از فضاهایی است که به خوبی می تواند در مورد سبک و شخصیت صاحب خانه اطلاعاتی بدهد. بنابراین، اولین قدم این است که سبک اتاق لباس خود را انتخاب کنید. برخی از این اتاقها با رنگ روشن و شفاف جلوه ای تمیز و درخشان دارند، در حالی که برخی دیگر با ویژگی های طراحی منحصر به فرد، بیان کننده شخصیت پیچیده صاحبان آن هستند. بعضی از این اتاق ها شامل کمدهای زیادی برای ذخیره سازی، در حالی که برخی دیگر بیشتر فضاهای خود را به صندلی و قطعات مبلمان اختصاص می دهند. این گونه تنوع در طراحی اتاق های لباس، براساس سبک صاحب خانه ها به وجود می آید.

۱۰- دکوراسیون کمد دیواری سفارشی در اتاق لباس

کمدهای سفارشی در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
کمدهای سفارشی در اتاق لباس

در اتاق لباس شما مهم است که عناصر مشخصی داشته باشید که هنگام استفاده از آنها راحت باشید. کمد ها و کشوها به تعداد زیاد می توانند با ذخیره سازی لباس ها، کفش و موارد شخصی دیگری، این راحتی در فضا را برایتان فراهم کنند. برخی از اتاق های لباس با کمدهای دیواری ادامه یافته تا سقف طراحی میشوند تا بهترین استفاده از فضا را داشته باشند. این کمدهای دیواری معمولا سفارشی مخصوص اندازه و ابعاد هر اتاقی ساخته میشوند.

شما نیزمیتوانید، دکوراسیون کمدهای دیواری، با گزینه های معقول و با کیفیت سفارشی انتخاب کنید. ظروف تزئینی ایده آل برای پنهان کردن موارد شخصی، جعبه های فانتزی تزیینی،  جعبه جواهرات، موارد کوچکی هستند که با طراحی های سفارشی خود می توانند، فضای اتاق را خاص و منحصر به فرد سازند.

۱۱- طراحی و دکوراسیون دیوارهای اتاق لباس

دیوارهای اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
دیوارهای اتاق لباس

همه ما میدانیم که یک فضای روشن و سفید با احساس تازگی و پاکی، کار را برای سازماندهی لباس ها آسان می کند. با این حال، اکثر صاحبان خانه ممکن است رنگ های جذاب و یا کاغذ دیواری را برای ایجاد یک احساس شخصی ترجیح دهند. رنگ هایی مانند آبی و سبز در دیوار اتاق لباس، یک محیط آرام بخش را ایجاد می کنند و رنگ های تیره و گرم مانند قهوه ای و قرمز، ظرافت طبیعی را نشان می دهد. رنگ های خنثی مانند سفید، کرم و قهوه ای مایل به زرد نیز می توانند با رنگ های مختلف لباس ها تضاد دلنشینی ایجاد کرده و به فضا زیبایی بخشند.

 

 

۱۲- ایده هایی برای طراحی اتاق لباس

ایده طراحی اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
ایده طراحی اتاق لباس

در اکثر اتاق های لباس، سیستم های کمد بدون درب ترجیح میشود تا پیدا کردن لباس هایی که به دنبال آنها هستیم، راحت تر باشد. یک گنجه کشویی به صورت جزیره ای در وسط اتاق لباس میتواند، فضایی عالی و کاربردی برای نگهداری زیورآلات بوده و هم از نظر زیبایی شناختی خصوصیات منحصر به فردی با اتاقتان ببخشد.

جعبه ها در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
جعبه ها در اتاق لباس
کمد و کشو ها در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
کمد و کشو ها در اتاق لباس
کمد جزیره ای در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
کمد جزیره ای در اتاق لباس
قفسه بندی باز در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
قفسه بندی باز در اتاق لباس
طراحی جا کفشی در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
طراحی جا کفشی در اتاق لباس
کشو زیورالات در اتاق لباس - طراحی اتاق لباس در خانه مستلزم رعایت چه نکاتی است؟
کشو زیورالات در اتاق لباس

در پایان باید بگوییم که، هر صاحب خانه می تواند با طراحی یک اتاق لباس در خانه، یک فضای شگفت انگیز مناسب برای لباس، کیف، کفش و تمام لوازم خود فراهم کند. امکانات و ایده های بی حد و شماری برای طراحی اتاق لباس خاص و منطبق با شخصیت شما وجود دارد. امیدواریم که راهنمایی های گروه معماریان در طراحی این فضاهای کاربردی و شخصی برایان کمک کننده بوده باشد. اگر می خواهید طراحی و دکوراسیون چنین فضاهایی در خانه را به یک گروه متخصص بسپارید، با شرکت معماریان در تماس باشید.

 

منبع: buseterim

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر