معماریان مگ

راهنمای خرید میز ناهار خوری و میز عسلی

در این مقاله از مجله وب سایت دکوراسیون داخلی معماریان قصد داریم شما را با یک راهنمای جامع در رابطه با نحوه خرید میز ناهار خوری و میز عسلی آشنا کنیم. هر دوی این میزها از محبوب ترین و پرکاربردترین میزهای خانه هر ایرانی است. استفاده از میز عسلی شاید قدمتی بیشتر از میز ناهار خوری داشته باشد اما این روزها تقریبا در هر خانه ای و با هر محدودیت فضایی، می توان یک میز ناهار خوری متناسب یافت.

 

میز ناهار خوری
میز ناهار خوری شیک

 

اهمیت انتخاب صحیح میز ناهار خوری و میز عسلی  

 

میز عسلی
میز جلومبلی

 

هر دوی این میزها از اولین گزینه های پذیرایی از میهمان هستند. راحتی و کاربردی بودن آنها می تواند بر کیفیت پذیرایی شما اثرگذار باشد. میز ناهار خوری شاید از اولین المان های دکوری باشد که به چشم هر میهمانی می آید. این کالا برعکس گذشته، دیگر یک بخش دکوری مجلل نیست و اکنون همگان با فوائد غذا خوردن پشت میز آشنا هستند.

غذا خوردن پشت یک میز ناهار خوری استاندارد باعث خستگی نشده و میهمانان می توانند از غذا خوردن و معاشرت پشت میز لذت ببرند. دقیقا این موضوع در مورد میز عسلی نیز صادق است. اصلی ترین وظیفه یک میز عسلی ، ارائه امکان پذیرایی راحت از میهمان است. یک ست مبلمان هر چقدر هم که زیبا و متناسب باشد، قطعا به تنهایی و بدون یک میز عسلی هماهنگ، پذیرایی از میهمان را آسان نخواهد کرد.

علاوه بر ابعاد و کاربردی بودن این دو میز، توجه به کیفیت، زیبایی و همچنین هماهنگی آنها با سایر المان های دکوری خانه، امری حیاتی است. خوشبختانه این روزها به علت تنوع فراوان سبک های میز ناهار خوری و میز عسلی که طبیعتا در سایر اقلام دکوری منزل نیز مشاهده می شود، شما می توانید میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی منزلتان را از نظر سبک، جنس و حتی پارچه ها نیز ست نمایید.

همان طور که می بینید اگر بخواهید انتخابی مناسب در هنگام خرید میز ناهار خوری یا خرید میز عسلی داشته باشید، بهتر است حداقل به این چند سرفصل ساده که در ادامه مطالعه خواهید کرد، توجه کنید.

 

میز نهار خوری
میز نهارخوری متناسب با دکوراسیون منزل

 

 

 

 

در هنگام خرید میز ناهار خوری به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

 

میز ناهار خوری
چشمگیرتر شدن محیط با میز نهار خوری مناسب

 

  • ابعاد صحیح، مهمترین موضوع در هنگام خرید میز ناهار خوری است : 

قبل از مراجعه جهت خرید میز ناهار خوری به شما توصیه می کنیم با دقت، محل مورد نظر برای جایگیری آن را اندازه گیری نمایید. به خاطر داشته باشید فضای کافی برای حرکت در اطراف میز و همچنین عقب کشیدن صندلی جهت نشستن و یا ایستادن وجود داشته باشد. اگر فضای محدودی دارید، یکی از گزینه های جذاب در میان انواع میزهای ناهار خوری ، مدل های تا شونده هستند. در برخی از این مدل ها، شما با چند حرکت ساده می توانید یک میز ۴ نفره را به یک میز ۸ نفره تبدیل کنید.

  • راحتی را در اولویت قرار دهید : 

با این حال که میزهای ناهار خوری و سبک و رنگ آنها در دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسزایی دارد؛ اما هیچ چیز را فدای راحتی میز و به ویژه صندلی ناهار خوری خود نکنید. میزهای ناهار خوری در هنگام یک پذیرایی معمول ممکن است تا ۳۰ دقیقه و یا بیشتر، مورد استفاده قرار بگیرند. توجه داشته باشید یک صندلی میز ناهار خوری ناراحت می تواند باعث شود تا شما بیش از آن که از غذا لذت ببرید، دوست داشته باشید زودتر میز و صندلی ناهار خوری را ترک کنید.

  • صندلی ها اهمیت ویژه ای دارند : 

همان طور که در عنوان قبل گفتیم، راحتی صندلی ها و همچنین بهره مندی از طراحی ارگونومیک در تولید آنها بسیار اهمیت دارد. پیش از هر چیز به نسبت ارتفاع میز و صندلی ناهار خوری با توجه به قد خود، دقت کنید. ارتفاع یک میز ناهار خوری استاندارد می بایست تا حدود میانه شکم شما باشد. در هنگام غذا خوردن نباید سر شما خیلی خم و یا در نقطه مقابل، میز خیلی برای شما بلند باشد. ضمنا صندلی باید دارای نشیمن گاه راحت و همچنین زاویه مناسب جهت رعایت حالت استاندارد کمر باشد.

  • توجه به جنس میز ناهار خوری : 

بدیهی ترین موضوع در این زمینه، گران تر و همچنین مقاوم تر بودن میز ناهار خوری چوبی است. یک میز ناهار خوری چوبی باکیفیت، بسیار بیشتر از دیگر متریال ها عمر کرده، وزن بیشتری دارد و البته و طبیعتا بسیار زیباتر است. تنها نقطه ضعف این میزهای ناهار خوری ، آسیب پذیر بودن آنها در برابر رطوبت است، موضوعی که البته به کمک یک لایه محافظ بر روی صفحه میز، به راحتی قابل حل است.

 

میز ناهار خوری
طرح خلاقانه میز ناهار خوری

 

انواع میز ناهار خوری

میزهای ناهار خوری امروزه تنوع طرح و رنگ فراوانی در بازار دارند. این موضوع به ما کمک می کند تا برای هر فضا و سبک دکوراسیون داخلی بتوانیم میز مورد نظرمان را به راحتی بیابیم. میزهای ناهار خوری همچون سایر اقلام دکوری منزل در سبک های گوناگونی طراحی می شوند که از محبوب ترین مدل ها می توان به میز ناهار خوری مدرن، میز ناهار خوری سلطنتی و میز ناهار خوری تا شونده اشاره کرد. در ادامه برخی از زیباترین انواع میزهای ناهار خوری را مشاهده می کنید.

 

 

میز ناهار خوری
میز ناهارخوری گرد

 

میز ناهار خوری
ایده جذاب میز ناهارخوری

 

میز ناهار خوری
میز ناهار خوری مدرن

 

میز ناهار خوری
ایده زیبا برای دکوراسیون منزل

 

میز ناهار خوری
میز ناهار خوری شیک وساده

 

 

 

 

میز عسلی یک مکمل زیبا در پذیرایی از میهمان

 

 

میز عسلی
ایده ای خلاقانه و مدرن

 

میزهای عسلی از قدیمی ترین اعضای دکوراسیون داخلی منزل هستند و کاناپه ها و مبل ها بدون استفاده از آنها تقریبا کاربردی در پذیرایی از میهمان ندارند. این میزهای کوچک و کاربردی که همیشه در کنار کاناپه و یا مبل های تکی قرار می گیرند، می توانند علاوه بر ایجاد امکان پذیرایی شایسته از میهمان، بخش مهمی از دکوراسیون داخلی منزل نیز باشند.

با محدودتر شدن فضای زندگی به علت آپارتمان نشین شدن غالب جمعیت شهری، بیشتر اقلام دکوری منزل، چندکاره شده اند. میزهای عسلی نیز این روزها در مدل های مختلفی عرضه می شوند که فضاهایی مازاد بر یک پذیرایی ساده دارند. به شما توصیه می کنیم قبل از خرید میز عسلی به نکات زیر توجه کنید.

 

چگونه میز عسلی متناسب و کاربردی بخریم ؟

 

میز عسلی
میز عسلی خاص

 

  • ارتفاع میز عسلی و هماهنگی آن با ست مبلمان :

میز عسلی شما می بایست با توجه به ارتفاع مبلمانتان انتخاب شود تا میهمان بتواند به راحتی به وسایل پذیرایی دسترسی داشته باشد. همچون توصیه ای که در هنگام خرید میز ناهار خوری به شما داشتیم، در مورد خرید میز عسلی هم حتما به شما می گوییم، پیش از هر گونه اقدامی جهت خرید، ارتفاع مناسب و محل مورد نیاز خود را با دقت اندازی گیری کنید.

  • جنس میز عسلی بسیار مهم است :

در هنگام خرید میز عسلی به خاطر داشته باشید مدلی را انتخاب نمایید که در برابر رطوبت و مایعات، مقاومت کافی داشته باشد. میز عسلی همیشه در معرض ریختن چای یا سایر اقلام پذیرایی است و نسبت به سایر میزهای خانه بیشتر نظافت می شود. پس بهتر است گونه ای را انتخاب کنید که دارای حداکثر مقاومت نسبت به رطوبت باشد. میز عسلی مدرن معمولا از متریال سنگ، آهن و یا شیشه ساخته می شود که در نتیجه طبیعتا دارای مقاومت خوبی می باشند. میزهای عسلی چوبی نیز در صورتی که دارای روکش مناسبی باشند، می توانند تا سال ها همچون روز اول زیبا و جذاب بمانند.

  • هماهنگی و هارمونی با سایر وسایل دکوری منزل به ویژه مبلمان : 

همان طور که گفتیم، میز عسلی مکمل مبلمان است. این موضوع علاوه بر جنبه کاربردی آن، از نظر دکوراسیون داخلی نیز بسیار اهمیت دارد. پس در هنگام خرید میز عسلی نمونه ای را انتخاب کنید که از نظر سبک، رنگ و مدل، بیشترین هماهنگی را با مبلمانتان داشته باشد.

 

 

 

 

انواع میز عسلی :

در ادامه برخی از جدیدترین میزهای عسلی در سبک های مختلف را مشاهده می کنید.

 

میز عسلی
طرح متنوع میز عسلی

 

 

میز عسلی
میز عسلی

 

 

میز عسلی
ایده ای زیبا میز عسلی

 

میز عسلی
میز عسلی ساخته شده با اپوکسی

 

میز عسلی
میز عسلی چوبی

 

 

دانلود pdf این مقاله

 

 

امیدواریم با ارائه این این سری مقالات توانسته باشیم شما را با مهمترین سرفصل های دکوراسیون داخلی منزل آشنا کرده باشیم. در فروشگاه تخصصی معماریان شما می توانید انواع محصولات دکوری را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا خریداری نمایید.

 

انواع میز ناهارخوری و میز عسلی در فروشگاه اینترنتی معماریان

فروشگاه اینترنتی معماریان با سابقه چندین ساله و با بهره گیری از دانش روز در تولید انواع میز افتخار دارد در خدمت شما عزیزان باشد؛ شما می توانید میز مورد علاقه خود را از میان انواع نمونه ها انتخاب کرده و سفارش دهید تا در اسرع وقت و با ارسال رایگان در منزل تحویل بگیرید.

 

 

میز ناهارخوری مدرن کد DT209

 

خرید

میز ناهارخوری با پایه های چوبی کد DT200

 

خرید

میز جلومبلی با پایه های چوبی کد DT201

 

خرید

مشاهده تمامی میزها در فروشگاه معماریان

[/mks_pullquote] اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر