معماریان مگ

طراحی داخلی سفره خانه سنتی با استفاده از سبک ایرانی

طراحی داخلی سفره خانه
طراحی داخلی سفره خانه

طراحی داخلی سفره خانه | دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی | طراحی سفره خانه سنتی ایرانی

طراحی داخلی سفره خانه سنتی ایرانی، یکی از مکان هایی که مراجعه کنندگان از تمام قشرها دارد و باید در دکوراسیون آن توجه نمود. برای اینکه طراحی داخلی سفره خانه را به بهترین شکل به پایان برسانیم، نیاز است از موارد خاصی در فضای داخلی استفاده شود. در این مقاله به معرفی این موارد در طراحی داخلی سفره خانه پرداخته ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

مقدمه ای بر طراحی داخلی سفره خانه

بسیاری از افراد، با شنیدن کلمه سفره خانه، یاد محیط های سنتی و پر آرامشی می افتند که در آن ها از الگوی های معماری سنتی ایرانی استفاده شده است. این الگو ها که با طراحی بسیار زیبا و فوق العاده کاربردی و با در نظر گرفتن عناصر مهم زندگی و به کار گیری آنها در نقوش مختلف، در فضای داخلی استفاده می شوند. طراحی داخلی سفره خانه های سنتی، نیاز به هنر و دقت بسیاری دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود. همچنین می توان عناصر و ملزوماتی را که با حواس پنج گانه انسان در ارتباط است، بکار برد تا حد زیبایی به کمال برسد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (1) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (1) – طراحی داخلی سفره خانه

 

 

چگونگی طراحی داخلی سفره خانه

هنگامی که یک دکوراتور می خواهد طراحی داخلی سفره خانه ای را بر عهده گیرد، باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشد. یکی از این نکات این است که از عناصر و مواد زنده و جذاب در فضای داخلی استفاده شود. دومین نکته توجه به ملزوماتی است که در فضای داخلی سفره خانه قرار می گیرد. این ملزومات شامل تابلوهایی است که روی دیوار قرار می گیرد؛ نقوشی که روی سقف و دیوار تعبیه می شود؛ رنگ بندی کلی دکوراسیون، نورپردازی، توجه به کامل بودن امکانات و غیره است. گروه معماریان، یکی از خِبره ترین شرکت های معماری و طراحی فضاهای داخلی در کشور است که می تواند طراحی داخلی سفره خانه شما را به بهترین شکل در سبک ایرانی به انجام برساند.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (2) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (2) – طراحی داخلی سفره خانه

 

قسمت های مختلف سفره خانه

اکثر سفره خانه ها، قسمتی تحت عنوان بخش Vip دارند؛ این بخش مخصوص مهمانان خاص است و معمولا عموم مردم اجازه ورود به این بخش را ندارند. همچنین در طراحی داخلی سفره خانه، قسمت های دیگری مثل سرویس های بهداشتی زنانه/مردانه، آشپزخانه، بخش صندوق، بخش سفارش و همچنین بخش های جانبی مثل تزئینات داخلی محیط نیز بایستی مورد توجه قرار بگیرد. تکمیل بودن این محیط ها است که باعث می شود یک سفره خانه سنتی، بازدیدکنندگان را به خود جلب نماید.

گروه معماریان، با در نظر گرفتن شرایط محیط، بهترین ایده ها را در طراحی بخش Vip سفره خانه شما در نظر می گیرد و آن ها را به بهترین شکل اجرایی می کند. بخش vip بصورت کامل با دیوار های پارتیشن و جداکننده از بخش سالن عمومی مجزا باشد تا بتوان فضایی اختصاصی و آرام برای مشتریان این بخش به وجود آورد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی داخلی سفره خانه هستید؟

آتلیه طراحی معماریان به شما در داشتن بهترین طراحی داخلی کمک می کند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

استفاده از جریان آب در طراحی داخلی سفره خانه

طبق پژوهش های صورت گرفته، وجود جریان آب و صدای آن، در سفره خانه ها بسیار مفید است. این مورد نه تنها به تلطیف محیط می پردازد، بلکه با تهویه هوا نقش پر رنگی در دلنشین کردن فضای داخلی سفره خانه ایفا می کند. استفاده از وجود جریان آب در طراحی داخلی سفره خانه، اگر کمی با خلاقیت و توجه به زیبایی شناسی انجام شود، می تواند بهترین ایده برای تزئین و جلوه دادن به محیط داخلی این گونه مکان ها باشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (3) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (3) – طراحی داخلی سفره خانه

 

استفاده از جریان آب می تواند حواس مختلف انسان را به کار بیاندازد. صدای گوش نواز آب، همانند آرام بخشی است که توسط حس شنوایی ما دریافت می شود. جریان بی نظیر و آرام آب، تکرار دل پذیری است که حس بینایی ما آن را می بینید. نسیمی که هنگام جریان آب پوست ما را نوازش می کند، احساس لامسه ما را درگیر خود می کند. به علاوه، مجاورت جریان آب با گیاهان سرسبز، رایحه لطیفی را در محیط به جریان می اندازد که حس بویایی ما را هدف می گیرد و به این صورت است که زیبایی شناسی این ایده و پدیده، کامل می شود.

 

چیدمان تخت در سفره خانه

یکی از مهم ترین ملزوماتی که در سفره خانه ها به کار می رود، تخت هایی است که برای نشستن مشتریان تعبیه می شود. این تخت ها، می تواند به شکل های مختلف ساخته و در کنار یکدیگر قرار بگیرند. لازم و ضروری است که دکوراتورها و طراحان فضای داخلی سفره خانه، با در نظر گرفتن نکاتی مثل متراژ، نقشه سفره خانه، تعداد افراد مراجعه کننده، سبک پذیرایی و غیره، این تخت ها به بهترین شکل در کنار یکدیگر قرار دهند تا احساس سفره خانه های سنتی در فضا القا شود.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (4) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (4) – طراحی داخلی سفره خانه

 

همچنین می توان در فضای سفره خانه های سنتی، بخشی را نیز با استفاده از مبلمان و میز ایجاد کرد تا فضای گپ و گفت مشتریان و مراجعه کنندگان باشد.

 

 

ملزومات جانبی در دکوراسیون سفره خانه

وجود آبنماهایی که در ساخت آن ها از کاشی های ایرانی استفاده شده نیز، از دیگر ایده ها برای طراحی داخلی سفره خانه به شمار می رود. گیاهان و گلدان های کوچک و بزرگ نیز، می تواند در بخش های مختلف سفره خانه قرار داده شود تا احساس سرزندگی را در مشتریان زنده کرد و آرامش فضا را دو چندان کند. از دیگر عناصر مورد استفاده در معماری ایرانی، رواق می باشد که با توجه به فضا به صورت طاق هایی دکوراتیو بر جداره های بی روح سالن اصلی می نشیند و روحی دوباره به آن می بخشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (5) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (5) – طراحی داخلی سفره خانه

 

نورپردازی فضای داخلی سفره خانه

نورپردازی دکوراسیون داخلی سفره خانه به صورت استاندارد و اصولی، از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه و مخصوصی شود. زاویه های نور و رنگ هایی که برای نورپردازی دکوراسیون سفره خانه انتخاب می کنید، همگی به وضعیت سفره خانه شما بستگی دارد؛ ممکن است سفره خانه در محیط باز بوده و یا در فضای سرپوشیده قرار گرفته باشد. اگر سفره خانه شما به صورت سرپوشیده می باشد، بهتر است میزان شدت نور را زیاد قرار دهید، اگر هم سفره خانه سنتی شما در فضای باز قرار دارد، نورپردازی محیط باید متعادل و سبک باشد.

دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (6) - طراحی داخلی سفره خانه
دکوراسیون داخلی سفره خانه سنتی (6) – طراحی داخلی سفره خانه

 

 

چیده آنچه در مقاله طراحی داخلی سفره خانه گفته شد:

طراحی داخلی سفره خانه بایستی به شکلی باشد که علاوه بر تامین زیبایی و جذابیت محیط داخلی سفره خانه، احساس آرامش و راحتی را برای افراد مراجعه کننده به ارمغان بیاورد تا مشتریان بتوانند در محیطی گرم و دلنشین به هم صحبتی با دوستان خود بپردازند. بنابراین باید به مجموعه ای از اصول و استاندارد های مرتبط با نورپردازی، چیدمان، استفاده صحیح از ملزومات، فضاهای کاربردی مثل سرویس بهداشتی و غیره توجه نمود تا به بهترین نتیجه رسید. یک دکوراسیون خوب، می تواند کاری کند تا مشتریان شما ماندگار شوند و با یک بار مراجعه، باز هم به سفره خانه شما مراجعه کنند. بهترین سبکی که برای سفره خانه می توان در نظر گرفت، سبک سنتی ایرانی است. در این مقاله به مواردی اشاره شد که می توان تکمیل کننده این سبک باشد. امیدوارم از آن ها استفاده کرده باشید.

طراحی داخلی سفره خانه توسط شرکت معماریان

طراحی داخلی سفره خانه، برای صاحبان سفره خانه های سنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هرچقدر دکوراسیون سفره خانه مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به آن مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط داخلی سفره خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله فضای بیرونی سفره خانه و رستوران فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر