معماریان مگ

بررسی تفاوت های بین سازه های تجاری و مسکونی

تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

تفاوت سازه های مسکونی و تجاری | معماری و دکوراسیون مسکونی و تجاری چه فرق هایی دارند؟

تفاوت سازه های مسکونی و تجاری، مواردی است که باعث می شود یک محیط اداری، از دکوراسیون و معماری مختلفی نسبت به یک محیط مسکونی برخوردار باشد. در بحث تفاوت سازه های مسکونی و تجاری می توان به نوع فضاها و عناصری که در این فضا ها استفاده می شود اشاره کرد. در این مقاله به بررسی تفاوت سازه های مسکونی و تجاری پرداخته ایم. از شما همراهان عزیز معماریان دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و اگر نظر، پیشنهاد یا انتقادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت دارید، از طریق بخش نظرات در انتهای همین مطلب با ما در میان بگذارید.

 

مقدمه ای بر تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

گروه تولید محتوای شرکت معماریان، در این مقاله مطالبی را برای شما آماده و محیا کرده است که با خواندن آن، تفاوت های اساسی میان طراحی دکوراسیون و معماری فضاهای تجاری و مسکونی را خواهید دانست. امروزه، هرکسی نام معماری به گوشش می خورد، به یاد برج های بلند و آسمان خراش های چند ده طبقه می افتد؛ اما باید این نکته را در نظر داشت که اینگونه آسمان خراش ها و فضا های تجاری درون آن، تنها بخشی از حیطه کاری گسترده معماری و طراحی دکوراسیون را تشکیل می دهد. خانه ها و بنا های مسکونی، بسیار کمتر دیده می شوند اما جالب است بدانید بخش اعظمی از موضوعاتی که در حوزه معماری و طراحی داخلی مطرح می شود، به طراحی خانه ها و معماری آن ها بر می گردد.

مقدمه ای بر تفاوت سازه های مسکونی و تجار - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
مقدمه ای بر تفاوت سازه های مسکونی و تجار – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

در دنیای امروز و با توجه به اینکه هزینه ها معماری و ساخت یک بنا بسیار بالا رفته است، نیاز است اشخاصی که به نوعی با این حیطه سر و کار دارند، تفاوت سازه های مسکونی و تجاری را بدانند و با شناخت نکات طراحی و استاندارد های معماری هر دو مورد، آگاهی کامل نسبت به آن ها داشته باشند. تا پایان همراه ما باشید.

 

معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های مسکونی

سازه های مسکونی و پروژه های این چنینی، اصول و استاندارد های مخصوص خود را در معماری دارند و در طراحی داخلی آن ها می بایست المان های خاصی رعایت شود. هدف از ساخت این گونه فضا ها، رفع و پاسخگویی به نیاز های افرادی می باشد که قرار است در این خانه ها سکونت کنند.

معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های مسکونی - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های مسکونی – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

موضوع امنیت در سازه های مسکونی

در ساخت و معماری بناهای مسکونی، قوانین و الزام هایی است که باید توسط دکوراتور و معمار مربوطه رعایت شود. این قوانین و الزامات شامل طراحی فضاهایی چون پله ها، پارکینگ، آسانسور، پشت بام، حیاط خلوت و بخش هایی مثل لوله کشی، سیم کشی، نور پردازی داخلی و غیره می باشد. بحث امنیت تمام این مواردی که گفته شد، در سازه های مسکونی باید بسیار در نظر گرفته شود چرا که افرادی که در این خانه ها سکونت می کنند، بایستی امنیت شان به صورت پایدار و کامل تامین شود.

موضوع امنیت در سازه های مسکونی - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
موضوع امنیت در سازه های مسکونی – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

 

لزوم فراهم کردن آسایش در محیط های مسکونی

اگرچه بخش بزرگی از پروژه های طراحی معماری مسکونی مربوط به طراحی معماری زیرساخت ها می باشد اما طراحی داخلی نیز بخش مهمی از پروژه را تشکیل می دهد. اکثر معماران و طراحان داخلی، در کنار یکدیگر و با کمک هم بر روی پروژه هایی که در دست می گیرند کار می کنند. به همین دلیل، می توان از این جهت اطمینان داشت که این بنا های مسکونی و طراحی داخلی آن، هم از نظر ساختار و هم از جنبه زیبایی شناختی، در سطح خوبی بوده و مورد قبول کارفرما می باشد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی و معماری خانه یا محل کار خود هستید؟

شرکت معماریان، به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند!

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های تجاری

در طراحی و معماری هر دو فضای تجاری و مسکونی، تفاوت هایی وجود دارد. اساسی ترین تفاوت سازه های مسکونی و تجاری را می توان در سه مورد خلاصه کرد: 1-رفع نیاز های روزمره 2-بکارگیری موارد و ملزومات خاص 3-ابعاد و استاندارهای سازه های تجاری و مسکونی؛ در ادامه بیشتر به این موضوعات خواهیم پرداخت.

معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های تجاری - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های تجاری – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

رفع نیاز های روزمره

بناهای مسکونی برای کسانی ساخته می شود که قرار است در این فضاها به زندگی روزمره خود بپردازند؛ اما از طرف دیگر در ساخت و معماری بنا های تجاری، اهداف گوناگونی وجود دارد که می تواند طراحی و اجرای این گونه پروژه ها را تحت الشعاع قرار دهد. برخی از ساختمان های تجاری، برای یک شغل خاص ساخته می شوند و بنابر این نیاز است تا در آن از عناصر و اصول خاصی استفاده شود. برای مثال اگر شغلی نیاز به انبار داشته باشد، در طراحی ساختمان تجاری آن باید مواردی چون: فضای انبار و بایگانی، دفتر کل و دفتر کارمندان، سالن های ملاقات و جلسه و غیره در نظر گرفته شود.

همچنین مکان های دیگر مثل بیمارستان، مدرسه، کلانتری ها و غیره نیز شامل این مبحث می باشند. برای مثال در مدرسه نیاز به یک سالن غذاخوری است؛ در بیمارستان اتاق های جراحی از الزامات است. بنای هر کدام از این محل ها دارای نقشه جداگانه ای است.

معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های تجاری - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
معماری و طراحی دکوراسیون پروژه های تجاری – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

بکارگیری موارد و ملزومات خاص

بسیاری از بناهای تجاری در یک بازه زمانی خاص تعداد کاربران بیشتری خواهند داشت. این نکته باعث می شود مقررات و ضروریات لازم برای تامین امنیت چنین بناهایی نسبت به یک خانه مسکونی که 5 نفر در آن ساکن هستند، متفاوت باشد. در طراحی بناهای تجاری اغلب المان های بیشتری نسبت به فضاهای مسکونی را می بایست در نظر داشت که شامل آسانسورها، پله برقی ها، سازه پارکینگ، سالن های ورزشی، آشپزخانه رستوران ها، سرویس بهداشتی های بزرگ و اتاق های کنفرانس می شود.

بکارگیری موارد و ملزومات خاص - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
بکارگیری موارد و ملزومات خاص – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

 

ابعاد و استاندارهای سازه های تجاری و مسکونی

همانگونه که در این مطلب نیز اشاره کردیم، تردد مراجعه کنندگان در فضا های تجاری بیش از فضا های مسکونی است. به همین دلیل، اکثر دفاتر تجاری از متراژ بزرگ تری نسبت به یک خانه برخوردار می باشند. چرا که نیاز است افراد بیشتری را در خود جای دهند. ابعاد بزرگتر این فضاها بر روی طراحی معماری آنها در مقایسه با طراحی معماری یک بنای مسکونی تاثیر می گذارد.

ابعاد و استاندارهای سازه های تجاری و مسکونی - تفاوت سازه های مسکونی و تجاری
ابعاد و استاندارهای سازه های تجاری و مسکونی – تفاوت سازه های مسکونی و تجاری

 

خلاصه آنچه در مقاله “تفاوت سازه های مسکونی و تجاری” گفته شد:

اگرچه طراحی فضاهای مسکونی و تجاری تشابهاتی نیز دارد، اما می بایست به تفاوت سازه های مسکونی و تجاری را می بایست دقت نمود و با مطالعه و بررسی آن، موارد لازم را در معماری و طراحی دکوراسیون این گونه بناها لحاظ کرد. در هر صورت فرآیند طراحی معماری چه برای تامین نیاز یک خانواده صورت بگیرد، چه برای یک شغل خاص و چه برای یک جامعه، فرآیندی پیچیده است که حتما بایستی توسط معماران با تجربه و دکوراتور های حرفه ای انجام شود تا تمام نیاز های آن واحد تجاری یا خانواده ای که در خانه زندگی می کنند، رفع شود.

معماری و طراحی دکوراسیون خانه توسط شرکت معماریان

از آنجایی که طراحی داخلی هر خانه، یکی از موارد پر اهمیت و بسیار قابل توجه برای هر صاحب خانه ای است، بنابر این باید مالکان خانه به آن توجه ویژه ای نمایند. همچنین نمای بیرونی ساختمان برای خانه های نوساز و بازسازی و ترمیم نمای بیرونی و فضای داخلی منازل برای خانه های قدیمی، موردی است باید به آن توجه ویژه شود. از این رو سپردن کارهای این چنینی به افراد یا شرکت های با تجربه و متعهد، می تواند به شما در داشتن یک خانه خوب و زیبا کمک زیادی کند.

معماری و طراحی دکوراسیون دفتر تجاری توسط شرکت معماریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون آریان معماری از سال 1386 و با هدف کسب رضایت مشتری در مرحله اول پا به عرصه طراحی دکوراسیون و معماری گذاشت و تا به امروز با انجام ده ها پروژه موفق و ثبت نمونه کارهای قابل قبول ، رضایت حداکثری مشتریان خود را بدست آورده است. این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری ، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد. یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی دکوراسیون داخلی دفتر تجاری است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با اپراتور های شرکت در ارتباط باشید.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر