معماریان مگ

کف پوش پارکت و لمینت چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

تفاوت پارکت و لمینت
تفاوت پارکت و لمینت

تفاوت پارکت و لمینت | کفپوش های پارکت و لمینت چه فرقی با هم دارند | کف پوش پارکت و لمینت

در حال حاضر به دلیل زیبایی پارکت و لمینت استفاده زیادی از آن ها به عنوان کفپوش می شود. این کف پوش ها زیبایی و جذابیت ویژه ای دارند و این اصلی ترین دلیل استقبال مردم از این نوع کف پوش ها می باشد.

آشنایی با پارکت

برای پوشش کف خانه، گزینه های مختلفی پیش‌ روی شماست. سرامیک و موزاییک دو مورد از شناخته شده ترین و پرکاربردترین گزینه های پوشش کف خانه است. اما محصول دیگری وجود دارد که نسبت به دو مورد بالا کیفیت به مراتب بهتری داشته و از ویژگی های کامل تری برخوردار است. کف پوش پارکت، نام این محصول است که در طول سال های گذشته، گسترش زیادی در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران داشته و به یکی از عناصر جدا نشدنی خانه های مدرن و امروزی تبدیل شده است.

ما در ابتدا، توضیحات مختصر و کوتاهی در رابطه با پارکت و ویژگی های آن خدمت شما عزیزان عرض می کنیم تا در ادامه مطلب بهتر و سریع تر تفاوت پارکت و لمینت را توضیح دهیم. پارکت ها، چوب هایی هستند از جنس تنه درختان مختلف که سطح کف محیط را پوشش می دهند. این محصول دارای کیفیت های مختلفی است که بر اساس نوع چوب پارکت متفاوت است.

استفاده از کف پوش و پارکت

کف پوش های پارکت در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند و می توانند یک انتخاب فوق العاده جذاب و خاص برای سطح کف خانه شما باشند. نصب و استفاده از پارکت، بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. برای نصب پارکت در خانه، ابتدا پارکت را در ابعاد موردنظر‌ برش می دهیم. سپس‌ با کمک چسب های مخصوص، پارکت ها را به کف زمین می چسبانیم. مرحله بعد، ما باید سطح پارکت را صاف و صیغلی کنیم. سپس لاک های مخصوصی‌ روی پارکت ریخته و در تمام سطح آن پخش می کنیم و تا خشک شدن لاک ها منتظر می مانیم. این لاک ها مقاومت و جلای پارکت را افرایش می دهد. پس از خشک شدن لاک، می توان وسایل را روی پارکت قرار داد و از زیبایی های آن لذت برد.

تفاوت پارکت و لمینت (1)
تفاوت پارکت و لمینت (۱)

 

 

کاربرد پارکت در دکوراسیون و نحوه استفاده از آن

کف پوش پارکت یکی از زیباترین محصولات پوشش کف خانه است که از نظر بهداشتی در سطح بالایی قرار دارد. این کف پوش در کنار تمام ویژگی های مثبت و خوبی که دارد، از ظرافت خاصی برخوردار است که باعث شده در استفاده از آن، بیشتر دقت کنیم. برای مثال، آب یکی از موارد ضد پارکت است. ریختن آب روی سطح پارکت، نه تنها چسب آن را ضعیف و به مرور از بدنه پارکت جدا می کند، بلکه چوب پارکت را متورم ساخته و باعث فرسایش زودهنگام آن می شود. به همین دلیل در استفاده از پارکت در خانه، باید حتما این نکته را مورد توجه قرار داد که اگر آب بر روی پارکت بریزد باید به سرعت آن را خشک کنید تا پارکت دچار مشکل نشود.

تمیزکردن سطح پارکت

از این رو برای تمیز کردن سطح پارکت از دستمال های نم دار، جارو و دیگر شوینده هایی که سطح را خیس و چوب را خراب نمی کند استفاده نمایید. علاوه بر آب، اجسام تیز هم دشمن پارکت ها هستند. برخورد اجسام تیز‌ با سطح پارکت، چوب را خراش داده و باعث ایجاد خط و خش هایی که جلوه پارکت را خراب می کند می شود. اگر روی پارکت خط و خشی بیافتد، جلاکاری و استفاده از لاک کاری است که می توانید در راستای بهبود آن انجام دهید. تا اینجا از نکات نگهداری پارکت دو مورد را گفتیم. حال دو مورد از فواید مهم و کاربردی پارکت را خدمت شما عرض می کنیم. مقاومت در برابر سرما و گرما، عایق حرارت بودن و مناسب نگه داشتن دمای کف خانه ویژگی مثبتی است که پارکت ها دارند.

بررسی سرامیک و موزاییک

بسیاری از سرامیک و موزاییک ها به دلیل سردی گرمی شدن ترک برداشته و فرسوده می شوند. اما پارکت ها این ویژگی را نداشته و در برابر دما مقاومت خوبی دارند. همچنین عایق بسیار خوبی برای حرارت هستند و سطح خانه شما را نسبتا گرم نگه می دارند. علاوه بر این، عایق صدا بودن نکته مثبت دیگری است که در خانه ها و به خصوص مجتمع های آپارتمانی می تواند بسیار زیاد به کار صاحب خانه بیاید. قدم برداشتن و راه رفتن روی سرامیک و موزاییک، باعث انعکاس صدا در سقف طبقات پایین شده و موجب سلب آرامش شما و همسایگانتان می شود. با استفاده از پارکت، سر و صدای ناشی از جابجایی وسایل را به حداقل رسانده و یک زندگی آرام و همراه با آسایش را تجربه کنید.

تفاوت پارکت و لمینت (2)
تفاوت پارکت و لمینت (۲)

 

 

معماریان، یک مرکز معتبر برای طراحی و اجرای پوشش کف خانه شما

با بهترین متریال ها و طبق سلیقه شما

شماره تماس برای ارتباط با اپراتور ما

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

تفاوت پارکت و لمینت

در بخش های بالا، به طور مختصر به بررسی کف پوش پارکت پرداخته و ویژگی های آن را بیان کردیم. حال می خواهیم تفاوت این محصول با لمینت که یکی دیگر از کف پوش های موجود در بازار است بررسی کنیم. اگر بخواهیم در یک جمله و به صورت خلاصه تفاوت پارکت و لمینت را شرح دهیم، جنس‌ متریال‌ به کار رفته در این دو محصول با یکدیگر تفاوت دارد. کف پوش های لمینت از چوب فشرده در کنار رزین ملامین استفاده شده است. این محصول چوب طبیعی نیست ولی جلوه و ظاهر آن، شباهت بسیار زیادی با چوب طبیعی دارد و همین امر زیبایی و جذابیت منحصر به فردی را برای محیط شما به ارمغان می آورد. همچنین بر خلاف پارکت، برای نصب لمینت از چسب استفاده نمی شود.

نصب لمینت

برای نصب لمینت، در اطراف آن شیارهایی قرار می گیرد که این شیارها در آخر به یکدیگر متصل و قفل می شوند. این روش نصب، یک فایده های زیادی برای صاحبان خانه دارد. مثلا کف پوش لمینت به کف خانه آسیب نمی رساند و می توان به راحتی آن را جمع و در مکان دیگری نصب نمود. به همین دلیل کف پوش لمینت یک محصول عالی برای افرادی که زیاد نقل مکان می کنند به شمار می رود. کف پوش های لمنیت همانند پارکت، عایق خوبی برای حرارت است. چراکه در هنگام نصب، زیر این کف پوش های فوم قرار گرفته و این فوم عایق بسیار خوبی برای حرارت و صدا می باشد. این موارد، تفاوت بین پارکت و لمنیت را به خوبی نشان می دهد.

تفاوت پارکت و لمینت (3)
تفاوت پارکت و لمینت (۳)

 

تفاوت پارکت و لمینت (4)
تفاوت پارکت و لمینت (۴)

 

 

تفاوت های دیگر میان پارکت و لمینت

یکی مورد دیگر از تفاوت لمینت و پارکت ها در این است که کف پوش لمینت، مقاومت بسیار خوبی در برابر اجسام تیز دارد. همانطور که در اول مقاله و در قسمت استفاده از پارکت گفتیم، کف پوش پارکت مقاومت بسیار پایینی در بسیار اجسام تیز دارد و با برخورد این اجسام، سریعا روی آن ها خش افتاده و دچار فرسودگی می شوند. تمیز کردن کف پوش های لمینت نیز نسبت به پارکت بسیار راحت تر است.

چراکه این محصول در برابر آب مقاوم تر است و اگر قسمتی از آن آسیب دید، می توان جایگزین کرد. البته این نکته بدین معنی نیست که لمینت در برابر آب کاملا مقاوم است؛ پارکت ها با کوچک ترین تماسی که با رطوبت داشته باشند دچار فرسودگی می شوند اما لمینت ها از این نظر مقاومت بیشتری دارند. همچنین موارد دیگری مثل قیمت این دو محصول، تنوع رنگ و طرح، طول عمر و غیره وجود دارد که در سطوح بعدی مورد بررسی قرار می گیرد. قصد و هدف ما اشاره به کلی ترین تفاوت های این دو محصول بود که در این بند آن را ذکر نمودیم.

تفاوت پارکت و لمینت (5)
تفاوت پارکت و لمینت (۵)

 

آشنایی با فروشگاه ملزومات دکوراسیون معماریان

فروشگاه دکوراسيون داخلي معماريان يکي از مراکز معتبر و به روز در زمينه فروش محصولات دکوراسيون داخلي و اقلام دکوري مي باشد. در فروشگاه معماريان، شما با تنوع بسياري زيادي از محصولات مختلف همانند صنش کالا و روند دريافت آن، به سادگدلي و مبلمان خانگي و اداري، ملزومات روشنايي، انواع گلدان و گياهان تزئيني، ظروف تزئيني و کاربردي دکوراسيون، تنديس و مجسمه هاي مختلف و صدها محصول ديگر مي باشد. سفاري هرچه ممکن و به صورت کاملا آنلاين است. شما مي توانيد با مطالعه و بررسي توضيحات، اطلاعات فني و مقالاتي که راجع به محصولات در وبلاگ معماريان قرار دارد، کالا موردنياز خود را ثبت کرده و آن را درب منزل خود تحويل بگيريد. براي مشاوره تلفني و سفارش، از شماره تلفن هاي موجود در سايت استفاده نماييد.

 

با کمک ما، به یک دکوراسیون شیک و استاندارد دست پیدا کنید!

شرکت معماریان
شرکت معماریان

 

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر