معماریان مگ

۱۰ نمونه طراحی دیوار با ایده های خلاقانه

در دکوراسیون داخلی موارد و گزینه های زیادی وجود دارد که میتوانید با تغییر آنها ظاهر فضای خود را بهبود بخشید. طراحی دیوار ها یکی از این گزینه ها در دکوراسیون، به عنوان یک پس زمینه برای مبلمان شما هستند که با طراحی های خلاقانه می توانند زیبایی و ویژگی های منحصر به فردی به فضاهای شما اضافه کنند.

امروزه، انواع مدل های دیوارپوش در بازار موجود است که با بافت های مختلف، حس خوبی به فضا القا می کنند و خانه را از بی روحی جدا می سازند. بنابراین، طراحی دیوار روش جالبی برای ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی منزل است. با ما همراه باشید تا در این مطلب، ایده هایی زیبا و خلاقانه  طراحی دیوار را که می توانید برای خانه خود از آنها الهام بگیرید، در اختیارتان قرار دهیم.

دیوارها در دکوراسیون داخلی - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
دیوارها در دکوراسیون داخلی

طراحی دیوار | چگونه دیوارهای منزل خود را با ایده های خلاقانه تزئین کنیم؟

طراحی دیوار به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون

دیوار شاخص در دکوراسیون - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
دیوار شاخص در دکوراسیون

یکی از اساسی ترین مبانی طراحی داخلی این است که هر اتاق به یک نقطه کانونی یا یک عنصر طراحی که فورا جلب توجه  کند، نیاز دارد. بدون شک طراحی یک دیوار با ایده های خلاقانه به راحتی می تواند این نیاز را برآورده کند. برای مثال، رنگ آمیزی یکی از دیوارهای اتاق با رنگ هایی چشمگیر و جذاب و یا دکوراسیون دیوار با یک تابلو بزرگ که جلب توجه میکند، نقطه کانونی مورد نظر در اتاق را به وجود می آورد. اگر در اتاق خود شومینه دارید، این قسمت میتواند بهترین مکان برای برجسته کردن دیوار بالای آن به وسیله ی تابلوها و یا آینه باشد.

هنگام انتخاب یک تابلو هنری به عنوان نقطه کانونی برای فضای خود، مهمترین مورد توجه به اندازه آن است. یک اثرهنری که خیلی کوچک است، توسط مبلمان اطراف تضعیف می شود. بنابراین، قبل از انتخاب قطعه اطمینان حاصل کنید که اندازه مناسب برای فضای دیوار شما چقدر است.

طراحی دیوار برای اضافه کردن بافت به دکوراسیون

تزیینات دیوار در دکوراسیون - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
تزیینات دیوار در دکوراسیون

دکوراسیون دیوار با برخی از تزیینات مانند نقاشی های دو بعدی یا کاغذ دیواری های سه بعدی، میتواند بافت متفاوتی را در فضا ایجاد کند.علاوه بر این، طراحی دیوار به شکل تورفتگی و یا برآمدگی در نمای آن میتواند، عمق را به اتاق اضافه کند. انواع تزیینات دیوار مثل پتینه کاری از راهکارهای زیبا و جذاب برای طراحی دیوار به شمار می رود. این شکل افزودن بافت به اتاق، به اضافه کردن وزن بصری مورد نیاز برای فضاهای داخلی بسیار کمک میکند. همچنین می تواند در تعیین تن رنگی اتاق یا سبک آن کمک کننده باشد. در نظر داشته باشید که بافت های خشن احتمالا فضای صمیمی تری به وجود می آورند، در حالی که بافت های صاف و یکنواخت احساس تازگی و تنفس بیشتری به اتاق می دهند.

طراحی دیوار برای بهبود بخشیدن ظاهراتاق

طراحی دیوار فضاهای جمعی - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار فضاهای جمعی

در مورد بعضی از فضای داخلی که فکر می کنید کمتر به چشم می آیند، مثل راهروها که اغلب دیوارهای سفید دارند، طراحی دیوار می تواند یک فضای یکپارچه و هماهنگ با کل خانه را به وجود آورد. این روش بی نظیری است که می تواند ظاهر فضای شما را به سادگی بهتر کند. در فضاهای جمعی مثل یک مدرسه نیز در نظر بگیرید که یک اتاق بازی با دیوار های ساده چقدر خسته کننده خواهد بود. در حالی که، با طراحی دیوارهای آن به سبک و رنگ های مناسب موضوع چه راحت میشود محیط را جذاب و زیباتر ساخت.

۱- روشنایی در دکوراسیون دیوارها

طراحی دیوار با نورپردازی - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با نورپردازی

در سال های اخیر، طراحی تورفتگی های دیوار که به عنوان بوفه برای عناصر تزیینی بکار می روند، بسیار رایج شده است. در کنار آن، نورپردازی داخل این فضاهای دکوراتیو در دیوارها تاثیر زیبایی آنها را دوچندان میکند. این فرو رفتگی های دیواری با نورپردازی علاوه بر اضافه کردن یک بافت منحصر به فرد به فضاهای زندگی شما، می توانند به روشن تر و دلپذیتر شدن محیط کمک کنند.

۲- دکوراسیون دیوار با قفسه ها

طراحی دیوار با قفسه ها - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با قفسه ها

در مورد گزینه های دکوراسیون دیوار، یکی از اولین چیزهایی است که به ذهن می رسد البته که قفسه ها هستند!  قفسه های دیواری در دکوراسیون، بسیار کارآمد و کم هزینه هستند. شما به راحتی می توانید آن ها در اتاق نشیمن، اتاق خواب و یا در آشپزخانه خود بکار ببرید. توصیه میشود، هنگامی که به خرید قفسه برای دکوراسیون دیوارهای خانه خود می روید، سعی کنید به جای مدل های عادی، مدل های غیر معمول و خلاقانه را ترجیح می دهید تا تاثیر زیبایی بیشتری در طراحی دیوار داشته باشند.

 

 

۳- طراحی دیوار پشت تختخواب

طراحی دیوار اتاق خوب - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار اتاق خوب

ما معمولا در اتاق نشیمن و نواحی راهرو خانه ها با فرورفتگی های دیواری روبرو می شویم. با این حال، شما میتوانید با طراحی دیوار به این شکل، به ویژه در دیوار پشت تخت، زیبایی خاصی به اتاق خواب خود ببخشید. همانطور که در این مثال دیده می شود، اگر شما رنگ دیوار پشت تخت را طوری انتخاب کنید که با رنگ و الگوی داخل فرورفتگی دیوار کنتراست ایجاد کند، فقط این دیوارها برای دکوراسیون اتاق خواب شما مناسب و کافی خواهد بود.

۴- نمای سنگی در طراحی دیوار

طراحی نمای سنگی - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی نمای سنگی

دکوراسیون داخلی منازل به سبک روستایی یا روستیک مدرن یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون سال های اخیر است. تحت تاثیر زندگی شهری و نیاز افراد به محیط های طبیعی، تمایل به استفاده از مواد طبیعی در معماری داخلی به طور گسترده ای بیشتر شده است. دیوارهای پوشیده شده با سنگ طبیعی نیز یکی از طرح های دکور دیوار است که موجب جذابیت و زیبایی طبیعی فضای زندگی می شود.

۵- دیوارپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی

طراحی نمای چوبی - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی نمای چوبی

هنگام صحبت کردن در مورد پوشش های دیواری ساخته شده از مواد طبیعی، اولین گزینه ای که به ذهنمان می رسد مصالح چوبی است. در حالی که دیوارهای سنگی یک محیط طبیعی و جذاب را ایجاد می کنند، اگر شخصی هستید که آرامش در فضا را بیشتر ازجذابیت آن می پسندید، دیوارپوش های چوبی برای شما مناسب است! توجه کنید که، ترکیب کف پوش و دیوار پوش آن هم از یک جنس در کنار هم کار ساده ای نیست. برای این شیوه دکوراسیون میتوانید از یک دکوراتور کمک بگیرید.

۶- طراحی و دکوراسیون دیوار با رنگ های شاد

طراحی دیوار با رنگ های شاد - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با رنگ های شاد

به یاد داشته باشید که هنگام دکوراسیون دیوار خود، همیشه مجبور نیستید تغییرات بزرگی ایجاد کنید. یکی از شیوه های ساده برای طراحی دیوار، به خصوص در آشپزخانه، رنگ آمیزی یکی از دیوارها با یک رنگ جذاب است. اگر دیوار پشت میز آشپزخانه و یا دیوار بین کابینت آشپزخانه را با رنگهای پر جنب و جوش بپوشانید، انرژی را به فضای کاری خود اضافه کرده اید.

 

 

۷- نمای آجری در دکوراسیون داخلی

نمای آجری دیوار - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
نمای آجری دیوار

نماهای آجری در داخل فضاها، بهترین راه حل برای دوری از این یکنواختی نماهای گچی معمول است. پوشش و تزیین دیوار اتاق های خانه با آجر،  گرمی و صمیمیت را به فضا اضافه می کند. دیوارهای آجری معمولا برای ایجاد سبک دکوراسیون صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در دکوراسیون مدرن نیز بسیار مورد استفاده هستند. ظاهر آجری از نظر زیبایی شناسی در دکوراسیون داخلی فضاهای زندگی کاملا جذاب را ایجاد می کند.

۸- کاغذ دیواری های شیک

طراحی دیوار با کاغذ دیواری - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با کاغذ دیواری

یکی از ایده های عالی و آسان برای دیوارهای شما، کاغذ دیواری های شیک و قابل توجه است. مدل های قدیمی کاغذهای دیواری، اغلب شامل الگوهایی بسیارعادی و شبیه به هم بودند، اما امروزه دکوراسیون داخلی نیز از پیشرفت تکنولوژی نصیب خود را برده است. به طوری که میتوانیم هر مدل و  هر سبک و طرحی را از میان گزینه های بیشمار کاغذ دیواری بیابیم.

۹- تخته سیاه برای دکوراسیون دیوار

طراحی دیوار با تخته سیاه - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با تخته سیاه

یکی دیگر از گزینه های عالی برای دکوراسیون دیوار آشپزخانه، تخته سیاه است!  این شیوه طراحی مدرن، زیبا و کاربردی است. توجه داشته باشید که می توانید بر روی آنها، یادداشت های روزانه و لیست خرید خود را بنویسید و یا شکل های زیبا بر روی آنها طراحی کنید. این دیوار در عین حال که زیبا و شیک است، برایتان سرگرم کننده نیز خواهد بود.

۱۰- طراحی دیوار با قاب عکس ها

طراحی دیوار با قاب عکس - 10 ایده طراحی دیوار با طراحی خلاقانه
طراحی دیوار با قاب عکس

اگر شما فضای زندگی هنری را دوست دارید، این طرح برای شما مناسب است ! این طراحی دیوار به اندازه ای ساده وآسان است که خودتان نیز می توانید طراحی کنید. همه آنچه که شما نیاز دارید، تصاویر مورد علاقه تان و قاب های شیک برای قرار دادن آن هاست. بدین ترتیب، خودتان میتوانید دیوارهای خود را به شکلی زیبا طراحی کنید.

 

 

در مقاله ای فوق، ۱۰ مورد از ایده های دکوراسیون و طراحی دیوار را مشاهده کردید. برخی از این ایده ها مثل قفسه ها بسیار ساده و عملی هستند و شما می توانید با تغییرات کوچک در خانه تان آنها را اعمال کنید. برخی دیگر مثل استفاده از دیوارپوش با متریال های مختلف ممکن است برایتان کمی زحمت و هزینه داشته باشد. در نهایت، انتخاب با شماست که کدام یک را ترجیح می دهید.
گروه معماری و دکوراسیون داخلی معماریان با سالها تجربه در امور دکوراسیون داخلی، به صورت علمی و اصولی طراحی و اجرای دکوراسیون فضاهای شما را بر عهده می‌گیرد. اگر می خواهید در زمینه دکوراسیون از یک شرک متخصص کمک بگیرید، با شماره تلفن های درج شده در سایت معماریان ، تماس گرفته و از خدمات این شرکت بهره مند شوید.

 

منبع: buseterim

 

اینستاگرام معماری آریان

1 نظر