تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
طراحی رستوران و ایده هایی برای دکوراسیون و چیدمان فضاهای آن

طراحی رستوران و ایده هایی برای دکوراسیون و چیدمان فضاهای آن

در رستوران ها علاوه بر اینکه ارائه ی غذا و خدمات خوب مهم است، محیط رستوران نیز اهمیت دارد. محیط رستوران باید ویژگی هایی داشته باشد که مشتریان احساس راحتی کنند. و از وعده های غذایی خود لذت ببرند. طراحی رستوران با دکوراسیون خاص وشیک، مجموعه ای برای تجربه مشتری است. در این فضا ها کاربرد مواردی همچون موسیقی با صدای بلند، میزهای فورمیکا و صندلی های پلاستیکی و سایر عناصر دکوری مثل تابلوها و آثار هنری میتوانند طرح شما را متفاوت و جذاب کنند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

مردم به رستوران می روند تا وقت خود را صرف کنند. بنابراین، طراحی و دکوراسیون داخلی می تواند قطعا تبدیل به دومین امر مهم در رستوران پس از غذاهای آن تبدیل شود. در این زمینه طراحی، شما می توانید فوق العاده خلاق و تجربی باشید. در اینجا می خواهیم درباره چیزی که باید برای طراحی رستوران ها بدانیم صحبت کنم.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

دکوراسیون و طراحی رستوران

دکوراسیون و تزیینات رستوران باید براساس کانسپت طراحی انتخاب شود. به محض این که موضوع کلی رستوران خود را تعیین میکنید، باید به فکر دکوراسیون آن باشید تا بتوانید محیط را با ویژگیهای تزئینی تقویت کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک رستوران در محله دوره قرن شانزدهم لندن قرار داشته باشید، می توانید سعی کنید تا ویژگی های خاصی ازآن دوره را در دیوارها، آثار هنری مربوطه و مبلمان های وینتژ داشته باشید. همین امر برای یک بار شراب ایتالیایی کلاسیک صادق است که احتمالا آثار هنری از پابلو پیکاسو و طرح های مختلف رنگ مدیترانه ای درآن دیده می شود.دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

تعادل ظرفیت صندلی در طراحی رستوران

در طراحی یک رستوران باید بین اندازه محیط و حداکثر ظرفیت صندلی تعادل ایجاد شود. به عبارت دیگر شما در عین اینکه می خواهید به مشتریان یک تجربه غذای خوب ارائه دهید، باید احساس راحتی آنها را در دکوراسیون این فضاها در نظر بگیرید. برخی از رستوران ها تنها بر روی ظرفیت صندلی تمرکز می کنند و به طراحی داخلی چندان توجهی ندارند. در حالی که رستورانهای غذا خوری خوب باید بیشتر به محیط تمرکز کنند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

مناطق مشکل برای چیدمان میز در طراحی رستوران

در رستوران ها ممکن است یک فضایی به عنوان یک میز نامطلوب وجود داشته باشد. این مناطق در رستوران که مشتریان معمولا نمی خواهند در آنجا بشینند، شامل میزهای نزدیک ورودی آشپزخانه، دستشویی و ورودی در است. با این حال، تعداد محدودی از رستوران ها با طراحی داخلی عاقلانه، از این مشکل در اتاق غذاخوری فرار میکنند. میزهای وسط سالن غذاخوری همواره در میان مشتریان محبوب هستند. برای کمک به مسدود کردن این مناطق مشکل، می توانید تقسیم بندی هایی با پارتیشن ها، گیاهان بلند و… در میان میزها انجام دهید. یک راه برای مشخص کردن مناطق مشکل این است که در هر صندلی رستوران خود بنشینید. دید هر صندلی را بررسی کنید. در صورت امکان، یک نیمکت یا صندلی انتظار، به جای میز، دراین منطقه قرار دهید.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

موسیقی در طراحی رستوران

سکوت قطعا در بسیاری از رستوران های شیک ولوکس مطلوب نیست. نوعی موسیقی را در رستوران خود پخش کنید که با سبک منو یا آثار هنری روی دیوارها هماهنگ است. حتما ازآهنگ های تکراری که کارکنان شما مجبور به گوش دادن به آن ها می شوند، اجتناب کنید. موسیقی زنده، می تواند گران باشد، اما مطمئنا احساس خاصی را در محیط به وجود می آورد. یک گروه نوازنده خوب، می تواند در جذب مشریان بیشتر کمک کند و فضایی خاص به وحد آورد. شما می توانید در رستوران خود از موسیقی زنده در روزهای خاص و یا در طول تعطیلات آخر هفته بهره مند شوید.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

رنگ در طراحی رستوران

عوامل زیادی وجود دارد که رستوران طراحی شده شما برای مشتریان و میهمانان جذاب باشد. یکی از این عامل ها رنگ های دکوراسیون رستوران است که میتواند احساسات و حالت های روانی متفاوتی را القا کند. از این رو، استفاده ازرنگ های مشخص برای هر فضا، در بازاریابی امری شناخته شده است. رستوران ها نیز به عنوان فضای سرگرمی و وقت گذرانی باید با رنگ های بکار رفته در دیوارها و یا مبلمان اشتهای مشتریان را بیشتر کند. رنگ های رایج برای این منظور قرمز، زرد و سبز هستند که باعث اشتها می شوند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

گرمایش و تهویه محیط در طراحی رستوران

برای هر رستوران، توجه به گرمایش و سرمایش بسیار مهم است. آشپزخانه های رستوران ها به دلیل طبخ غذا، گرما و بوی و دود را در فضا می پیچند. حتما باید تجیزات آشپزخانه شما دارای تهویه مناسب با انواع هود و هواکش ها باشد. تهویه مطبوع مناسب نیز برای طراحی هر رستوران ضروری است. هیچ چیز مشتریان را بیشتر از یک سالن غذاخوری بدون هوا در وسط موج گرمای تابستان آزار نخواهد داد. در طراحی رستوران ، تهویه مطبوع مناسب می تواند در فروش های شما را بیشتر کند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

منطقه انتظار در طراحی رستوران

اگر در طراحی رستوران فضایی برای منطقه انتظار در نظر گرفته اید، حتما در این فضا نیمکت و یا صندلی هایی برای مشتریان قرار دهید. همچنین برخی از منوها را در نزدیکی این قسمت نگه دارید، به طوری که آنها می توانند در حین انتظار، انتخاب کنند. این محل نیز مکان خوبی برای نمایش رویدادهای دیگر در رستوران شما مانند مزه کردن غذاها، ویژه هرهفته یا ساعت، باشد.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

فضای غذاخوری در طراحی رستوران

مرکز هر رستوران اتاق غذاخوری آن است. این جایی است که مشتریان جمع می شوند و باید صمیمان و راحت باشند. با یک طراح در مورد ظرفیت صندلی اتاق غذاخوری خود، مشورت کنید. برای اینکه شما بدانید چگونه می توانید از افراد با خیال راحت پذیرایی کنید، باید درمورد میز و صندلی آن برنامه ریزی کنید و همچنین ایک فضای انتظار در نظر بگیرید. حتما قبل از شروع بکار، صندلی ها را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که آیا میز ها نیاز به تغییر مکان دارد یا خیر.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

فضای آشپزخانه در طراحی رستوران

قلب یک رستوران آشپزخانه است. حتی اگر بیشتر آشپزخانه های تجاری در نظر عموم مردم نباشند، طرح این فضاها نیز به همان اندازه سالن غذاخوری مهم است. اندازه آشپزخانه و نوع غذایی که در آن تهیه میشود، تعیین میکند که چه نوعی از تجهیزات تجاری برای خرید و طرح آشپزخانه مورد نیاز است.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

فضای بار در طراحی رستوران

بار رستوران یکی از فضاهایی است که مشتریان می توانند برای نوشیدنی و اسنک در آنجا بنشینند. اگر شما قصد دارید یک بار با خدمات کامل در رستوران خود داشته باشید، باید این مکان نیزهمانند سالن غذاخوری خوشایند باشد. همچنین باید برای رستوران کارآمد باشد؛ چرا که در آنجا سرورها سفارش می گیرند و ارائه می دهند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

فضای سرویس بهداشتی در طراحی رستوران

طراحی محدوده دستشویی و سرویس های بهداشتی معمولا در طراحی رستوران به طور کلی نادیده گرفته می شود. با اینکه طراحی این فضا نیازمند رعایت الزامات طراحی است. در ابتدا، باید این فضا به سالن غذاخوری ورودی مستقیم نداشته باشد و با راهروها و یا پارتیشن ها از فضای اصلی رستوران جداشود. مهمترین قسمت دستشویی های رستوران پاکیزگی و بهداشت آن است. تمیز کردن دستشویی به صورت دوره ای در طول روز، یک تصویر خوب از رستوران را به مشتریان ارائه می دهد.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

کمک های حرفه ای در طراحی رستوران

تمام مبتدیان ممکن است در هنگام راه اندازی کسب و کار رستوران خودشان، اشتباهاتی همچون کمک گرفتن از افراد آماتور را انجام می دهند و یا خودشان دست بکار شوند. اگر شما هیچ نظری در مورد این که چقدر می تواند در بلند مدت به آن پرداخته شود، ندارید. مفید است تا کارشناسان اثبات شده، شناخته شده و ماهر را استخدام کنید. به خصوص اگر بودجه شما کمی ناچیز است. زیرا نتیجه کار متخصصان ثابت شده و کاملا ارزشش را دارد. یک طراح داخلی متخصص در فضای داخلی رستوران برنامه ریزی خوبی برای سرمایه گذاری دارد. شما می توانید تمام طراحی را با کمک متخصصین با تجربه و طراحان معماری تخصصی انجام دهید.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

 طراحی بیرونی رستوران ها

اگر به اندازه کافی برای ایجاد محل غذا خوری در فضای بازدارید، خوش شانس هستید. شما همچنین می توانید با طراحی پاسیو ، موضوع رستوران خود را گسترش دهید. میزها و صندلی ها در طراحی بیرونی رستوران باید قوی باشند. کاشت گیاهان و چراغ های کوچک می توانند محیط رویایی را به وجود آورند. اگر دید و منظر از منطقه غذاخوری فضای بار عالی نیست و به طور مثال به یک پارکینگ دید دارد. دیوارهای شبکه ای با استفاده از گیاهان بالارونده ایجاد کنید. چتر یا سایبان را نیز در این فضاها فراموش نکنید که در طول ماه های گرم تابستان برای آسایش مشتری حیاتی هستند.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

طراحی مجدد رستوران

برای طراحی مجدد رستوران، به منظور افزایش فضای خود بدون هزینه زیاد نکاتی است که باید رعایت شود. بهترین قسمت این است که شما در این کار نیازی به تنظیم و برنامه ریزی دوباره آن ندارید. تعویض کردن یک کاغذ دیواری و یا رنگ دیوار، تغییر چند وسایل و یا اضافه کردن قفسه های منحصر به فرد می تواند کافی باشد. یک رویکرد ساده دیگر این است که نگه داشتن دیوارهای سفید و استفاده از بافت های سازگار سطوح، به شما امکان اضافه کردن لهجه های رنگی گوناگون و لذت بردن از فضای خود را می دهد.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

انتخاب کانسپت مناسب در طراحی رستوران

کانسپت رستوران شما بسیار مهم است. زیرا این چیزی است که شما را از دیگر رستوران ها در محله جدا خواهد کرد. اگر شما بتوانید آن را به بهترین وجه بین یک الهام منحصر به فرد و انتظارات استاندارد یک رستوران تعادل ایجاد کنید، احتمالا موفق خواهید شد. برای اولین گزینه مناسب کانسپت طراحی رستوران، غذاهای مورد علاقه شما را برای ایده گرفتن، توصیه می کنیم. بنابراین این فرصتی است برای ایجاد یک کانسپت که نشان دهنده نوع غذایی که ارائه می شود. برای مثال برای یک رستورانی که غذاهای دریایی تهیه میکند، می تواند با الهام گرفتن از ماهی ها و جانواران دیگر دریایی طراحی شود.

دکوراسیون و چیدمان مبلمان در طراحی رستوران

ایده های طراحی رستوران ها با دکوراسیون داخلی شیک و کم هزینه

طراحی داخلی بی نظیر رستوران نیاز به درک عمیق کانسپت و تلاش برای ایجاد محیط مناسب کار شما دارد. صرف زمان در این مورد به چندین روش سودمند نیازمند است. طراحی رستوران شما حتی می تواند با دکوراسیون فوق العاده اش، دیگران را ترغیب کند تا این کاررا انجام دهند. توجه به جزئیات در طراحی رستوران شما می تواند به شما کمک زیادی کند. ابتدا در مورد طراحی رستوران خود فکر می کنید. تمرکز بر تجربه مشتری، عواملی که با غذا و نوشیدنی های شما همخوانی دارد و موراد مختلفی از قبیل تاریخ  وهنر از جمله آنها هستند.

ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

اگر میخواهید به آنچه که آرزو می کنید در طراحی رستوران برسید، وقت آن است که خلاقیت خود را به کار بگیرید. این کاری غیرممکن نیست. شما میتوانید با روش های ارزان به دکوراسیون و طراحی داخلی رستوران خود برسید. در اینجا ایده هایی برای طراحی رستوران هایی که عناصر طراحی آنها به همان اندازه منو برجسته هستند، ذکر میشود.

1.قفسه بندی در طراحی رستوران

قفسه بندی مینیمال یک راه آسان برای اضافه کردن سبک و عملکرد به رستوران است. با اشکال یا بافت های مختلف برای ایجاد دید مورد نظرتان بازی کردن. اکثر این پروژه ها را می توانید خودتان انجام دهید، و یا از یک دکوراتور کمک بگیرید.

ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

2. گیاهان زیبا با نیاز به نگهداری کم در طراحی رستوران

گیاهان یک راه عالی برای به روز رسانی فضای رستوران شما هستند. اگر بودجه شما، اجازه می دهد، این گیاهان تزیینی هر هفته می تواندتغییر کند و متفاوت باشد. همچنین شما می توانید از گیاهانی که به نگهداری کمتری نیاز دارند استفاده کنید.

 ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

3. نمایش آثار هنر بومی در طراحی رستوران

رستوران خود را یک گالری پاره وقت قرار دهید. با استفاده از یک هنرمند کمتر شناخته شده ، در قسمتی از فضای رستورانتان آتلیه هنری به وجو اورید یا فقط چند تابلوی نقاشی زیبا و برجسته را در دیوارهای رستوران نصب کنید.

 ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

4. روشنایی الهام بخش در طراحی رستوران

روشن کردن فضا با وسایل روشنایی یک راه عالی برای تعریف فضا است و همچنین حالات خاصی را ایجاد می کند. اگر شما میخواهید فضایی بانور طبیعی داشته باشید حتما از پنجره های سرتاسر شیشه ای استفاده کنید. اگرهم موقیت شما این امکان را ایجاب نمیکند از انواع لامپ ها ی هالوژن، لامپ LED و انواع نورپردازی های عمومی، منطقه ای، کاربردی و… استفاده کنید.

 ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

5. صندلی های منحصر به فرد در طراحی رستوران

صندلی های منحصر به فرد با طراحی خاص همیشه یک تفاوت در فضا است. امروزه، در صنعت مبلمان انواع متنوع بسیاری شایع هستند. به کار بردن یک صندلی با رنگ های تازه و شاد و یا مخلوط کردن و تطبیق انواع مختلف صندلی ها می تواند محیط شما را تزیین کند.

 ایده های دکوراسیون و طراحی رستوران

 

نتیجه گیری

در طراحی رستوران، هر بخشی از طراحی شما باید با هم هماهنگ و در تعادل باشد. به طوری که با ایجاد یک تجربه منحصر به فرد، مشتریان را مجددا به آن دعوت کند. مهم است که ظاهر رستوران شما با کیفیت مواد غذایی رستوران، تجلیل شود. بنابراین، هنگامی شما موفق به تکمیل یک پروژه طراحی داخلی رستوران واقعا برجسته شده اید که، رستوران شما قادر به جلب توجه مشتریان بیشتر شود.

طراحی و دکوراسیون رستوران به بهترین شکل

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

معماریان

دیدگاه‌ها (1)


  1. سلام من ازمطلب خیلی خوشم اومدواین ک کارمن تولیدلوازمات آشپزخانه صنعتی هست وخوشحال میشم باکسانی درحال زدن رستوران یاک فست فودی هستن همکاری داشته باشم

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا