معماریان مگ

آجر دکوراتیو چیست؟ معرفی و بررسی انواع آجر آنتیک و دکوراتیو

 در این مقاله از مجله وب سایت دکوراسیون داخلی معماریان قصد داریم شما را با آجر دکوراتیو و آجر آنتیک آشنا کنیم. این دو متریال جذاب به ویژه در سال های اخیر، مورد توجه بسیاری از طراحان ساختمان بوده است.

 

آجر دکوراتیو
نمایی مدرن با آجر دکوراتیو

 

 

آجر دکوراتیو و آجر آنتیک چیست ؟ 

 

آجر آنتیک
استفاده از آجر آنتیک در دکوراسیون داخلی

 

آجر دکوراتیو و آجر آنتیک در واقع بازتولید یک المان سنتی و اصیل در ساخت خانه است. این متریال جذاب که این روزها با ترکیب های مقاوم و جدیدی به بازار عرضه گردیده است، علاوه بر زیبایی منحصر به فرد خود، دارای مقاومت و ایمنی بسیار بالایی نیز می باشد.

از مهمترین ویژگی های استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی یا خارجی ساختمان می توان به نصب آسان و همین طور مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و حتی آتش سوزی اشاره کرد.

در کنار این مزایا، نصب آسان این متریال توسط چسب کاشی یا ترکیبات سیمان موجب شده است تا از هزینه های اجرا تا حد زیادی کاسته شده و همچنین سرعت اجرا نیز افزوده گردد. این آجرها با طول عمر بالا می توانند تا مدت های بسیار طولانی، ظاهر زیبا و همینطور کیفیت خود را حفظ نمایند.

با استفاده از آجر دکوراتیو و آجر آنتیک ، طراحان ساختمان قادر هستند طرح های متنوع و ترکیبی جذاب و گوناگونی ایجاد نمایند که برخی از زیباترین نمونه های آنها را در میان تصاویر این مقاله خواهید یافت.

 

آجر آنتیک
استفاده از آجر آنتیک در نمای ساختمان

 

 

 

 

کاربردهای آجر دکوراتیو و آجر آنتیک در طراحی فضای داخلی و خارجی ساختمان 

 

آجر آنتیک
نمای ساختمان با آجر آنتیک

 

یکی از اصلی ترین ویژگی های آجر دکوراتیو و آجر آنتیک برقراری ارتباط و توازن آسان و گیرا با سایر متریال های ساختمان سازی است. طراحان ساختمان در هنگام استفاده از این آجرها، با دنیای گسترده ای از طرح و نقشه مواجه هستند. ترکیب آجر دکوراتیو با انواع متریال های سنگ، بتن و ترمو وود می تواند یک نمای فوق العاده زیبا و در عین حال منحصر به فرد و خاص را به وجود آورد.

استفاده از آجر آنتیک و آجر دکوراتیو در طراحی داخلی ساختمان هم نتایجی جذاب و خاص دارد. پوشش یک دیوار به وسیله یکی از این آجرهای زیبا می تواند یک فضای متفاوت در ترکیب سبک ها سنتی و مدرن ایجاد کند. بسیار از اقلام دکوری در کنار یک دیوار آجری جلوه ای متفاوت و بسیار زیباتر دارند.

 

آجر آنتیک
آجر آنتیک

 

استفاده از آجر دکوراتیو و آجر آنتیک در نمای خارجی ساختمان 

 

آجر دکوراتیو
آجر آنتیک در نمای ساختمان

 

در طراحی نمای خارجی ساختمان، پیش از آنکه زیبایی مورد توجه باشد، ایمنی و طول عمر اهمیت دارد. انواع آجرهای دکوراتیو و آجرهای آنتیک با استفاده از مواد نانو به گونه ای تولید گردیده اند که با حداقل جذب آب و بالاترین مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بتوانند طول عمری به مراتب بیشتر از بسیاری از متریال های دیگر داشته باشند.

از دیگر شاخصه های آجر دکوراتیو و آجر آنتیک می توان به خواص ضد حریق آنها اشاره کرد. این موضوع می تواند امنیت و ایمنی یک سازه را به حداکثر میزان ممکن برساند.

ترکیب نمای آجری با یک نورپردازی مناسب، قطعا نتیجه ای چشم گیر داشته و حتما شما هم مانند ما تا به امروز طراحی های نمای خارجی بسیار جذابی را با استفاده از آنها مشاهده کرده اید.

در ادامه چند نمونه زیبا از نمای خارجی ساختمان هایی که در آنها از آجر دکوراتیو یا آجر آنتیک استفاده شده است را مشاهده می کنید.

 

آجر دکوراتیو
آجر دکوراتیو

 

آجر دکوراتیو
نمای بی نظیر با استفده از آجر دکوراتیو

 

 

 

 

استفاده از آجر دکوراتیو و آجر آنتیک در نمای داخلی ساختمان 

طرح و فرم پذیری آسان انواع آجرهای دکوراتیو باعث شده است تا استفاده از آنها به یک گزینه پرطرفدار در طراحی داخلی ساختمان تبدیل شود. تنوع و جذابیت این آجرها به قدری است که تقریبا می توان از آنها در تمامی فضاها و گوشه و کنار خانه استفاده کرد. جالب است بدانید پوشش یک دیوار با مساحت حدود 10 متر مربع به وسیله آجر دکوراتیو یا آجر آنتیک تنها حدود چند ساعت زمان می برد و نصب آنها به وسیله ساده ترین متریال ها همچون ملات سیمان و چسب کاشی و سرامیک امکان پذیر است.

یکی از جذاب ترین بخش های استفاده از این المان های دوست داشتی در طراحی داخلی ساختمان، امکان بندکشی متنوع آنها است. شما می توانید دیوار آجری خود را با رنگ های متنوعی بندکشی کنید و فراموش نکنید که آجر دکوراتیو ده ها طرح و جنس مختلف دارد. همه این ها بدان معنی است که با استفاده از این آجرها، دنیای متنوعی از طرح و نقشه در اختیار شما است.

 

 

آجر دکوراتیو
نمایی چشمگیر با آجر دکوراتیو

 

چرا از آجر دکوراتیو و آجر آنتیک استفاده کنیم ؟ 

استفاده از سبک ها و متریال های قدیمی به شیوه نوین، یکی از مرسوم ترین روش های طراحی ساختمان است. اکنون پس از گذشت سال ها از تولید اولین آجر در صنعت ساختمان سازی، طراحان مجددا به این متریال قدیمی و اصیل روی آورده اند تا بتوانند به طرح هایی ترکیبی، جذاب و جدید دست یابند.

همان طور که گفتیم آجرهای دکوراتیو و آجرهای آنتیک دارای مقاومت و ایمنی بسیار بالایی هستند. این گونه از آجرها ضمنا عایق بسیار خوبی برای ساختمان بوده و باعث کاهش میزان مصرف انرژی نیز می گردند. این ویژگی ها در کنار طول عمر بسیار بالای آنها موجب شده است تا افرادی که به دنبال یک نمای جذاب و مقاوم هستند، حتما آجر دکوراتیو را در میان انتخاب های خود داشته باشند.

 

آجر آنتیک
آجر آنتیک

 

چند پیشنهاد برای استفاده آجر دکوراتیو در نمای داخلی و خارجی ساختمان 

در ادامه شما با چند طراحی جذاب در نمای داخلی و خارجی ساختمان به کمک آجر آنتیک و آجر دکوراتیو آشنا خواهید شد. تمامی این طرح های زیبا، با هزینه ای تقریبا کمتر از بسیاری از متریال های دیگر تولید شده اند. این آجرها می توانند روح و حال و هوای ویژه و متمایزی به هر سازه بدمند.

تنوع رنگ و طرح آجرهای آنتیک و همچنین انواع آجر دکوراتیو که از رنگ های قدیمی و کلاسیک طیف قرمز آغاز می شود، تا رنگ سفید هم ادامه داشته تا دست طراحان در اجرای تمامی نقشه ها و طراحی ها، کاملا باز باشد. این متریال زیبا با ریشه سنتی ایرانی خود می تواند ترکیبی جذاب از سنت و مدرنیته را به فضای شما بیافزاید.

 

آجر آنتیک
ایده ای زیبا با استفاده از آجر آنتیک

 

 

 

 

 

مزایا و ویژگی های آجر دکوراتیو و آجر آنتیک 

  • اجرای آجرنما بسیار آسان و قابل اجرا در هر فضا و سطحی است.
  • طرح ها و رنگ های متنوع آن به ما این امکان را می دهد تا از آن در کنار متریال های دیگر به زیبایی بهره ببریم.
  • آجر دکوراتیو و آجر آنتیک در کنار مقاومت بالا، وزن کمی هم داشته و در نتیجه بار اضافی به سازه وارد نمی کند.
  • قطع کوچک آنها باعث می شود تا بتوان از تجمیع آنها هر فرم سازه ای را که دوست داشته باشید، اجرایی نمایید.

 

آجر دکوراتیو
ایده ای زیبا با استفاده از آجر دکوراتیو

 

آجر دکوراتیو
نمایی مدرن با آجر دکوراتیو

 

آجر دکوراتیو
نمایی سنتی با آجر دکوراتیو

 

آجر دکوراتیو
آجر آنتیک سفید

 

آجر دکوراتیو
نمایی مدرن با آجر آنتیک

 

 

دانلود pdf این مقاله

 

 

امیدواریم با ارائه این این سری مقالات توانسته باشیم شما را با مهمترین سرفصل های دکوراسیون داخلی منزل آشنا کرده باشیم. در فروشگاه تخصصی معماریان شما می توانید انواع محصولات دکوری را با بهترین قیمت و ضمانت اصالت کالا خریداری نمایید.

 

فروشگاه اینترنتی معماریان

اینستاگرام معماری آریان

1 نظر