معماریان مگ

چه مواردی را باید برای طراحی داخلی خانه‌هایمان با پرده در نظر بگیریم؟

وقتی که در مورد تزئین پنجره با پرده صحبت می‌کنیم می‌بینیم که انواع مختلفی وجود دارد که ما می‌توانیم از آن استفاده کنیم. اغلب زمان‌ها، پرده‌ها برای این تزئین مناسب هستند که معمولاً از پارچه‌ها برای این پرده‌ها استفاده می‌شود زیرا ارزان و آسان برای نصب هستند. همچنین می‌توانید رنگ‌ها و شکل‌های را که برای یک پرده می‌خواهید انتخاب کنید.

تزئین پنجره با پرده می‌تواند به حریم خصوصی خانه کمک کند. همچنین پرده‌هایی وجود دارد که به راحتی با یک سیستم کنترل از راه دور کار می‌کنند. پرده‌ها برای کسانی که مایل به اضافه کردن یک طراحی مدرن به خانه‌های خود هستند مناسب است. با ارائه نکاتی در مورد تزئین پنجره با پرده همراه معماریان باشید.

مواد مورداستفاده برای پرده‌های مختلف چیست؟

پرده ها از انواع مختلفی ساخته می‌شوند. بنابراین، فرد باید انتخاب کند که کدام نوع از علایق موردنظر خود را ترجیح دهد. انتخاب‌های از جنس پلاستیک، فلز، پارچه یا چوب وجود دارند. نگاه به پرده‌ها متفاوت است و تأثیر زیادی در نحوه استفاده از آن در داخل خانه می‌گذارد.

پرده‌های از جنس چوبی مناسب برای فضای داخلی هستند که احساس گرما را منتقل می‌کنند درحالی‌که فلز برای فضای صنعتی مناسب است. ظاهراً، آن‌هایی که از راه دور کنترل می‌شوند گران‌تر هستند، اما استفاده از آن‌ها آسان‌تر است.

 

انواع پرده‌ها

انواع مختلفی از پرده‌های انتخابی وجود دارند. که کاربردهای مختلفی دارند و کاربرد آنها به‌جای که قصد نصب آن رادارید، بستگی دارد. در اینجا انواع مختلفی از پرده‌های موجود معرفی می‌شوند.

تزئین پنجره با پرده ونیزی

تزئین پنجره با پرده ونیزی - تزئین پنجره با پرده
تزئین پنجره با پرده ونیزی

این نوع از تزئین پنجره با پرده ونیزی از شکل سنتی الهام گرفته است. برای اینکه آن را جذاب نگه دارد، باید زودبه‌زود تمیز شوند. این پرده زیبای را به خانه می‌آورد اما نمی‌تواند به‌طور کامل از وارد شدن نور به فضا جلوگیری کند. نصب این نوع پرده آسان است و برای هر دو آب‌وهوای گرم و سرد مناسب است.

پرده غلتکی

پرده غلتکی - تزئین پنجره با پرده
پرده غلتکی

در این پرده از اسلایدها استفاده نمی‌شود. در عوض، نوع آن از جنس یک ورق کامل است. این نوع تزئین پنجره با پرده غلتکی برای حفاظت از خانه در برابر سرقت، بدی آب‌وهوا، دما، آتش، و همچنین می‌تواند یک سیستم کنترل رطوبت مؤثر باشد.

پرده رومی

پرده رومی - تزئین پنجره با پرده
پرده رومی

اگر می‌خواهید یک تزئین پنجره با پرده شیک و جذاب داشته باشید، پس این مورد برای شماست. جنس آن از پارچه است که دارای بافتی بسیار نرم است که کل پنجره را پوشش می‌داد.که علاوه بر جلوه لوکس، می‌تواند یک ساختار مناسب را به خانه بدهد.

پرده‌های پلیسه دار

پرده‌های پلیسه دار - تزئین پنجره با پرده
پرده‌های پلیسه دار

این‌یکی از گزینه‌های محبوب برای پوشش پنجره است. این نوع شیک به نظر می‌آید. همچنین محیطی آرامش‌بخش ایجاد می‌کند و برای فضاهای کوچک مناسب می‌باشد.

با انواع مختلف پرده‌ها آشنا شدید. پس از شناختن هر یک از آن‌ها، می‌دانید که کدام‌یک برای نیازهای شما مناسب است و برای فضای شما عالی هستند.

برای تزئین پنجره با پرده چه چیزی را باید در نظر بگیریم؟

اگر فکر می‌کنید استفاده از پرده‌ها برای خانه صرفاً به‌منظور اضافه کردن حریم خصوصی به محیط است، پس شما اشتباه می‌کنید. به‌غیراز مواد مختلف مورداستفاده برای پرده، آن نیز در رنگ‌های مختلف، شکل‌ها و الگوهای مختلف موجود هستند. در ادامه با بعضی از راهنمایی‌ها در مورد چگونگی تزئین خانه با پرده‌ها با آریان معماری همراه باشید.

رنگ‌ها و الگوها را انتخاب کنید

رنگ‌ها و الگوهای را انتخاب کنید - تزئین پنجره با پرده
رنگ‌ها و الگوهای را انتخاب کنید

همان‌طور که گفتم، پرده‌ها در رنگ‌ها و الگوهای مختلف وجود دارند. هرکدام از این نوع، که برای شما اطمینان آور است را می‌توانید انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید تزئین پنجره با پرده ونیزی را برای دفتر کار خود در خانه انتخاب کنید.

 

آن را با طرح رنگ خود مطابقت دهید

آن را با طرح رنگ خود مطابقت دهید - تزئین پنجره با پرده
آن را با طرح رنگ خود مطابقت دهید

در طراحی داخلی خانه، قطعاً یک طرح رنگی در نظر گرفته می‌شود. با توجه به آن پرده رنگی را انتخاب کنید به‌طوری‌که با کل طرح یکپارچه شود.

فضا را در نظر بگیرید

فضا را در نظر بگیرید - تزئین پنجره با پرده
فضا را در نظر بگیرید

شما باید فکر کنید و نوع فضایی که در آن پرده اضافه می‌شود را در نظر بگیرید. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع از پرده برای استفاده شما مناسب است. همچنین، به اهداف خود بپردازید که چرا پرده‌ها را ایجاد می‌کنید، بنابراین می‌توانید انتخاب کنید که کدام‌یک برای این منظور مناسب شما است.

اجازه دهید که با سبک داخلی شما سازگار شود

اجازه دهید که با سبک داخلی شما سازگار شود - تزئین پنجره با پرده
اجازه دهید که با سبک داخلی شما سازگار شود

سبک‌های مختلف داخلی وجود دارند که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید. شما باید مطمئن شوید که انتخاب شما برای تزئین پنجره با سبک فضای شما مطابقت دارد. مهم این است که انتخاب پرده‌های شما در داخل خانه ظاهری عالی داشته باشد.

 

اگر تصمیم به استفاده از پرده برای خانه خود دارید معماریان امیدوار است بتوانید فضای مناسبی با این نوع پرده‌ها به وجود بیاورید. درواقع استفاده از پرده برای تزئین پنجره تأثیر زیادی بر جذابیت داخلی خانه شما دارد. به همین دلیل مهم است که ابتدا قبل از خرید به‌خوبی همه جوانب را در نظر بگیرید. تصمیم‌گیری‌های خوب قبل از خرید پرده به شما کمک می‌کند تا پولتان را در جای مناسبی هزینه کنید. و اطمینان حاصل کنید که شما یک کیفیت خوب را دریافت می‌کنید. اگر شما نیز در فکر تزئین خانه خود با طراحی مناسب هستید می‌توانید با استفاده از شماره‌های موجود در سایت با گروه معماریان در تماس باشید.

منبع: homedesignlover

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر