۱۵ ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده

15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده

دکوراسیون اتاق خانواده | ایده های جالب برای چیدمان عناصر در اتاق اصلی خانه

دکوراسیون اتاق خانواده ، یکی از مهم ترین بخش های هرخانه است که باید به آن توجه ویژه شود. چینش مبلمان و قفسه ها، رنگ بندی هماهنگ و علمی، بکارگیری صحیح لوازم جانبی در کنار استفاده اصولی از فضاها به شما در داشتن یک دکوراسیون اتاق خانواده خوب کمک میکند. در این مقاله، به صورت اختصاصی به ۱۵ مورد از بهترین ایده هایی که میتوان در طراحی دکوراسیون اتاق خانواده از آنها بهره برد اشاره کرده ایم . با آریان معماری همراه شوید ..

 

چیدمان استراتژیک مبلمان - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
چیدمان استراتژیک مبلمان

 

چیدمان استراتژیک مبلمان

یک استراحتگاه دنج و خلوت با استفاده از مبلمان راحتی و بزرگ، ایده ای فوق العاده برای ایجاد یک فضای آرامش بخش است. فضایی نشیمن در این مدل از مبلمان، زیاد است و با اینکه حجم زیادی از خانه و اتاق را اشغال میکند، اما مکانی خوب برای استراحت است. از این دکوراسیون مبلمان بخاطر اندازه بزرگی که دارد، برای خوابیدن در شب نیز استفاده میشود.

 

دکوراسیون قفسه های شیک و ساده - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
دکوراسیون قفسه های شیک و ساده

 

دکوراسیون قفسه های شیک و ساده

رنگ بندی سفید ساده و پنجره های کوچک این قفسه، نمایی جذاب و شور انگیز به اتاق میبخشد. همچنین قرار دادن وسایل و اشیاء تزئینی مثل کره زمین، تندیس، مجسمه، کتاب و حتی اسباب بازی یا هرچیز دیگری که دوست دارید به قفسه باعث زیباتر شدن آن میشود. در کل استفاده از چنین قفسه های ساده و شیک در خانه، نقطه عطفی به شمار می آید که نگاه ها را به سمت خود و وسایل دورن خود جذب میکند.

 

استفاده از رنگهای روشن در دکوراسیون اتاق خانواده - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
استفاده از رنگهای روشن در دکوراسیون اتاق خانواده

 

استفاده از رنگهای روشن در دکوراسیون اتاق خانواده

رنگ بندی روشن، خانه و اتاق را بزرگ تر و فضای اتاق را باز تر نشان میدهد . نگران این نباشید که قهوه یا چای روی این وسایل با رنگ های روشن بریزد ! در این دکوراسیون اتاق خانواده سطوح مبلمان ، صندلی، فرش و میز از پلاستیک و چرم مقاوم که قابلیت پاک شوندگی دارند تشکیل شده است . اگر شما خانه ای کوچک و دنج دارید، استفاده از این نوع دکوراسیون داخلی کمک زیادی به بازتر بودن محیط و فضا میکند .

 

تلویزیون پنهان - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
تلویزیون پنهان

 

تلویزیون پنهان

این تلویزیون به نوعی در دکوراسیون اتاق خانواده قرار گرفته است که در چشم نیست و پنهان بنظر میرسد . صاحب این خانه، با استفاده از اصول دکوراسیون متقارن، نظرها را به سوی اتاق ناهارخوری جلب کرده است و در این بین تلویزیون به چشم نمی آید. اصول دکوراسیون متقارن شامل نکاتی است که با رعایت آنها، دکوراسیون به گونه ای چیده میشود که یک نقطه بیشتر از سایر نقاط در نظر بیاید و خودنمایی کند.

 

مبلمان مخمل دار مخصوص خواب - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
مبلمان مخمل دار مخصوص خواب

 

مبلمان مخمل دار مخصوص خواب

ممکن است خطوط رسمی در این دکوراسیون اتاق خانواده شما را فریب بدهد! اما واقعیتی که وجود دارد این است که در دکوراسیون مبلمان این خانه از تعداد زیادی بالشت راحت و نرم مخملی استفاده شده است که علاوه بر راحتی و حس آرامشی که به اتاق تزریق میکند، مکان مناسبی هم برای جمع شدن خانواده و دیدن یک فیلم خانوادگی به وجود آورده است.

 

قفسه های عمودی، زیبایی و صرفه جویی در فضا - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
قفسه های عمودی، زیبایی و صرفه جویی در فضا

 

قفسه های عمودی، زیبایی و صرفه جویی در فضا

هر خانه و خانواده، به مکانی نیاز دارد که در آن وسایلی مانند شطرنج و وسایل سرگرمی و چیزهایی مثل پارچه و پتوهای کوچک را قرار دهد. این قفسه های بلند که در آن از جعبه های زیبا استفاده شده است، محلی مناسب و امن برای نگهداری وسایل سرگرمی و لوازم بهداشتی بدون لکه دار و کثیف شدن آن ها است. همچنین میتوان اسباب بازی کودکان و کتاب هایی که به آن علاقه دارید را در این قفسه ها قرار دهید .

 

ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده در دکوراسیون اتاق خانواده - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده در دکوراسیون اتاق خانواده

 

ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده در دکوراسیون اتاق خانواده

چیزهای تازه را با یک دسته از لوازم تزئینی نگهداری کنید. گلدان های زیبا، بالش های پرتابی نرم و مبل های کوچک پف کرده و راحت حس شادابی و سرگرمی را به فضا میبخشد. همچنین وجود تراس در دکوراسیون اتاق خانواده ی این خانه تاثیر زیادی دارد و سبب تازگی محیط میشود و از ایجاد فضای خسته کننده در خانه جلوگیری میکند. در خانه هایی که تراس آن ها با اتاق خانواده ادغام شده است، این دکوراسیون پیشنهاد ایده آلی است.

 

صفحه چوبی در پایه میز - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
صفحه چوبی در پایه میز

 

صفحه چوبی در پایه میز

از اینکه مدام از اتاق خارج شوید تا فلان مجله یا کتاب را بیاورید خسته شده اید؟ راهکاری ساده راه حل شماست. قرار دادن یک صفحه چوبی در پایه های میز، علاوه بر فضایی که برای نگهداری وسایل به شما میدهد، محل مناسبی برای قرار دادن مجلات شما میباشد. این صفحه چوبی فضای اضافه ای را از اتاق اشغال نمیکند و استفاده های زیادی دارد.

 

گوشه ای برای مطالعه - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
گوشه ای برای مطالعه

 

گوشه ای برای مطالعه

مکان مطالعه در هر خانه ای لازم است. حال اگر بتوانیم دکوراسیون داخلی خانه را به گونه ای طراحی کنیم که این مکان در اتاق خانواده باشد، فوق العاده است ! در گوشه ی اتاق خانواده و در محلی دنج، یک لامپ روشنایی در بالای سر؟ یک مبل نرم و راحت؟ یک میز کوچک برای قرار دادن وسایل روی آن؟ و یک لیوان قهوه داغ ! چیدمانی فوق العاده مخصوص کسانی که به مطالعه علاقه دارند. حالا میتوانید با خیال راحت روی این مبل راحتی نشسته و رمان مورد علاقه خود را در طول شب مطالعه کنید .

 

قفسه های پنهان - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
قفسه های پنهان

 

قفسه های پنهان

گوشه ای پِرت و بدون استفاده ! یک ایده خلاق و یک فکر هوشمند برای چینش دکوراسیون این بخش لازم است . قرار دادن قفسه هایی کوچک و بکارگیری تزئینات و ملزومات تزئینی درآن ، از یک فضای بی استفاده و پِرت این منظره زیبا را ساخته است. در تمام خانه ها، حتما مکان های این چنین وجود دارد که بلا استفاده میباشد و میتوان با کمی خلاقیت، یک ایده بکر برای استفاده مفید از این فضاها داد و آن را اجرایی کرد. ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر شما هم در منزل خود از این فضاها دارید، حتما و حتما سعی کنید نهایت استفاده را از آن ببرید و باعث زیبایی دکوراسیون اتاق خانواده خود شوید.

 

بالشت و پتوی مخملی ! ارزشمند و فوق العاده - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
بالشت و پتوی مخملی ! ارزشمند و فوق العاده

 

بالشت و پتوی مخملی ! ارزشمند و فوق العاده

فعالیت و کار در طول روز میتواند خیلی خسته کننده باشد. همچنین افراد تنبل که علاقه به نشستن در یک جا دارند، با کمی خلاقیت میتوانند یک فضای خوب و ایده آل را برای خود ایجاد کنند. وجود یک مبل راحتی ،یک بالش نرم پرتابی (!) و یک پتوی نازک مخملی، محلی فوق العاده ای را برای خواب و استراحت به ارمغان می آورد. هر شخص تنبلی می داند که این بالشت و پتو چقدر میتواند ارزشمند باشد.
نمای اقیانوسی و آرام - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
نمای اقیانوسی و آرام

نمای اقیانوسی و آرام

سادگی و آرامش ، چیزهایی هستند که هر خانه ای به دنبال بدست آوردن آن است .پس زمینه ای با رنگ آبی اقیانوسی، آرامش اقیانوس را در اتاق به جریان می اندازد. همچنین بکارگیری یک آباژور ایستاده، کلیدی برای ایجاد جوی مدرن و شیک دردکوراسیون اتاق خانواده است که باعث احساس راحتی هرچه بیشتر در محیط میشود.
نمایشگاهی روی دیوار - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
نمایشگاهی روی دیوار

نمایشگاهی روی دیوار

قرار دادن تابلو و اشیاء گران قیمت روی دیوار را فراموش کنید . ما یک پیشنهاد خاص و فوق العاده برای شما داریم! استفاده از سبد خرید های سنتی و روستایی روی دیوار . این دکوراسیون واقعا جذاب و شگفت انگیز است! همچنین شما میتوانید به جای استفاده از تابلوهای خسته کننده و دکوری های دیواری تکراری، با کمی خلاقیت لوازم تزئینی جالبی را برای نمایش روی دیوار خانه خود قرار دهید.
دکوراسیون شلوغ و بی صدا ! - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
دکوراسیون شلوغ و بی صدا !

دکوراسیون شلوغ و بی صدا !

شاید کمی عجیب بنظر برسد ولی واقعیتی که وجود دارد این است که چیدمان شلوغ و نامنظم در برخی خانه ها ، باعث آرامش آن خانه میشود ! مثل این خانه که در نزدیکی ساحل دریا قرار دارد و در آن آرامش دریا و شلوغی وسایل خانه، یک تضاد شیرین و دوست داشتنی را به وجود آورده است. وجود تعداد زیاد بالشت راحتی در اتاق، نشان از وجود حس راحتی و جریان زندگی در اتاق دارد و از جمله ایده های متفاوت در چینش دکوراسیون اتاق خانواده است.
استحکام و حس قدرت در اتاق - 15 ایده جالب برای دکوراسیون اتاق خانواده
استحکام و حس قدرت در اتاق

استحکام و حس قدرت در اتاق

دو ستون بازسازی شده ، آشپزخانه این خانه را از اتاق خانواده جدا کرده است . این دکوراسیون فوق العاده است؛ چرا که در عین سادگی، حس استحکام و قدرت را به محیط خانه تزریق میکند. علاوه بر آن ، میز قهوه ای کم ارتفاع نیز باعث زیبایی دکوراسیون داخلی اتاق خانواده شده است.

 

همانطور که در این مقاله گفته شد، دکوراسیون اتاق خانواده به دلیل اینکه بیشتر فعالیت اعضای خانواده در آن است، از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه شود؛ گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی آریان با بهره گیری از سالها تجربه کاری موفق و تخصص در این زمینه، خدمات طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی خانه شما را از صفر تا صد انجام میدهد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که دکوراسیون داخلی خانه تان برایتان با اهمیت است، با استفاده از شماره های داخل سایت با مشاوران ما در تماس باشید.

 

منبع : Goodhousekeeping

 

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر