معماریان مگ

انتخاب مناسب ترین پرده برای فضاهای مختلف خانه

پرده در دکوراسیون
پرده در دکوراسیون

پرده در دکوراسیون | آشنایی با نقش پرده در دکوراسیون و بهترین حالت آن در فضاهای مختلف خانه

پرده در دکوراسیون یکی از عناصر مهم است که تاثیر زیادی روی جذابیت فضا دارد. انتخاب پرده مناسب با دکوراسیون بخش های مختلف خانه باعث شیک شدن فضای آن ها می شود.

 

انتخاب پرده مناسب در دکوراسیون چه اهمیتی برای صاحبان خانه دارد؟

پرده، یکی از اقلام مهم و کاربردی در دکوراسیون خانه است که در جذابیت فضا نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. از این رو انتخاب بهترین پرده در دکوراسیون جذابیت فضای داخلی شما را دو چندان خواهد کرد. از آن جایی که پرده در دکوراسیون دو کاربرد و دو جنبه دارد؛ جنبه اول زیبایی و جلوه خوبی است که در خانه ایجاد می کند، مورد دیگر امنیتی است که برای افراد داخل خانه به همراه دارد. پرده است که فضای داخل خانه شما را در برابر عوامل بیرونی از دید خارج می کند. البته ممکن است در برخی خانه ها به جای پرده از برچسب های مخصوص پنجره استفاده کنند، اما این برچسب ها نقش و زیبایی پرده را هرگز نمی توانند ایفا کنند. پرده های برای فضاهایی مثل سالن پذیرایی، حیاط خلوت‌،‌ پاسیو‌ و غیره بسیار مناسب و کاربردی است.

نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (1)
نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (۱)

 

 

پرده در دکوراسیون خانه های ایرانی

پرده در دکوراسیون خانه های ایرانی نیز نقش مهم و پررنگی را ایفا می کنند. پرده ها می توانند جلوه هایی جذاب و شگفت انگیز از رنگ و سایه ها را در خانه شما به نمایش گذاشته و دکوراسیون و چیدمان آن را تحت تاثیر خود قرار دهند. همچنین پرده، نشان دهنده سلیقه شما در انتخاب وسایل خانه است. این محصول بازتابی از روحیات و سلیقه شما را در طرح و رنگ های مختلفی که می تواند داشته باشد، به نمایش می گذارد. بنابراین سلیقه افراد نیز یکی از فاکتورهای مهم انتخاب بهترین پرده در دکوراسیون است. به همین علت بایستی سعی کنید که نهایت سلیقه تان را در انتخاب نوع پرده خانه خود صرف کنید.

نحوه انتخاب بهترین و مناسب ترین پرده در دکوراسیون

بهترین پرده ای که شما می توانید برای دکوراسیون خانه تان از آن استفاده نمایید، پرده ای است که نور خورشید را به بهترین شکل جلوه دهد. یک پرده مناسب می تواند جزئی جدایی ناپذیر از دکوراسیون خانه شما شود. امروزه با وجود سبک های متنوع دکوراسیون داخلی، فضای خانه ها به گونه ای طراحی می شود که هر اتاق و هر بخش ممکن است سبک متفاوتی با اتاق دیگر داشته باشد.

همچنین یکی دیگر از موارد مهم در انتخاب دکوراسیون، طرح و الگوی پرده است. طرح و الگوی پرده شما می تواند فضای داخلی تان را بزرگ تر یا کوچک تر از آن چه واقعا هست نشان دهد. برای مثال، پرده مشکی راه راه، فضای شما را بسته تر نشان می دهد و پرده کرم رنگ با طرح گل های برجسته، اتاق شما را بزرگ تر جلوه می دهد. طراحان داخلی معماریان به شما پیشنهاد می کنند رنگ و طرح پرده تان را با ملزومات اتاقی که پرده را در آن نصب می کنید هماهنگ سازید. به علاوه، مکان بکارگیری پرده نیز یکی دیگر از مواردی است که طرح و رنگ آن را مشخص می کند.

برای مثال بسیاری از افراد از پرده هایی با طرح غذا و میوه جات در آشپزخانه استفاده می کنند و یا در اتاق خواب های کودک، از پرده هایی که طرح های کودکانه روی آن ها وجود دارد استفاده می شود.

نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (2)
نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (۲)

 

در هنگام خرید و نصب پرده، حتما به آستر آن توجه کنید. یک پرده، از قسمت های مختلفی تشکیل می شود که آستر نیز یکی از آن هاست. این قسمت از پرده شاید تاثیر خیلی زیادی روی ظاهر کلی پرده نداشته باشد اما شایان ذکر است بدانید نوع آستری که برای پرده تان انتخاب می کنید تا حد بسیار زیادی میزان نور ورودی به فضای داخلی تان را تعیین می نماید.

 

 

دکوراسیون خانه تان را به کمک شرکت معماریان متحول کنید

از صفر تا صد در کنار شما خواهیم بود

شماره تماس برای ارتباط با اپراتور ما

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

پرده در دکوراسیون اتاق خواب و سالن پذیرایی

پرده ای مناسب اتاق پذیرایی و اتاق خواب است که هماهنگی و ارتباط خوبی با سایر ملزومات فضای داخلی داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است شما هزینه زیادی را برای خرید پرده مناسب دکوراسیون خانه تان متقبل شوید ولی این پرده مناسب فضای شما نباشد و هارمونی بین اجزا را برهم زند.

نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (3)
نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (۳)

 

پرده جذاب و خاص در دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از نقاط کانونی خانه است که چیدمان آن اهمیت ویژه ای دارد. در مقالات گذشته معماریان مگ، به بررسی تک تک بخش های دکوراسیون آشپزخانه پرداخیتم و حال نوبت آن است پرده در دکوراسیون آشپزخانه را بررسی کنیم. اول از همه، جنس پرده است که خوب یا بد بودن پرده آشپزخانه را تعیین می کند. از آن جایی که در فضای آشپزخانه روزانه پخت و پز و کارهای مختلفی انجام می شود، آلودگی نسبتا زیادی روی پرده این محیط می نشیند. از این رو، از پرده ای استفاده کنید که جنس مرغوبی داشته و بتوان هر از چند گاهی بدون افت کیفیت پارچه پرده، آن را شست و شو داد.

همچنین رنگ این پرده بهتر است رنگی باشد که با دیوار و کابینت آشپزخانه همخوانی داشته باشد. معمولا پرده های آشپزخانه رنگ روشن دارند. مورد دیگر، ارتفاع پرده و نوع نصب آن است. پرده آشپزخانه باید به گونه ای باشد که روی زمین نیافتد و مزاحمتی برای باز و بسته شدن پنجره ایجاد نکند. حتما به یاد داشته باشید پرده را در نزدیکی اجاق گاز نصب نکنید چرا که ریسک آتش گرفتن پرده وجود دارد.

 

استفاده از پرده مناسب با سرویس های بهداشتی

جالب است بدانید از پرده در سرویس های بهداشتی نیز استفاده می شود. پرده هایی که در سرویس بهداشتی به کار می روند، باید ضد آب بوده و قابلیت مقاومت در محیط های پر رطوبت را داشته باشد. پرده های پارچه ای، معمولا برای ایگونه فضاها انتخاب خوبی نیستند و جنس‌ پلاستیک بهتر می باشد. البته استفاده از پرده در سرویس بهداشتی بیشتر به خاطر‌ ایجاد احساس امنیت و آرامش بیشتر در این گونه فضاهاست و از اجزای اصلی سرویس بهداشتی به شمار نمی رود.

پرده در دکوراسیون خانه های کوچک

یکی از بهترین ویژگی هایی که خانه های کوچک می توانند داشته باشند، پنجره های بزرگی است که ممکن است در اتاق های کوچک وجود داشته باشند. این پنجره ها نعمت بزرگی محسوب می شوند و نور فوق العاده ای را وارد فضا می کنند. در خانه های کوچک، سعی کنید از پرده ای استفاده کنید که حداکثر نور را به فضای داخلی شما وارد کند. این کار فضای داخلی تان را بزرگ تر و دلباز تر نشان می دهد. پرده های رنگ روشن انتخاب های مناسبی برای خانه های کوچک هستند. همچنین جنس پرده نازک نیز بهترین نوع در خانه های کوچک است چرا که بیشترین نور را از خود عبور داده و خانه شما را تاریک و بی روح نمی کند.

نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (4)
نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (۴)

 

 

کلام آخر، در انتخاب پرده نهایت دقت را بکار بگیرید

در آخر، به یاد داشته باشید پرده های نا مناسب می توانند تمام زحمات و هزینه هایی که برای جذابیت دکوراسیون خانه تان کرده اید را بر باد داده و خانه شما را خانه ای بی روح و خسته کننده نشان دهند. اگر از نظر مالی توانایی خرید پرده های گران قیمت و تجملاتی را ندارید، اصلا جای نگرانی نیست. انتخاب رنگ و طرح مناسب اولین اولویت شماست و جنس پرده که عامل تعیین کننده قیمت است در مراحل بعدی قرار دارد. در این مطلب از معماریان مگ سعی کردیم به شما اهمیت پرده و پرده های مناسب با هر بخش از خانه را نشان دهیم تا شما با آگاهی بیشتر این محصول را خرید نمایید. از اینکه تا پایان همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم. امیدوار هستیم این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته باشد.

نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (5)
نقش و ویژگی های پرده در دکوراسیون (۵)

 

تغییر و تحول دکوراسیون خانه با فروشگاه اینترنتی معماریان

در فروشگاه معماریان، شما عزیزان می توانید از طرح های مختلف دکوری و ملزوماتی که موجب جذابیت هرچه بیشتر دکوراسیون خانه شما می شوند، دیدن فرمایید. در این بخش سه محصول منتخب را به شما معرفی می کنیم.

 

صندلی مدرن کد SM228

یک محصول بی نظیر و خاص در دکوراسیون شما

خرید صندلی مدرن کد SM228

مجسمه تزئینی و دکوری سگ مینیاتور کوچک NS202

تندیس شیک با کیفیت فوق العاده خوب

خرید تندیس سگ کد NS202

small-miniature-dog

مجسمه دکوری و تزئینی کد NS211

مجسمه طلایی یک انتخاب بی نظیر برای دکوراسیون مدرن

خرید مجسمه دکوری کد NS211

ورود به صفحه اصلی فروشگاه معماریان

 

ایجاد تغییر و تحول در دکوراسیون خانه شما توسط شرکت معماریان

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید یک دکوراسیون اتاق پذیرایی خاص و فوق العاده داشته باشید، میتوانید به ما اعتماد کنید. گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی معماریان با دارا بودن سالها تجربه کاری و بهره مندی از متخصصان این حوزه، مجری صفر تا صد طرح های دکوراسیون داخلی خانه های شماست. برای ارتباط با مشاوران معماریان از شماره تلفن های درج شده روی سایت استفاده کنید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر