تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
خلاقیت در دکوراسیون به کمک طراحی های خلاقانه

خلاقیت در دکوراسیون به کمک طراحی های خلاقانه

خلاقیت در دکوراسیون بحثی است که شاید در ابتدا کار آسانی به نظر برسد، اما در حقیقت این کار نیاز به یک سری مهارت ها و تجربه ها در زمینه دکوراسیون دارد. ایجاد خلاقیت در دکوراسیون نیاز به یک فکر خلاق دارد؛ بنابراین ما تصمیم داریم در این مقاله به معرفی ایده هایی جهت ایجاد خلاقیت در ذهن شما بپردازیم.

در بحث دکوراسیون داخلی، سپردن تمام کارها به یک طراح دکوراسیون ماهر و کنار کشیدن، امریست که هنوز آنچنان در جامعه ما جا نیفتاده. زیرا اکثر مردم فکر می کنند که طراحی دکوراسیون داخلی کاری بسیار آسان است که نیازی به تبحر و مهارت ندارد  هر کسی می تواند دکوراسیون خانه اش را خودش طراحی کند!.

اگر کسی هستید که به سلیقه خود اعتماد دارید و در زمینه طراحی دکوراسیون استعداد دارید، باز هم کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون با تجربه و ماهر که با شیوه های جدید دکوراسیون آشنا باشد، توصیه می شود؛ تا بتوانید یک خانه ایده آل و با به روز ترین سبک های دکوراسیون داشته باشید.

اما گاهی اوقات نیز شما نمی توانید کار خوبی از طراح ببینید و شاید طراحی های او با سبک و سلیقه ی شما کمی متفاوت باشد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم کار خود را به طراحان ماهری که در این حرفه فعالیت دارند بسپارید. می خواهیم به جند نمونه از طراحی های برتری که از خلاقیت در دکوراسیون استفاده کرده اند، چشم بیندازیم.

 

خلاقیت در دکوراسیون به کمک طراحی های خلاقانه

خلاقیت در دکوراسیون به کمک طراحی های خلاقانه

معجزه پارتیشن یک ایده خلاقانه در طراحی دکوراسیون خانه

بازهم با یک ایده خلاقانه در طراحی دکوراسیون خانه، که به فکر کمتر کسی می رسد، روبرو هستیم. در دکوراسیون این خانه اگر توجه کنید می بینید که پارکت تیره از ابتدای سالن شروع شده و تا قسمتی که میز ناهارخوری قرار می گیرد، ادامه یافته. پارتیشنی که در وسط قرار گرفته سالن پذیرایی و قسمت ناهار خوری را جدا کرده و با این کار اصالت خاصی به خانه بخشیده است.

در دو طرف این پارتیشن دو ستون آنتیک یونانی قرار گرفته و این پارتیشن کرمی رنگ را به یک قسمت اصیل در خانه تبدیل نموده است. روشنایی خانه به شکل روشنایی گالری ها، صورت گرفته. تابلوی براق وسیاه و سفید “گلدن گیت” یک هویت مدرن به فضا بخشیده است.

معجزه پارتیشن در خلاقیت در دکوراسیون

اصالت و صمیمیت

طراحی دکوراسیون نشیمن کوچک کار سختی می باشد؛ اما طراحی دکوراسیون این سالن با یک آشپزخانه اپن نیز سختی های خودش را دارد. می بینید که در این طراحی بر همه سختی ها غلبه شده و با در هم آمیختن سبک ها و ایجاد یک فضای بهم پیوسته و یکپارچه و در عین حال بزرگ و فراخ یک سالن مدرن به وجود آمده است.

در دکوراسیون این خانه بجای پارکت هایی که خیلی رایج شده و در هر خانه ای یافت می شوند، از سنگ های طوسی براق برای کف استفاده شده و به جذابیت سالن افزوده است.

کابینت ها، مبلمان ها و میزها، پایه های مبل که جنس چوبی دارند، سردی حاصل از سنگ های طوسی کف را خنثی می کنند. سفیدی دیوارها و رنگ های پاستلی در کوسن های روی مبل قسمت نشیمن، صمیمیت خاصی به فضا بخشیده و هارمونی ایجاد شده توسط این رنگ ها، یک هویت زنده به مکان بخشیده است. خلاقیت در دکوراسیون این خانه با درهم آنمیختن سبک ها و خلق یک فضای منسجم صورت گرفته است.

وجود اصالت و صمیمیت برای خلاقیت در دکوراسیون

وجود اصالت و صمیمیت برای خلاقیت در دکوراسیون

 

 

استفاده از تابلوهای خاص برای خلاقیت در دکوراسیون

هنگامی که صحبت از خلاقیت در دکوراسیون می شود، قرار نیست حتما از ایده های پرهزینه و بزرگ استفاده کنیم. برخی اوقات یک تغییر کوچک در فضا یا اضافه کردن یک آکسسوار و شیئ دکوراتیو می تواند فضا را به کل تغییر دهد. دکوراسیونی که در این تصویر مشاهده می کنید را در نظر بگیرید.

استفاده از تابلوهای خاص برای خلاقیت در دکوراسیون

حال این فضا را بدون آن تابلوی رنگارنگ تصور کنید، می توانید بفهمید که منظور ما چیست. پارکت ها با تونالیته های نتفاوت سیاه و طوسی به یک دیوار طوسی رنگ رسیده اند. در این قسمت یک کاناپه سفید قرار داده شده، پس سردی حاصل شده از این رنگها، فقط می تواند با یک تابلوی رنگارنگ این چنینی محو شود. اگر گلدان چینی سمت راستی را نیز اضافه کنید، این فضا به یک اثر هنری زیبا تبدیل خواهد شد.

استفاده از تابلوهای خاص برای خلاقیت در دکوراسیون

ایجاد فضایی غیرمعمول و دوست داشتنی

یکی دیگر از ایده های خلاقیت در دکوراسیون که اکثرا احتیاج دارید، چیدمان این سالن های غیر معمولی است. در این خانه می بینید که یک سالن کم عرض و طویل که آشپزخانه نیز در امتدادش قرار گرفته و بهم متصل هستند، چگونه به یک فضای شیک و دوست داشتنی تبدیل شده. یک تصمیم مهم که در طراحی دکوراسیون این سالن گرفته شده، ایجاد یک پرسپکتیو افقی بجای پرسپکتیو عمودی می باشد.

این کار باعث ایجاد یک محیط صمیمی شده است. میز جلو مبلی و میز تلویزیون که دو رنگ متفاوت از چوب را جلوه می دهند، با یک کاناپه با رنگ ملایم عناصر اصلی هستند که سبک خاص طراح را نشان می دهند. این دکوراسیون با آکسسوارهای زیبایی در همین تونالیته ها که در جاهای مختلف سالن قرار گرفته اند، تکمیل شده است.

ایجاد فضایی غیرمعمول و دوست داشتنی جهت خلاقیت در دکوراسیون

ایجاد فضایی غیرمعمول و دوست داشتنی جهت خلاقیت در دکوراسیون

 

حتما بخوانید: ۷ نکته برای دکوراسیون اتاق خواب های ایده آل و آرامش بخش

 

حال و هوای آفریقایی در اتاق خواب، نوعی خلاقیت در دکوراسیون

در بحث خلاقیت در دکوراسیون، یکی از از انتخاب هایی که نیاز به مهارت دارد، انتخاب مبلمان و چیدمان اتاق بر اساس یک تم مشخص می باشد. در تصویر می توانید یک نمونه از این انتخاب استادانه عناصر را ببینید. می بینید که طراح با قرار دادن سبک آفریقایی به عنوان یک تم مشخص برای این اتاق خواب، یک محیط متفاوت طراحی کرده.

رنگ های موجود در این اتاق و آکسسوارها و عناصر دکوراتیو خاص، یک فضای زیبا و منسجم ایجاد کرده که به فضا و انسان گرمی می بخشد. مجسمه مصری که از بالا به تخت خواب نگاه می کند، کوسن پشمالوی روی تخت، صندلی حصیری و پرده هایی که اجازه ورود نور را به داخل فضا می دهند، همه عناصر این فضای ایده آل هستند.

حال و هوای آفریقایی در اتاق خواب، نوعی خلاقیت در دکوراسیون

شما کدام یک از این ایده ها را بیشتر پسندیدید؟ کدام یک به سبک شما نزدیک تر است؟ آیا حاضر به ایجاد تغییراتی در دکوراسیون خانه تان هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید!

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

 

معماریان

دیدگاه‌ها (1)


  1. ایده های جالبی بود من اکثر مقالات رو میخونم خیلی تکمیله دمتون گرم

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا