معماریان مگ

چگونه در تابستان یک اتاق را خنک کنیم؟

خنک کردن اتاق‌ها در تابستان کاملاً ضروری به نظر می‌رسد هنگامی‌که دمای هوا افزایش می‌یابد، تحمل خانه‌های بدون تهویه مطبوع برای، خوردن غذا، خواب، استراحت و نشستن دشوار است. در این مقاله به برسی راه‌های که به خنک کردن اتاق‌ها کمک می‌کند پرداخته می‌شود با معماریان در ادامه همراه باشید.

غیر فعال کردن وسایل برقی غیرضروری - خنک کردن اتاق‌ها
غیر فعال کردن وسایل برقی غیرضروری

وسایل برقی غیرضروری را خاموش‌کنید

تمام لوازم الکتریکی، گرما را پخش می‌کنند بنابراین همه‌چیزهای را که استفاده نمی‌کنید خاموش‌کنید و مطمئن شوید که آن را از برق جدا کرده‌اید. تلویزیون و رایانه بدترین مجرمان هستند، پس اطمینان حاصل کنید که همه آن‌ها خاموش شده باشند. حتی اگر یک دستگاه در حالت آماده‌به‌کار باشد، هنوز هم می‌تواند حرارت را پخش کند، بنابراین همه‌چیزهای را که می‌توانید از پریز برق، ازجمله شارژرهای تلفن، جدا کنید و از آن به‌عنوان فرصتی برای عدم استفاده از تکنولوژی بهره جوید.

استفاده از پنکه رو میزی - خنک کردن اتاق‌ها
استفاده از پنکه رو میزی

از پنکه رومیزی با یخ برای خنک کردن اتاق‌ها استفاده کنید

اگر شما یک پنکه رومیزی دارید می‌توانید با قرار دادن تکه‌ای یخ جلوی ان، هوای فوق‌العاده سردی را به وجود آورید. اگر افرادی در خانه شما هستند که برای به خواب رفتن در حال تقلا هستند این می‌تواند یک ایده خوب برای خنک کردن اتاق‌ها باشد.

استفاده از الیاف طبیعی - خنک کردن اتاق‌ها
استفاده از الیاف طبیعی

از مواد طبیعی استفاده کنید

از بکار بردن مواد مصنوعی، به‌ویژه در یک اتاق‌خواب، اجتناب کنید زیرا آن‌ها اجازه نمی‌دهند پوست شما به‌درستی نفس بکشد، بنابراین باعث افزایش دمای بدن شما می‌شوند، به‌ویژه در اتاق‌خواب که محل استراحت شماست.به جای ان از پنبه یا کتان استفاده کنید استفاده از این مواد طبیعی می‌تواند به تنظیم گرمای بدن و همچنین جریان رطوبت پوست کمک کند.

خاموش کردن چراغ ها - خنک کردن اتاق‌ها
خاموش کردن چراغ ها

چراغ‌ها را خاموش‌کن

تمام چراغ‌ها گرما را پخش می‌کنند برخی از این چراغ‌های غیراستاندارد، بیش‌ازاندازه باعث گرمازایی محیط می‌شوند برای جلوگیری از گرم شدن یک اتاق در تابستان، اطمینان حاصل کنید که هرزمانی که امکان‌پذیر است، تمام چراغ‌ها را خاموش‌کنید و از لامپ‌های باانرژی کارآمد به‌عنوان راهکاری هم برای خنک کردن اتاق‌ها هم کاهش میزان انرژی استفاده کنید.

 

محدود کردن زمان‌های دوش - خنک کردن اتاق‌ها
محدود کردن زمان‌های دوش

محدود کردن زمان‌های دوش

در حین دوش گرفتن، یک حمام کوچک فوراً گرم می‌شود، بنابراین دوش‌ها را در روزهای سوزان تابستان کوتاه و سرد نگه‌دارید. شما همچنین می‌توانید حمام یا سینک را فقط باکمی آب سرد پرکنید. مقداری یخ را درون وان بریزید که برای خیساندن پارچه‌ها و حوله‌ها مناسب است تا دمای بدن را خنک کند.

 

بستن پنجره‌های رو به خورشید - خنک کردن اتاق‌ها
بستن پنجره‌های رو به خورشید

بستن پنجره‌های رو به خورشید

ممکن است این واضح به نظر برسد اما مطمئن شوید که تمام پنجره‌های رو به نور خورشید در طول روز را با پرده یا کرکره محکم بسته باشید تا فیلتر کردن نور مستقیم خورشید را ممکن سازید؛ اما اگر یک نسیم خنک وجود داشته باشد، پنجره‌ها یا درب‌ها را بازکنید تا هوا در حال گردش باشد.

هوا را در حال حرکت نگه‌دارید - خنک کردن اتاق‌ها
هوا را در حال حرکت نگه‌دارید

هوا را در حال حرکت نگه‌دارید

کلید خنک کردن یک فضای خالی، افزایش جریان هوا است، به‌طوری‌که به‌محض این‌که درجه حرارت هوا شروع به کاهش در شب کرد، درب‌ها و پنجره‌ها را باز کند تا نسیم خنک را تشویق کند تا از قسمت جلو به پشت خانه حرکت کند.

استفاده از لباس و پارچه کتانی - خنک کردن اتاق‌ها
استفاده از لباس و پارچه کتانی

لباس و پارچه کتانی با آب سرد

اگر شما نیاز به خنک کردن سریع خوددارید، پارچه پنبه‌ای یا کتان با آب سرد راه‌حلی فوری، برای کاهش دما در داغ‌ترین نقطه روز است. شما همچنین می‌توانید درجه حرارت یک اتاق را با خیساندن یک ورق پنبه یا حوله سبک‌وزن در آب سرد و آویزان کردن آن در یک پنجره برای سرد کردن هوا استفاده کنید. به یاد داشته باشید، این تنها در گرمای خشک کار می‌کند.

استفاده نکردن از اجاق گاز - خنک کردن اتاق‌ها
استفاده نکردن از اجاق گاز

از اجاق گاز استفاده نکنید

اگر شما به دنبال راه‌حلی برای گریختن از آشپزخانه هستید می‌توانید این راه را دنبال کنید! به نظر می‌رسد واضح است که با استفاده از اجاق یا کوره دمای خانه خود را افزایش می‌دهد و اگر شما در یک منطقه باز پخت‌وپز را داشته باشید، می‌توانید از گرمای آشپزخانه اجتناب کنید. از آب‌وهوای گرم به‌عنوان یک بهانه برای درست کردن کباب در بیرون منزل استفاده کنید.

استفاده محدود از خشک‌کن و ماشین لباسشویی - خنک کردن اتاق‌ها
استفاده محدود از خشک‌کن و ماشین لباسشویی

استفاده محدود از خشک‌کن و ماشین لباسشویی

راه‌اندازی ماشین لباسشویی و خشک‌کن در یک روز گرم، یک روش مطمئن برای افزایش دما در داخل خانه است. محدود کردن تعداد دفعات استفاده از ماشین لباسشویی در روزهای واقعاً گرم راهی برای جلوگیری از افزایش درجه حرارت در خانه و خنک کردن اتاق‌ها است، از خشک‌کردن لباس‌ها در فضای باز استفاده کنید تا این سیاره نیز از شما تشکر کند!

در این مقاله، به‌مرور راه‌های آسانی که ممکن است در طول تابستان به خنک کردن اتاق‌ها کمک کنند پرداخته شد راهکارهای نظیر خاموش کردن وسایل غیرضروری الکترونیک، استفاده از مواد طبیعی نظیر پارچه کتان، بستن پنجره‌های رو به نور و …. همگی می‌توانند موجبات لذت از تابستان را برای ما فراهم کنند. این روش‌های ساده را می‌توانیم برای خنک کردن اتاق‌ها بکار ببریم.

شرکت معماری آریان در سال ۱۳۸۶ تأسیس و فعالیت خود را درزمینهٔ معماری، معماری داخلی و دکوراسیون داخلی آغاز کرده است. گروه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با دارا بودن سال‌ها تجربه کاری موفق و با بهره‌مندی از متخصصین مجرب این حوزه، آماده اجرای پروژه‌های شماست. شما می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت با مشاورین معماریان در تماس باشید.

 

منبع: houzz

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر