معماریان مگ

معرفی ۱۱ سازه مدرن با معماری سرد و راحت

معماری سرد و راحت | معرفی نمونه هایی از معماری سرد و سخت که شما را شگفت زده میکند

معماری سرد و راحت نوعی از معماری است که در آن از مواد سخت و مقاوم برای نمای کلی ساختمان استفاده میشود اما طراحی دکوراسیون داخلی معماری سرد و راحت به گونه ای است که در آن فضای دلنشین و گرمی ایجاد می‌شود . در این مقاله به بررسی و معرفی نمونه هایی از معماری سرد و سخت پرداخته ایم . تا پایان این مقاله همراه معماریان باشید .

 

خانه بتنی حیاط دار توسط شرکت معماری NOA

در این خانه بین اتاق ها و فضای داخلی یک حیاط خیره کننده قرار گرفته است که توسط شرکت معماری NOA طراحی و برنامه ریزی شده است. این خانه “یک چشم انداز ساکن در داخل یک فضای مدرن” است و با لایه های شیشه ای قرار گرفته بین کف و سقف معماری شده است. بنابراین دیوارها و سطوح دیگر با دید مستقیم بر روی چشم انداز سرسبز حیاط و محیط اطراف روبرو هستند. بهترین قسمت این خانه حیاط کوچکی است که در سبک اکولوس و در مرکز اتاق نشیمن این خانه ساخته شده است.

خانه بتنی حیاط دار توسط شرکت معماری NOA - معماری سرد و راحت
خانه بتنی حیاط دار توسط شرکت معماری NOA

 

 

خانه پیتون توسط ایناکو کارنوسرو

این خانه با معماری سرد و راحت توسط ایناکو کارنوسرو ساخته شده است و از نمایی سنگی و سخت یک نواخت برای محیط خارجی استفاده کرده است . در دکوراسیون داخلی این خانه از قالب های چوبی شیک و جذاب به عنوان چارچوب در و پنجره استفاده شده است که همین ویژگی حالت مدرنیزه را برای محیط این خانه به ارمغان آورده است.
همچنین دیواره های شیشه ای در معماری این خانه به کار رفته است که نشانده منظره استخری هستند که روی تراس قرار دارد.

خانه پیتون توسط ایناکو کارنوسرو - معماری سرد و راحت
خانه پیتون توسط ایناکو کارنوسرو

 

معماری سرد و راحت خانه بتنی توسط معماری وسپی رومئو

از سطح خیابان، این خانه بتنی بلوکی به نظر نمی رسد، اما زیبایی آن در طرف دیگر آن پنهان است. نام این خانه کاسا دم است و توسط وسپی رومئو با انواع مختلفی از بتن ساخته شده است؛ از جمله بافت های صاف، مینیمالیستی و نازک تر، بافت های گرانشی تر برای کنتراست غیرمنتظره و زیبا.
معماری و دکوراسیون داخلی این خانه توسط بسیاری از برش های مربع و مستطیلی شکل تشکیل شده است ‌. برخی از آنها کوچکتر از بقیه هستند و در نمای دهانه پنجره ها و درها، به کار رفته اند.

معماری سرد و راحت خانه بتنی توسط معماری وسپی رومئو - معماری سرد و راحت
معماری سرد و راحت خانه بتنی توسط معماری وسپی رومئو

 

خانه مدرن و کم هزینه توسط معماران ترا توما

هرجا که صحبت از بلوک های سیمان میشود یا آن ها را میبینیم معمولا یاد زندان ها می‌افتیم ولی در این پروژه از آنها در معماری مسکونی بکار رفته است. شاید هنگامی که شما می شنوید که از این عناصر برای ایجاد خانه ای باهزینه کم هزینه استفاده شده است، انتظارات شما ممکن است پایین بیاید.
اما معماران ترا توما ، با ایده پردازی طرح های گوناگون در معماری این خانه، حالت مدرنیزه فوق العاده مقرون به صرفه ای را برای این خانه در برزیل واقع شده است بوجود آورده اند.
با وجود این مواد ارزان و به طور معمول “سرد”، فضایی که در آن احساس راحتی کند و خلاقانه نیز باشد، یک‌ شاهکار به شمار می آید. با توجه ویژه به مقدار زیاد نور طبیعی که در این خانه بتنی وجود دارد، بکار گیری یک طرح هوشمندانه که در آن حیاطی پر از گیاه قرار دارد پیشنهاد خوبی است.

خانه مدرن و کم هزینه توسط معماران ترا توما - معماری سرد و راحت
خانه مدرن و کم هزینه توسط معماران ترا توما

 

 

معماری سرد و راحت پروژه بتنی زیر آب

در این پروژه، اقامتگاهی بسیار لوکس و دراماتیک را به شما همراهان عزیز معماریان معرفی کرده ایم که به نظر می رسد هرگز نمی تواند واقعی باشد. اما این ساختار مدرن به طور مستقیم در عمق آب های OPA قرار گرفته است و هنوز هم در حال ساخت است.
بسیاری از فضاهای داخلی این پروژه در زیر یک استخر شنا شیشه ای قرار گرفته اند که با رفتن به آن بسیاری از بازتاب های آب را میتوان مشاهده کرد.

معماری سرد و راحت پروژه بتنی زیر آب - معماری سرد و راحت
معماری سرد و راحت پروژه بتنی زیر آب

 

خانه بتنی دو طبقه توسط معماران نوبد رادفورد

یک مجتمع دو طبقه که در آن یک خانه جذاب وجود دارد و توسط معماران نوبد رادفورد طراحی شده است. در این خانه بتن های جفتی و ایده های مختلف چوبی بسیاری از بخشها را تشکیل داده است. بخش ها و عناصر چوبی در مکان هایی مثل پله و مجسمه ها در اتاق نشیمن قرار گرفته است.

خانه بتنی دو طبقه توسط معماران نوبد رادفورد - معماری سرد و راحت
خانه بتنی دو طبقه توسط معماران نوبد رادفورد

 

معماری خانه بتنی در بریساگو توسط وسپی رومئو

این خانه که در بریساگو واقع شده است، یکی دیگر از ساختار های بتن قابل توجهی است که توسط وسپی رومئو معماری شده است. بخش های مسطح و هندسی، این منزل را از طریق مجموعه ای از فضاهای انتقالی کاشته شده با گیاهان سبز، به فضایی سرسبز با حسی پر طراوت هدایت می کند.
جایی که دیوارهای غول پیکر می توانند باز و بسته شوند تا فضای داخلی را به حیاط وصل کنند. شما میتوانید به راحتی از طریق این پنجره های قدی بزرگ ، از منظره بیرون لذت ببرید.

معماری خانه بتنی در بریساگو توسط وسپی رومئو - معماری سرد و راحت
معماری خانه بتنی در بریساگو توسط وسپی رومئو

 

 

معماری سرد و راحت خانه کوهستانی توسط نیکیش والدر

نیکیش سانو والدر، یک خانه بومی در منطقه مخصوص کشاورزی را با استفاده از بتن طراحی کرده است و آن را “لایپگاس” نامید. این خانه کوچک، که از بتن جامد تشکیل شده است، در یک کابین روستایی‌ قرار دارد و همانند خانه هایی است که در فضا ساخته شده اند.
معماری این خانه به گونه ای انجام شده است که در آن گرما و نور به سادگی در فضا گسترش پیدا میکند و اتاق خوابی که در بخش زیر زمینی این سازه قرار دارد، در کنار یک دیوار از تخته سنگ قرار گرفته است.

معماری سرد و راحت خانه کوهستانی توسط نیکیش والدر - معماری سرد و راحت
معماری سرد و راحت خانه کوهستانی توسط نیکیش والدر

 

خانه کاشینو توسط تادا آندو

این سازه که در سال ۱۹۸۴ توسط تادا آندو معماری شده است، به طور رسمی در یک سبک کلاسیک ساخته شده که دارای دو بخشی بخصوصی است که در یک پارک ملی قرار گرفته است تا از درگیری و رشد بی رویه درختان موجود جلوگیری کند. یک تونل زیرسطحی، دو ساختار را که شامل فضاهای عمومی و یک اتاق خواب اصلی در یک طرف و مجموعه ای از اتاق خواب کودکان است، متصل می کند. اتاق نشیمن و اتاق دراماتیک جذاب با فضایی گرم و دلنشین است.

خانه کاشینو توسط تادا آندو - معماری سرد و راحت
خانه کاشینو توسط تادا آندو

 

خانه کوچک ویلی توسط معماران Low

یک ساختمان موجود در یک گوشه دنج و کوچک، یک ساختار بتنی زیبا است که ویلی کوچک نام دارد. این سازه پنت هاوس یک بخش مخصوص تخت خواب دارد . این خانه مکمل ساخت و ساز اصلی فروشگاه و رستوران است و توسط معماران Low طراحی شده است. این سازه بخشی از پروژه بزرگ تجدید فضای شهری است. عنصر بتن در داخل این ساختمان به زیبایی چوب است و شبیه آن به نظر می رسد.

خانه کوچک ویلی توسط معماران Low - معماری سرد و راحت
خانه کوچک ویلی توسط معماران Low

 

معماری خانه بتنی در سریلانکا توسط تادا آندو

خانه تادا آندو در سریلانکا از طریق پنجره های دو طبقه در سقف بیرونی از طریق اتاق نشیمن روی سواحل شنی سفید قرار می گیرد. این ساختار در سال ۲۰۱۱ ساخته شده است و حدود ۲۰ سال قدیمی تر از “خانه کوشینو” است اما احساس مشابه آن دارد. این خانه از بخش های جذابی مثل استخر تشکیل شده است که وجود همین ویژگی ها این خانه را از جمله سازه های برتر در سبک معماری سرد و راحت قرار داده است.

معماری خانه بتنی در سریلانکا توسط تادا آندو - معماری سرد و راحت
معماری خانه بتنی در سریلانکا توسط تادا آندو – معماری سرد و راحت

 

خانه هایی در سراسر دنیا وجود دارد که با وجود معماری سخت و سردی که دارد ، از فضاهای داخلی دلنشین و زیبایی تشکیل شده است که احساس گرمی را در محیط خانه به جریان می اندازد ‌. این خانه ها اکثرا از جنس بتن یا سنگ های سخت هستند و عناصری مثل چوب باعث زیباتر شدن آن میشود.

خانه های با معماری سرد و راحت ، سبک نو و جدیدی از معماری را شامل می‌شوند که در میان بینندگان و مخاطبان بسیار محبوب هستند و در سطح دنیا نیز به سرعت در حال گسترش می‌باشند. این سبک از معماری ، اغلب مناسب خانه هایی است که نیازمند معماری محکم و مقاوم هستند .

آتلیه طراحی و معماری معماریان ، با بهره مندی از متخصصین مجرب این حوزه و با دارا بودن سالها فعالیت و ده ها نمونه کار موفق ، سبکی اختصاصی و مدرن در زمینه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کرده است که تا به امروز در ایران بی سابقه بوده است. علاوه بر این موارد، کسب رضایت مشتری در مرحله اول ، هدف اصلی این مجموعه بوده است و همیشه سعی مان بر این بوده است تا پروژه هایی که مشتری از آنها صد در صد راضی است تحویل آنها دهیم .

طراحی و معماری سازه هایی که نمونه هایی از آن را در این مقاله به آن اشاره کردیم ، بخشی از خدمات معماری شرکت معماریان است که به مشتریان خود ارائه میدهد . شما نیز اگر از جمله کسانی هستید مایلید نمای خارجی و سبک ساختمان خانه یا محل کارتان به این شکل باشد ، همین حالا از شماره هایی که در سایت قرار داده شده تماس گرفته و با مشاورین معماریان در ارتباط باشید.

 

منبع : weburbanist

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر