معماریان مگ

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس و جلسات

طراحی اتاق کنفرانس
طراحی اتاق کنفرانس

طراحی اتاق کنفرانس | دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس | طراحی دکوراسیون و معمای اتاق جلسه

طراحی اتاق کنفرانس و جلسات، از آن جهت حائز اهمیت است که اتاق را به یک بخش کاربردی تبدیل می کند. برای طراحی اتاق کنفرانس می بایست استانداردهای مشخصی رعایت شود. توجه به نورپردازی، تجهیزات، مبلمان و غیره از جمله این موارد می باشند. در این مقاله به طور کامل به طراحی اتاق کنفرانس و اصول آن را برای شما شرح داده ایم. از شما بازدیدکننده محترم سایت معاریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر طراحی اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس و سالن جلسات، یکی از مهم ترین و ویژه ترین بخش های هر نهاد، اداره، شرکت و یا سازمان است که دکوراسیون آن اهمیت بسیاری دارد. این اتاق، به نوعی اتاق تصمیم گیری است و در آن تصمیمات مهم و حتی حیاتی اتخاذ می شود. طراحی مناسب این اتاق می‌ تواند قدرت انتقال و تاثیرگذاری مطالب قابل عنوان را افزایش دهد. در طراحی اتاق کنفرانس همه چیز باید حساب شده باشد. از چیدمان مبلمان تا تجهیزات و نورپردازی، همه و همه بایستی از هماهنگی خاصی برخوردار باشد.

همچنین تمام ملزومات و تجهیزات اتاق جلسه بایستی متناسب با نیازهای شرکت بوده و در راستای رفع این نیازها قرار داده شود. همچنین برای بهینه سازی ارائه افکار طراحی مان درخصوص دکوراسیون داخلی اتاق جلسات باید به نکاتی برای هرچه بهتر ارائه کردن خدمات، توجه داشته باشیم.

 

نکات مهم در طراحی اتاق کنفرانس

اولین نکته، توجه به اندازه متراژ اتاق کنفرانس است. توجه به این موضوع بسیار مهم است چرا که تمام دکوراسیون و ملزومات با توجه به متراژ بنا سازمان دهی می شود. اگر از اتاق کوچکی بهره مند هستیم، در طراحی اتاق کنفرانس باید به محدودیت هایی که اندازه فضا برایمان ایجاد می‌کند دقت کنیم. این محدودیت ها باعث می شود تا در چیدمان عناصری مثل مبلمان، تجدید نظر کنیم. برای مثال در فضاهای کوچک، صندلی و میز جلسه را باید به شکلی قرار دهیم تا به راحتی جا به جا شود.

دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس - طراحی اتاق کنفرانس
دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس

 

نکته دوم، ملزوماتی است که در اتاق بکار می بریم. برای مثال، میز جلسات در برخی موارد به صورت مستطیل شکل بوده و در بعضی شرکت ها و سازمان ها نیز، این میز به صورت دایره ای یا بیضی شکل به کار می رود. چیزی که مهم است این است که انتخاب هریک از این میزها، به نیازهای شرکت یا سازمان برمی گردد. همچنین تجهیزاتی مثل تلویزیون یا تخته وایت برد نیز، بنا به نیاز مدیران مجموعه می تواند عناصر خوبی برای بکارگیری در اتاق کنفرانس باشد. نورپردازی مدرن و حرفه ای و استفاده از کامپیوتر نیز، در این اتاق ها پیشنهاد می شود.

 

اهمیت طراحی اتاق کنفرانس

سالن کنفرانس یا همان اتاق جلسه، یکی از مهم ترین بخش های یک شرکت،اداره یا سازمان است که کاربردهای ویژه ای دارد. طراحی اتاق کنفرانس از آن جهت اهمیت دارد که طراحی یک فضای خوب و مناسب، بر نوع ارائه مطلب و اینکه چقدر بر افراد حاظر در جلسه موثر است، تاثیر مستقیم می گذارد. در این اتاق ها معمولا روسا و مدیران یک مجموعه به سخنرانی برای کارمندان خود و تبادل نظر با آن ها می پردازند. این تبادل نظر در نهایت منجر به ادامه حیات شرکت در آینده می شود بنابر این طراحی اتاق کنفرانس به بهترین شکل ممکن، الزامی است.

در طراحی اتاق کنفرانس از میز و صندلی گرفته تا چیدمان وسایل روی میز، باید طبق یک ساختار منظم اداری بوده و و متناسب با امور شرکت یا اداره قرار داده شوند.

اهمیت طراحی اتاق کنفرانس
اهمیت طراحی اتاق کنفرانس

 

متراژ اتاق کنفرانس

اندازه و متراژ اتاق کنفرانس اهمیت بسیار ویژه ای در طراحی آن دارد. در پروژه های طراحی داخلی اتاق کنفرانس، بایستی به محدودیت های فضا توجه کنیم تا در نهایت به بهترین بازده برسیم. استفاده از میز کنفرانس در وسط اتاق، یکی از ایده هایی است که می توان استفاده کرد تا فضای مناسبی برای رفت و آمد در این اتاق ها فراهم باشد. همچنین جا به جایی راحت صندلی ها نیز از دیگر مسائل مهم در زمینه متراژ است که می بایست به آن ها دقت نمود.

طراحی دکوراسیون و معمای اتاق جلسه
طراحی دکوراسیون و معمای اتاق جلسه

 

 

سبک طراحی و چیدمان ملزومات در طراحی اتاق کنفرانس

معمولا، میزهایی که در سالن های جلسات به کار گرفته می شود، میزهای مستطیل شکل و کشیده ای است که با آن ها آشنایی دارد. اما نوع دیگری از این میزها وجود دارد که به صورت دایره ای و بیضی شکل است. با توجه به سبک طراحی و نمای اتاق، می توان از این دو میز استفاده کرد. حتی میزهای یو (U) شکل نیز ایده جالبی است. علاوه بر این، صندلی ها نیز بایستی به طور مرتب در کنار میز قرار داده شده و جایگاه سخنران جلسه نیز مشخص باشد. صندلی های اتاق کنفرانس باید به شکلی باشد که به جایگاه سخنران اشراف کامل داشته باشند.

سبک طراحی و چیدمان ملزومات در طراحی اتاق کنفرانس
سبک طراحی و چیدمان ملزومات در طراحی اتاق کنفرانس

 

بکارگیری تجهیزات مختلف در طراحی اتاق کنفرانس

تجهیزات و ملزوماتی که در هر اتاق کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد، ارتباط مستقیم با شرکت و اداره موردنظر دارد. این تجهیزات برای رفع نیازهای مختلفی در فضای اتاق قرار می گیرد و بر اساس آن ها، دکوراسیون طراحی می شود. این تجهیزات شامل سیستم های صوتی و تصویری، کامپیوترهای موجود بر روی میزها، سیم کشی های مورد نیاز، میکروفن، وایت بردهای الکترونیکی و مواردی از این دست می باشد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی اتاق کنفرانس هستید؟

شما می توانید روی کمک طراحان با تجربه ما حساب باز کنید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

 

توجه به نورپردازی در طراحی اتاق کنفرانس

نیاز به نور کامل و استاندارد در اتاق جلسات، یک مسئله آشکار است و این نورپردازی در حین جلسات نیز، باید رعایت شود. استفاده از ترکیب نورهایی مثل نور سفید و نور زرد، بسیار زیبا می شود. اگرچه پیشنهاد ما این است که تا حد امکان از نور طبیعی در محیط استفاده کنید. اگر دسترسی به نور طبیعی دارید، از پرده های ضخیم و استاندارد استفاده کنید تا در صورت نیاز به استفاده از سیستم تصویری، به راحتی بتوان نور را کاهش داد. اما اگر به نور طبیعی دسترسی ندارید، توجه داشته باشید که لامپ های مصنوعی مورد استفاده، حتما قابلیت تنظیم نور را داشته باشند تا در صورت نیاز، تعدادی از ردیف ها را خاموش کنید.

توجه به نورپردازی در طراحی اتاق کنفرانس
توجه به نورپردازی در طراحی اتاق کنفرانس

 

 

استفاده از بهترین مبلمان اداری و میز جلسه در اتاق کنفرانس

اگر تمام استانداردهای طراحی داخلی اتاق کنفرانس رعایت شود، اما مبلمان، میز و صندلی ها به طور نامرتب و ناهمگون کنار یکدیگر قرار بگیرند، تمام زحمات به باد می رود. ابعاد میز جلسه در اتاق کنفرانس باید با ابعاد اتاق سازگاری داشته باشد و به شکلی باشد که تمامی حاضرین در جلسه به راحتی با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین رنگ بندی این میز هم باید با رنگ مبلمان و صندلی های بکاررفته یکسان باشد تا حالت رسمی و اداری اتاق حفظ شود. به طور کلی، مبلمان و میز جلسه در هر اتاق کنفرانس، می تواند شکل متفاوتی داشته باشد و این طراح دکوراسیون است که می تواند به شما در داشتن بهترین طرح و ایده، کمک کند و آن را اجرایی سازد.

استفاده از بهترین مبلمان اداری و میز جلسه در اتاق کنفرانس
استفاده از بهترین مبلمان اداری و میز جلسه در اتاق کنفرانس

 

چکیده آنچه در مقاله طراحی اتاق کنفرانس گفته شد:

یکی از مهم‌ ترین مواردی که برای برگزاری یک جلسه یا کنفرانس حائز اهمیت بسیاری است، محل برگزاری آن و نوع چینش اتاق است. در هر سازمان و نهادی، اتاق جلسه از جمله اساسی ترین اتاق ها است و معمولا به طراحی دکوراسیون آن توجه ویژه ای می شود. اگر دکوراسیون اتاق کنفرانس زیبا و جذاب باشد، کیفیت جلسات بالاتر می رود و نفوذپذیری و اثربخشی صحبت هایی که در جلسه گفته می شود، مشهود است. یک اتاق کنفرانس مدل، درک مطالب را برای مخاطبان آسان تر و قدرت تصمیم گیری در میان آن ها را بیشتر می کند.

بنابر این دکوراسیون اتاق کنفرانس یکی از پراهمیت‌ترین مواردی هست که در هر شرکت یا اداره و سازمان باید توجه ویژه‌ای به آن شود.

طراحی اتاق کنفرانس توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و بهره مندی از مهندسین و متخصصین حوزه طراحی دکوراسیون، مجری پروژه های طراحی اتاق کنفرانس شما می باشد. این شرکت با بیش از یک دهه فعالیت مستمر و با برجای گذاشتن ده ها نمونه کار کشوری موفق، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم می باشد.  این گروه با بهره مندی از متخصصین حوزه معماری و طراحی دکوراسیون، با پیاده سازی یک طرح اصولی و اجرای آن به بهترین شکل ممکن، توانسته است اعتماد مشتریان خود را بدست آورد.

یکی از خدماتی که این گروه در حیطه فعالیت های خود به مشتریان عزیز ارائه می نماید، طراحی اتاق کنفرانس است. برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه اجرای کار، با استفاده از راه های ارتباطی سایت، با اپراتور های شرکت در ارتباط باشید.

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر