معماریان مگ

با‌برخی از اشتباهات رایج در دکوراسیون آشنا شوید

اشتباهات رایج در دکوراسیون
اشتباهات رایج در دکوراسیون

اشتباهات رایج در دکوراسیون | مهم ترین “باید و نبایدها” در دکوراسیون کدامند؟

اشتباهات رایج در دکوراسیون که در این مطلب به برخی از مهم ترین موارد آن اشاره کرده ایم، موضوعی است که در بسیاری از خانه ها دیده می شود. برای حل و فصل اشتباهات رایج در دکوراسیون باید کلیدهایی در دست داشته باشیم تا آن ها را بهبود دهیم. جهت یافتن بهترین راه حل های اشتباهات رایج در دکوراسیون با ما در ادامه همراه باشید. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اشتباهات رایج در دکوراسیون” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

عدم نصب تابلو در ارتفاع مناسب

تابلو، یکی از تزئینات دیواری است که در بسیاری از خانه ها به آن توجه نمی شود. شیوه صحیح نصب تابلو و انتخاب بهترین محل جهت نصب آن، از جمله اشتباهات رایج در دکوراسیون است که افراد زیادی دچار آن می شوند. در نظر گرفتن ارتفاع مناسب، اولین کاری است که برای نصب تابلو بایستی انجام دهید. ارتفاع تابلو باید به گونه ای باشد که موازی با چشم افراد بوده و برای نگاه کردن به آن، نیازی به بالا بردن سر نباشد. نکته دوم در نصب تابلوی روی دیوار، انتخاب محل مناسب است. معمولا جایی که بیشترین دید را دارد و همچنین از نورپردازی خوبی برخوردار است، بهترین محل قرار دادن تابلوهاست. دیوار روبروی ورودی خانه، یکی از مناسب ترین محل ها جهت نصب تابلو است چرا که اولین جایی که افراد پس از ورود به خانه با آن مواجه می شوند این مکان است.

عدم نصب تابلو در ارتفاع مناسب - اشتباهات رایج در دکوراسیون
عدم نصب تابلو در ارتفاع مناسب

 

عدم توجه به پنجره های خانه و حالت نصب پرده ها

پنجره و پرده، دو موردی هستند که موقعیتشان به یکدیگر بستگی دارد. ممکن است در یک خانه، سبک دکوراسیون به گونه ای باشد که پرده ها به صورتی نصب شوند که متناسب با پنجره ها نباشند. مثلا حالت نرمال پرده برای پنجره های معمولی، به شکلی است که تا اکابه یا همان فاصله بین زمین و ابتدای پنجره باشد. اما یک شخص بنا به شرایط دکور خانه، می آید و از پرده های قدی که مقداری از آن روی زمین می افتد استفاده می کنند. این حالت ممکن است در نگاه اول زیبایی داشته باشد اما این نوع پرده ها متناسب با پنجره های قدی هستند و استفاده از آن ها برای پنجره های معمولی، کار درستی نیست.

عدم توجه به پنجره های خانه و حالت نصب پرده ها - اشتباهات رایج در دکوراسیون
عدم توجه به پنجره های خانه و حالت نصب پرده ها

 

عدم استفاده اصولی از رنگ ها

رنگ های شاد و فانتزی که جلوه ای تند دارند، در نگاه اول بسیار زیبا بوده و افراد را جذب خود می کنند. اما با گذشت زمان، این رنگ ها دل شما را خواهد زد. خانه شما محل زندگی شماست و برای داشتن یک زندگی آرام، باید در محیطی آرامش بخش زندگی کنید. رنگ های ملایم و رسمی تر مثل خاکستری، سفید، مغز پسته ای، گل بهی و غیره می تواند بهترین انتخاب برای دیوارهای خانه شما باشد. رنگ های تند و فانتزی نیز می تواند به عنوان رنگ ملزومات قابل تعویض تان در آید تا محیط را از بی روح‌ درآورد.

یکی از اشتباهات رایج در دکوراسیون در زمینه دکور خانه همین مورد است و شما باید توجه نمایید که خانه همانند لباس نیست که پس از مدت کوتاهی بتوانید آن را تعویض کرده و یک رنگ دیگرش را بخرید. خانه محلی می باشد که ممکن است سال های سال در آن زندگی کنید.

عدم استفاده اصولی از رنگ ها - اشتباهات رایج در دکوراسیون
عدم استفاده اصولی از رنگ ها

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون خانه تان هستید؟

پروژه های خود را به ما بسپارید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

بکارگیری ملزومات ناهماهنگ با فضای خانه

یکدست بودن خانه و هماهنگی ملزوماتی که در خانه به کار می برید با متراژ، رنگ بندی، سبک دکوراسیون و همچنین کاربردی بودن آن ها، یکی از مواردی است که در دکوراسیون داخلی مورد توجه قرار می گیرد. سعی کنید اگر خانه ای کوچک دارید، از وسایل جاگیر مثل گلدان های بزرگ، کاناپه عظیم، تابلوهای بزرگ و غیره استفاده نکنید. چرا که استفاده از این عناصر باعث ایجاد حس بسته بودن در‌ خانه می شود. این وسایل در خانه های بزرگ بهتر جواب می دهند. و یا اگر مثلا فرش شما گل بهی است، از مبلمان قرمز پر رنگ استفاده نکنید چرا که توازن رنگ ها را در محیط داخل خانه بهم می زند.

بکارگیری ملزومات ناهماهنگ با فضای خانه - اشتباهات رایج در دکوراسیون
بکارگیری ملزومات ناهماهنگ با فضای خانه

 

استفاده از کاغذ دیواری های نامناسب در دکوراسیون

کاغذ دیواری منزل، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین محصولاتی است که جهت پوشش دیوارها استفاده می شود. طرح و رنگ کاغذ دیواری ای که در منزل استفاده می کنید باید با مواردی مثل متراژ خانه، رنگ سایر ملزومات، مکان استفاده، سلیقه صاحب خانه و نورپردازی محیط همخوانی داشته باشد. کاغذ دیواری های روشن تر که طرح روی آن ها ریز است، برای فضاهای کوچک مناسب تر بوده و آن را کمی‌ بزرگ تر نشان می دهند. به همین شکل، فرش های بافت ریز نیز فضاهای کوچک را باز تر نشان می دهند. استفاده از پوستر های تصویری برای خانه های کوچک پیشنهاد نمی شود. از این پوسترها می توان در اتاق خواب استفاده کرد.

استفاده از کاغذ دیواری های نامناسب در دکوراسیون - اشتباهات رایج در دکوراسیون
استفاده از کاغذ دیواری های نامناسب در دکوراسیون

 

 

عدم توجه به رنگ و مدل فرش هنگام خرید

انتخاب مدل فرش و متراژ آن برای استفاده در خانه، از جمله اشتباهات رایج در دکوراسیون است که بسیاری از افراد شیوه صحیح آن را نمی دانند. بسته به محلی که می خواهید فرش را در آن بکار ببرید، متراژ فرش تعیین می شود. برای مثال اگر اتاق پذیرایی بزرگی دارید، استفاده از فرش های ۱۲ متری بهتر از تعداد بیشتر فرش های ۶ متری است. همچنین اگر خانه کوچکی دارید، سعی کنید فضا را تا حد ممکن از فرش بپوشانید تا فضای نشیمن بهتر و بیشتری داشته باشید. توجه داشته باشید رنگ و طرح فرش تان با سایر ملزومات خانه همخوانی داشته باشد.

عدم توجه به رنگ و مدل فرش هنگام خرید - اشتباهات رایج در دکوراسیون
عدم توجه به رنگ و مدل فرش هنگام خرید

 

عدم توجه به محل نصب لوستر

در نظر گرفتن ارتفاع سقف و همچنین دیوارها در نصب لوستر یکی از موارد مهمی است که بایستی رعایت شود. بدین منظور به این نکته توجه کنید که ارتفاعی که لوستر از سقف آویزان می شود، به قدری باشد که فضا روشن شود نه سقف خانه شما. همچنین انتخاب بهترین طرح لوستر برای دکوراسیون، موردی است که با توجه به سبک دکوراسیون صورت می گیرد. مثلا در سبک مینیمال، لوسترها باید نمایی ساده با جلوه شیک داشته باشند و در سبک های تجملاتی، لوستر با شاخه های فراوان و نمایی جلب توجه کننده استفاده می‌ شود.

عدم توجه به محل نصب لوستر - اشتباهات رایج در دکوراسیون
عدم توجه به محل نصب لوستر

 

 

رعایت اصول و جلوگیری از اشتباهات رایج در دکوراسیون

بسیاری از افراد، هزینه های زیادی را جهت بدست آوردن بهترین فضای زندگی می کنند. بهترین ملزومات، بهترین مهندسان و بهترین خانه زمانی موجب جذابیت فضای زندگی شما می شود که در انتخاب و اجرای ان ها، اشتباهی صورت نگیرد. امروزه نیز با پیشرفتی که علم طراحی دکورسیون داشته، اصول و استانداردهایی تخصصی را برای طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمده که بسیاری از افراد عادی از آن ها بی اطلاع اند.

ازین جهت ممکن است هنگام طراحی دکوراسیون داخلی خانه شان با اشتباهاتی مواجه شوند و زحمات خود را بر باد دهند. از این رو، در وهله اول به صاحبان خانه پیشنهاد می کنیم از مهندسین و متخصصین این حوزه کمک بگیرند تا نتیجه بهتری را در پایان کار داشته باشد. در ثانی، اگر خودشان قصد این کار را دارند، با مطالعه و جستجو در فضای اینترنت و افراد مطلع، اشتباهات رایج در دکوراسیون را شناخته و آن ها را بدانند.

بدین شکل، آن ها خواهند توانست یک دکور عالی را برای خانه شان طراحی کرده و جزء به جزء خانه را به بهترین شکل صورت دهند. در این مطلب از سایت معماریان مگ، به شما عزیزان نکاتی را که از اشتباهات رایج در دکوراسیون به شمار می رفت ذکر کردیم. با مطالعه کامل این مطلب و انجام دادن این اشتباهات، خودتان در قامت یک طراح دکوراسیون خواهید توانست بهترین جلوه را برای خانه خود به ارمغان بیاورید. از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، از شما سپاس گزاریم. در صورت علاقه به دانستن نکات بیشتری درباره دکوراسیون داخلی، از سایر مطالب وبلاگ ما استفاده نمایید.

 

معماری و طراحی داخلی منزل توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با بیش از یک دهه سابقه موفق در امر طراحی و معماری پروژه های گوناگون، توانسته است در طول این مدت ده ها نمونه کار مختلف را به نام خود ثبت کند. این شرکت با شعار کسب رضایت حداکثری مشتریان و با هدف ایجاد بهترین عملکرد در پروژه ها، خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه کند؛ مهم ترینِ این خدمات معماری، ساخت و طراحی فضاهای گوناگون است. این خدمات به صورت کاملا اختصاصی است که توسط متخصصین مجرب که در راس آن ها مهندس آریان قرار دارد انجام می شود.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر