معماریان مگ

40 مدل مبلمان راحتی شیک برای خانه مدرن

مقدمه مطلب

همان طور که می دانید سرویس مبل در هر خانه ای جزو قطعات اصلی در اتاق نشیمن و پذیرایی محسوب می شوند. این محصولات را به راحتی می توان جزو نقاط کانونی در دکوراسیون به شمار آورد و به همین علت در انتخاب نوع آن معمولا توجه و سخت گیری زیادی از سمت صاحبان خانه صورت می گیرد. مبلمان منزل دارای سبک های مختلفی است که صاحبان خانه با توجه به نیازشان از این سبک ها استفاده می کنند. یکی از این سبک ها که محبوبیت بسیار زیادی دارد، مبلمان راحتی است. مبلمان راحتی مبلمانی هستند که معمولا به منظور ایجاد حداکثر راحتی و آسایش در منزل خریداری می شوند و محل بسیار خوبی برای استراحت به شمار می روند. مبلمان راحتی در خانه به دلیل جذابیتی که دارند، پتانسیل بالایی را برای تبدیل شدن به نقاط کانونی منزل دارا می باشند.

نقش کوسن در مبلمان راحتی خانه

کوسن ها بالش کوچکی است که در هر خانه‌ ای که مورد استفاده قرار می گیرند، معرف سلیقه صاحبخانه هستند و وجودشان به خانه عمق و زیبایی خاصی می‌ بخشد. جالب است بدانید شما با کمک کوسن ها می توانید جشنواره ای از رنگ های جذاب و دوست داشتنی را در خانه تان به راه بیاندازید و در کنار این زیبایی، از کارایی های این عنصر استفاد کنید. کوسن در مبلمان راحتی یکی از اجزای جدانشدنی است و همواره همراه با مبل راحتی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که علاقه مند به ایجاد تغییر با هزینه کم هستید، بهترین راه استفاده از كوسن‌ است.

بهترین جنس برای مبلمان راحتی کدام است؟

جنس مبل، برای بسیاری از افراد مهم ترین عاملی است که به آن ها کمک می کند انتخاب راحت تری را در زمینه مبلمان داشته باشند. وقتی حرف از جنس مبل می شود، منظور نوع چوب بدنه و پارچه و سایر موارد بکار رفته در مبل است. معمولا چوب بدنه در مبلمان راحتی، به دلیل آنکه کمتر دیده می شود از اهمیت پایین تری برخوردار است. این موضوع در مبلمان استیل به این شکل نیست و در مبلمان استیل جنس چوب اولین اولویت در درجه بندی کیفی مبل است. اما در مبلمان راحتی، جنس پارچه ای که در پوشش مبل به کار رفته است اهمیت زیادی دارد. این پارچه می تواند مدل های مختلفی مثل میکرولاین، پورشه، نخی (پنبه‌ای)، پشمی، کتان، جیر و غیره باشد. اما بهترین نوع پارچه مبلمان راحتی برای کسانی که قصد دارند مبلشان همیشه تمیز باشد و برق بزند، چرم است. مبلمان راحتی چرم به کمک روغن های مخصوصی که دارند، به راحتی برق می افتد و جلوه بسیار شیکی ایجاد می کنند. به یاد داشته باشید در خانه های کوچک استفاده از پارچه های براق ایده خوبی است و خانه را بزرگ تر نشان می دهد. در خانه های بزرگ نیز پارچه های مخملی مات بهترین انتخاب هستند.

رنگ بندی مبلمان راحتی در خانه

مبلمان راحتی را می توان در رنگ های متنوعی انتخاب نمود. اگر در خانه فرزند خردسال دارید، بهتر است رنگ پارچه مبل تان را از بین رنگ‌ های چرک‌ت ابی مانند کاراملی یا فیلی انتخاب کنید تا در اثر شیطنت کودک تان مدام کثیف و نامرتب به نظر نرسند. به همین منظور رنگ های سفید و کرم اصلا رنگ های خوبی برای مبل راحتی نیستند چرا که به راحتی کثیف شده و برای شما دردسرسازند. به طور کلی پارچه‌ های مبلی یا ساده هستند یا طرح دار. پارچه‌ های ساده پارچه هایی هستند که تنها از یک یا چند رنگ ساده بدون هیچ طرحی ساخته شده و برای مبلمانی که قرار است در خانه های کوچک چیده شوند، مناسب‌ تر هستند. پارچه های طرح دار نیز پارچه‌ هایی هستند که روی آن طرح های مختلفی از جمله گل و اشکال هندسی وجود داشته و بیشتر مناسب فضاهای باز و بزرگ است. شما می‌توانید برای ایجاد جذابیت بیشتر در خانه و روح بخشیدن به محیط زندگی تان، از مبلمانی ساده با کوسن‌ های جذاب و فانتزی استفاده کنید. مثلا مبلمان راحتی با رنگ فیلی، در کنار کوسن هایی با رنگ سرمه ای، زرد، قرمز و آبی نمای خوبی را ایجاد می کنند.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر