چیدمان مبلمان راحتی و انواع مدل های آن

مبلمان راحتی
مبلمان راحتی

مبلمان راحتی | دکوراسیون مبلمان راحتی | بهترین چیدمان مبلمان راحتی

مبلمان راحتی، یکی از انواع مبلمان است که در میان مصرف کنندگان محبوبیت بسیاری دارد. نحوه چینش و دکوراسیون مبلمان راحتی، در هر فضا متفاوت است. برای داشتن بهترین چینش مبلمان راحتی باید نکات مختلفی را در نظر گرفت. در این مقاله، به بررسی فواید و نکات بهترین چیدمان و دکوراسیون مبلمان راحتی پرداخته ایم. دوستان و همراهان عزیز آریان معماری تا انتهای این مقاله همراه ما باشید و در صورتی که نظر یا پیشنهادی راجع به این مطلب یا دیگر مطالب سایت دارید، از طریق بخش نظرات انتهای مقاله با ما در میان بگذارید.

 

مقدمه ای بر مبلمان راحتی

مبلمان راحتی، یکی از انواع مبلمان است که جذابیت و راحتی بسیاری دارد و همین جذابیت و راحتی سبب شده تا محبوبیت بی نظیری را نزد خانواده ها دست و پا کند. مبلمان راحتی امروزه در خانه های بسیاری وجود دارد و به همین دلیل این نوع مبلمان در رنگ ها و طرح های فوق العاده زیادی در بازار عرضه می شود. دکوارسیون هر خانه نیز با خانه دیگر متفاوت است و مدل های گوناگون مبلمان راحتی برای خانه های مختلفی کاربرد دارد. اگر صاحب خانه برای دکوراسیون خانه خود از طرح و رنگ هایی که با دکوراسیون کلی منزل همخوانی دارد برای مبلمان استفاده کند، تغییرات بسیار مثبتی را در نمای خانه و محیط زندگی ایجاد می کند.

بنابر این انتخاب صحیح مدل و دکوراسیون مبلمان راحتی، مسئله مهمی است که می بایست آن را جدی گرفت تا بهترین نتیجه را داشته باشیم. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چگونگی انتخاب بهترین دکوراسیون مبلمان راحتی آشنا کنیم.

بهترین چیدمان مبلمان راحتی
بهترین چیدمان مبلمان راحتی

 

انواع مدل مبلمان

مبلمان راحتی، مبلمان استیل و مبلمان نیمه استیل یا همان نیمه راحتی، سه گروه از مبلمان هستند که استفاده های گوناگونی دارند. استفاده کنندگان می توانند با توجه به سلیقه شخصی خود و سبک دکوراسیون منزلشان، یکی از این سبک ها را انتخاب کرده و استفاده نمایند.

انواع مبلمان راحتی
انواع مبلمان راحتی

 

 

انتخاب بهتری مبلمان راحتی

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب مدل مبلمان راحتی، ابعاد و اندازه های این نوع مبلمان می باشد. خریداران این نوع مبل ها می بایست با توجه به اندازه سالن پذیرایی و اتاق نشیمن خانه شان، بهترین مبلمان را انتخاب کنند. همچنین، شکل ظاهری خود مبل که شامل تشک، دسته و پایه مبل، رنگ بندی و طرح روی مبل می شود، مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. به علاوه این نکته را هم در نظر بگیرید که راحتی و زیبایی دسته های مبل نیز، به اندازه بدنه اصلی مبل مهم می باشد.

در هنگام انتخاب طرح و رنگ پارچه مدل مبلمان راحتی، باید به طرح و رنگ مبلمان توجه کرد و اگر با دکوراسیون منزل هماهنگ بودند، آن ها را برگزید. جنس و مدل پارچه مبل تاثیر بسزایی در جذابیت مبلمان دارد  و ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از مبلمانی استفاده کنید که از بدنه مستحکم و پارچه اصل تشکیل شده اند؛ چرا که این مبلمان برای شما سال های سال کار خواهند کرد و می توانید از آن ها به مدت طولانی استفاده کنید.

چیدمان مبلمان راحتی
چیدمان مبلمان راحتی

 

انتخاب رنگ مبلمان راحتی

انتخاب رنگ مبلمان منزل نیز بهتر است با توجه به سبک کلی دکوراسیون سالن پذیرایی و اتاق نشیمن خانه انجام شود. یکی از ایده ها در انتخاب رنگ مبلمان راحتی، ست کردن و هماهنگی رنگ این مبلمان با ملزوماتی مثل فرش یا پرده است. با انجام این کار، دکوراسیون منزل شما جذاب تر و خاص تر دیده می شود. همچنین استفاده از رنگ های روشن برای مبلمان در خانه های کوچک، پیشنهادی است که با انجام آن فضای داخلی اینگونه منازل بزرگ تر به نظر می رسد. همچنین در خانه های بزرگ نیز، دکوراسیون مبلمان راحتی تیره بهتر جواب می دهد.

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون مبلمان هستید؟

شما می توانید روی کمک طراحان با تجربه ما حساب باز کنید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

۰۴۴-۳۳۴۷۲۳۴۲

 

کاربرد مبلمان راحتی

در هنگام چینش مبلمان راحتی، یکی از مواردی که حتما باید در نظر داشت هدف شما از قرار دادن این مبلمان است. اگر قصد شما از قرار دادن مبلمان راحتی تماشای تلویزیون و دراز کشیدن روی آن می باشد، می توانید از مبلمان راحتی سبک L یا U استفاده کنید. یا اگر هدف از استفاده از مبلمان راحتی دورهم بودن است، می توانید با توجه به دکوراسیون منزل این مبلمان را دور هم چیده و با استفاده از یک میز جلو مبلی، فضای روبروی آن را کامل کنید.

مبلمان راحتی را چگونه انتخاب کنیم؟
مبلمان راحتی را چگونه انتخاب کنیم؟

 

استفاده از مبلمان راحتی و استیل در کنار هم

در خانه هایی که اتاق نشیمن آن ها به قدری بزرگ است که می توان دو دست مبل را به راحتی در آن قرار داد، می توانید از ترکیب مبلمان استفاده کنید. ترکیب مبلمان به اینگونه است که شما از مبلمان راحتی برای نشستن و استراحت خودتان استفاده کرده و از مبلمان استیل برای پذیرایی از مهمانان و مراجعه کنندگان به خانه. این کار باعث می شود عمر مصرف مبلمان شما بالاتر رفته و همچنین یک فضای رسمی تر برای مهمانان شما ایجاد شود. در خانه های کوچک، معمولا فقط از مبلمان راحتی برای دورهمی، نشستن و تماشای تلویزیون استفاده می شود.

بهترین دکوراسیون برای چینش مبلمان راحتی
بهترین دکوراسیون برای چینش مبلمان راحتی

 

 

دکوراسیون مبلمان راحتی ال

مبلمان ال چیست؟ طبق مقالات گذشته سایت:

مبلمان اِل، به مبلمانی می گویند که نوع چینش آن ها همانند حرف انگلیسی L می باشد. یعنی این مبل ها به گونه ای در کنار هم قرار می گیرند که زاویه بین آن ها زاویه ۹۰ درجه می باشد. برای چیدمان مبل ال، سبک ها و مدل های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها، مناسب استفاده در خانه ای خاص می باشد.

چیدمان مبل ال

با دانستن این موضوع و این نکته که چیدمان مبلمان ال یکی از پرطرفدار ترین چیدمان های مبلمان می باشند، به این نتیجه می رسیم که استفاده از دکوراسیون مبلمان راحتی L مانند، می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. مبلمان ال پیشنهاد فوق العاده ای برای استفاده در اتاق نشیمن و سایر فضاهای نشیمن خانه می باشند. استفاده از مبلمان ال فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و باعث مدرنیزه تر شدن دکوراسیون خانه شما می شود.

 

نکته مهم در مورد مبلمان راحتی چرم

مبلمان چرم، نوع دیگری از صدها طرح و مدل مبلمان راحتی می باشند که در خانه های زیادی از آن ها استفاده می شود. اغلب مبلمان راحتی چرم در رنگ های تیره و یکدست تولید شده و جنس آن ها بسیار مرغوب و با کیفیت می باشد. این مبلمان دارای لطافت و جذابیت خاصی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که مبلمان راحتی چرمی که دارای رنگ یکنواختی نیستند، از جنس نامرغوب و بی کیفیتی برخوردار می باشند و انتخاب خوبی برای استفاده در اتاق نشیمن و پذیرایی نمی باشند. این مدل مبلمان، به سرعت پاره شده و قابلیت مصرف خود را از دست می دهند.

از مبلمان چرم در منازل مسکونی به عنوان مبل راحتی استفاده زیادی می شود بنابراین بهتر است این مبلمان را از نوع مرغوب تهیه کنید. مدل مبلمان چرم با رنگ های تیره و یکدست جنسی مرغوب و با کیفیت دارند و همچنین دارای لطافت خاصی هستند. مبلمان چرمی که رنگ یکنواختی ندارند دارای جنس باکیفیت و مرغوبی نیستند و این مدل مبلمان برای سالن پذیرایی و اتاق نشیمن نمی توانند انتخاب خوبی باشند زیرا در این مکان ها از مبلمان استفاده زیادی می شود بنابراین مبل های بی کیفیت، به زودی پاره می شوند.

دکوراسیون مبلمان راحتی
دکوراسیون مبلمان راحتی

 

 

مبلمان نیمه راحتی

این مدل از مبلمان بیشتر مناسب فضاهای رسمی تر و اداری تر می باشد. ویژگی متفاوتی که این مبلمان نسبت به مبلمان راحتی دارند، این است که راحتی آن ها کمتر است و بدنه آن ها بیشتر از چوب است. اغلب رنگ ها و طرح های این مبلمان نیمه راحتی رسمی و یکنواخت می باشند.

 

تماس با آریان معماری

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماری آریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان همراه ما بودید، از شما متشکریم.

علیرضا شاکری

علیرضا شاکری، مدیر محتوا، گرافیست و طراح سایت هستم . حدود 7 ساله در زمینه های مختلف در فضای مجازی فعالیت میکنم .

اضافه کردن نظر