تغییر استایل

انتخاب رنگ

برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
9 ایده برای داشتن آشپزخانه های رنگارنگ و پر از انرژی مثبت

9 ایده برای داشتن آشپزخانه های رنگارنگ و پر از انرژی مثبت

اگر هنگامیکه صحبت از آشپزخانه های رنگارنگ می شود، چیزی که به ذهنتان می آید، آشپزخانه های تزئین شده با وسایل رنگی قدیمی و دمده است، با خواندن این مقاله نظرتان عوض خواهد شد. آشپزخانه های دلگیر را فراموش کنید؛ چیزی که امروزه رواج دارد، آشپزخانه های رنگارنگ است.

از آنجایی که آشپزخانه یک فضای کاربردی در خانه است و اکثر خانم ها وقت شان را در این قسمت می گذرانند، دکوراسیون این قسمت باید طوری باشد که خسته کننده نباشد و تا حد امکان از رنگ های زنده و شاد استفاده شود. اینجاست که دکوراسیون آشپزخانه های رنگارنگ مورد بحث قرار می گیرند.

آشپزخانه های رنگارنگ و پر از انرژی مثبت

مدرن، درخشان، دقیق

همانطور که گفتیم، وقتی می گوییم آشپزخانه رنگارنگ، به یاد آن آشپزخانه های شلوغ و بهم ریخته و قدیمی نیفتید. برخی اوقات نیز می توانید با رنگ های شاد و در عین حال سر و سنگین، یک آشپزخانه بسیار مدرن که هویتی غیر معمول دارد، طراحی کنید.

مدرن، درخشان، دقیق بودن در آشپزخانه های رنگارنگ

یخچال قرمز در آشپزخانه های رنگارنگ

منظره یخچال قرمز براق، رنگ های کرمی کابینت ها و رنگ طوسی سنگ روی کابینت ها، را خنثی می کند؛ و این خنثی سازی یک پدیده زیبا در آشپزخانه ایجاد می کند. این یخچال ها که اخیرا طرفداران زیادی بین طراحان دکوراسیون پیدا کرده اند، از ترند های جدید در دکوراسیون آشپزخانه می باشند.

یخچال قرمز در آشپزخانه های رنگارنگ

اگر می خواهید به آشپزخانه تان رنگ دهید، اما اینطور به نظر می رسد که باید آشپزخانه را از نو بسازید، بدانید که اینطور نیست. ایده ای که برای این کار به شما معرفی می کنیم، استفاده از ظروف تزئینی رنگارنگ و سفید است. این ظروف با اینکه کوچک هستند ولی تاثیر زیادی در زیبایی بصری دارند.

یخچال های رنگارنگ در آشپزخانه های رنگارنگ

 

 

انرژی نارنجی در آشپزخانه های رنگارنگ

یکی از رنگ هایی که به وفور در آشپزخانه های رنگارنگ دیده می شود، رنگ نارنجی است. در سایه انرژی مثبت رنگ نارنجی و تاثیر زیبای آن در دکوراسیون، یک اتمسفر زنده و جاندار در آشپزخانه ایجاد می شود که بی همتاست. رنگ نارنجی، مورد علاقه همه دوستداران طبیعت و افراد سرزنده است، پس از تاثیر مثبت آن در آشپزخانه تان غافل نشوید.

انرژی نارنجی در آشپزخانه های رنگارنگ

اما اگر می خواهید آشپزخانه تان را با رنگ نارنجی طراحی کنید، یک نکته قابل توجه وجود دارد و آن این است که چون رنگ نارنجی یکی از رنگ های قوی و تاثیرگذار است، تا حد امکان باید به اندازه از آن استفاده کنید. در حالت برعکس، اگر در یک مساحت زیاد از این رنگ استفاده شود، آشپزخانه شما را تبدیل به یک محیط خسته کننده می کند که دلتان را می زند!

انرژی نارنجی در آشپزخانه های رنگارنگ

صورتی، برای کسانی که هنوز هم روح کودکانه دارند!

اگر یک انسان شاد هستید، مطمئنیم که رنگ صورتی یکی از رنگ های مورد علاقه شماست. البته این طبیعی است که فکر کنید رنگ صورتی برای آشپزخانه، خیلی پر ادعاست. اما هممانند این آشپزخانه ای که در عکس می بینید، اگر بتوانید صورتی را با رنگ های طوسی ترکیب کنید طوریکه قسمت زیادی از آشپزخانه را به این رنگ درنیاورید، با این تزئینات صورتی صاحب یک کحیط دلنشین و پر از انرژی خواهید شد.

صورتی رنگ شاداب کننده در دکوراسیون آشپزخانه های رنگارنگ

 

 

دیوارهای رنگارنگ

یکی از رهکار های رنگی کردن آشپزخانه بدون اینکه هزینه زیادی انجام دهید یا تغییرات بزرگی ایجاد کنید، همانطور که در این عکس می بینید، رنگ کردن یکی از دیوارها (دیوار مقابل وروردی آشپزخانه)، با یک رنگ شاد و زنده که مورد علاقه شماست، می باشد. رنگ هایی که زیاد در آشپزخانه ها ندیده ایم مانند رنگ بنفش، می توانند شاهکار های زیبایی در محیط آشپزخانه ایجاد کنند.

دیوارهای رنگارنگ در آشپزخانه های رنگارنگ

استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار و رنگارنگ، نیز از ترند های جدید دکوراسیون داخلی در سال 2018 می باشند، مورد توجه طراحان هستند و نتیجه های خوبی را در دکوراسیون آشپزخانه نیز به جا می گذارند.

دیوارهای رنگارنگ و طرح دار در آشپزخانه های رنگارنگ

زیبایی حاصل از ناسازگاری رنگ ها در آشپزخانه های رنگارنگ

همانطور که در مقاله های پیشین نیز بحث کردیم، استفاده از رنگ های متضاد، در این اواخر، یکی از ترند های رایج در دکوراسیون می باشد. در طراحی های امروزی می بینید که استفاده از این رنگ های متضاد به صورت غیرمعمول، یک محیط پر انرژی و شاد در فضای خانه ایجاد می کند. از این تضاد و کنتراست در رنگ ها، برای ایجاد یک فضا با دکوراسیون امروزی می توان استفاده کرد.

زیبایی حاصل از ناسازگاری رنگ ها در آشپزخانه های رنگارنگ

 

 

جاذبه بی همتا در ترکیب رنگ زرد و سیاه

یکی از ترکیب رنگ هایی که جدیدا بسیار رواج پیدا کرده و طراحی های بینظیری خلق می کند، ترکیب رنگ های زرد و سیاه می باشد. این ترکیب رنگ در طبیعت نیز وجود دارد و هنگام دیدن آن در طبیعت پر از انرژی مثبت می شوید. رنگ زرد با لطافتی که در اشیا ایجاد می کند، دکوراسیون خانه را نیز لطیف تر و شادتر می کند. پس چرا از طبیعت الهام نگیریم و از این جذابیت زیبا، برای ایجاد یک دکوراسیون متفاوت در آشپزخانه هایمان استفاده نکنیم؟

جاذبه بی همتا در ترکیب رنگ زرد و سیاه

به زیبایی رنگین کمان

هنگام طراحی آشپزخانه با رنگ های شاد چیزی که باید توجه شود این است که به اندازه و در جاهای مناسب از رنگ های شاده استفاده کنیم؛ به طوری که سبب دل زدگی در آن مکان نشود. در آشپزخانه ای که در این عکس می بینید، چیزی که مورد توجه شماست و سبب ایجاد آرامش در شما می شود، استفاده بجا از رنگ ها و بزرگ و کوچک بودن ابعاد کابینت ها با رنگ های متفاوت است. این ایده های رنگارنگ محیط آشپزخانه شما را دلنشین تر می کنند و زیبایی خاصی به آن می بخشند.

آشپزخانه های رنگارنگ با مدل رنگین کمان

آشپزخانه های رنگارنگ به سبک مدیترانه ای

اگر به دنبال یک رنگارنگی و شادابی به سبک مدیترانه  ای هستید، توصیه می کنیم رنگ های آبی و سبز را نادیده نگیرید. این رنگ ها که یک اثر ترکیبی از مدرن و سنتی خلق می کنند، همانطور که در عکس زیر می بینید، اگر در کنار هم قرار بگیرند، یک فضای پر از انرژی مثبت و گرمی و صمیمیت در آشپزخانه ایجاد خواهند کرد. تونالیته رنگ های سبز و آبی که یادآور طبیعت هستند، حس شادابی و سرزنده بودن به مکان می دهند و به روح شما آرامش می بخشند.

آشپزخانه های رنگارنگ به سبک مدیترانه ای

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماری آریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: buseterim

معماریان

لطفا نظر خود را بنویسید


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا