معماریان مگ

ایده های استفاده از رنگ در اتاق خواب (بخش دوم)

ترکیب رنگ در اتاق خواب
ترکیب رنگ در اتاق خواب

ترکیب رنگ در اتاق خواب | بهترین ترکیب های رنگ برای استفاده در اتاق خواب

ترکیب رنگ در اتاق خواب، یکی از مواردی است که اهمیت زیادی در زیبایی و جذابیت دکوراسیون اتاق خواب دارد. برای ترکیب رنگ در اتاق خواب های کوچک و بزرگ، ایده های مختلفی ارائه شده است که می توان آن ها را بکار برد. در این مقاله از سایت معماریان به بررسی ۱۱ مورد از ترکیب رنگ در اتاق خواب پرداخته ایم. دوستان عزیز و همراهان محترم معماریان، تا پایان این مقاله همراه ما باشید و اگر نظر یا پیشنهادی راجع به این مقاله یا دیگر بخش های سایت داشتید، از طریق بخش نظرات در انتهای مطلب به ما اطلاع دهید.

 

احساس عمیق در اتاق خواب

برای رنگ آمیزی این اتاق کوچک، از رنگ آبی تیره ای استفاده شده است که قرار گرفتن آن در کنار تخت خواب رنگارنگ با بالشت های نرم و صورتی – زرد، یک تضاد زیبا را ایجاد کرده است. طراح این خانه، آقای مویسز درباره نوع چیدمان و ساختار های این اتاق می گوید: “رنگ های تیره، لزوما باعث کوچکتر دیده شدن اتاق خواب نمی شود. برای اتاقی که تنها یک تخت خواب مخصوص خوابیدن وجود دارد، استفاده از رنگ تیره برای رنگ آمیزی دیوار نه تنها بد نیست، بلکه باعث ایجاد آرامش در فضا نیز می شود.”

احساس عمیق در اتاق خواب - ترکیب رنگ در اتاق خواب
احساس عمیق در اتاق خواب

 

یک اتاق خواب صورتی و نارنجی

طراح دکوراسیون این اتاق خواب، مونا راس برمن می گوید: “اتاق خواب این خانه، دارای یک احساس کاملا یکپارچه و هماهنگ است.” این اتاق خواب، در پالت رنگ های صورتی و نارنجی تزئین شده و کف پوش آن به صورت الگو های زیگزاگی است که باعث زیبایی و جلب توجه خاصی شده است. دیوار های این اتاق خواب، از رنگ سفید است و همین امر باعث بزرگتر دیده شدن محیط اتاق می شود.

یک اتاق خواب صورتی و نارنجی - ترکیب رنگ در اتاق خواب
یک اتاق خواب صورتی و نارنجی

 

اتاق خواب آبی و بنفش

طراح دکوراسیون این اتاق، آقای اشلی ویتاکر این اتاق خواب را مخصوص یک دختر دانشگاهی طراحی کرده و وجود الگو های زنانه را در آن کاملا ملموس است. آقای ویتاکر می گوید: “دکوراسیون داخلی این اتاق، چشم اندازی جدید دارد و در آن ملزومات با رنگ فیروزه ای و آبی دریایی تزئین شده اند.” از جمله ملزوماتی که از ترکیب رنگ در اتاق خواب پیروی می کنند، می توان به چراغ خواب، آفتاب گیر و تابلویی اشاره کرد که در دیوار این اتاق نصب شده است.

اتاق خواب آبی و بنفش - ترکیب رنگ در اتاق خواب
اتاق خواب آبی و بنفش

 

 

طراوت و تازگی با ترکیب رنگ سبز خالص

در اتاق خواب اصلی خانه ای در شرق همپتون، نیویورک، مگ برِف طراح این اتاق خواب ایده های جذابی را برای طراحی آن بکار برده است. از جمله این ایده ها، بکارگیری دیوار های سبز خالص و یکپارچه است که به اتاق خواب یک گرما و شخصیت خاصی داده و باعث ایجاد وزن در خانه شده است. این رنگ، از جمله رنگ هایی است که رنگ آمیزی دیوار ها با آن، یک احساس طراوت و تمیزی در فضا ایجاد می کند.

طراوت و تازگی با ترکیب رنگ سبز خالص - ترکیب رنگ در اتاق خواب
طراوت و تازگی با ترکیب رنگ سبز خالص

 

سبز تیره، رنگی رسمی و شیک

رنگ سبز لجنی پر رنگ، رنگی است که پس زمینه این اتاق خواب را تشکیل می دهد. این رنگ شیک و رسمی، یکی از رنگ هایی است که می توان با قرار دادن آن در پس زمینه، رنگ های دیگر را نیز به خوبی امتحان کرد و جلوه ی آن ها را دید. در عناصر این اتاق، بالش های صورتی و تخت خواب زرد رنگی قرار دارد که متعلق به دهه ۱۹۲۰ میلادی می باشد. گلدان هایی نیز در اطراف این تخت خواب وجود دارد که زیبایی این اتاق خواب را دو چندان کرده است.

سبز تیره، رنگی رسمی و شیک - ترکیب رنگ در اتاق خواب
سبز تیره، رنگی رسمی و شیک

 

اتاق خواب گرم و رسمی

دکوراسیون داخلی این اتاق خواب سفارشی، با دیوار های کرم رنگی رنگ آمیزی شده اند که باعث تشدید تابش آفتاب به این اتاق خواب می شود. طراح دکوراسیون داخلی این اتاق خواب، آقای تاد کلین می گوید: “بین رنگ هایی که در این اتاق به کار رفته است، تعادل و هماهنگی خاصی وجود دارد. استفاده از رنگ های گرم مثل قرمز، نارنجی یا زرد برای رنگ آمیزی اتاق هایی که در معرض تابش مستقیم نور شمالی قرار دارند، کار اشتباهی است.”

اتاق خواب گرم و رسمی - ترکیب رنگ در اتاق خواب
اتاق خواب گرم و رسمی

 

 

اتاق خواب آبی درخشان

طراح دکوراسیون این اتاق، توبی فایرلی، به گونه ای این اتاق را طراحی کرده که احساس مدرنیزه بودن در فضا کاملا حس می شود. سبکی تمیز و بدون جلب توجه، چیزی است که در ترکیب رنگ در اتاق خواب مشاهده می شود. رنگ بندی سرد و نسبتا رسمی این اتاق، ملزومات آن را بیشتر به چشم می آورد. ملزوماتی چون میز آینه ای کنار تخت، ملافه و بالش های براق روی تخت، آینه ستاره شکلی که بالای تخت قرار دارد و کاغذ دیواری آبی کمرنگی که از الگوی لوزی شکلی پیروی می کند. این اتاق خواب از فضای داخلی نسبتا بزرگی بهره می برد و ترکیب رنگی که در آن بکار برده شده نیز مناسب با اتاق هایی با همین متراژ است.

اتاق خواب آبی درخشان - ترکیب رنگ در اتاق خواب
اتاق خواب آبی درخشان

 

اتاق خواب صورتی دخترانه

این اتاق خواب، اتاق خواب یک دختر بچه در شهر سانفرانسیسکو است که در پالت رنگ صورتی، رنگ آمیزی شده است. تمام عناصر از جمله تخت خواب، دیوار ها، چراغ آویز و غیره، همگی در رنگ صورتی می باشند. صورتی از جمله رنگ های گرم می باشد. طراح این خانه آقای استفن شوبل است.

اتاق خواب صورتی دخترانه - ترکیب رنگ در اتاق خواب
اتاق خواب صورتی دخترانه

 

 

 

اتاق خواب بهاری

برای ایجاد تعادل بین اجزای این اتاق خواب، طراح آن آقای مگ بریف از ترکیب رنگ سبز و آبی در اتاق خواب استفاده کرده است. وی معتقد است: “سبز در واقع رنگی خنثی است که من به عنوان یک رنگ که با اکثر رنگ ها هماهنگ است از آن استفاده می کنم.” این اتاق خواب همانند یک باغ است که در پس زمینه آن رنگ سبز بکار رفته است. تخت خواب آبی و پرده های سبز و آبی نیز، یک نمونه فوق العاده از ترکیب رنگ در اتاق خواب به صورت متعادل را نشان می دهد.

اتاق خواب بهاری - ترکیب رنگ در اتاق خواب
اتاق خواب بهاری

 

 

احساس دریایی در تضاد رنگ ها

این اتاق بزرگ، اتاق مهمانی است که در دهه ۱۹۴۰ میلادی در خانه در در کارولینای شمالی ساخته و طراحی شده است. طراح این اتاق خواب، آقای کارل هارپر می گوید: “این اتاق بسیار بزرگ است و من پیش بینی کرده بودم که می توان از رنگ های عمیق و پررنگ برای رنگ آمیزی آن استفاده کرد. به همین دلیل از رنگ آبی پر رنگ برای دیوار های آن استفاده کردم که البته احساس دریایی به فرد القا می کند.” همچنین وجود تخت خواب قرمز رنگ که در تضاد با دیوار است، از دیگر ویژگی های جلب توجه کننده این اتاق می باشد.

احساس دریایی در تضاد رنگ ها - ترکیب رنگ در اتاق خواب
احساس دریایی در تضاد رنگ ها

 

رنگ آبی طاووسی، رنگ سلطنتی

فیلیپ گوریوان، طراح اصلی این اتاق خواب است که در آپارتمانی در نیویورک قرار دارد. وی برای پوشش دیوار های این پروژه، از رنگ آبی پر طاووس استفاده کرده است. این رنگ، رنگی سلطنتی و بسیار زیبا می باشد که به محیط اتاق زیبایی منحصر به فردی را می بخشد. از دیگر ملزوماتی که در این اتاق قرار گرفته اند، می توان به آینه دایره ای شکل و تخت خواب مخملی اشاره کرد که رنگ هر دوی آن ها در تضاد با رنگ دیوار است. روشنایی این اتاق نیز به وسیله لامپی تامین می شود که پوششی مخملی دارد. وجود یک نیمکت نقره ای و میز و صندلی کنار پنجره این اتاق نیز، از دیگر مواردی است که باعث زیبا شدن دکوراسیون داخلی این اتاق خواب شده است.

رنگ آبی طاووسی، رنگ سلطنتی - ترکیب رنگ در اتاق خواب
رنگ آبی طاووسی، رنگ سلطنتی

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

اتاق خواب، برای خانه های گوناگون استفاده های مختلفی می شود. برای مثال اتاق خواب عروس و داماد، اتاق خواب کودک و نوجوان، اتاق خواب های پسرانه و دخترانه و همچنین اتاق خواب های رسمی و فانتزی، از جمله این موارد است. برای انتخاب و ترکیب رنگ در اتاق خواب، ایده های فراوانی وجود دارد. ایده هایی که گاها خود صاحبان خانه آن را طراحی و اجرا می کنند و ایده هایی که توسط طراحان دکوراسیون داده شده و شما می توانید از آن ها استفاده کنید.

ترکیب بهترین رنگ ها برای تزئین دکوراسیون داخلی، ریشه در علوم مختلفی از جمله زیبایی شناسی، روانشناسی، طراحی دکوراسیون و غیره دارد که قرار دادن تمام این علوم در کنار یکدیگر، به ما در انتخاب بهترین و مناسب ترین ترکیب رنگ در اتاق خواب کمک می کند.

این مقاله از سایت معماریان، دومین مقاله در زمینه انتخاب ترکیب رنگ در اتاق خواب بود که در مقاله اول به بررسی ۱۴ مورد و در این مقاله به معرفی ۱۱ مورد دیگر پرداخته ایم و در مجموع دو مقاله ۲۵ نمونه و ایده جذاب برای ترکیب رنگ اتاق خواب ها به شما نشان داده ایم.

معماری پروژه های ساختمانی توسط شرکت معماریان

شرکت معماریان، با تکیه بر سال ها تجربه کاری موفق، مجری خدمات مختلف معماری و ساختمانی شماست. این خدمات، تحت نظارت مستقیم مهندس معماریان و توسط پرنسل کارکشته و حرفه ای انجام میشود. شرکت معماریان از سال ۱۳۸۶ ذر زمینه های مختلف معماری ساختمان و طراحی دکوراسیون منزل فعالیت می کند و یکی از مراکز معتبر و صاحب سبک در کشور به شمار می رود. رضایت کارفرمایان، اولین و مهم ترین هدف شرکت معماریان است و برای رسیدن به آن، همیشه سعی در انجام پروژه ها با بالاترین کیفیت داشته است.

شما همراهان عزیز معماریان در صورتی که مایلید با شرکت ما همکاری داشته باشید یا اگر سوال یا انتقادی نسبت به حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی منازل دارید، میتوانید با شماره زیر تماس گرفته و یا از طریق صفحه تماس با ما، با مشاورین معماریان در ارتباط باشید.

  • شماره تلفن دفتر مرکزی : ۰۴۴ – ۳۳ ۴۷ ۲۳ ۴۲
  • تماس با ما

مرسی که نگاه های زیباتونو به ما هدیه دادین؛ از دیگر بخش های سایت نیز دیدن کنید.

منبع : veranda

 

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر