معماریان مگ

ایده های استفاده از رنگ در اتاق خواب (بخش اول)

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب | ایده های عالی ترکیب رنگ در اتاق خواب

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب یکی از موضوعاتی است که بسیاری از صاحبان خانه به دنبال آن می باشند. اینکه چگونه رنگ های موجود را ترکیب کنیم تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم، سوالی است که در راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب به آن پاسخ خواهیم داد. نمونه های مختلف از راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب را در این مقاله به شما نشان داده ایم. از شما همراهان عزیز و متحرم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما بوده و اگر نظری راجع به این مقاله دارید از طریق بخش نظرات انتهای مطلب با ما در میان بگذارید.

 

اتاق خواب مدرن و کلاسیک سبز رنگ

در پس زمینه این اتاق خواب، دیواری وجود دارد که رنگ آن سبز است. این اتاق با نمای کلی سبز، که شامل تخت، صندلی، چراغ خواب و سایر ملزومات می باشد، در خانه ای در فلوریدا قرار دارد و توسط طراحان خسه کریر و مارا مایلر طراحی شده است.

اتاق خواب مدرن و کلاسیک سبز رنگ - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
اتاق خواب مدرن و کلاسیک سبز رنگ

 

اتاق خواب دریایی

این اتاق خواب، یکی از اتاق های آپارتمانی در نیویورک است که توسط کریستوفر مایا طراحی شده است. دکوراسیون داخلی این اتاق به رنگ آبی بوده و دیوار و سقف آن، به این رنگ در آمده است. تخت خواب و کف پوش این اتاق نیز در پالت رنگ آبی رنگ آمیزی شده است. این اتاق خواب، برای افرادی که آرامش طلب می باشند و به دنبال اتاق خوابی آرام هستند، توصیه می شود.

اتاق خواب دریایی - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
اتاق خواب دریایی

 

 

رنگ آمیزی قرمز مات

اتاق خواب اصلی این آپارتمان، با رنگ قرمز رنگ آمیزی شده و از ملزومات جالبی همچون تابلو های نقاشی پرتره در آن استفاده شده است. دیوار های این اتاق خواب، رنگ جگری دارند و جلوه آن به صورت قرمز مات می باشد. اگر شما هم مایلید از این رنگ آمیزی برای دیوار های خود استفاده کنید، از تخت خواب سفید استفاده کنید تا هماهنگی میان این دو رنگ و تعادل بین آن ها حفظ شود.

رنگ آمیزی قرمز مات - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
رنگ آمیزی قرمز مات

 

دیوار های سبز کمرنگ

طراح این اتاق خواب، مری داگلاس، از رنگ سبز کمرنگ برای رنگ بندی این اتاق خواب استفاده کرده است. سر تا سر دیوار های این اتاق به رنگ سبز ملایم است و تخت خواب این اتاق نیز، به همین رنگ است. یکی از موارد جالبی که در این اتاق خواب به چشم می خورد، طرح گل هایی است که روی دیوار آن مشاهده می شود. ترکیب رنگ این اتاق خواب برای افراد میانسال و کسانی که از سن بالایی برخوردار هستند بسیار مناسب می باشد.

دیوار های سبز کمرنگ - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
دیوار های سبز کمرنگ

 

سر تا سر قرمز با تخت خواب آبی

تصویر زمینه این اتاق خواب، شامل طرح هایی از شخصیت های سیاسی ایالات متحده است که با رنگ قرمز رنگ آمیزی شده است. کاغذ دیواری این اتاق خواب در کنار پرده و سایر ملزومات، نمایی کلاسیک و جذاب به این اتاق خواب بخشیده است. وجود یک تخت خواب به رنگ آبی آسمانی نیز در مرکز این اتاق خواب، از دیگر ویژگی های منحصر به فرد آن است که باعث ایجاد یک تضاد زیبا و جالب شده است. طراحی این اتاق خواب توسط جان نوت و جان فونداس انجام شده است.

سر تا سر قرمز با تخت خواب آبی - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
سر تا سر قرمز با تخت خواب آبی

 

 

اتاق خواب کاملا صورتی

راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب در این بخش کمی دخترانه است. این اتاق خواب، در خانه ای در نیویورک قرار دارد و دارای یک چشم انداز لوکس و مدرن از رنگ صورتی است. صندلی و میز، پرده های تخت، بالش ها، دامن های پایین تخت و موارد دیگر این اتاق خواب، در پالت های مختلف رنگ صورتی می باشد.

اتاق خواب کاملا صورتی - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
اتاق خواب کاملا صورتی

 

اتاق خواب کرمی نارنجی

دیوار های کرم این اتاق خواب، در کنار تخت خواب سفید نارنجی در این اتاق خواب که در خانه ای در سانفرانسیسکو قرار دارد، نمایی جالب و گرم را برای اتاق خواب شما به ارمغان می آورد.

اتاق خواب کرمی نارنجی - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
اتاق خواب کرمی نارنجی

 

ترکیب رنگ آبی و نقره ای

این اتاق خواب در آپارتمانی در نیویورک قرار دارد و از ترکیب رنگ آبی و نقره ای برای تزئین آن استفاده شده است. تخت خواب و عناصر آن از جمله بالش و بدنه تخت، لوستر و صندلی کنار تخت از جمله ملزومات نقره ای است که در پس زمینه آبی اتاق قرار گرفته است.

ترکیب رنگ آبی و نقره ای - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
ترکیب رنگ آبی و نقره ای

 

 

دکوراسیون اتاق خواب سبز و زرد

طراحان این اتاق خواب، هیلاری توماس و جف لینکلن، از رنگ سبز پر رنگ و زرد کمرنگ برای رنگ آمیزی دیوار های اتاق استفاده کرده اند. رنگ کلی تخت خواب نیز سفید است و پتوی آن در رنگ سبز و زرد و هماهنگ با دیوار های اتاق، تعادل جالبی را بین این دو برقرار کرده است.

دکوراسیون اتاق خواب سبز و زرد - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب سبز و زرد

 

اتافی به رنگ سبز فسفری

سبز کمرنگ و مغز پسته ای، رنگی است که در دیوار های این اتاق بکار رفته است و وجود یک تخت خواب با رنگ سبز فسفری در این پس زمینه، بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

اتافی به رنگ سبز فسفری - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
اتافی به رنگ سبز فسفری

 

سمفونی رنگ ها در اتاق خواب

این اتاق خواب مهمان توسط کن فالک و در ماساچوست ایالات متحده قرار دارد. این اتاق دارای رنگ های پر جنب و جوشی است که وجود نقاشی های ماریون وینت، مکمل فوق العاده ای برای ملزومات رنگارنگ این اتاق خواب به شمار می رود.

سمفونی رنگ ها در اتاق خواب - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
سمفونی رنگ ها در اتاق خواب

 

ترکیب صورتی، آبی و زرد

این اتاق خواب ایده آل در کالیفرنیا از تخت خوابی با دکوراسیون رنگی صورتی، آبی و زرد استفاده کرده است که نمود آن را می توان در بالشت ها و زیره آن مشاهده کرد. وجود کف پوش های پشمی نیز از جمله ویژگی های جالب دیگر این اتاق است. این مورد یکی از موارد فانتزی مقاله “راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب” می باشد.

ترکیب صورتی، آبی و زرد - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
ترکیب صورتی، آبی و زرد

 

 

آبی و نارنجی

با بکارگیری رنگ های ملایم و هماهنگ، اکنون این اتاق زیر شیروانی به یک اتاق خواب شیک و پر آرامش تبدیل شده است. رنگ های آبی و نارنجی، دو رنگی می باشند که در این اتاق با یکدیگر ترکیب شده و در دیوار، تخت خواب و پنجره ای که در این اتاق وجود دارد، می توان آن ها را دید.

آبی و نارنجی - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
آبی و نارنجی

 

اتاق خواب زنده و پویا

این اتاق خواب که در خانه ای در کانزاس سیتی قرار دارد، از دیوار هایی با رنگ آبی فیروزه ای که روی آن تابلو های نقاشی سیاه و سفید قرار گرفته اند تشکیل شده است. این مجموعه، در سبک دکوراسیون یونانی و به صورت سفارشی طراحی شده است. طراح این اتاق خواب می گوید: “رنگ هایی که در این اتاق به کار رفته است، بسیار زنده می باشد و نماد جریان زندگی است که هماهنگی خوبی نیز با یکدیگر دارد.”

آکوامارین - راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب
آکوامارین

 

 

چکیده آن چه در این مقاله گفته شد :

14 مورد از ترکیب رنگ های مختلف در دکوراسیون اتاق خواب را در این مقاله و تحت عنوان راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب به شما نشان دادیم. نوع نقشه و ساخت اتاق خواب و همچنین ملزومات و عناصر موجود در آن، از جمله عواملی هستند که باعث می شود ترکیب رنگ هر اتاق با اتاق دیگر فرق داشته باشد. همچنین نمای کلی رنگ بندی داخلی خانه، از دیگر عوامل مهم در این زمینه است.
یکی از مواردی که بسیار مرسوم است و از نکات مهم علم دکوراسیون داخلی نیز به شمار می رود، استفاده از رنگ های روشن برای اتاق خواب های کوچک است. بکارگیری رنگ های فانتزی نیز بنا به شرایط و ویژگی های موجود نیز می تواند در زیبایی و جذابیت هرچه بیشتر اتاق خواب شما نقش مهمی را ایفا کند. همچنین ملزوماتی که در اتاق خواب استفاده می شود، مثل تخت خواب، کمد و غیره، می بایست در بهترین رنگ بندی های موجود باشد تا تعادل اتاق را بر هم نزند.
به طور کلی، ما سعی کردیم که در این بخش و بخش دوم این مقاله، به شما ایده ها، نکات و راهنمای انتخاب رنگ اتاق خواب تان را نشان داده تا شما با انتخاب موارد دلخواه، به اتاق خواب خود زیبایی و جذابیت منحصر به فردی ببخشید.

معماری خانه و دفاتر کار توسط شرکت معماریان

شرکت معماری و طراحی دکوراسیون معماریان، با تکیه بر متخصصین مجرب و کارکشته حوزه دکوراسیون در با دارا بودن ده ها نمونه کار موفق در زمینه های مختلف طراحی دکوراسیون و معماری، مجری و ایده پرداز صفر تا صد پروژه های معماری خانه و محل کار شماست. طراحی و ساخت نمای خارجی انواع منازل، برج ها، پاساژ و مراکز خرید، هتل و بیمارستان، سالن های ورزشی و غیره، بخش کوچکی از خدمات گسترده ای است که در شرکت معماریان انجام می شود.

این خدمات، توسط پرسنل با تجربه با نظارت مستقیم مهندس آریان انجام می پذیرد. شایان ذکر است در طول این سال ها، شرکت معماریان با مشتریان زیادی همکاری داشته است و در طول این مدت، سعی در ارائه بهترین نتیجه و جلب رضایت کارفرمایان بوده که با عنایت به لطف خدا، تا حدود زیادی در این راه موفق بوده است.

شما بازدید کنندگان ارجمند سایت معماریان نیز اگر قصد همکاری و ارسال پروژه های مختلف معماری و طراحی دکوراسیون های مسکونی و اداری را داشتید، می توانید از شماره تلفن دفتر مرکزی شرکت معماریان استفاده کرده و شرح درخواست خود را بفرمایید:

  • شماره تلفن دفتر مرکزی : 044 – 33 47 23 42

به علاوه، اگر نظر یا انتقادی نسبت به این مقاله داشتید یا به طور کلی بخش های دیگر سایت داشتید، می توانید از لینک زیر استفاده کرده و با مدیریت سایت در تماس باشید:

متشکریم که نگاه زیبایتان را به ما هدیه دادید و تا پایان این مقاله همراه ما بودید. در صورت تمایل، از دیگر مطالب سایت نیز دیدن کنید.

منبع : veranda
اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر