طراحی و دکوراسیون کافی شاپ

نمونه های دکوراسیون کافی شاپ با ایده های جالب و خلاقانه

کافی شاپ ها، فضاها ی کوچک و عمومی هستند که حالت دعوت کنندگی دارند. این مکان ها، معمولا بوی قهوه یا طعم های مختلف مثل شکلات را دارند. دکوراسیون کافی شاپ ها، صرف نظر از ویژگی های خاصشان، همیشه چیزی شبیه به هم دارند. این گرمی و صمیمیتی است که توسط این مفهوم به ارمغان می آید. البته هر کافی شاپ طراحی و ایده های خاص خود را دارد. بنابرین دکوراسیون کافی شاپ ها باید با بکارگیری ایده های خلاقانه از سایر مکا ها مجزا شود. در این صورت است که میتواند جلب مشتری کرده و رونق گیرد.

طراحی و دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ، همانند کارخانه قهوه سازی

کافی شاپ NOC در مجاورت خانه بوهمیان در بین منطقه غربی قدیم و جدید هنگ کنگ قرار دارد. این دومین بوتیک کافه طراحی شده توسط استودیو ادنیگ، یک سازمان معماری و طراحی داخلی هنگ کنگ است. این فروشگاه، در سایتی با مساحت ۱۴۰ متر مربع، دارای یک منطقه کوره لوبیای قهوه و ذخیره سازی دانه های قهوه می باشد. تیم طراحی می خواهد تجربه مزه کردن کامل قهوه را از طریق طراحی داخلی مفهومی ارائه دهد. در این دکوراسیون کافی شاپ از دکور صنعتی بهره گرفته شده است.

دکوراسیون کافی شاپ با دکور صنعتی

طراحی کلی بر ارائه یک تجربه بصری کامل از طریق منطقه بندی و جریان تمرکز می کند. اول اینکه ، پالت چوبی تمیز و طبیعی استفاده شده است. رنگ خاکستری، سفید و چوب به منظور برجسته کردن حس فضا و منطقه بندی از طریق این رنگ های ساده بکار رفته است. علاوه بر این، فضاهای غذاخوری و اتاق های ذخیره سازی لوبیای قهوه با درهای شیشه ای بزرگ فلزی سفید جدا شده اند. دستگاه کوره در نزدیکی پنجره قرار می گیرد. طرح نه تنها افراد گذرا از کنار این مکان را جذب می کند، بلکه مشتریان را از فرآیند قهوه سازی از بسته بندی تا دم کردن آشنا میکند.

دکوراسیون کافی شاپ با دکور صنعتی

دکوراسیون کافی شاپ الهام گرفته از دانه های قهوه

ایده الهام بخش این کافی شاپ، طراحی برگرفته از کیسه پر از دانه های قهوه است. در دکوراسیون کافی شاپ، دیوارها شکل ارگانیک و رنگی مانند کیسه قهوه دارد که از چوب تخته سه لا ساخته شده است. به همین ترتیب ستون ها در بین فضا با کیسه های قهوه ای نساجی پوشیده شده است. لوستر های آویزان، دانه های قهوه را به صورت نامتقارن نشان می دهند. تا ایجاد احساس در داخل کیسه قهوه ایجاد شود.

دکوراسیون کافی شاپ به شکل دانه های قهوه

دیوار جداکننده عملکرد دوگانه دارد؛ تزئینی و کاربردی. شکل آلی آن بخش مهمی از این فرض است که باعث می شود یک احساس منحصر به فرد بر خلاف دیگران از نشستن در این مکان داشته باشید. هر یک از عناصر تخته سه لا به صورت جداگانه طراحی شده است. به این دلیل که برای ایجاد کل شکل آلی، هر عنصر باید به طور جداگانه طراحی شود.

دکوراسیون کافی شاپ به شکل دانه های قهوه

دکوراسیون داخلی کافه جامعه Society Café

کافه جامعه، کافی شاپی متفاوت است که توسط Simple Simon Design طراحی شده است.کافی شاپ به طور عمدی با قطعات مختلف، در دو طبقه طراحی شده است. بعضی از آنها با چاپ دیجیتال تزئین شده اند. ویژگی های داخلی، اشیای بازیافت شده و خام، دیوارهای چوبی، دکوراسیونی دلپذیر به وجود آورده است. چند نمونه دکور عتیقه با چندین عناصر معاصر ترکیب شده و کنتراست زیبا یی ایجاد کرده است. در دکوراسیون کافی شاپ، دکور های کاربردی نسبتا کم و ساده به نظر می رسد. هدف از آن، این بود که مکانی گرم و لذت بخش باشد.

دکوراسیون کافی شاپ با مواد بازیافتی

این کمک می کند تا توهم یک فضا را که در طول زمان تکامل یافته است به جای ایجاد مصنوعی به وجود آورد. این کافه دارای مجموعه عکس های عکاسان است که به طور مداوم تغییر می کند. دلیلش این است که اطمینان حاصل شود این مکان محیطی به طور مداوم در حال تحول است. کافه انجمن یا جامعه همچنین دارای دکوراسیون روی دیوار است. این دکوراسیون شامل کاغذ دیواری، یک دیوار تخته سیاه برای سرگرمی کودکان و دوچرخه صاحبان است. طراحی همچنین ترکیبی از نورافکنهای معاصر و اتصالات بازیافت شده است. همه این ها برای ایجاد یک احساس منحصر به فرد و دمدمی مزاج است.

دکوراسیون کافی شاپ با مواد بازیافتی

ایده های خلاقانه برای دکوراسیون کافی شاپ

شما برای دکوراسیون کافی شاپ خاص، نیاز به کمی تخیل دارید. به این صورت از رقبای خود سبقت میگیرید و بزرگترین سهم بازار را بدست می آورید. بنابراین، خلاقیت نقش اول را بازی میکند. در اینجا ایده هایی وجود دارد که کافی شاپ شما واقعا نوآورانه باشد:

نمونه ای از دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ به صورت گالری هنر

اگر کافه شما نه تنها قهوه، بلکه همچنین دوستداران هنر را جذب کند، ایده گالری هنر عالی خواهد بود. برای تبدیل یک کافی شاپ به یک مکان ملاقات برای هنرمندان و روشنفکرانی که به یک مفهوم خاص نیاز دارند از آثار هنری، بهره بگیرید. نه تنها نقاشی ها، بلکه مجسمه های چوبی، گچی، یا هنرهای دست ساز را به نمایش بگذارید.

نمونه ای از دکوراسیون کافی شاپ

کافه سرگرمی

در شمال اروپا، کافی شاپ ها با یک فضای بازی، برای مشریان به مکانی محبوب تبدیل شده اند. در ایتالیا، تعداد کمی از کافه ها وجود دارد. این مکان ها بین خانواده ها با فرزندانشان بسیار مورد توجه هستند. البته ممکن است چنین مکانی فضایی پر سرو صدا ایجاد کند. در این صورت انتخابی خوب برای آرام گرفتن نیستند. برای کسانی که به دنبال یک راه حل نرمتر هستند، یک قفسه کتاب داستان، کاغذ، مداد رنگی و برخی از بازی های روی میز به اندازه کافی مناسب خواهد بود. فضای والدین را قطعا به یاد داشته باشید.

فضای سرگرمی در دکوراسیون کافی شاپ

ایده های نوآورانه برای تزئین دیوار

اگر شما به دنبال تزیین یک دیوار خالی هستید، این ایده به شما خیلی کمک خواهد کرد. به طور مثال دیوارکافه شما از آجر های در معرض دید ساخته شده باشد، شما می توانید این آجر را عملا به فروش برسانید و درآمد حاصل از خیریه را به دست آورید. خریدار آجر ممکن است آن را رنگ کند یا کتیبه بنویسد. اگر دیوار گچ کاری است، بخشی از آن می تواند یک تخته سیاه بزرگ برای مشتریان باشد تا افکار خود را بنویسند. به این صورت در دکوراسیون کافی شاپ خود نوآوری کرده اید.

تزیین دیوار در دکوراسیون کافی شاپ

کافه پت، ایده ای برای دوستداران

فضای کافی شاپ خود را با یک حیوان خانگی به اشتراک بگذارید. می توانید یک کافه پرنده را راه اندازی کنید. محیطی دلنشین با صدای پرندگان زیبا بسازید. یا حتی  دکوراسیون کافی شاپ تان را با  آکواریوم و ماهی های گرمسیری در نمای ساده تکمیل کنید. حتی به حیوانات خانگی مثل سگ و گربه را در مبلمان و فضای مخصوص آنها در کافه جا دهید. بلکه به نظر یک راه غیر معمول برسد. اما قطعا دوستداران حیوانات این فضا را پاتوق قرار خواهند داد.

دکوراسیون کافی شاپ و رستوران

کافه ادبی

اگر کافه ایده آل شما یک کافه ادبی باشد که در آن روشنفکران و علاقمندان به فرهنگ همدیگر را ملاقات می کنند، همه چیزی که باید انجام دهید این است که ادبیات و خواندن شعر، سخنرانی های کتاب و در صورت امکان مصاحبه ها و جلسات موضوعی با نویسندگان را در دکوراسیون کافی شاپ خود دخیل کنید. این مکان، برای افرادی که یک کافی شاپ در شهر قدیمی یا در مناطقی که خارجی ها زندگی می کنند، میخواهند یک ایده جالب می تواند باشد. با نشستن در آرامش کامل در یک میز می توانید یک زبان خارجی کاملا متفاوت را یاد بگیرید. کافی شاپ شما می تواند تبدیل به یک فضایی برای تبادل زبان، بسیار بیشتر از هر کلاس درس، دعوت کننده باشد.

طراحی و دکوراسیون کافی شاپ

اینستاگرام معماری آریان

Shervin

علاقه مند به معماری و دکوراسیون

اضافه کردن نظر