معماریان مگ

معماری نمای خارجی و طراحی فضای داخلی سینما

طراحی داخلی سینما | معماری و طراحی فضای داخلی سینما ها بررسی ارتباط سینما با معماری

طراحی داخلی سینما و معماری نمای خارجی آن، از جذاب ترین موضوعات در علم معماری است که جنبه های مختلفی را در بر می گیرد. در طراحی داخلی سینما، نکات بسیاری وجود دارد که رعایت نکردن آن ها، همواره مشکلاتی را به وجود می آورد. این مقاله از معماریان به طراحی داخلی سینما و معماری نمای خارجی سینما تخصص پیدا کرده است.

 

مقدمه ای بر طراحی داخلی سینما

سینما، یکی از مکان های عمومی است که در طول زمان مخاطبان بسیار زیادی را در سر تا سر کشور های دنیا به خود جذب کرده است. سینمای هر کشور، نقش و تاثیر عمده ای روی فرهنگ مردمان و طریقه زندگی آن ها دارد و می توان سینما را یکی از تاثیر گذار ترین هنر ها در بسیاری از کشور ها دانست. در سینما، فیلم های سینمایی با موضوعات مختلف و برای سلایق مختلف اکران می شود و می توان گفت که تقریبا در تمام رده های سنی و تمام شخصیت ها، به سینما مراجعه می کنند. پس نتیجه می گیریم که طراحی داخلی سینما نیز می بایست با دقت و ظرافت خاصی انجام شود تا جوابگوی سلایق مختلف بازدید کنندگان باشد.

از طرفی، سرمایه گذارانی که روی فیلم هایی که ساخته اند سرمایه گذاری می کنند، انتظار این را دارند که محصول آن ها، در محیطی با بهترین شکل ظاهری و با امکانات کامل اکران شود تا مخاطب از رضایت کامل برخوردار باشد. این موارد در کنار ده ها مورد دیگر، از جمله دلایلی است که به ما اثبات می کند طراحی داخلی سینما و معماری نمای خارجی آن تا چه حد می تواند مهم و کاربردی باشد.

طراحی داخلی سینما - معماری و طراحی فضای داخلی سینما
طراحی داخلی سینما – معماری و طراحی فضای داخلی سینما

 

طراحی دکوراسیون سالن نمایش سینما
طراحی دکوراسیون سالن نمایش سینما

 

طراحی دکوراسیون سالن نمایش سینما (2)
طراحی دکوراسیون سالن نمایش سینما (2)

 

طراحی دکوراسیون داخلی سینما
طراحی دکوراسیون داخلی سینما

 

 

اهمیت طراحی داخلی سینما به صورت اختصاصی

همانگونه در مقدمه مقاله نیز گفته شد، سینما مکانی است که در آن فیلم هایی اکران می شود که می تواند تاثیر بسیار زیادی در فرهنگ یک جامعه داشته باشد. بی شک، وجود فضای داخلی شیک و مدرن، تاثیر زیادی در ماندگاری مخاطب در سینما می گذارید. همچنین امکانات مختلفی نیز باید برای رفاه حال مراجعه کنندگان در نظر گرفته شود تا بازدید کنندگان از این نظر دچار مشکلی نشوند. در ادامه به مهم ترین و کلیدی ترین امکاناتی که می بایست در معماری و ساخت هر سینما در نظر گرفته شود، اشاره کرده ایم.

اهمیت طراحی داخلی سینما به صورت اختصاصی
اهمیت طراحی داخلی سینما به صورت اختصاصی

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی داخلی سینما هستید؟

مشاوران ما می توانند برای اجرای پروژه هایتان شما را یاری کنند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

044-33472342

 

در طراحی داخلی سینما، چه مواردی در نظر گرفته می شود؟

در طراحی محیط داخلی سینما، فضاها و بخش های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها می تواند از دکوراسیون و نمای خاصی برخوردار باشد. بخش های داخلی سینما شامل:

  • بوفه: برای خرید تنقلات و ملزومات دیگر
  • سالن مراجعه کنندگان: محلی که مخاطبان سینما، تا زمان شروع فیلم می توانند در آن نشسته و به گفت و گو بپردازند.
  • باجه فروش بلیط: باید به شکلی طراحی شود که از ورودی های مختلف برخوردار بوده تا از ایجاد صف های طولانی مدت جلوگیری کند.
  • بخش اطلاعات: که در آن، به اطلاع مختلفی درباره اکران فیلم ها و سوالات دیگر پاسخ داده می شود.
  • سرویس های بهداشتی: که می بایست در نزدیک ترین مکان نسبت به سالن نمایش ساخته شوند.
  • اتاق های پرسنل: شامل اتاق نگهبان، پرسنل خدماتی و مدیریت سینما می باشد.
  • سالن نمایش: که مهم ترین بخش هر سینما بوده و در آن، فیلم ها اکران می شود.
در طراحی داخلی سینما، چه مواردی در نظر گرفته می شود؟
در طراحی داخلی سینما، چه مواردی در نظر گرفته می شود؟

 

همچنین موارد دیگری نیز وجود دارد که بنا به درخواست صاحب سینما، می تواند ساخته شود اما جزو لازمه های هر سینما نیست. مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، مهم ترین بخش های هر سینما می باشند که عدم وجود آن ها، به منزله ایجاد مشکلات متعدد برای مراجعه کنندگان می باشد.

 

 

معماری نمای خارجی سینما

نمای خارجی سینما، از آن حیث حائز اهمیت است که کسانی که قصد رفتن به سینما را دارند و یا کسانی که از کنار سینما رد می شوند، در نگاه اول با معماری نمای خارجی آن مواجه می شوند که تاثیر بسیار زیادی در انتخاب آن ها دارد.

برای ساخت و معماری نمای خارجی سینما، اولین چیزی که باید در نظر بگیریم بیلبورد هایی است که به معرفی فیلم ها می پردازد. این بیلبورد ها، بایستی در مکانی ساخته شود که بیشتر از همه در چشم مخاطبان باشد و دیده شود. همچنین، موارد دیگری در تزئین این بیلبورد ها وجود دارد که به بهتر شدن آن ها کمک می کند. مهم ترینِ این موارد، نورپردازی است که در شب بیلبورد ها را به چشم می آورد.

همچنین ظاهر کلی جذاب که در آن از عناصر مختلف و مدرن استفاده شده است، لازمه معماری نمای خارجی یک سینمای مدرن است. در اینجا، به چند نمای خارجی سینمای مدرن اشاره کرده ایم.

معماری نمای خارجی سینما - سینما فلسطین
معماری نمای خارجی سینما – سینما فلسطین

 

معماری نمای خارجی سینما - سینما استقلال
معماری نمای خارجی سینما – سینما استقلال

 

معماری نمای خارجی سینما - سینما آزادی
معماری نمای خارجی سینما – سینما آزادی

 

معماری نمای خارجی سینما - سینما ماندانا
معماری نمای خارجی سینما – سینما ماندانا

 

معماری نمای خارجی سینما - سینما ایران
معماری نمای خارجی سینما – سینما ایران

 

معماری نمای خارجی سینما
معماری نمای خارجی سینما

 

 

رابطه بین سینما، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

رابطه میان سینما،دکوراسیون و معماری همیشه از جمله مواردی بوده است که به آن توجه بسیار زیادی می شود. اغلب فیلم هایی که در سینما اکران می شود، از صحنه هایی استفاده می شود که در آن معماران و طراحان دکوراسیون نقش داشته اند. اگر فیلم در فضای باز باشد، نقش معماران بسیار پر رنگ خواهد بود. طراحی بسیاری از صحنه های فیلم های مختلف با ژانر های مختلف، نیازمند معمارانی می باشد که بتوانند صحنه ها را در محیط های مخصوص به خود اجرا کنند. همچنین در فیلم هایی که سکانس های مختلف آن ها در خانه است، نیاز به طراحان دکوراسیون می باشد تا بهترین دکوراسیون مرتبط با آن سکانس و فیلم را به وجود آورد. این دکوراسیون ها، فارغ از اینکه سبک دکوراسیون منزل شما چیست، می توانند برای شما در زمینه طراحی داخلی خانه تان الهام بخش باشند.

رابطه بین سینما، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی
رابطه بین سینما، معماری و طراحی دکوراسیون داخلی

 

به این مقالات نیز نگاهی بیاندازید:

 

چکیده آنچه در مقاله طراحی داخلی سینما گفته شد:

سینما، یکی از فضاهای فرهنگی و پر طرفدار است که می توان لحظات خوب و به یادماندنی ای را در کنار دوستان و خانواده به واسطه فیلم هایی که در آن ها پخش می شود تجربه کرد. دکوراسیون داخلی سینما نیز، یکی از موضوعات مهم و جذاب در علم طراحی دکوراسیون می باشد. دکوراسیون داخلی سینما باید به گونه ای باشد که مخاطب هنگامی که در حال دیدن فیلم است، احساس آرامش و تمرکز خیال داشته باشد. بنا بر این باید موارد زیادی را در نظر بگیریم تا به این آرامش برسیم.

همچنین علاوه بر فضای داخلی سینما، نمای خارجی سینما نیز بسیار حائز اهمیت است. چرا که مخاطبی که از بیرون وارد سینما می شود، با اولین چیزی که مواجه می شود نمای خارجی سینما است و اگر از عناصر و ملزومات مدرن و جذاب در ساخت آن استفاده شود، بی شک در جذب مخاطبان فیلم بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

معماری و طراحی داخلی سینما توسط شرکت آریان

آتلیه معماری و طراحی دکوراسیون معماریان با بهر ه‌مندی از تخصص و مهارت معماران مجرب و کارکشته خود که رأس آنها مهندس آریان قرار دارد، مجری پروژه‌ های معماری و طراحی دکوراسیون و فضای داخلی سینماها و سالن‌های همایش شما است. این شرکت از سال ۱۳۸۶ در حوزه‌های مختلف ساختمانی، پروژه‌هایگوناگونی را انجام داده و در طول این مدت با هدف کسب رضایت مشتری سعی در جلب رضایت این عزیزان داشته است. طراحی و معماری انواع سالن‌ های همایش و سینما نیز یکی از خدماتی است که گروه معماریان به مشتریان ارائه می‌کند.

تماس با معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر