معماریان مگ

نکات مهم و کاربردی برای انتخاب بهترین لوستر در خانه

انتخاب بهترین لوستر
انتخاب بهترین لوستر

انتخاب بهترین لوستر | هنگام خرید و نصب لوستر، این نکات را به یاد داشته باشید

انتخاب بهترین لوستر و نصب آن در مکان مناسب، از جمله کارهایی است که برای داشتن دکوراسیون ایده آل بایستی صورت پذیرد. برای انتخاب بهترین لوستر نکاتی وجود دارد که باید با توجه به آن ها لوستر را انتخاب و نصب نمایید. در این مطلب، به مواردی که به شما در انتخاب بهترین لوستر کمک می کند اشاره کرده ایم. از شما همراهان محترم معماریان دعوت می کنیم تا پایان همراه ما باشند و اگر نظر یا پیشنهادی مدنظر دارند، با ما در میان بگذارند.

 

انتخاب نوع لوستر و سبک ظاهری آن

نوع مواد سازنده هر لوستر، سبک آن را مشخص می کند. برخی از لوسترها از کریستال، برخی از سنگ های تزئینی و برخی نیز از فلز تشکیل شده اند. جنس مواد اولیه ای مع لوستر از آن ساخته می شود، در بسیاری از موارد سبک آن را مشخص خواهد کرد. این موضوع در تمام موارد صدق نمی کند و صرفا بر این اساس نباید لوستر خانه تان را انتخاب کنید. شما با توجه به دکوراسیون داخلی و ملزوماتی که در آن به کار رفته است، از انواع لوستر استفاده نمایید. سبک دکوراسیون شما، همان پیش زمینه ای است که بر اساس آن وسایل چیده می شود. کاغذ دیواری و رنگ آن، متراژ خانه، ترتیب مبلمان و صندلی های اتاق نشیمن، ارتفاع سقف و غیره از مواردی است که در انتخاب بهترین لوستر برای خانه باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتخاب نوع لوستر و سبک ظاهری آن - انتخاب بهترین لوستر
انتخاب نوع لوستر و سبک ظاهری آن

 

 

تنظیم ارتفاع لوستر با ارتفاع سقف

علاوه بر بحث اندازه اتاق، ارتفاع سقف نیز عامل مهمی در انتخاب یک لوستر مناسب است. هر چه سقف بالاتر باشد بهتر است از لوسترهای بزرگ تر استفاده کنید. نکته مهم دیگر که به ارتفاع لوستر مرتبط است نور لامپ های لوستر است. اگر لامپ های لوستر درون قاب قرار می گیرند مناسب است، اما اگر طراحی لوستر به شکلی است که لامپ ها پوشش خاصی ندارند بهتر است لوستر را تا حد ممکن بالاتر نصب کنید تا نور آن باعث ایجاد مزاحمت برای افراد نشود. البته مراقب باشید به حدی بالا نباشد که قابل دیدن نباشد.

تنظیم ارتفاع لوستر با ارتفاع سقف - انتخاب بهترین لوستر
تنظیم ارتفاع لوستر با ارتفاع سقف

 

لوستری متناسب با سبک خانه خود انتخاب کنید

انتخاب یک لوستر مناسب با نوع سبکی که در خانه شما استفاده می شود، نکته بسیار مهمی است. اگر هنوز دکوراسیون داخلی خانه تان را نچیده اید و سبک خاصی را انتخاب نکرده اید، هرچه زودتر این کار را انجام دهید. با مشخص شدن سبک دکوراسیون، می توانید به شکل بهتر و آسان تری وسایل تان را انتخاب کنید. لوستر نیز یکی از این وسایل است.

برای مثال اگر قبل از خرید لوستر بدانید سبک خانه شما مینیمال است، در بازار و فروشگاه های اینترنتی به دنبال لوستری می گردید که با این سبک همخوانی داشته باشد. معمولا لوسترهای ساده برنجی که تجملاتی خاصی ندارند مناسب ترین گزینه برای خانه هایی با سبک مینیمال هستند. همچنین همانطور که هر خانه و محیطی از سبک خاصی پیروی می کند، یک لوستر نیز با توجه به جلوه ظاهری خود می تواند سبک های متنوعی داشته باشد. بنابراین جهت انتخاب بهترین لوستر سبک چیدمان خود را بدانید.

لوستری متناسب با سبک خانه خود انتخاب کنید - انتخاب بهترین لوستر
لوستری متناسب با سبک خانه خود انتخاب کنید

 

 

به دنبال یک فروشگاه اینترنتی مطمئن جهت خرید لوستر هستید؟

سری به فروشگاه اینترنتی معماریان بزنید

انواع لوستر با بهترین کیفیت و قیمت مناسب

044-33472342

 

فضایی که لوستر در آن قرار می گیرد را در نظر بگیرید

ا‌ولین نکته ای که در هنگام خرید لوستر بایستی به یاد داشته باشید، این است که قصد دارید لوستر را در کدام قسمت خانه به کار ببرید. آشپزخانه؟ اتاق خواب؟ یا اتاق نشیمن؟ دانستن این مورد به شما کمک می کند اندازه لوستر را درست انتخاب کنید. هر فضا متراژ و نقشه خاص خود را دارد و بر اساس این ویژگی ها است که لوستر انتخاب و نصب می شود. همچنین برای هرکدام از فضاهایی که گفته شد لوسترهای خاصی وجود دارد که بکارگیری آن ها فقط در همان فضاها مناسب است و جواب می دهد. مثلا لوستری که در اتاق بکار گرفته می شود را اگر در اتاق پذیرایی بکار ببرید ممکن است کمی خنده دار به نظر برسد. درباره اندازه چراغ آویز نیز فراموش نکنید هرچه فضا بزرگ تر می شود، لوستر نیز به طبع آن بزرگ تر می شود.

فضایی که لوستر در آن قرار می گیرد را در نظر بگیرید - انتخاب بهترین لوستر
فضایی که لوستر در آن قرار می گیرد را در نظر بگیرید

 

در انتخاب لامپ ها نهایت دقت را بکار گیرید

یکی از مهمترین نکاتی که برای انتخاب بهترین لوستر باید در نظر بگیرید، روشنایی آن و ظرفیت تعداد لامپ های آن است. تعداد لامپ های زیاد فضای شما را روشن تر می کند و این موضوع برای فضاهای بزرگ بسیار مناسب است. اما‌ اگر هدف‌ شما از استفاده لوستر بحث زیبایی آن است، بهتر است از تعداد کمتر لامپ استفاده کنید تا جلوه زیبای لوستر‌ نمود پیدا کند.

اگر فضای‌ کوچکی داشته و قصد استفاده از لوستر را در آن دارید، حتما سعی کنید سایز لوستر کوچک باشد و تعداد لامپ های آن نیز کم باشد تا نور زیاد باعث اذیت شدن افراد در‌ محیط نشود. همچنین هنگام خرید‌ لوستر خانه، حتما به این نکته توجه نمایید که از‌ لوسترهایی با لامپ های فانتزی و منحصر‌ به فرد استفاده نکنید‌؛ چرا که لامپ های این نوع لوسترها به ندرت گیر می آید و ممکن است برای تهیه آن دچار مشکلاتی شوید.

در انتخاب لامپ ها نهایت دقت را بکار گیرید - انتخاب بهترین لوستر
در انتخاب لامپ ها نهایت دقت را بکار گیرید

 

 

اندازه لوستر باید متناسب با اندازه خانه شما باشد

لوستر ها در اندازه های مختلف موجود هستند. بهتر است برای اتاق های اصلی تر مانند اتاق پذیرایی از لوسترهای بزرگ تر استفاده کنید و برای اتاق هایی مانند آشپزخانه از نمونه های کوچک تر بهره بگیرید. قاعده و قانون خاصی ندارد. سعی کنید هنگام خرید در نظر بگیرید که در کل برای سایز اتاق مورد نظر شما اندازه باشد و بزرگی یا کوچکی آن ذوق را کور نکند.

اندازه لوستر باید متناسب با اندازه خانه شما باشد - انتخاب بهترین لوستر
اندازه لوستر باید متناسب با اندازه خانه شما باشد

 

جیبتان را در نظر بگیرید

همین الان در مورد هزینه ای که برای خرید لوستر در نظر گرفته اید تصمیم بگیرید. لوستر ها در قیمت های مختلفی موجود هستند. در نظر گرفتن بودجه مورد نظر به شما کمک می کند که زودتر به نتیجه برسید و با توجه به بودجه خود بهترین انتخاب را داشته باشید. البته مناسب بودن لوستر تنها به قیمت آن بستگی ندارد و شما می توانید از محدوده قیمت های مناسب تا قیمت های بالاتر بهترین انتخاب را انجام دهید.

جیبتان را در نظر بگیرید - انتخاب بهترین لوستر
جیبتان را در نظر بگیرید

 

 

تمیز نگه داشتن لوستر

لوستر ها به طرز عجیبی جاذب گرد و خاک هستند. برای مثال اگر مدل لوستر بسیار پیچ در پیچ و شلوغ باشد برای تمیز کردن نیز وقت و زحمت بیشتری لازم دارد. به یاد داشته باشید که مدل انتخابی شما هر چه ساده تر باشد برای نظافت کردن نیز آسان تر می باشد. در ضمن بهتر است تا حد ممکن لوستری به نحوی نصب شود که تمیز کردن آن راحت تر باشد.

تمیز نگه داشتن لوستر - انتخاب بهترین لوستر
تمیز نگه داشتن لوستر

 

استفاده از سایر عناصر روشنایی در منزل

آباژور: آباژورها یکی از عناصر روشنایی محیط هستند که در اتاق خواب ها معمولا کاربرد بیشتری دارند. از آباژور در اتاق های دیگر به عنوان چراغ مطالعه استفاده می شود؛ چراکه نوری که از این عناصر نوری خارج می شود، نرم و ملایم است. از آباژور می توان در گوشه اتاق پذیرایی استفاده نمود و محیطی آرام بخش را به کمک آن ایجاد کرد.

چراغ های دیواری: این نوع چراغ ها، روی دیوار نصب شده و در اتاق پذیرایی، اتاق خواب کودک و نوجوان و همچنین خانه های عروس و داماد کاربرد زیادی دارند. از چراغ های دیواری برای زیباتر کردن نورپردازی استفاده می شود و جنبه روشنایی آن، کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

از خرید لوستر تا چیدمان دکوراسیون با معماریان

خرید آنلاین لوستر از فروشگاه اینترنتی معماریانشما عزیزان می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنی معماریان و رفتن به قسمت فروش انواع لوستر، محصولات مختلفی را مشاهده نمایید و این محصولات را با استفاده از عکس، توضیحات و نظرات مصرف کنندگان بررسی کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، برای برخی از افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دکوراسیون داخلی خانه شما، نشان دهنده شخصیت افراد درون آن است و هرچقدر این دکوراسیون مدرن تر و زیباتر باشد، افرادی که به خانه شما مراجعه می کنند احساس بهتر و زیباتری خواهند داشت. از طرفی، داشتن یک دکوراسیون خوب و امروزی، نیازمند تخصص در علم طراحی دکوراسیون است. این علم شامل اصول و استانداردهای خاصی است که در سطوح مختلف توسط افرادی که به آن اشراف دارند، رعایت می شود. یکی از مراکز معتبری که در زمینه طراحی دکوراسیون محیط های مختلف از جمله محیط خانه و معماری بناهای گوناگون از جمله بناهای مسکونی فعالیت می کند، شرکت معماریان است. متخصصین و مهندسین این شرکت آماده ارائه خدمات مختلف این حوزه ها می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر، از طریق بخش زیر با اپراتورهای ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر