معماریان مگ
انتخاب مناسب ترین مبلمان

موارد ضروری در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل

هر اتاق در خانه شما ممکن است نیاز به نوع خاصی از مبلمان ، متناسب با طراحی و نوع استفاده از آن داشته باشد. بنابراین انتخاب مبلمان هر اتاق بدون تردید متفاوت خواهد بود. با این حال، برخی از عوامل و راهنمایی هایی وجود دارند که هیچ ارتباطی با طراحی یا اتاق خاص ندارند که هنگام انتخاب مبلمان مناسب خانه، باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید. اگر شما علاقه مند به دانستن این نکات هستید، این مقاله را حتما بخوانید.

موارد ضروری در انتخاب مبلمان

همانطور که همه ما می دانیم، انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل، به ملاحظاتی بیشتر از زیبایی آن نیاز دارد . بنابراین در نظر گرفتن جزئیات مشخص و کیفیت ساخت یک قطعه خاص، عملکرد، سبک و فضای موجود علاوه بر زیبایی شناسی، همه مواردی ضروری هستند. قبل از اینکه هر نوع قطعات مبلمان را برای منزل خود خریداری کنید، در مورد کیفیت و سبک و ساخت آن به گونه ای که سالها مورد استفاده باشد، فکر کنید. همیشه بهتر است برای مبلمان خانه تان سرمایه گذاری کنید به طوری که مدت زیادی قابل استفاده باشند. منظور این است که اگر در مورد خرید چند قطعه مبلمان با کیفیت پایین که بعد از مدتی تغییر میکند، فکر کنید، مطمئنا این روش باصرفه نخواهد بود.همیشه لازم نیست شما مبلغ زیادی را برای خرید مبلمان با دوام و با کیفیت بالا بپردازید، چیزهای که شما باید انجام دهید، جستجوی بیشتر است.

نیازهای شخصی در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

هر اتاق یا فضای خانه دارای استفاده خاص است. نیاز های شما در یک فضا است که نوع مبلمان را تعیین میکند. این فضاها با توجه به فعالیت هایشان سازماندهی می شوند. محیطی مانند یک اتاق خواب، نیازهای مختلفی را براساس کسانی که از آن استفاده می کنند، دارد. یک نفر نیاز به یک تخت دارد، در حالی که اتاق بچه ها شاید نیاز به دو تخت یا بیشتر داشته باشند. همچنین می توانید مشخص کنید که اتاق کودکان برای خواهر و برادر،  نیاز به دو میز یا بیشتر برای مطالعه دارد. بنابراین شما می توانید لیست مبلمان مورد نیاز برای پروژه خود را آماده کنید. مهم است که کمی حوصله به خرج دهید و فکر کنید که خانواده شما واقعا به چه چیزی نیاز دارد و چگونه مسئله مبلمان خانه خود را حل می کنید تا زندگی روزمره برای همه راحت تر شود.

انتخاب مبلمان بر اساس نیازها

ساختار قطعات در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

شما در انتخاب مبلمان به مستحکم و سنگین قطعات نیازدارید. از تخته خرده و قاب های آلومینیومی سبک اجتناب کنید و مبل با ساخت چوب سخت را انتخاب کنید. معمولا عمر قاب چوبی جامد بسیار طولانی تر می شود و معیار مبلمان خوب است. با این حال، اطمینان حاصل کنید که قیمت با انتظارات شما منطبق است.  قبل از خرید هر چیز، آن را آزمون کنید. مهم نیست زیبایی قطعه ی انتخابی شما چقدر زیباست، اگر از راحت بودن آن لذت نبرید. در ضمن یک راهنمایی حرفه ای هم در این مورد مفید خواهد بود.

انتخاب مناسب مبل و صندلی

عملکرد قطعات در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

اولین عامل تصمیم گیری در مورد یک قطعه مبلمان برای منزل، عملکرد آن است. ملاحظات عملی مستقیما مربوط به عملکرد مبلمان است، اگر چه مشخصات برای هر قطعه باید تعریف شود. برای مثال، میز غذاخوری برای چند نفر در خانه شما نیاز است. از خود در مورد اینکه چه مبلمان برای فعالیت های مختلفی که در یک اتاق خاص انجام می شود، مورد نیاز است، سوال کنید. هر اتاق یا فضای خانه دارای استفاده خاص است و هر فردی در خانه خود نیاز به مبلمان خاص (تخت برای اتاق خواب، صندلی برای یک اتاق نشیمن، و غیره) دارد. شما باید در نظر بگیرید که آیا فردی هستید که یک صندلی راحت را دوست دارد یا نیاز به ذخیره سازی اضافی دارید.

عملکرد مختلف مبلمان خانه

شکل قطعات در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

یک قطعه مبلمان سرمایه گذاری در خانه شماست که نشان دهنده ی سلیقه ی شما است. انتخاب شکل کلی قطعه مرسوم، براساس مد روز مطمئنا انتخابی عاقلانه نخواهد بود. شما باید یک شکل وسبک از مبلمان را انتخاب کنید که اکنون و در آینده دوست خواهید داشت. این به این معنا نیست که شما باید چیزی بدون شکل یا بدون سبک را انتخاب کنید. منظور این نیست که آیا ترجیح شما سبک معاصر یا سنتی هستند، بلکه گزینه های به روز شده در بازاراست. هنگامی که شما تعریف کردید که چه مبلمان مورد نیاز است، اندازه و شکل وارد عمل میشوند. ملاحظات زیبایی شناختی مربوط به طراحی فضای یکپارچه است. به عنوان مثال، مبلمان دارای خطوط راست یا منحنی باشند.

اشکال مختلف در مبلمان خانه

اندازه قطعات در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

در نهایت، همان طور که ذکر شد، فضا اندازه مبلمان و نیز توزیع یکسان را تعیین می کند. قطعات مختلف مبلمان همیشه باید قبل از خرید آنها را به فضا مرتبط باشد. اندازه آنها برای طراحی کلی مناسب است بررسی کنید. به عنوان مثال، مقطعی ممکن است بهترین انتخاب برای یک فضایی کوچک زندگی باشد. همچنین فضای فیزیکی اتاق و نحوه قرار دادن مبلمان می بایست مورد توجه قرار گیرد، مانند اندازه یک پنجره یا نزدیکی به درب. فضاهای بزرگ برای مبلمان بزرگ، اجازه ی اعمال مبلمان بیشتری می دهند.

مقیاس در انتخاب مبلمان خانه

رنگ قطعات در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

اگر قطعه های مبلمان شما چوبی و در معرض دید باشد، رنگ آن نقطه مهمی است که باید در نظر گرفت. بسیاری از قطعات را می توان به وضوح با رنگ آمیزی به طور کلی تغییر داد. به طور مثال، شما می توانید به راحتی با تغییر رنگ قهوه ای به رنگ سیاه یک صندلی را از سبک سنتی به معاصر را کنید. به همین ترتیب، قطعه ای از رنگ قرمز با رنگ سفید نیز به نظر می رسد زنانه تر است.

رنگ در انتخاب مبلمان خانه

پارچه ها در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

اگر قصد انتخاب پارچه برای صندلی ها یا نیمکتهای خود را دارید، مطمئن شوید که مواد پارچه ای انتخابی شما به نیازها و زندگی روزانه شما مناسب است. برای مثال، اگر حیوان خانگی مانند گربه یا سگ داشته باشید، باید از برخی از انواع پارچه ها مانند ابریشم اجتناب کنید. پارچه هایی تمیز کردن آنها آسان است انتخاب کنید، اگر معمولا در خانه خود از تعداد زیادی مهمان پذیرایی می کنید یا اگر بچه دارید؛ شما باید بدانید که متریال های مناسب مبلمان خانه شما چگونه باید باشند. کوسن نیز یک نقطه مهم در نظر گرفتن در هنگام استفاده از پارچه است. پارچه های سبک تر می توانند برای اتاق نشیمن، یا فضای اتاق خواب مناسب باشند. با این حال، برای یک تکه از مبلمان است که اغلب استفاده می شود، توصیه می شود پارچه ای تیره تر انتخاب کنید.

نوع پارچه در انتخاب مبلمان خانه

مبلمان تکمیلی در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

برای انجام فعالیت های خاص، برخی از قطعات مکمل نیز مورد نیاز است، مانند قطعات ذخیره سازی که برای حفظ نظم ضروری هستند. اگر ساکنان آن به کتاب خوانی علاقه داشته باشند، اتاق ممکن است به یک کتابخانه بزرگ نیاز داشته باشد. یا شاید یک میز برای کامپیوتر، تلویزیون و غیره نیاز باشد. در یک اتاق ناهار خوری می توانید یک کابینت را برای نگه داری ظروف که در آشپزخانه جا نشده اند انتخاب کنید.

انتخاب مناسب ترین مبلمان خانه

طراحی های خاص در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون به دنبال قطعاتی که طراحی های غیر منتظره یا دارای سبک هستند، باشید. شکل کلی قطعه می تواند کمی غیر متعارف باشد، یا شاید برخی از آنها دارای ظاهری جالب و با جزئیات زیبا باشند. در هر صورت، سبک شخصی شما باید در هر قسمت مبلمان مورد نظر شما نمایان باشد.

انتخاب مبلمان با طراحی های خاص

نکات مهم قبل از خرید و انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون

اتاق نشیمن شما یک فضای مهم در زندگی خود و خانواده شما است. انتخاب مبلمان که یک ظاهر خوشایند و ظریف دارند، در حالی که در برابر سایش و فرسودگی زندگی روزمره ، محافظت شده اند کلید اصلی برای دکوراسیون فضای شما متناسب با نیازهایتان است.انتخاب مناسب مبلمان اگرچه می تواند بسیار سرگرم کننده باشد همچنین می تواند در پیدا کردن قطعات مفید و راحت است که منعکس کننده سبک شخصی شما و ترکیبی برای ایجاد یکپارچگی داخلی است، دشوار باشد. به طور خلاصه، انتخاب مناسب مبلمان نیاز به بررسی قبل از خرید دارد که در اینجا آنها را ذکر میکنیم.

انتخاب مناسب مبلمان برای دکوراسیون

اندازه گیری ابعاد خانه و طراحی براساس آن

قبل از تصمیم گیری نوع مبلمان منزل، ملاحضاتی را باید در نظر بگیرید. اول اینکه با متر طول و عرض اتاق خود را  اندازه گیری کنید. سپس، به طرح طبقه بندی خانه توجه کنید. طرح هایی را که می توانید در اتاق قرار دهید، بر روی کاغذ طراحی کنید بدین ترتیب چقدر فضای شما برای مبلمان هزینه می طلبد، میتوانید تعیین کنید. شما همچنین باید حداقل یک متر فضای آزاد در میان قطعات مبلمان در نظر بگیرید. بدین ترتیب، شما در هنگام راه رفتن بین مبلمان خود احساس راحتی می کنید.

موارد ضروری در انتخاب مبلمان مناسب

بررسی میزان دسترسی ها و چگونگی استفاده از اتاق

درگاه و راهرو های خود را بررسی کنید. با اندازه گیری درب ها از وقوع خرابی های احتمالی در هنگام حمل مبلمان جلوگیری میکنید. مسلما شما نمیخواهید یک قطعه از مبلمان را خریداری کنید که نتوانید وارد خانه کنید. همچنین شما باید در مورد چگونگی استفاده از اتاق فکر کنید. اگر اتاق نشیمن شما به عنوان یک فضای روزانه خانوادگی عمل می کند، شما به مبلمان مقاوم در برابر لکه ها نیاز دارید، به خصوص اگر بچه های شما هنوز جوان هستند. از سوی دیگر، اگر اتاق نشیمن شما فقط مهمان گاه به گاه را سرگرم کند، می توانید قطعات سبک با پارچه های ظریف را انتخاب کنید.

موارد ضروری در انتخاب مبلمان مناسب

انتخاب نوع مبلمان براساس سبک و معماری طبیعی اتاق

در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل خود، معماری طبیعی اتاق را در نظر بگیرید. برخی از اتاق ها دارای عناصر طراحی داخلی می باشند که ممکن است به شما در انتخاب نوع مبلمان مورد نظر مناسب اتاق شما، کمک کند. به عنوان مثال، اگر شما یک شومینه روستایی دارید، دکور کابین روستیک ممکن است گزینه مناسبتری نسبت به مبلمان مدرن باشد. با این حال، مبلمان مدرن می تواند بهترین گزینه برای اتاق نشیمن یک آپارتمان با دید مشرف به شهر باشد. همچنین مواد و بافت در انتخاب مبلمان مناسب برای دکوراسیون منزل نقش مهمی دارند. استفاده از حس گرمی چوب یا سردی سنگ مرمرو… باید در هماهنگ با سبک کلی پروژه باشد. ادغام و ترکیب این مواد (مانند کف، پارچه، و پرده ها) نیاز به توجه ویژه در این مسئله دارد.موارد ضروری در انتخاب مبلمان مناسب

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که هر قطعه ای از مبلمان مورد نظر شما لزوما درست برای خانه شما نیست. در هنگام خرید عملکرد، دوام، ضرورت و زیبایی را در نظر بگیرید. مطمئنا مهمترین چیز این است که از مبلمان خود لذت ببرید، اما تعادل را با عینیت در نظر بگیرید و به فضا نگاه کنید، قطعات اتاق و مبلمان خود را اندازه گیری کنید و قبل از اینکه همه چیز را بهصورت تصادفی جاسازی کنید، آنچه را که پیش روی دارید ارزیابی کنید. رعایت این موارد ، شما به راحتی می توانید یک فضای عالی که به سبک زندگی شما افزوده می شود ایجاد کنید.

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر