معماریان مگ

راهنمای انتخاب بهترین کاغذ دیواری در منزل

انتخاب بهترین کاغذ دیواری
انتخاب بهترین کاغذ دیواری

انتخاب بهترین کاغذ دیواری | چگونه بهترین کاغذ دیواری را انتخاب کنیم | راهنما انتخاب کاغذ دیواری

انتخاب بهترین کاغذ دیواری یکی از انتخاب های سخت افرادی است که قصد استفاده از این ملزومات را دارند. برای اینکه یک طرح ایده آل و مناسب داشته و در انتخاب بهترین کاغذ دیواری موفق باشید، لازم است به نکاتی توجه کنید. این مقاله راهنمای شما برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری است و به شما در رسیدن به این هدف کمک می کند. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اصطلاحات معماری” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

مقدمه ای بر انتخاب بهترین کاغذ دیواری

دلیل سختی انتخاب کاغذ دیواری این است که تنوع بیشماری از کاغذ دیواری از لحاظ طرح و رنگ و هم‌چنین جنس پشت کاغذ دیواری در بازار موجود است که باید از بین این تنوع بیشمار، مناسب‌ترین گزینه را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب و استفاده کنید
یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای‌ آسان‌تر شدن انتخاب کاغذ دیواری، این است که شما قبل از رفتن به فروشگاه‌ها برای انتخاب و خرید، ایده و طرحی واضح و شفاف از آنچه می‌خواهید داشته باشید..

یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از کاغذ دیواری این است که طرح‌ها و رنگ‌هایی که به وسیله کاغذ دیواری می‌توان روی دیوار به وجود آورد، در حقیقت با نقاشی دیوارها غیرممکن است.

راهنما انتخاب کاغذ دیواری (1) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (1)

 

 

رنگ آمیزی بهتر است یا استفاده از کاغذ دیواری

رنگ‌آمیزی دیوارها کاری بسیار عالی و ایده‌آل است، اما به شرطی که تمایل به تک‌رنگ بودن دیوارها داشته باشید یا بخواهید از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده برای دیوار‌های مجاور استفاده کنید. اما اگر تمایل دارید طرح و نقشی خاص را با جلوه‌ای جذاب و متمایز بر دیوار داشته باشید یا منظره‌ای دیدنی را روی دیوار خانه خود ایجاد کنید، تنها راه، استفاده از کاغذ دیواری است؛ زیرا در صورتی که شما در زمینه هنر طراحی و نقاشی توانایی خوبی نداشته باشید، ایجاد طرح و نقش زیبا روی دیوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراین اینجاست که کاغذ دیواری بهترین گزینه برای دکوراسیون است.

راهنما انتخاب کاغذ دیواری (2) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (2)

 

با انواع کاغذ دیواری آشنا شوید

اساسا کاغذ دیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام‌ترین انواع کاغذ دیواری ها محسوب می‌شوند. این نوع از کاغذ دیواری ها هم‌چنین قابل شست‌وشو و ضد آب هستند. همین نوع از کاغذ دیواری خود به دو نوع تقسیم می‌شود: نوع اول در قسمت پشت کاغذ دیواری دارای لایه‌ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه‌ای از وینیل در قسمت روی کاغذ دیواری است که مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روی دیوار کنده می‌شود.بنابراین نوع دوم کاغذ دیواری های دارای پوشش وینیل، می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای انتخاب باشند.

راهنما انتخاب کاغذ دیواری (3) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (3)

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستید؟

به شرکت معماریان اعتماد کنید!

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

قبل از انتخاب کاغذ دیواری، این موارد را در نظر بگیرید

اگر سقف خانه ای بلند بود می توانیم از شکل و طرح هایی با خطوط افقی برای کاغذ دیواری استفاده کنید.

برای این که فضای عاری از شلوغی و بی نظمی داشته باشید از انواع کاغذ دیواری گلدار با رنگ ملایم استفاده کنید و اگر فضای پر انرژی و هیجانی دوست دارید از انواع کاغذ دیواری شاد و درخشان استفاده کنید.

کفپوش و کاغذ دیواری باید مناسب هم باشند.خانه ای با کفپوش ساده باید کاغذ دیواری های  گلدار استفاده کرد و کاغذ دیواری های بدون طرح برای کفپوش هایی که ساده نیستند استفاده می گردد.

کاغذ دیواری هایی که ساده می باشد و طرح و شکلی ندارد برای سلیقه هایی که تنوع طلب می باشند مناسب  می باشد.

اتاق های بزرگ را می شود با انواع کاغذ دیواری تیره کوچکتر کرد و نهایتا حس آرامش را در آنها بیشتر به وجود آورد.

برای پوشانده ترک های دیوار از انوع کاغذ دیواری گلدار و تکرار شونده می شود استفاده کرد.و همچنین از این نوع کاغذ دیواری می شود برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک استفاده کرد.

فضاهای بزرگ را با کاغذ دیواری با طرح های بزرگ می توان کوچکتر و دوستانه تر و فضاهای خیلی بزرگ را کوچکتر نشان داد. رنگ روشن در کاغذ دیواری باعث بزرگتر به نظر رسیدن اتاق های کوچک و صمیمی تر کردن فضا می شود.

راهنما انتخاب کاغذ دیواری (4) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (4)

 

 

نکات کلیدی و توصیه های کاربردی در راستای انتخاب بهترین کاغذ دیواری

  •  در اتاق خواب‌هایی که نور کمی دارند و همین طور در اتاق نشیمنی که کم وسعت است،‌هاله ای از نور صورتی ملایم به کار ببرید؛ زیرا محیط را دلنشین و مهیج می‌سازد. هم چنین پرده‌ها، مبلمان و دیوار را با ترکیبی از رنگ سفید و کرم انتخاب کنید تا هماهنگی متناسبی در فضای اتاق به وجود آید.
  • مبل و صندلی قدیمی اتاق نشیمن را با پیراهنی از پارچه ی مخمل نرم به رنگ طلایی بپوشانید تاامروز جلوه کنند . سایه روشن‌هایی از شکلاتی و بژ، در کنار طلایی تأثیر گذاری این رنگ را فوق العاده بیش تر می‌کنند. چنانچه از پارچه ی مخمل نقره ای استفاده کنید، می‌توانید آن را در کنار آبی یا سبز رنگ پریده قرار دهید. همین طور با افزودن گلدانی پر از رزهای صورتی و سفید، یک حس خاص و زنانه در فضا ایجاد می‌کنید.
  •  پرده‌ های گیپور یا تورهای نقش دار باعث می‌شوند که پنجره‌های بزرگ جلوه ی زیادی پیدا کنند. هم چنین با انتخاب رومیزی یا روتختی قلاب دوزی شده و برودری در رنگمایه‌های ملایم صدفی و صورتی ، در اتاق‌های خواب و نشیمن جذابیت بیش تری ایجاد می‌کنید.
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (5) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (5)

 

راهنما انتخاب کاغذ دیواری

  •  اگر مایلید پارچه‌های براق به کار برید، اما نمی خواهید اتاق تان خیلی پرزرق و برق شود، آن‌ها را در وسایل کوچک مثل کوسن ، رومیزی ، روبالشی یا مثلاً تابلویی که خود با پارچه ی هم رنگ مبلمان و اثاثیه درست کرده اید ، استفاده نمایید. پارچه‌های ابریشمی طبییعی یا مصنوعی و نیز ساتن براق برای این منظور مناسب اند.
  • پارچه‌های طرح دار چاپی برای پوشش مبلمان یا پرده انتخاب خوبی هستند، ولی زیاده روی در استفاده از آن‌ها، اتاق را خیلی یکنواخت و بی روح نشان می‌دهد. اما پارچه‌هایی با گل‌های برجسته که خیلی شلوغ نباشند، در اتاق‌های بزرگ کاربرد خوبی دارند.
  • می‌توانیم اتاق‌های بی روح و بی رنگ را به وسیله ی نصب پرده‌های خوش رنگ و طرح دار که با نوارهای طلایی و یراق‌های منگوله دار زربفت، از حالت سنگین و ساده خارج کرده، به محیط روحی تازه بدمیم. هم چنین به یاد داشته باشید که گرد آوردن مبلمانی با چوب تیره رنگ ، در کنار کف سازی سنگ و دیوارهای روشن ، همیشه بهترین ترکیب برای اتاق نشیمن است.

 

هزینه در انتخاب بهترین کاغذ دیواری چه تاثیری دارد؟

تنوع بسیار زیاد انواع کاغذدیواری های موجود در بازار که با اندازه ها و طول و عرض های متفاوت عرضه می شوند بسیاری مواقع خریداران را در محاسبه هزینه ها و همین طور محاسبه درست میزان کاغذ دیواری مورد نیاز دچار اشتباه و سردرگمی می کند. از سوی دیگر چون دیوارهای خانه به طور کامل، مستقیم و دارای یک سطح نیست و بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیر مفید هستند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع کاغذها اضافه می آیند. برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید، بهتر است متراژ دیوارها و میزان پرتی ها را به طور کامل اندازه بگیرید.

راهنما انتخاب کاغذ دیواری (6) - انتخاب بهترین کاغذ دیواری
راهنما انتخاب کاغذ دیواری (6)

 

 

چکیده آنچه در مقاله “انتخاب بهترین کاغذ دیواری” گفته شد:

کاغذ دیواری را می‌توان به نحوه‌های مختلف روی دیوارهای یک فضا نصب کرد. برای مثال می‌توان تمام دیوارها را با یک مدل کاغذ دیواری پوشش داد یا برای برجسته کردن نقطه کانونی، تنها یک دیوار اتاق را کاغذ دیواری کرد؛ هم‌چنین می‌توان برای هر دیوار، از کاغذ دیواری با طرح‌های متفاوت استفاده کرد.

هم‌چنین می‌توانید تنها نیمه پایینی دیوار را کاغذ کنید و نیمه فوقانی را با رنگی هماهنگ و مناسب رنگ‌آمیزی کنید؛ یا بالعکس، نیمه پایینی را با کاغذ دیواری طرح‌دار و نیمه فوقانی را با کاغذ دیواری ساده و با رنگی متناسب بپوشانید.

از طرف دیگر؛ در جاهایی که رنگ‌آمیزی دیوارها نمی‌تواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، می‌توان از کاغذ دیواری استفاده کرد. برای مثال، اگر دیوارهای خانه شما فرمی نازیبا و بد دارند می‌توان از کاغذدیواری برای پوشاندن عیوب دیوار بهره گرفت. همچنین دیوارهای پوشیده شده با کاغذدیواری‌های مرغوب خیلی سریع‌تر و آسان‌تر از دیوارهای رنگ شده تمیز می‌شوند. بنابراین کاغذ دیواری برای فضاهایی که دیوارهایش زود به زود نیاز به تمیز کردن دارند، مانند آشپزخانه یا اتاق کودک، گزینه مناسب‌تری است.

 

تماس با شرکت معماریان

شما نیز اگر از جمله افرادی هستید که مایلید با شرکت معماریان همکاری داشته باشید، یا نظر و پیشنهادی نسبت به عملکرد بخش های مختلف سایت دارید، می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

از اینکه تا پایان این بخش از سایت، نگاه های زیبایتان را به ما هدیه داد از شما متشکریم. شما عزیزان می توانید به کمک منوی بالای سایت، از بخش های دیگر سایت نیز بازدید نمایید.

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر