معماریان مگ
انتخاب مبلمان راحت برای دفترکار در خانه

چگونه می توانید مبلمان مناسب برای دفترکار در خانه خود انتخاب کنید

امروزه بسیاری از افراد از طریق اینترنت از خانه می توانند کار کنند. این باعث افزایش نیاز به ادارات کارکردی خانه می شود. این فضا در خانه به شما اجازه می دهد تا محل کار راحتی داشته باشید که تمام نیازهای شما را برآورده می کند. مناسب ترین مبلمان برای دفترکار در خانه شما آن است که راحت و سازنده باشند. قبل از این که به ظاهر توجه کنید، باید حجم فضا، بودجه و مدت زمان استفاده از آن را در طول روز مورد توجه قرار دهید. همچنین با دکوراسیون تمام قسمت های خانه هماهنگ باشد. در اینجا دستورالعمل هایی برای انتخاب مبلمان مناسب اداری در اختیار شما قرار می دهیم.

چیدمان دفترکار در خانه

امروزه دفاتر خانه بیشتر شبیه به اتاق های دیگرخانه هستند و به لطف مبلمان اداری زیبا و کارآمد، کمتر خسته کننده به نظر می رسند. مهم نیست که آیا شما سبک مدرن را دوست دارید و یا یک دید هنری را ترجیح می دهید، می توانید یک میز و صندلی که برای شما به خوبی عمل می کند را بیابید. با افزودن یک میز اداری و برخی از مبلمان ذخیره سازی هوشمندانه به هر فضا، می توانید یک منطقه کاری ایجاد کنید که هم زمان شخصیت شما را نشان می دهد. حتی اگر شما یک اتاق اختصاصی برای دفترکار در خانه خود نداشته باشید، راه های زیادی برای تبدیل یک گوشه ای از یک اتاق خواب یا  نشیمن وجود دارد.

ارزیابی اتاق برای ایجاد دفتر کاردر خانه

یکی از بزرگترین اشتباهات در انتخاب مبلمان، این است که معمولا فراتر از حد فضای واقعی هستند. یک اتاق خالی در خانه قبل از اینکه شما یک میز و صندلی در آن قرار دهید، بزرگ به نظر می رسد. فضای خود را اندازه گیری کنید و پنجره ها و درگاه هایی را که باید مبلمان خود را در آن جا قرار دهید، در نظر بگیرید. اگر پنجره ای وجود داشته باشد، می توانید میز خود را روی صورت خود قرار دهید، در هنگام اندازه گیری و برنامه ریزی قرار دادن مبلمان خود، این موارد را حتما در نظر بگیرید.

دیزاین اتاق کار در خانه

تعیین بودجه برای ایجاد دفترکار در خانه

برای هر یک از مبلمان دفترکار در خانه ، شما می توانید بودجه کمی را صرف کنید و یا شما می توانید چند قطعه از مبلمان اداری را با صرف هزینه ی زیاد صاحب شوید. این ترجیح شماست که چقدر میخواهید برای این فضا هزینه کنید. با جستجو در اینترنت و مجلات مبلمان اداری برای دکور خانه خود الهام گرفته و قیمت ها بررسی کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که دکور، لوازم اداری و تجهیزات کامپیوتری ممکن است بعد از مبلمان خریداری شود. اگر شما در بودجه صرفه جویی نکنید ممکن است در آخر کار با مشکل مواجه شوید. خرید مبلمان قابل مونتاژ از فروشگاه های مبلمان آنلاین می تواند بهترین منبع برای انتخاب مبلمان با قیمت مناسب باشد.

مبلمان باکیفیت برای دفترکار در خانه

مبلمان راحت و کارآمد در دفترکار در خانه

راحتی دفتر کار در خانه شما، توسط میز و صندلی خوب و با کیفیت بدست می آید. اگر شما به دنبال یک میز هستید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا کامپیوتر و هر ابزار دیگر که هر روز استفاده می کنید را قرار دهید، باید آن را متناسب با ابعاد دفتر خود انتخاب کنید. اگرچه میز شما نیاز به فضای زیاد دارد، لازم نیست آن را به محل جمع آوری تمام ابزارها تبدیل کنید.

مبلمان راحت برای اتاق کار

اگر فقط از دفتر خانه خود برای نیم ساعت در روز برای بررسی ایمیل های خود استفاده می کنید، یک صندلی شیک و راحت می تواند انتخاب شما باشد. برعکس، اگر در دفتر خود بیشتر از شش ساعت در روز کار می کنید، باید نیازهای شما برای آسایش بیشتر برطرف شوند. اگر شما یک فرد قد بلند هستید، ارتفاع میز و صندلی باید به تناسب شما انتخاب شوند. برعکس برای افراد کوتاهتر، صندلی که بیش از حد بلند و غیر قابل تنظیم ، ممکن است پاهای شما را آویزان نگه دارد که اصلا مناسب نیست.

مناسب ترین مبلمان دفترکار در خانه

انتخاب سبک خود برای دفترکار در خانه

مبلمان آنتیک یا مبلمان فوق العاده معاصر، میتواند انتخاب طراحی شما باشد. هنگام انتخاب مبلمان قدیمی سنتی، مانند صندلی، به راحتی و مقاوم بودن توجه داشته باشید. مبلمان آنتیک می تواند مجلل وبسیار شیک باشد، اما شما ممکن است نیاز به انعطاف پذیری در یک صندلی قابل تنظیم داشته باشید. در حالی که برخی از صندلی های مدرن دارای ارگونومی ، بسیار راحت هستند که  می تواند برای یک خانه سنتی نیز در نظر گرفه شود. در نهایت شما باید تصمیم بگیرید که اولویت شما برای زیبایی شناسی است یا آسایش. با سبک مناسب خود، شما باید بتوانید محیط شاد و مفیدی را به جود آورید.

سبک دکوراسیون در دفترکار خانه

دکوراسیون یک دفترکار در خانه

بیشتر مردم اغلب وقت زیادی را در محل کار خود در خانه صرف می کنند تا بتوانند کنار خانواده خود باشند. این شیوه ی کار می تواند باعث شود شما ساعت زیادی را در دفتر خانه تان بگذرانید. بنابراین باید شما اطمینان حاصل کنید که این فضا به طرز دلخواه شما تزئین و چیدمان شده است که با دکوراسیون بقیه قسمت های خانه شما هماهنگ است. با استفاده از پالت های چوبی به عنوان پانل، می توانید قطعه ای از یک دیوار را جدا کنید. عناصر دکوراتیو مربوط به حرفه تان را به دیوار نصب کنید. در دکوراسیون این اتاق ها ایمنی را بیشتر از هرچیز دیگر در نظر بگیرید. استفاده از ابزارهای که به درستی کار می کنند ومشکلی برای استفاده کننده به وجود نمی آورند، ضروری است.

عناصر دکوراتیو در دفترکار منزل

رنگ مناسب برای دفترکار در خانه

یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه های به روز رسانی دفترکار در خانه شما رنگ آمیزی آن است. بسیاری از ایده های رنگی وجود دارند که می توانند سبک زندگی شما را بهبود بخشند. بدن ما به رنگ در سطح فیزیولوژیکی واکنش نشان می دهد. مثلا رنگ قرمز باعث اشتها می شود و ضربان قلب ما را افزایش می دهد. رنگ آبی یک اثر آرام بخش بر روی سیستم عصبی دارد. همچنین قرمز یک رنگ عالی برای مذاکره کنندگان، فروشندگان است.

طراحی دفترکار در خانه

زرد ممکن است در کنار رنگ آبی دریایی به تمرکز و جهت گیری کمک کند. هنگامی که ما یک فضای ایجاد می کنیم که دارای رنگ متعادل نیست و بیش از یک رنگ دارد، این می تواند ما را از حالت تعادل هم برهاند. استفاده از رنگ های زیاد می تواند الهام بخش باشد که مناسب برخی مشاغل است. همچنین در برخی موارد نیز میتواند گیج کننده باشد. بنابراین رنگ دیوارهای دفتر خود را در یک رنگی که به شما انرژی می بخشد رنگ آمیزی کنید. کاغذ دیواری و آثار هنری الهام بخش نیز را به جایی که وقتی از لپ تاپ استفاده میکنید، می بینید اضافه کنید.

فضای سازمان یافته دفترکار در خانه

اکثر داده ها و اطلاعات مربوط به کار ما در رایانه ها و لپ تاپ های ما نگهداری می شود، اما هنوز کارهای فیزیکی زیادی درهر شغل انجام میگیرد. بنابراین شما باید یک فضای ذخیره سازی جادار برای کتاب ها، رسید ها و رساله های خود در این اتاق ها تعبیه کنید. قفسه های کتاب، کابینت ها و کشوها همگی به خوبی برای دفتر کاردر خانه شما کارآمد هستند. وقتی که همه چیز مرتب و منظم  در جای خود نگه داشته شود، یک فضای سازمان یافته به وجود می آید. اگر نمی خواهید این وسایل اتاق را خنک و ناخوشایند کند، با استفاده از کمد و کابینت های عتیقه و عناصر وینتژ دیگر سعی کنید این قطعات باعث شوند که دفتر گرم تر شود.

چیدمان فضایی در اتاق کار

فضای کار مشترک برای دفترکار در خانه

ممکن است شما بخواهید یک دفتر کار مشترک در خانه ایجاد کنید که بتوانید با شریک شغلی خود کار کنید. هنگام انتخاب مبلمان، قفسه ها و …  به نظرات شرکای شغلی خود توجه کنید. آنها ممکن است فضای بیشتری یا کمتری نسبت به شما را لازم داشته باشند. بسته به اشغال آنها یا استفاده آنها ازدفتر خانه ، نیاز ها میتواند متفاوت باشد. با هم همکاری  کنید و ببینید چند قطعه مبلمان می تواند جوابگو باشد. همچنین میتوانید از مبلمان چند منظوره وقابل انعطاف نیز استفاده کنید. دراغلب موارد، ما مبلمان بیش از حد را خریداری می کنیم که نیمی از آن، روزانه استفاده نمی شود. بنابراین عاقلانه انتخاب کنید و دفتر خانه خود به فضایی لذت بخش برای کار تبدیل کنید.

فضای کار مشترک در خانه

نتیجه گیری

امروزه دفاترکار در خانه بسیار محبوب هستند و در بیشتر خانه ها یافت شوند. جامعه مدرن امروزی چنین فضاهایی را در خانه ایجاب میکند. برای اطمینان از اینکه شما در این فضاها موثر کار می کنید، باید نکات مربوط به انتخاب مبلمان راحت و شیک را دنبال کنید.  با پیروی از این نکات می توانید دفتر شخصی خود را که به هر دو صورت عملکردی و زیبا ایجاد کنید. این به شما فضایی سازمان یافته و ذخیره سازی که نیاز دارید و یک منطقه راحت برای کار فراهم میکند.

نکات مهم در دکوراسیون دفترکار در خانه

 

تحریریه شرکت معماریان

جهت مشاهده نمونه کارهای معماری و دکوراسیون داخلی گروه معماریان به صفحه ی اصلی سایت مراجعه کنید.

اینستاگرام معماری آریان

اضافه کردن نظر