معماریان مگ

15 ایده جهت ایجاد فضایی شاد در اتاق کودکان

اتاق کودک
اتاق کودک

اتاق کودک | ایده های خلاقانه برای چیدمان دکوراسیون اتاق کودکان | دکوراسیون اتاق کودک 2019

اتاق کودک یکی از بخش های حساس هر خانه ای است که در آن ها کودک وجود دارد. در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید نهایت ظرافت و توجه را به کار برد؛ چراکه هر تغییر در دکوراسیون می تواند باعث تغییر در روحیات کودک شما شود. برای اینکه بهترین دکوراسیون اتاق کودک را داشته باشید، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. از شما بازدیدکننده محترم سایت معماریان دعوت می کنیم تا پایان مقاله “اتاق کودک” همراه ما باشید و در صورت داشتن نظر، پیشنهاد و یا نقدی راجع به این مطلب، از طریق فرم انتهای صفحه به اطلاع ما برسانید.

 

رنگ های روشن و شاد در اتاق کودکانه

رنگ های روشن و شاد در این اتاق خواب کودکانه، علاوه بر زیبایی آرامش خاصی را نیز در فضا حکم فرما کرده اند. همچنین این ترکیب رنگ به گونه ای است که قابلیت استفاده در اتاق خواب پسران و دختران را دارد.

رنگ های روشن و شاد در اتاق کودک - اتاق کودک
رنگ های روشن و شاد در اتاق کودک

 

اتاق خواب دختر بچه نوپا

این اتاق، مخصوص کودکان نوپا و بچه هایی است که به تازگی راه رفتن را یاد گرفته اند. وجود محل خوابی که به صورت چادر درآمده است در گوشه ای از اتاق، این امکان را برای کودکان نوپا فراهم می کند که بدون سختی و مشکل به داخل آن رفته و استراحت کنند. رنگ بندی این اتاق کودکانه نیز، بسیار لطیف و ملایم است و به نظر می رسد این اتاق، اتاق خواب یک دختر بچه است.

اتاق خواب دختر بچه نوپا - اتاق کودک
اتاق خواب دختر بچه نوپا

 

 

اتاق کودک زیر شیروانی

اتاق زیر شیروانی، همیشه از اتاق های دل نشین است که فضایی منحصر به فرد دارد. دکور این اتاق کودکانه زیر شیروانی، بسیار ساده و کاربردی می باشد و رنگ آبی فیروزه ای و صورتی، دو رنگ پرکاربرد آن می باشد.

اتاق کودک زیر شیروانی - اتاق کودک
اتاق کودک زیر شیروانی

 

دکوراسیون زرد و خاکستری برای اتاق کودک

زرد و خاکستری روشن، دو رنگی است که در دکوراسیون این اتاق کودک به کار رفته است. هر دوی این رنگ ها روشن می باشد و برای والدینی که به دنبال فضایی آرام و زیبا هستند که در آن رنگ های پیش فرض کودکان (مثل آبی برای پسران و صورتی برای دختران) استفاده نشده باشد، پیشنهاد فوق العاده ای به شمار می رود.

دکوراسیون زرد و خاکستری برای اتاق کودک - اتاق کودک
دکوراسیون زرد و خاکستری برای اتاق کودک

 

اتاق کودک با رنگ سبز کلاسیک

این اتاق کودک که با رنگ سبز زیتونی روشن رنگ آمیزی شده است، از یک نیمکت جهت محل نشیمن و همچنین ذخیره سازی وسایل اتاق استفاده کرده است. متراژ این اتاق نسبتا کم است اما وجود قفسه های دیواری، فضای باز خوبی را برای بازی کودک ایجاد کرده است.

اتاق کودک با رنگ سبز کلاسیک - اتاق کودک
اتاق کودک با رنگ سبز کلاسیک

 

 

دکور سیاه و سفید و مدرن برای اتاق کودک

تم سیاه و سفید و مدرنی که برای این اتاق کودک انتخاب شده است، دارای ملزومات منحصر به فردی مثل صندلی پوشیده از پر، بند آویزان از پرده، عروسک های نصب شده روی دیوار و غیره می باشد.

دکور سیاه و سفید و مدرن برای اتاق کودک - اتاق کودک
دکور سیاه و سفید و مدرن برای اتاق کودک

 

احساس رنگین کمان در اتاق

کودکی که در این اتاق است قطعا یک فرد خوش شانس است؛ چرا که می تواند در این دکوراسیون شاد که با وجود کتاب های رنگارنگ تزئین شده است زندگی کند.

احساس رنگین کمان در اتاق - اتاق کودک
احساس رنگین کمان در اتاق

 

سبک مینیمال برای دکوراسیون اتاق کودک

طراحی اتاق کودکان به سبک مینیمال، پیشنهادی است که عمل به آن خالی از لطف نیست. چرا که نه تنها زیبایی منحصر به فردی در دل خود دارد، بلکه با سادگی ظاهری، هیچوقت برای افراد درونش تکراری نخواهد شد و می توان با هزینه ای اندک آن را طراحی و اجرا کرد.

سبک مینیمال برای دکوراسیون اتاق کودک - اتاق کودک
سبک مینیمال برای دکوراسیون اتاق کودک

 

 

به دنبال یک شرکت معتبر برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکتان هستید؟

روی کمک ما حساب باز کنید

برای تماس با مشاورین ما به صورت رایگان، کلیک کنید

044-33472342

 

ترکیبی ساده و فانتزی در اتاق کودک

همیشه سبک ها و دکوراسیون های شلوغ در یک فضا مفید و کاربردی نیست. گاهی سادگی در کنار نقاطی جلب توجه کننده بهترین انتخاب است. دکوراسیون این اتاق کودک از طرح ها و رنگ های ساده ای بهره می برد که در مرکز آن لوستری جلب توجه کننده قرار گرفته است. کمد و تخت ساده سفید رنگ، تابلوهای دیواری که تصویر حیوانات را به صورت کارتون روی خود دارد و دیواری با کاغذ دیواری طرح برگ، دیگر اجرای این اتاق کودک را تشکیل می دهند.

ترکیبی ساده و فانتزی در اتاق کودک - اتاق کودک
ترکیبی ساده و فانتزی در اتاق کودک

 

دکوراسیون آسمانی برای اتاق کودک

این اتاق کودک برای دختر به نام لونا است که دکوراسیون آن با الهام از آسمان طراحی شده است. طرح ماه روی دیوار و نوشته ای که به همین طرح مربوط است، نمایانگر این موضوع می باشد. اولین چیزی که با نگاه کردن به دکوراسیون این اتاق کودک به فکر می آید، آرامشی است که در آن جاری می باشد.

دکوراسیون آسمانی برای اتاق کودک - اتاق کودک
دکوراسیون آسمانی برای اتاق کودک

 

مثلث و نوارها روی دیوار و زمین

علامت های دیواری که به صورت مثلث های نشسته روی ارتفاع هستند، یک راه حل موقت برای والدینی که می خواهند فضای اتاق را بزرگ تر نشان دهند. اگر در حال حاضر قادر به رنگ آمیزی اتاق نیستید، از این الگوها روی دیوار استفاده کنید تا اتاق از حالت بی روحی درآمده و کمی شاداب تر باشد. همچنین بکارگیری فرش راه راه و بالش چهارخانه، الگوهای مرتبی را در اتاق نشان می دهد که همخوانی خوبی با یکدیگر دارند.

مثلث و نوارها روی دیوار و زمین - اتاق کودک
مثلث و نوارها روی دیوار و زمین

 

 

عکس حیوانات روی دیوار

چاپ عکس حیوانات و نصب آن ها به عنوان تابلو روی دیوار، ایده ای سرگرم کننده برای دکوراسیون مهد کودک و اتاق کودکان است. این کار نه تنها باعث آشنایی کودکان با حیوانات شده، بلکه نمایی جالب به دیوارها می دهد.

عکس حیوانات روی دیوار - اتاق کودک
عکس حیوانات روی دیوار

 

دکوراسیون اتاق کودک آرامش بخش

استفاده از رنگ های دریایی در این اتاق، آرامش را برایمان به ارمغان می آورد. تخت خوبی که به رنگ سفید و آبی است و تابلو عکس روی دیوار که منظره ساحل اقیانوس است و حتی دیوارهای تماما سفید، ترکیب رنگ و دکوراسیون آرامش بخش برای اتاق کودکان به شمار می رود. از این ایده در اتاق خواب کودک نیز می توان استفاده کرد.

دکوراسیون اتاق کودک آرامش بخش - اتاق کودک
دکوراسیون اتاق کودک آرامش بخش

 

دکوراسیون سیاه و سفید برای اتاق کودکان

این اتاق کودک، از رنگ سیاه و سفید بیش از سایر رنگ ها در دکوراسیون خود استفاده کرده است و می توان گفت دکوراسیون این اتاق کودک سیاه و سفید است. شاید در نگاه اول دکوراسیون سیاه و سفید خیلی مناسب محیط های شادی مثل اتاق کودک نباشد اما می توان با بکارگیری ایده هایی خلاقانه، احساس هنر و زیبایی را در آن ها به وجود آورد. در نمونه زیر، عکس گل ها روی دیوار، لطافت خاصی را به دکوراسیون اتاق کودک بخشیده است.

دکوراسیون سیاه و سفید برای اتاق کودکان - اتاق کودک
دکوراسیون سیاه و سفید برای اتاق کودکان

 

 

طرح کاغذ دیواری میوه برای دیوار اتاق کودک

پس زمینه دیواری با طرح های موز در این اتاق کودک رنگارنگ، فضایی جالب و متفاوت ایجاد کرده است. یکی از ایده هایی که برای تزئین دیوار در دکوراسیون اتاق کودکان می توان استفاده کرد، بکارگیری طرح هایی مثل میوه، شخصیت های کارتونی، حروف الفبا و سایر طرح های کودکانه روی دیوار است؛ درست مثل حالتی که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

طرح کاغذ دیواری میوه برای دیوار اتاق کودک - اتاق کودک
طرح کاغذ دیواری میوه برای دیوار اتاق کودک

 

طراحی دکوراسیون اتاق کودک توسط شرکت معماریان

اتاق خواب مکانی است که افراد بخصوص بچه ها اغلب زمان زیادی را در آن صرف می کنند. استفاده به منظور خواب، بازی و کار، این اتاق را به یکی از مهترین فضاهای خانه تبدیل می کند. یکی از نکات مهم در طراحی اتاق کودکان و نوجوان این است که، این فضاها باید انعکاسی از شخصیت های کوچک بچه ها باشد. امروزه نوجوانان اغلب سبک های خاص خودشان را دارند. و احتمالا ایده های آنها در مورد دکوراسیون بسیار متفاوت است. به طور مثال یک دختر نوجوان دیوارهای روشن رنگ، لوازم جانبی طرح دار با گلهای ریز و درشت دوست دارد. در حالی که دیگری، عکس های چاپی عجیب و غریب و طرح های خشن و یا لوکس دوست دارد. کلید اصلی در طراحی اتاق نوجوان حذف دکوراسیون کودکانه است. نکته مهم دیگر اینکه نباید هرگز ایده های سبک خود را در اتاق آنها تحمیل کنید.

آتلیه طراحی دکوراسیون معماریان از سال ۱۳۸۶ خدمت به مشتریان عزیز را با هدف آفرینش فرمی جدید و سبکی نو در عرصه های مختلف دکوراسیون و معماری شروع کرد. یکی از خدماتی که گروه معماریان ارائه میکند طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودکان شماست. همانطور که بارها در مقاله بالا گفته شد طراحی دکوراسیون اتاق کودکان از نظر اینکه کودک با آن ارتباط برقرار میکند بسیار مهم است. طراحی نما و دیوارهای اتاق و بکارگیری بهترین کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در آن با دلایل علمی یا سلیقه شما، بکارگیری صحیح عناصر اتاق در محل های خود و به طور کلی چینش منظم و اصولی اتاق فرزند شما از جمله خدماتی است که صفر تا صد آن توسط ما انجام میشود .

منبع: goodhousekeeping

اینستاگرام معماری آریان

علیرضا شاکری

عضو گروه تولید محتوا معماریان و علاقه مند به علم دکوراسیون و طراحی داخلی

اضافه کردن نظر